Türkiye Halk Bankası İnternetten Hızlı Kredi Başvurusu

Halkbank Hızlı Kredi, Halkbank Anında, Kolay ve Çabuk Kredi, Acil Kredi, Müşterilere Özel Düşük Faizli Kredi – Bankaların bir bölümü kredi verme politikalarında değişikliğe gitti. Bunda da biz tüketicilerin istekleri etkili oldu. Bizler kolay kredi almak istiyoruz. Bankaların teferruatları ile uğraşmak istemiyoruz. Belge getir, sayfalarca imza at, sıra bekle vs. prosedürler oldukça can sıkıcı. Haliyle de bu faktörleri dikkate almayan bankalar tercih sıralamasında birinci sıralarda yer alıyor. Bankaların çoğu da hiç olmazsa kendi müşterilerine bu imkanı sunuyorlar.

HALKBANK’TAN MÜŞTERİLERİNE ÖZEL KREDİ

Müşterilerinin genel anlamda hangi işte çalıştıklarını, maaşlarının ne olduklarını biliyorlar. Ayrıca Risk raporunuza da anında ulaşıldığından rahatlıkla kredi alıp alamayacağınız belli oluyor. Bu sayede de ihtiyaç duyduğunuz paraya anında ulaşabiliyorsunuz. Halkbank’da müşterilerini düşünerek kaliteli bir kredi kampanyası düzenlemiş. Şartlar ve özellikler çok iyi. Sizler için bir ön araştırmada bulundum. Kaliteli veriler elde ettim. Kampanyanın faiz oranları, vade sayıları ve kredi limitlerinden oluşan tüm merak ettiğiniz konular yazımızın devamında yer alacak.

TÜRKİYE HALK BANKASI HIZLI KREDİ KAMPANYASI

Türkiye halk bankası müşterilerini ön plana çıkararak bir kampanya hazırlamış. Bu kampanya ile ne zaman acil nakite ihtiyaç duyarsanız, paranıza hemen kavuşabiliyorsunuz. Kampanyanın özünde bankaya gitme, sıra bekleme, belge sunma gibi prosedürler bulunmuyor. Online kanallardan kredinize ulaşabiliyorsunuz. Bu kampanyaya göre en az 1.000 TL kredi alabiliyorken, en fazla da 25.000 TL kredi alabiliyorsunuz. Online kredi olduğu için bu limitlerin normal olduğunu söyleyebiliriz. Bunun dışında kredi vade sayısı da en uzun 48 aydır. Bu vadeye kadar taksitlerinizi belirleyebilirsiniz.

FAİZ ORANLARI VE DİĞER MERAK EDİLENLER

Kredinin faiz oranını merak ettiğinizi biliyorum. Bu açıdan da hemen sizler ile paylaşmak istiyorum. Halkbank alacağınız kredi limiti ne kadar olursa olsun, taksit sayınız kaç ay olursa olsun faiz oranını %1,13 olarak sabit tutmuş. Bu oran düşük mü peki? Elbetteki düşük. Şöyle bir kaç bankayı incelediğinizde bu oranın çok aşağılarda olduğunu görebilirsiniz. Kredi tahsis ücreti olarak cebinizden alacağınız kredinin binde 5’i oranında bir para ödemeniz gerekir. Ha bir de hayat sigortası da yaptırmanız gerekecek.

KREDİYE BAŞVURU YOLLARI

Arkadaşlar krediye başvuru yapmak için mobil şubeyi kullanabileceğiniz gibi, internet şubeyi de kullanabilirsiniz. Buradan kolaylıkla ve hızlıca kredi başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Ardından çok az bir süre beklemede kalırsınız. Zira halkbank sizleri değerlendirmeye alır. Risk raporunuzda herhangi bir sıkıntı çıkmazsa ve kredi notunuzda iyi olursa genelde onay alırsınız. Onay ile birlikte de paranızı hesabınıza aktarırsınız. Ayrıca dilerseniz SMS ile de başvuru yapabilirsiniz. Bunun için yapacağınız şey;

Aralarına boşluk koyarak sırasıyla KREDI, Kimlik Numaranız, Aylık Geliriniz, İstediğiniz Kredi Tutarını mesaj olarak yazmak. (Örneğin; KREDI 66666611111 3000 15000) Sonrasında ise bu mesajı 3452‘ye yollamanız gerekecek. Krediniz onaylanırsa da internet şubeden yada halkbank dialogdan kullanabilirsiniz.

