ING’den Düşük Faizli Kredini Şimdi Al Ödemesini 2018’de Yap

Ing ihtiyaç kredisi, Hesaplı ve Uygun Kredi Başvurusu, Kredi Notuna Göre Kredi, Acil Kredi – Değerli dostlarım, sizler için yine özel ve kaliteli bir kredi haberi hazırladım. Malumunuz sonbahardayız ve kış hazırlıkları son hız devam ediyor. Bu sıralar herkeste bir maddi sıkıntı var. Sağdan soldan eskisi gibi borçta alamıyoruz. Haliyle banka kredileri bizler için çözüm yolları arasında ilk sırada yer alıyor.  İşi ile ilgili sıkıntısı olanlar, evlenecek olanlar, ev tadilatı yapacak olanlar, eğitim masrafı olacak olanlar vs. bir çok masraf ve gider kapıda.

ING İHTİYAÇ KREDİSİ KAMPANYASI

Bugün bir arkadaşım misafirim oldu ve evleneceğini belirtti. Lakin maddi açıdan sıkıntılı olduğunu ve kredi çekmesi gerektiğini dile getirdi. Bununla birlikte almak istediği krediyi bir kaç ay sonra ödemek istediğini de belirtti. Haliyle de Benjamin Abi bir yol göstersen diye tavsiyelerimi istedi. Bende geçenlerde okuduğum ve hoşuma giden bir kredi kampanyasını arkadaşıma tavsiye ettim. Bu yazımda IngBank’ın ihtiyaç kredisinden söz edeceğim. Hazırsanız başlayalım.

INGBANK HESAPLI İHTİYAÇ KREDİSİ ÖZELLİKLERİ

Ing, siz değerli müşterilerine özel, kaliteli bir kredi kampanyası hazırlamış. Bu kampanyaya göre ilk etapta dikkatimi çeken şey uzun vade seçeneği oldu. Zira 48 aya kadar kredinizi taksit yapabiliyorsunuz. Özellikle de dar gelirliler için paha biçilmez bir özellik. Tabi aylık geliriniz yüksek ise kısa vadede aldığınız borcu kapatmanızı tavsiye ederim. Ayrıca bu kampanya ile en düşük alabileceğiniz kredi limiti 1.500 TL’iken, en fazla alabileceğiniz kredi tutarı da 50.000 TL kadardır.

KREDİ NOTU VE FAİZ ORANLARI

Burada en fazla merak edilen konulardan bir diğeri ise faiz oranları. Sonuç itibariyle vatandaş kredi alırken, faiz oranlarını da dikkate alıyor. Ing bankası da, faiz oranlarını belirlerken, kredi notunu dikkate alan bankalardan bir diğeri. Kredi notunuz yüksek ise düşük faizden yararlanabiliyorsunuz. Kredi notunuz düşük olduğunda, faiz oranınız da artıyor. Anlayacağınız ters orantılı bir durum var. Dilerseniz hızlıca faiz oranlarını da maddeler halinde sıralayalım.

 • Kredi notunuza bakıldığında eğer 1600 ile 1699 arasında ise, ing’nin vereceği faiz oranı da %1,49 olacaktır. 
 • Kredi notunuza bakıldığında eğer 1700 ile 1749 arasında ise, ing’nin vereceği faiz oranı da %1,49 olacaktır. 
 • Kredi notunuza bakıldığında eğer 1750 ile 1799 arasında ise, ing’nin vereceği faiz oranı da %1,39 olacaktır. 
 • Kredi notunuza bakıldığında eğer 1800 ile 1849 arasında ise, ing’nin vereceği faiz oranı da %1,29 olacaktır. 
 • Kredi notunuza bakıldığında eğer 1850 ile 1900 arasında ise, ing’nin vereceği faiz oranı da %1,29 olacaktır. 
KAMPANYA İLE İLGİLİ BİLMENİZ GEREKEN ÖNEMLİ HUSUSLAR

Saygıdeğer dostlarım, bilmenizi istediğim ufak ama önemli bir kaç husus olduğu kanaatindeyim. Bunlardan ilki kredi tahsis ücreti. Alacağınız kredinin binde 5’i kadar tahsis ücreti ödemeniz gerekiyor. Örneğin 10 bin lira alacaksanız 50 TL kadarda tahsis ücretiniz oluyor. Bunun dışında, hayat sigortası da zorunlu olarak yaptırılıyor. Hayat sigortası genelde yaş, cinsiyet, faiz oranı, kredi limiti ve vade sayısına göre hesaplandığından, şuan net bir şey söylemem pek mümkün değil. Son olarak, dilerseniz aylık taksitlerinizi hemen başlatabileceğiniz gibi, 3 ay erteleme imkanından da yararlanabilirsiniz.