KREDİ İÇİN ÖRNEK HESAPLAMALAR

25.000 TL  Kredi lazım. Sizlerde bu tutarı 48 ay vade ile almak istiyorsunuz. Taksit sayısı uzun olacağı için, taksit tutarı az olacaktır. Zaten faiz oranı da çok düşük ve %1,13 olacak. Buna göre de aylık ödeyeceğiniz taksit miktarınız 711,99 TL olacaktır. Kredi tahsis ücretiniz de 131,25 TL tutacak. Hayat sigortanızı da banka yetkilileri yaşınıza ve cinsiyetinize göre hesaplayacaklar. Yıllık maliyet oranı da %17,8815 dir.

10.000 TL  Kredi lazım. Sizlerde bu tutarı 48 ay vade ile almak istiyorsunuz. Taksit sayısı uzun olacağı için, taksit tutarı az olacaktır. Zaten faiz oranı da çok düşük ve %1,13 olacak. Buna göre de aylık ödeyeceğiniz taksit miktarınız 284,8 TL olacaktır. Kredi tahsis ücretiniz de 52,5 TL tutacak. Hayat sigortanızı da banka yetkilileri yaşınıza ve cinsiyetinize göre hesaplayacaklar. Yıllık maliyet oranı da %17,8815 dir.

Acil Nakit Garanti Bankası Kurban Bayramına Özel İhtiyaç Kredisi

Garanti Bankası Kurban Bayramı İhtiyaç Kredisi, 2017 Garanti Bayram Kredisi, Anında Kredi – Değerli dostların, yine özel bir bayram kredi haberi ile sizleri selamlamak istiyorum. Kurban bayramına, ülke olarak çok fazla değer veriyoruz. Tabi her güzel şeyse olduğu gibi, bayramlarda da masraflarımız oluyor. Esnafların kendine göre bir giderleri oluyor zaten. Bize tüketicilerinde kendine göre bir harcaması oluyor. Ama bu harcamaları sadece Kurban bayramına yıkmak doğru olmaz.

BAYRAM İLE BİRLİKTE DİĞER İHTİYAÇLARIMIZI DA KARŞILIYORUZ

Tatile gidecek olanlar, evinin eşyalarını değiştirecek olanlar, çocuğuna düğün yapacak olanlar, arabasını yenileyecek olanlar. Bu örneklerin yüzlercesi sırada bekliyor. Her ne kadar bayram için kredi çeksek de, genelde bu kredinin altında ertelenmiş ihtiyaçlar yer alıyor. Hepsini bir anda karşılayalım diyoruz. Gerekirse 4 yıl taksit öderiz ama ihtiyaçlarımızı da rahatlıkla karşılarız diye hesap yapıyoruz.

EN UYGUN KREDİLER BURADA

Bura da hesaplı kredi hayati önem arz ediyor. Kimse parasını boş yerden bankalara kaptırmak istemiyor. Doğal olarak da en uygun kredi araştırılıyor. Bizde hiç bir banka ve finans kuruluşu ile bağlantılı olmadığımızdan tüm kampanyaları tüm çıplaklığı ile gözler önüne seriyoruz. Ayrıca sitemizde diğer bankalarda kurban bayramına özel kredi kampanyası yayınladığı anda bizlerde sizler ile paylaşacağız. bugün ise Garanti Bankası Kurban Bayramı Kredi Haberinin tanıtımını yapacağız.

GARANTİ BANKASI BAYRAM İHTİYAÇ KREDİSİ

Garanti bankası gerek kurban bayramı masraflarınız, gerekse de diğer ihtiyaçlarınızı karşılamak adına, özel bir kredi kampanyası yapmış. Bu kredi kampanyasının Binde beş oranında tahsis ücretinin olduğunu belirtelim. Ayrıca bir gideriniz daha olacak. O da hayat sigortası. En baştan iki gider kaleminizin altını çizmek istedim. Şimdi en can alıcı ve merak edilen özellikleri belirtelim. Kredi vadenizi en kısa 3 ay olarak belirleyebilirsiniz. En uzun vade ise 48 ay dır.

KREDİNİN LİMİTİ VE FAİZ ORANLARI

Garanti bankasından en fazla 75.000 TL kredi alabilirsiniz. Ama kredi çekerken de gelir belgenizi sunmanız gerekir. Zira aylık geliri 1.500 TL olanın alacağı en üst kredi limiti ile, aylık geliri 4.000 TL olanın en üst limiti aynı olmayacaktır. Bu açıdan bankaya mutlaka gelir belgenizi yada maaş bordronuzu sunmanız gerekir. Faiz oranı kredi limiti ile belirleniyor. Kredi limiti ne kadar yükske olursa, faiz oranı da o ölçüde düşük oluyor. Ama en düşük kredi limiti en fazla %1,29 oluyor. En yüksek faiz oranı da %1,89 oluyor.

KREDİYE NASIL BAŞVURU YAPILIYOR?

Krediye dediğim gibi, aylık geliri olan ve bankaya sunan herkes başvuru yapabilir. Banka şubelerinden de başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Bunun dışında az sonra belirteceğimiz linki kullanarak online başvurunuzu da gerçekleştirebilirsiniz. Başvurunuzu yaptıktan sonra çok kısa bir süre beklersiniz. Ardından size cevabı gelir. Cevap olumlu ise bankaya gider, aylık gelirinizi sunar ve kredinizi alırsınız. Başvuru Link; garanti.com.tr/tr/bireysel/krediler/bireysel_destek_kredisi/ssl/basvuru.page#calcContent=UID374c057

MÜŞTERİLER BANKAYA GİTMEDEN ANINDA KREDİ ALABİLİR

Garanti bankası müşterilerinin ne kredi başvurusunda, nede kredi alımında bankaya gitmesine gerek yoktur. Zira garanti cep ile veya garanti internet şubesi ile kredi başvurunuzu çok rahat bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Krediniz onaylandığında da, hemen hesabınıza alırsınız. Lakin garanti bankasının maaş müşterisi değilseniz en fazla 25.000 TL için internetten başvuru yapabiliyorsunuz. Daha yüksek tutarlar için bankaya müracaat edilmesi gerekir. Maaş müşterileri ise online olarak  maaşları ölçüsünde 75 bin liraya kadar kredi alabilirler.

75.000 TL LAZIM. NE KADAR ÖDERİM?

Şimdi ufak bir hesaplama yapalım. 75.000 TL kredi lazım ve bankaya 48 ay vade ile ödeme müracaatında bulundunuz. Bankada bu isteğinizi kabul etti ve faiz oranı olarak da %1,29′u verdi. Şimdi asıl soru ne kadar ödeyeceğiz. Meraklanmayın. Sizler için hesaplamaları önceden yapmıştık. Aylık ödemeniz gerekecek olan taksit tutarınız 2.225,76 TL dir. Kredi tahsis ücretiniz de 375 TL dir ve bu ücreti ödemeniz gerekir. Hayat sigortası için de ortalama bir tutar olan 1.143 TL diyebiliriz.