ÖRNEK KREDİ HESAPLAMASI

Sizlere de acil 10.000 TL lazım olduğunu düşünelim. Ayrıca bu tutar içinde ing bankasına başvuru yaptığınızı ve kabul gördüğünü varsayalım. Tabi ödemelerin sizi sıkıntıya sokmasını istemediğinizden dolayı da 48 ay gibi uzun bir vade ile taksitlendirme yapmak istiyorsunuz. Banka kredi notunuza baktığında 1850 puan üstünde olduğunu görüyor, haliyle de sizlere faiz olarak %1,29’u sunuyor. Bizlerde 724kredi.net ailesi olarak gerekli hesaplamaları yaptığımızda aylık ödemeniz gereken taksit tutarının 296,77 TL olduğunu görebiliyoruz. Ayrıca tahsis ücretiniz de 50 TL kadar oluyor. 4 yıllık toplamda ise ödeyeceğiniz sigorta ücretiniz 412,88 TL yapıyor.

KREDİYE NASIL BAŞVURU YAPABİLİRİM?

Krediye başvuru yapmak isteyenler için iki farklı yol bulunuyor. Bu yollardan ilki, banka şubeleri. Size de yakın bir ing şubesi var ise gelir belgeniz ve nüfus cüzdanınız ile birlikte şubeye uğrayarak kolayca başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Bunun dışında benim işim gücüm var ve bankaya gidemem diyorsanız da BURAYI tıklayarak online başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Senetle Araba Nasıl Alınır? Peşinatsız Araba Satanlar Verenler

Senetle Araba Nasıl Alınır? Peşinatsız Araba Satanlar Verenler : Bizleri yakından takip eden ve yeni haberler almak isteyenlere merak edilen senetle araba nasıl alınır sorusunun cevabını içeren bir yazı ile yeniden merhabalar demek istiyorum. Peşin para vermeden Senetle Araba Almak Mümkün mü ? Bunu veren firmalar hangileri nereyi tavsiye ediyorsunuz. Gücümüz yok mecburen senetle araba için araştırıyoruz diyenlere güzel fikirler vereceğim.

HİÇ PEŞİNATSIZ SENETLE ARABA ALMAK: Değerli 724kredi.net misafirleri. İşin içinde para kelimesi geçiyor ise insanlar hemen banka kredisi kullanarak arabayı edinmeyi düşünüyor. Ama işin aslı öyle değil. Güvenilir olduktan sonra alacağınızın aracın devrini alsanız ve ufak tefek ödemelerle sizlere araç teslim edilse bassanız marşına fenamı olur şimdi sizlere nasıl alınabildiğini anlatmaya başlıyorum.

SENETLE ARABA ALMA YÖNTEMİ NEDİR NELER YAPILABİLİR: Sevgili kullanıcılarımız, Özellikle kredi puanı yetersiz olan yani bankalar tarafından mimlenmiş bir kişi iseniz, aracı alacağınız firma ya da galerici sizin adınıza çekiyor. Nasıl yani aracı ben alıyorum krediyi o nasıl çekiyor nasıl olacak diyorsunuz değil mi devam ediyorum. Kimse öpemeyeceği deveye heybe atmaz arkadaşlarım. Galerici bankadan kendi adına bu araç ile ilgili krediyi % 1,15 ile faizlendirip sizin dilediğiniz aylarda ödemeli kredi alıyor ama anlaşma gereği bu aracı size çektiği faiz oranından değil de % 3-5 artık neyi tutturursa bu oranlar da veriyor yani otomatik olarak çekeceği krediden bu kişiler zaten büyük kar ediyorlar örneğin size 20.000 tl ye sattığı arabayı %3 kredi çektim kardeşim diyerek 26.000 tl ye satıyor. Yani galericinin bu işten bir zararı yok saniyeler içinde üzerinizden 6.000 kar etti, tabiki bu aracı da üç beş aşağı almış olsa artık düşünün ne kadar kar ettiğini.