Fibabanka Belgesiz ve Kefilsiz Anında 5.000 TL Kredi

Fibabanka İnternetten Anında İhtiyaç Kredisi, Fibabanka Kefilsiz ve Belgesiz Müşterilerine Özel Acil Kredi – Sevgili okurlarımız ve değerli dostlarımız, kredi hayatımızın en büyük gerçekleri arasında yer almış durumda. Kredi hepimiz için olmazsa olmazlardan. Çeşitli nedenlerden dolayı yada sebeplerden dolayı krediye yönelmek durumunda kalıyoruz. Bir çok kimse için kredi tek çıkış noktası. Ama ciddi manada bir sıkıntı var. Oda kredi almak için verdiğimiz teferruat. Evet yanlış duymadınız.

FİBABANKA BELGESİZ ANINDA KREDİ KAMPANYASI

Kredi alacağız diye giden vaktimizin yanı sıra, belge hazırlama, imza atma vs. bir sürü sıkıntı da bizi bekliyor. Biz tüketiciler olarak kolay, hızlı ve çabuk kredi almak istiyoruz. Bu sesimizi duyan bankalarda kredi kampanyalarını bu yönde yapmaya başladılar. Müşterilerine özel olarak kredi kampanyaları geliştirdiler. Fibabanka da, gerek müşterilerini rahatlatmak adına, gerekse de kendi iş yükünü azaltmak adına çok özel bir kredi kampanyasına imza atmış. Peki detayları ve ayrıntılar neler? O da yazımızın devamında.

FİBABANKA İNTERNETTEN ANINDA KREDİ NEDİR?

Fibabanka müşterileri çok özel olsa gerek. Zira adını çok fazla duyurmamış olmasına rağmen, yaptığı kampanyalar ile dikkatleri üzerine çekmeyi başaran bir banka. Özellikle emeklilere fazladan promosyon veren kampanyası da çok tutulmuştu. Şimdide müşterilerinin acil nakit sıkıntısını ortadan kaldırmak adına güzel bir kredi kampanyası yapmış. Bu kampanyaya göre kesinlikle ama kesinlikle bankaya ve şubelerinize uğramanıza gerek olmuyor. Belgelere imza atma derdiniz de yok.

Ayrıca belge hazırlama ve sunma olayını da kaldırmışlar. Fibabanka kredi için sizlerden kefil dahi talep etmiş. E daha ne olsun. Kolay kredi için elinden geleni yapmışlar. Sizlerde internet şubeden, şifrenizi girerek başvurunuzu anında gerçekleştirebilirsiniz. Cumartesi yada pazar dahi olsa kredinizi kullanabiliyorsunuz.

FİBABANKA İNTERNETTEN ANINDA KREDİ ÖZELLİKLERİ

Arkadaşlar bu kredi ile birlikte sizlere sunulan faiz oranı %1,29 dur. Ayrıca bu oran tüm vadeler ve koşullar için aynıdır ve değişmemektedir. Kredinin maksimum vade sayısı ise 48 aydır. Sizlerde gelirinize göre taksit sayınızı seçerek, rahat bir ödeme planı oluşturabilirsiniz.4 yıl oldukça uzun bir süre. Bunun dışında fibabankadan alabileceğiniz minimum kredi tutarı 1.000 TL dir. Maksimum kredi tutarı ise 20.000 TL dir. Şartlar uygun ve güzel. Fibabanka müşterileri internetten başvurularını yapıyorlar.

Ardından onay geldiğinde de 7 gün içerisinde kredilerini kullanabiliyorlar. Burada taksit ödeme günlerinizi ve vade sayınızı belirliyorsunuz. Kredi ile birlikte cebinizden çıkacak olan iki unsur var. Bunlardan birincisi kredi tahsis ücreti. Kredinin %0,5’i kadardır. Ayrıca bir diğer unsur ise hayat sigortasıdır. Hayat sigortası yaptırmanız gerekiyor. Sigorta ise sizin demografik yapınıza ve kredinin vade ve tutarına göre belirleniyor. Başvuruları Fibabanka dilediği gibi değerlendirme hakkına sahiptir. Kredi şartlarını da istediği gibi değiştirebilir.

FİBABANKA İNTERNETTEN KREDİ İÇİN ÖRNEK HESAPLAMALAR

Acil olarak 5.000 TL‘ye ihtiyacınız var. Aldığınız krediyi çok uzatmak istemediğinizden de 36 ay vade ile geri ödemesini yapmak istiyorsunuz. Faiz oranı olarak da %1,29 oranından haberiniz var. Şimdi elde olan bu verilere göre gerekli hesaplamaları yapalım. Öncelikle cebinizden 26,25 TL Kredi tahsis ücretinin çıkacağını belirtelim. Bunun yanı sıra cebinizden birde ortalama olarak 156,76 TL kadar hayat sigortası ücreti çıkacaktır. Aylık taksit tutarınızı incelediğimizde ise 182,21 TL karşımıza çıkıyor.

5.000 TL‘ye ihtiyacınız var. Dilerseniz şimdide aldığınız krediyi daha uzun vade ile yani 48 ay vade ile geri ödemesini yapmak istediğinizi ele alalım. Faiz oranı olarak da %1,29 oranından haberiniz var. Şimdi elde olan bu verilere göre gerekli hesaplamaları yapalım. Öncelikle cebinizden 26,25 TL Kredi tahsis ücretinin çıkacağını belirtelim. Bunun yanı sıra cebinizden birde ortalama olarak 199,81 TL kadar hayat sigortası ücreti çıkacaktır. Aylık taksit tutarınızı incelediğimizde ise 148,38 TL karşımıza çıkıyor.

Acil Durumlarda Qnb Finansbank Hazır Kredi

Qnb Finansbank acil kredi, hızlı kredi, çabuk kredi, ihtiyaç anında kullanılan hazır kredi – Değerli okurlarımız bir birinden özel ve güzel kredi haberlerinin sunumlarını ve haberlerini özgün bir dille anlatmaya devam ediyoruz. Açıkçası bu yazımızda bakış açımızı biraz daha değiştirmek istiyorum. Hani bazı anlar olur ki nakit paraya ciddi manada ihtiyaç duyarız. Bankaya git, başvuru sıranı bekle, belge hazırla falan derken en erken bir gün sonra krediye kavuşursunuz. Bu ise bizim istemediğimiz bir durum.

QNB FİNANSBANK MÜŞTERİLERİNE ÖZEL HAZIR KREDİ SUNUYOR

Bu devirde zaman geri alınamayan tek şey olarak karşımıza çıkıyor. Para çok önemli ama zaman çok daha da önemli. Şimdi bu iki durumu bir biri ile birleştirmek istiyoruz. Yanı ihtiyaç duyduğumuz parayı teferruata takılmadan hızlı ve çabucak almak istiyoruz. Bu yazımızda qnb finansbank müşterilerini ilgilendiren çok özel bir kredi haberinden söz edeceğiz. Zira qnb finansbank sizler için hazır kredi kampanyası hazırlamış. Bende hemen bu sistemi denedim ve uyguladım. Hakikatten çalışıyor. Doğal olarak da sizler ile paylaşmak istedim.

QNB FİNANSBANK HAZIR KREDİ KAMPANYASI

Evvela bu kampanyanın ufak bir tanımını yapmak istiyorum. Ardından da diğer özelliklerine değineceğiz. Acil nakit ihtiyaçlarınızı kökten çözmek için geliştirilmiş bir kampanya. Bu sisteme bir defa başvuru yapıyorsunuz. Ardından adınıza bir limit tanımlanıyor. Sizde istediğiniz zaman teferruata takılmadan kredinizi hesabınıza aktarıp, rahatlıkla kullanabiliyorsunuz. İşin özü bu. Ama detayları var. Haydi şimdide bunlara değinelim.