SENETLE ARABA ALACAĞIM RİSKLERİM NELER? Bir kere bu galerisi kar edeceğinden dolayı sizlere peşinatsız senetle araba satacaktır. satmaması için bir sebep yok zira Türkiye’deki insanların alım gücü zaten belli birde galerici vuruyor. Daha doğrusu sistemdeki açığı kullanarak üzerinizden para kullanıyor. Sizler de zaten imkansızlıklardan dolayı araba ihtiyacını daha fazla ödeyerek satın almış oluyorsunuz. bu işte olmazsa aracı alabilecek paraya güce sahip değilsiniz.

SENETLE ARABA ALIRKEN SATICI BANA NASIL GÜVENCE TEMİNAT VERECEK YADA BEN ONA : Galerici yukarıda belirttiğim şekilde faizi yüksek şekilde krediyi size yansıttı değil mi tamaaam şimdi size diyor ki aracın devri ve rehin koymak için üzerine 500 para al diyor. Siz aracın devrini üzerinize alıp senetleri imzalayıp veriyorsunuz. REHİN Tabiki yine galericinin. Senetleri ödemediğinizde ise aracı altınızdan alıyor. Ha şunu unutmayın. Eğer borcu ödeyemeyecekseniz senetle araba kesinlikle almayın. 5 ay ödediniz ve bir ay ödemedi iseniz bu adamlar bu simsarlar sizlerin bu beş aylık parasını geri ödemediği gibi altınızdan arabanızı alıyorlar ve kesinlikle hak idda edemiyorsunuz. Sonra üzülmeyin. Galerici haricinde sizlere Wowwo senetle araba alımı konusunu açacağım bu firma ile ilgili geri dönüşler mükemmel buradan alabilirsiniz. Yeri İstanbul’da.

SENETLE ARABA VEREN GALERİLER : Bu hususta yukarıda yazdığım yöntemlerin haricinde son derece dikkat etmeniz gereken bir husus var onu bir kez daha hatırlatmak istiyorum. Lütfen Wowwo ve buna benzer kurumsal firmalar ile alışverişinizi gerçekleştirin. İmzalayacağınız senetleri düşünün, yapacağınız işlerde on düşünüp bir adım atın. Özellikle Yerel Galericiler işin üç kağıdına kaçarak sizleri öpmek için uğraşacaklardır. Lütfen büyük firmalardan araçlarınızı satın alın. Yani atlayıp uçağa her neredeyseniz İstanbul’a gitmek bu kadar zor olmasa gerek değil mi ?

WOWWO SENETLE 2. EL ARAÇ ALMAK : Türkiye’de bulunan en fazla 2. el aracı senetle kefilsiz ve kredisiz veren en büyük firma bu arkadaşlarım. Wowwo ile araç almak için, Wowwo’nun bayisi olan bir galericiye giderek aracınızı seçeceksiniz. Daha sonra seçtiğiniz aracın bedelinin yüzde 30 luk kısmını yatıracaksınız. Galerici online olarak bilgileriniz ile ve yeşil holding wowwo ya bildirdiği ve sizin seçtiğiniz aracı sisteme giriyor. Sistem yüzde bin onay veriyor zaten. Bu aracın ekstra 1.000 tl komisyonunu da wowwo ya yatırıyorsunuz. İşlemler bir hafta kadar sürüyor. Hemen galeriden dilerseniz eşit taksitli 36 vade ile ödemeyi dilerseniz de ara ödemeli vadeyi seçebiliyorsunuz. Hemen ödeyeceğiniz aylık tutarlar ve tüm bilgiler bu galericide size söyleniyor. Daha sonra tüm işlemler bittiğinde sizler paralarınızı bankaya yatırıyorsunuz eşit taksitlerle aracın devri hemen size veriliyor. Daha doğrusu seçtiğiniz aracın devri wowwoya yapılıyor bi gün sonra adınıza geçiyor tamamen güvenilir Yeşil Holding’e ait olan bu firmanın yorumlarını ve araştırmasını da dilerseniz kendiniz yapabilirsiniz. Bende bir tane aldım ordan biliyorum sıfır sıkıntı 🙂

 

Fibabanka’dan Günlük 10 liraya 10.000 Bin Kurban Bayramı Kredisi

Fibabanka 2017 Kurban Bayramı İhtiyaç Kredisi, Fibabanka Bayram Kredisi, Hesaplı Kredi, 10 Numara Bayram Kredisi – Değerli dostlarım, bayram kredisi haberlerine son gaz devam ediyoruz. Gerçi bayrama 10 gün kaldı ama yine de bu hafta kredi çekeceklerin sayısı çok fazla olacak. Çoğumuz bankalara ve kredilere yöneleceğiz. Dolayısıyla fazladan bir alternatifinizin olması, doğru krediyi seçmeniz için yararınıza olacak.

FİBABANKA’DA BAYRAMA ÖZEL KAMPANYA HAZIRLAMIŞ

Fibabanka yazımızın temelini oluşturacak. Zaten herhalde bu saatten sonra da kurban bayramı kredi kampanyasının yayınlanacağını düşünmüyorum. Toplam 7 banka kredi kampanyası yayınladı. Kredi çekeceklerin de bu 7 kampanyayı değerlendirmeleri gerekiyor. Zaten sitemizde bu haberler yer alıyor. Bugün de son kampanya olan; Fibabanka Kurban Bayramı İhtiyaç Kredisini sizler için derleyip, sunacağız. Dilerseniz bu kampanyayı hep beraberce inceleyelim.

FİBABANKA BAYRAM KREDİSİ NE SUNUYOR?

Fibabanka bu kampanyayı yayınlarken günde 10 lira ödeyerek, 10.000 TL alabileceğinizi belirtiyor. Peki kredinin en üst limiti bu mu? Daha yüksek limitli kredi alınamıyor mu? Elbetteki dilerseniz daha yüksek limitli kredi alabilirsiniz. Sonuçta gelir belgenizi sunuyorsunuz ve gelir belgeniz ölçüsünde kredi limitleri hesaplanıyor. Yalnız SMS ile Başvurularda en fazla 20.000 TL’ye başvuru yapabiliyorsunuz. Bu detayı da belirttiğimize göre merak edilenler ile devam edelim.

KURBAN BAYRAMI KREDİ KAMPANYASI MERAK EDİLENLERİ

Kredi vadesini en az 3 ay olarak seçebilirsiniz. Bunun dışında kredi vadenizi en uzun ise 48 ay olarak tercih edebiliyorsunuz. Faiz oranları ise kredi vadesine bağlanmış. Kredinizi 3 ay dan 36 aya (dahil) kadar  seçecek olursanız faiz oranı da %1,45 olarak sizlere sunuluyor. Kredinizi 37 ay dan 48 aya (dahil) kadar  seçecek olursanız faiz oranı da %1,33 olarak sizlere sunuluyor. Kredi için tahsis ücreti ödemesi bulunuyor. Ayrıca hayat sigortası uygulaması da bulunuyor.

KREDİYE NASIL BAŞVURU YAPABİLİRİZ?

Öncelikle krediye başvuru yapacakların SMS imkanlarının olduğunu söyleyelim. T.C Numaranızı mesaj olarak yazarsınız ve bu mesajı da operatörünüz olursa olsun 3422’ye gönderirsiniz. Bunun dışında elbetteki banka şubesinden de başvuru yapılabiliyor. Dilerseniz online başvuru imkanınız da bulunuyor. Sizlerde banka şubesine kadar yorulmak istemiyorsanız internet üzerinde şu linki; internetsubesi.fibabanka.com.tr/WEBUtils/default.aspx kullanarak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Gerek sms ile başvuruda, gerek direkt banka başvurusunda, gerekse de online başvuru da onay geldikten sonra gelir belgenizi, nüfus cüzdanınızı ve ikametgahınızı gösteren bir belgeyi alıp bankada kredi işlemlerinizi tamamlamanız gerekiyor. Fibabankanın müşterisi iseniz internet şubeye şifrenizi kullanarak giriş yapabilir ve başvurunuzu kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Zaten krediniz onaylanırsa, hemen kredinizi hesabınıza alabilirsiniz. Müşteriler bu noktada biraz daha şanslı.

GÜNLÜK 10 LİRAYA 10 BİN BAYRAM KREDİSİ HESAPLAMASI

10.000 TL bana fazlasıyla yeter dediniz ve başvurunuzu yaptınız. Onay bile aldınız. İhtiyaç duyulan belgelerinizi de hazırladınız. Kredinizi 48 ay vade ile ödemek istediğinizi belirttiniz. Bankada sizlere %1,33 faiz oranını vermiş oldu. Aylık ödeyeceğiniz taksit tutarı hesaplandığında 299,80 TL olduğu görülüyor. Kredi tahsis ücretiniz 323 TL oluyor. Hayat sigortası için de 323 TL ödeme yapmanız gerekiyor. Son olarak yıllık efektif faiz oranının %21,2814 olduğunu da söyleyelim.