QNB FİNANSBANK HAZIR KREDİ KAMPANYASI DETAYLARI

Hazır kredi esasen ek hesaba tanımlanan bir kredi türüdür. Ek hesap açarsınız. Ama ek hesap için bir ücret ödemezsiniz. Ardından bankada bu hesabınıza bir kredi tahsis eder. Aldığınız krediyi 12 aydan tutun da 48 aya kadar vade yani taksit yapabilirsiniz. Sizi uğraştırmaz. Şu belgeyi getirin, şuraya imza atın gibi bir durumda yoktur. İşsiz olan bir arkadaşıma da denedik, anında 15 bin lira kredi tanımladılar. Kredi alma olayı çok basittir. Bankacılar ile, belgeleri ile, şartları ile uğraşmazsınız.

FAİZ ORANI

Lakin bilmeniz gereken bir durum var. O da faiz oranı %1,84 dür. Bu peki bu faiz oranı yüksek midir? Elbetteki yüksek. Ama kimisi buna takılmıyor. Örneğin aylarca işsiz bir kişiye hiç bir banka kredi vermemiş. Doğal olarak da bu adam faiz oranına takılmaz. Yada çok acil nakit durumunda da faize kimse bakmaz. 5 dakika da kredinin bedeli de %1,84 faiz oranı olsa gerek. Yalnız bu açıklamalarımızdan her başvuru sahibine kredi çıkacak diye bir anlam çıkmasın lütfen. Hani kara listede olanlar olabilir, yada kredi notu çok riskli olanlar da olabilir. Kredi başvurusunu değerlendirecek ve son kararı verecek merci qnb finansbankın yetkili bölümüdür.

KREDİ BAŞVURUSU NASIL YAPILMAKTADIR?

Kredi başvurusu nasıl yapılacak? Şimdide bu soruyu cevaplandıralım. Qnb finansbank şubelerinden, telefon bankacılığından, atm lerden, cep veya internet şubeden de başvurunuzu yapabiliyorsunuz. Cep şubeden başvuru yapacaklar Kredi, Ek Hesap ve Hazır Kredi yolunu izlemeleri gerekiyor. İnternet şubeden başvuru yapacaklar ise Krediler, Hazır Kredi adımlarını izleyerek hemen kredi tanımlamasını gerçekleştirebilirler. Ardından para ihtiyacında ise hemen kullanın. Hafta sonu dahi olsa paranıza anında kavuşun.

10 BİN LİRA İÇİN ÖRNEK HESAPLAMA

Şimdi sizler için 10 bin lirayı ele alalım. 10 bin lirayı 48 ay vade ile çektiğinizi düşünelim. Tabi faiz oranı %1,84 olacaktır. Aylık ödeyeceğiniz taksit tutarı 339,97 TL olacaktır. Toplam geri ödeme tutarı ise 16.318,59 TL dir. Kredi tahsis ücreti ödemiyorsunuz. Yalnız hayat sigortası yaptırmanız gerekecektir. Ortalama hayat sigortası 182 TL dir.

 

 

Yapı Kredi Müşterilerine Oturdukları Yerden Acil Kredi Hemen Yararlan

Yapı kredi bankası oturduğun yerden kredi, yapı kredi bankası ihtiyaç kredisi kampanyası, anında kolay kredi – Günümüzde doğru banka tercihi hayati öneme sahip. Bankalar artık hayatımızın olmazsa olmazı. Bankalar olmadan ekonomi de olmuyor. Özellikle çoğu zaman hafta sonu dahi olsa kredi almak durumunda kalabiliyoruz. Bazı bankaları bırak kredi almayı, müşteri hizmetlerine dahi ulaşmak için 10 dakika telefonda bekliyorsunuz. Ona bas, şuna bas yönlendirmeleriyle insan çıldırıyor.

KOLAY KREDİ İÇİN YAPI KREDİ EMRİNİZDE

Hepimiz kolay ve uğraştırmayan kredi almanın derdindeyiz. Bankaların bir bölümü de müşterilerinin bu ihtiyaçlarını geri çevirmiyorlar. Bu bankalardan birisi de yapı kredi bankası. Müşterilerine çok özel ve güzel fırsatların yanında imkanlarda sunuyor. Bireysel ihtiyaç kredisi diye bir tane de kampanya düzenlemiş. Hemen bu kampanyayı inceledik. Neler sunuyor? Faiz oranları neler? Nasıl başvuru yapılıyor? Bankaya gidilmesi gerekiyor mu? Tüm bu merak ettiğiniz soruların hepsinin cevabı yazımızın devamında.