2017 Kurban Bayramı Tatili 10 Gün Oldu Emeklilere Maaş Müjdesi

2017 Kurban Bayramı Tatili 10 Gün Oldu Emeklilere Maaş Müjdesi, Emekli Maaşı Erken Ödeme – Değerli okurlarımız, 2 müjdeli haberi sizler ile paylaşmak istiyoruz. Malumunuz Kurban Bayramına bir kaç hafta kaldı. Yalnız vatandaşın ve turizmcilerin gözü bayram tatilindeydi. Acaba 4 gün olan bayram tatili 10 güne çıkarılır mı? diye sorular her yerde konuşuluyordu. Toplum genelinde böyle bir istek vardı. Ama en büyük etkinin altında, turizmde oluşacak canlılıktan dolayı ekonomiye sağlanacak katkı yatıyor.

BAKANLAR KURULUNDA TATİLE İZİN ÇIKTI

Bugün Bakanlar Kurulu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN başkanlığında toplandı. Tabi en fazla merak edilen konuların başında bayram tatili yer alıyordu. Nitekim bu toplantının ardından da güzel bir sonuç yaşandı ve Bayram tatili 10 Güne Çıkarıldı. Anlayacağınız Kurban Bayramı Tatilinin başlama tarihi 26 ağustos 2017 başlıyor. 5 Eylül 2017 tarihinde ise son buluyor. Burada turizmcilerin talebi 30 ağustos zafer bayramı ile 28 ve 29 ağustosun zafer bayram tatili ile birleştirilmesi yönündeydi. Dilerseniz tatil olan günleri teker teker sizler için belirtelim.

TATİL GÜNLERİ
 1. 26.08.2017 Hafta Sonu Cumartesi Tatili
 2. 27.08.2017 Hafta Sonu Pazar Tatili
 3. 28.08.2017 Pazartesi (Zafer Bayramı tatili İle Bağlanmış)
 4. 29.08.2017 Salı (Zafer Bayramı tatili İle Bağlanmış)
 5. 30.08.2017 Çarşamba (Zafer Bayramı tatili İle Bağlanmış)
 6. 31.08.2017 Perşembe Kurban Bayramı Arefesi Tatiller ile Bağlanmış
 7. 01.09.2017 Cuma Kurban Bayramı 1. Günü Tatili 
 8. 02.09.2017 Cumartesi Kurban Bayramı 2. Günü Tatili 
 9. 03.09.2017 Pazar Kurban Bayramı 3. Günü Tatili
 10. 04.09.2017 Pazartesi Kurban Bayramı 34. Günü Tatili

 

EMEKLİ MAAŞI ALANLARA MÜJDE

Bakanlar kurulundan çıkan bir diğer sevindirici haber ise emekli maaşları için oldu. Emeklilere maaşları bayram öncesinde verilmesi kararlaştırılmış. Normalde emekli maaşları ayın birinde ödenmeye başlanıyor. Bu tarihlerde ise bayram tatili oluyor. Dolayısıyla da maaş ödemeleri erkene çekilmiş oldu. 1 Eylül, 2 Eylül ve 3 Eylül 2017 tarihlerinde verilmesi gereken emekli maaşları 28.08.2017 tarihinde ödenecek. Emekli maaşını 4 Eylül ve 5 Eylül 2017 tarihinde alacak olanlar ise, maaşlarını 29.09.2017 tarihinde alabilecekler.

Son bir hatırlatmada daha bulunmak istiyorum. Bayram tatili boyunca (5 Gün) Kara yolları denetiminde olan oto yollar ücretsiz sayılacak. Buda güzel ve sevindirici bir gelişme. Aslında 3 müjdeli haber birden çıkmış. Ben şimdiden kurban bayramınızı kutluyorum. En hesaplı kurban bayramı kredi haberleri için sitemize göz atabilirsiniz.

 

JPMorgan ChaseTürkiye’nin Büyüme Tahmin Hızını Artırdı

JPMorgan 2017 Türkiye’nin Büyüme Tahminini Yükseltti, Türkiye Ekonomisi, Büyüme Hızı – Özel, kaliteli ve güncel bir ekonomi haberi sizler için derledik. Tüm dünyada olduğu gibi bizim ülkemizde de en önemli yapı taşlarını ekonomi oluşturuyor. Ekonomi o kadar önemli ki, dünyada örneği olan ve hükümetlerin yıkılması ile sonuçlanan riskleri olan bir husus. İyi bir ekonomi demek; güven yatırım ve büyümek anlamına geliyor.