YAPI KREDİ MÜŞTERİLERİNE ÇOK KOLAY KREDİ

Yapı kredi bankasından müşterilerine kredi almak çok çok kolay. Üstelik bir sürü başvuru yolu da var. Özellikle bankaya gitmek istemeyenlerin işi çok daha kolay. Zira bankaya gitmek, sıra beklemek, imza atmak, belge toplamak gibi durumlarınız olmayacak. Sizlerde cep şubeyi yada internet bankasını kullanarak başvurunuzu çok basit bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Başvuru yaptıktan sonra 2 dakika içerisinden banka sizin risk ve istihbaratınıza bakarak onay mesajı gönderiyor. Sonrasında da yine bankaya gitmeden internet şubesinden paranızı hemencecik hesabınıza aktarabiliyorsunuz.

Hafta sonu dahi olsa kredinizi alabilirsiniz. Tabi dilerseniz telefon bankacılığı aracılığı ile vaya yapı kredi bankası ATM’lerinden de başvurunuzu yapabiliyorsunuz. Ha birde ben illa bankaya gidip başvuru yapacağım diyorsanız da bu da mümkün. Son olarak başvuru yolu olarak SMS’den söz edelim. Sms ile başvuru yapmak isteyenlerin Kredi türünü yazıp aralarında boşluk olacak şekilde T.C. Kimlik numaranızı ve aylık gelirinizi yazıp 4411’e yolluyorsunuz. (Bireyse 24242424242 2500 )

KREDİNİN DETAYLARI

Öncelikle alacağınız kredinin bir üst limiti yoktur. Her müşterinin gelirine göre bir limit belirlenir. Ama alınabilecek en düşük kredi tutarı 1.000 TL dir. Faiz oranı ise %1,19’dan başlıyor. En yüksek faiz oranı ise %,45 dir. Bu oranlar müşterilerin özeline göre belirleniyor. Ayrıca alınacak kredinin limiti ve vadesi de faizin belirlenmesinde etkili oluyor. En düşük kredi vadesinin 3 ay ve en yüksek kredi vadesinin ise 48 ay olduğunu belirtelim. Kredinin tahsis ücretinin ve hayat sigortasının da olduğunu belirtelim.

ÖRNEK HESAPLAMALAR

25.000 TL Kredi alacaksınız ve bunu da 48 ay vade ile geri ödemeyi planlıyorsunuz. Bankaya bu durumda faiz oranını sorduğunuzda müşteri özelliklerinize de bakara sizlere %1,19 oranını sunuyorlar. Şimdi eldeki verilere göre hesaplama yapalım. Aylık ödemeniz gereken kredi borcunuz 723,14 TL dir. Toplam geri ödeyeceğiniz kredi tutarı ise 34.710,72 TL dir. Kredi tahsis ücreti 125 TL olacaktır. Yıllık efektif sigorta oranı (Sigorta hariçtir) %18,8927 dir.

25.000 TL Kredi alacaksınız ve bunu da 48 ay vade ile geri ödemeyi planlıyorsunuz. Bankaya bu durumda faiz oranını sorduğunuzda müşteri özelliklerinize de bakara sizlere %1,35 oranını sunuyorlar. Şimdi eldeki verilere göre hesaplama yapalım. Aylık ödemeniz gereken kredi borcunuz 753,32 TL dir. Toplam geri ödeyeceğiniz kredi tutarı ise 36.159,36 TL dir. Kredi tahsis ücreti 125 TL olacaktır. Yıllık efektif sigorta oranı (Sigorta hariçtir) %21,6221 dir.