Özellikle de dış sermaye ekonominin iyi olduğunu gördüğü anda yatırımlarını da yapmakta çekinmiyor. Bu sayede de ülke büyüyor ve istikrar devam ediyor. Bu açıdan hükümetlerin en fazla dikkat ettikleri konuların başında da ekonomi geliyor.

ÜLKENİN EKONOMİSİNİN İYİ GİTTİĞİ NASIL ANLAŞILIYOR?

Ülkelerin ekonomilerini belirten çeşitli kurum ve kuruluşlar oluyor. Yerel ölçekli kurumlar zaten gerekli bilgileri zamanı gelince paylaşıyor. (İyi veya Kötü) İşte gerek bu verilere göre, gerekse de ülkedeki gidişata göre dünya nezdinde kabul görmüş bazı kuruluşlarda ülkeler için bazı tahminlerde bulunuyor. Kimisi de çeşitli puanlar veriyor. Bu kuruluşlardan birisi de JPMorgan. Geren yatırımcılar, gerekse de ülkenin ekonomisinden sorumlu kişiler bu kurumun verilerini dikkate alıyorlar.

JP MORGAN NEDİR?

Deminde söz ettiğim gibi, ülkelerin ekonomisi ile ilgili açıklamalar ve tahminlerde bulunan bir finans danışmanlık şirketidir. Dünyanın en büyük şirketi olduğununda altını çizelim. Amerika da olan köklü bir finansal kuruluştur. Ülkelere finansal konularda hizmet verir ve çözüm önerileri sunar. Yatırımcılar da JPMorgan’ın sunduğu verileri ciddi manada dikkate alırlar.

JPMORGAN TÜRKİYE’NİN BÜYÜME HIZINI ARTTIRDI

Değerli dostlarım, dün (09.08.2017) JPMorgan Ülkemizi ilgilendiren bir paylaşımda bulundu. Türkiye’nin 2017 yılı için büyüme tahmini artırdı. Buna göre JPMorgan daha önce Türkiye’nin büyüme tahminini 3,8 olarak açıklamıştı. Lakin yaptığı yeni açıklama ile bu oranı 4,6’ya yükseltti. Raporunda Merkez Bankasının parasal sıkıştırması olmasına rağmen ekonominin güçlendiğini belirtti.

TURİZM, VERGİ İNDİRİMLERİ, AVRUPA BİRLİĞİ VE KREDİ FONU

Arkadaşlar raporun iyi gelmesinde, etkiyi bazı kıstaslara bağlamışlar. Örneğin geçen sene Turizm çok fecaat durumdaydı. Bu sene ise turizmde birazda olsa toparlanma olduğunu görebiliyoruz. Bunun dışında vergi indirimleri ve vergi affı süreçlerinin ekonominin büyümesinde etkili olduğunun altı çizilmiş. Tabi Avrupa Birliği ile daha sakin yaklaşımlar ve bununla birlikte ihracatın artması da bir diğer etki. Tabi Kredi Garanti Fonu (KGF) nin verdiği krediler de piyasada bir rahatlamaya neden olmuş. İşte başlıca sebeplerden dolayı da JPMorgan büyüme tahminini 3,8’den 4,6’ya çıkarmış durumda.

ÖNLEM ALINMAZSA BÜYÜME HIZI DÜŞEBİLİR

Önümüzdeki süreçten de biraz söz eden JPMorgan ileriki zamanlar için yeni teşviklerin getirilmesi gerektiğini belirtmiş. Zira Kredi Garanti Fonu (KGF) artık neredeyse tüm kaynaklarını harcası ve sonuna geldi. Özlelikle esnaf ve KOBİ’ler KGF ile ciddi manada başvuru yapıp kredi almış durumdalar. Birde beyaz eşyalarda ÖTV indirimi yani vergi indirimi olayı vardı. Aynı şekilde mobilyalarda da. Yalnız bu eylül ayının sonunda bitecek.

Birde şirketlerin SGK prim ödemeleri de ertelenmişti. Şimdi bunlarında ödenmesi gerekecek. Bu nedenleri ön plana çıkarak JPMorgan yeni teşviklerin mutlaka gelmesi gerektiğini belirtmiş. Teşvik gelmezse de büyümenin ikinci yarıyı itibariyle yavaşlayacağını da belirtmiş.