Hanımlar Seda Sayan İzlerken Evde Ek Gelir Kazanmaya Ne Dersiniz?

Evde iş, ev hanımlarına ek gelir, evde para kazanma, Müge Anlı, Seda Sayan, Esra Erol, Zuhal Topal İzleyerek para kazanma- Merhabalar, adım Hanine. Ev hanımıyım. Eşimle bir birimizi severek evlendik. Çok şükür çocuklarımız var ve mutluyuz da. Lakin bir bir sorunumuz var. O da ekonomik sıkıntılar. Zamanında eşimin maaşı yetiyordu ve gül gibi geçinip gidiyordum. Lakin hayat şartları işte, bir de çocuklarda olduktan sonra para yetmiyor yetişmiyor.

Ev kiramızı, market alışverişlerimizi ve zar zor pazar parası yetişiyor. Üst baş desen 3 yıldır bir şey almadım. Bende dişimi sıkıyorum ama evde oturduğum yerden de bir şeyler yapmak istiyorum. Tamam çok fazla eğitimim yok ama, köy kızıyız ve bir çok konuda da hünerliyimdir. Elimden bir çok iş gelir. İstiyorum ki evimde helalinden para kazanabileyim. Sabah Müge Anlı izlerken bir yandan da iş yapayım. Akşamda Zuhal Topal yada Seda Sayan izleyerek zevkli bir şekilde iş güç yapmak istiyorum.

DEVİR EVDE PARA KAZANMA ZAMANI

Sevgili ablalarım, annelerim, bacılarım, bu yazı sizlere geliyor. Çok özel ve çok kaliteli bir yazı ile karşınızdayız. Sizin gibi binlerce ev hanımı var ve bir yandan ev işlerini yapıyor, bir yandan da para kazanabiliyorlar. Üstelik TV keyfini de hiç aksatmıyorlar. Devir artık evde iş yapmaya doğru gidiyor. Esasen bu durum bazı zamanlarda iş verenlerin de işine geliyor. Bizlerde bu yazı ile evde yapabilecek işleri maddeler halinde sizlere sunmaya çalışacağız. Ardından nasıl para kazanabileceğinizi de anlatacağız.

EVDE HANGİ İŞLER YAPILABİLİR?

 

EVDE NASIL PARA KAZANILIR? İZLENMESİ GEREKEN YOLLARI NELERDİR?

Değerli dostlarımız, yukarıda 15 tane evde yapılabilecek iş kolu yazdık. Tabi bunları artırmak mümkün. Bizler sadece en fazla para kazandıranları yazdık. İlk önce hangi işi yapacağınıza karar verin. Gerisi iplik söküğü gibi gelecektir zaten merak etmeyin. Diyelim ki evde pasata kurabiye tarzı şeyler yaparak para kazanmak istiyorsunuz. Çünkü bu konuda çok maharetlisiniz ve usta pastacılara bile taş çıkarırsınız. Şimdi burada tanıtım çok önemlidir.

Bu açıdan Instagram ve Facebook sizin en büyük ve en güçlü silahınız olacaktır. Ürünlerinizi çekip koyun. Bu şekilde tanıtım yapın. Bu sizin için çok etkili bir yol olacaktır. Bunun dışında muhakkak ki bir kaç pastane  ile görüşün. Ya bana iş vermezler demeyin. Çünkü pastane sahipleri bu sayede kara geçerler. Eleman çalıştıracağına ve her ay 3 bin lira ustaya maaş verip sigorta yatıracağına, bin liraya işlerini halledebilir. Sizin bir pastaneden aylık kazanacağınız para bin lira kadar olacaktır.

Tabi sizler bununla da yetinmeyeceksiniz. İlk ay çok gelir olmaz ama sizin için tanıtım ayı olur. Yapacağınız ürünleri bilgisayarda yazın ve fiyatlarını da belirtin. Bunu da tüm mahalleye, binalara evlere vs. dağıtın. Ardından komşularınız ile görüştüğünüz zaman bu işi yaptığınızı ve siparişleri olduğunda arayabileceklerini belirtin. Çünkü bizlerde misafirlikler çok yapılır. E aniden bir şeyde hazırlanamadığından, mecburen size telefon açılır.

Kurabiye ve pastalar için de bira stok yapın. Elinizin altında her zaman hazır bir şeyler olsun. Tabi bu saydığımız sadece pasta işi içindi. Yukarıdaki konu başlıklarından size uyanını tıkladığınızda geniş ve ayrıntılı yazılara ulaşabileceksiniz. Şimdiden sizlere başarılar diliyorum.

 

Para Kazanma Fikirleri İle Sizde Cebinizi Doldurun

Para Kazanma Fikirleri Nelerdir?- Para herkesin istediği bir değer. hepimiz çalışıyoruz ama zar zor geçim oluyor. Bu zamanda tek maaş ile geçinmek gerçekten de çok çok zor. Bundan dolayı da insanlar artık farklı şeyler yaparak ek para kazanmak istiyorlar. İşte bundan dolayı da bizlerde bu yazıyı sizler için derledik. Acaba ne yaparak ve hangi işleri yaparak para kazanabiliriz? bunları sizler için teker teker açıklamaya çalışacağız.

Bu sayede de sizlerde, size en yakın olan bir veya bir kaç madde üzerinden para kazanabilirsiniz. Ayrıca sizler için belirttiğimiz fikirler dışında sizlerinde ya şu fikirlerde var dedikleriniz var ise, lütfen aşağıya yorum bırakarak bizler ile paylaşın.

2. EL ARABA SATIŞI

Arkadaşlar şuan bu işten çok ciddi manada ekmek yiyen kişiler var. Adam memur veya özel sektörde çalışıyor ama bu iştende aylık masraflarını çıkartabiliyor. Bunun için elinizin altında internetinizin olması gerekiyor. Yapmanız gereken bazı 2. el araç satan platformları takip etmek. Çünkü bazı insanlar ciddi manada nakite sıkışıyor olabiliyor. Bundan dolayı da acil olarak arabasını satışa çıkarıyor.

25 bin liralık arabayı 22 bine veriyor misal olarak. Yada 100 bin liralık arabasını 90 bine vermek zorunda kalıyor. Bu işten para kazananlarda hemen takibe alıyor ve oturup sıkı bir pazarlığa girişiyor. Ardından da ucuza alıp 1 – 2 hafta içerisinde istediği fiyata satıyor. Kazandığı parada en az bir maaş kadar oluyor.

2. EL EŞYA ALIMI VE SATIŞI

Bu işe normalde spotçuluk deniyor ama online versiyonu. Ayrıca az daha farklı olanı. Sahibinden ve letgo gibi 2. el satış yerlerinde çok fazla elektronik ürün satışı yapılıyor. Durum böyle olunca da bu işten para kazanılıyor. Örneğin geçenlerde gördüm 6 aylık hp laptobu piyasa değerinin bin lira altına veriyor. 3 bin liraya almış ama 2 bin liraya veriyor. Belki pazarlıkla daha da aşağı çekilebilir. İşte bu ürünlerin alıp satımından güzel para kazananlar var. Led ve lcd tv ler, notebook ve laptoblar, akıllı telefonlar ve tabletler bunlara örnek olarak gösterilebiliyor.

EMLAK ALIM SATIMI

Emlak işlerinde de çok güzel para kazanılabiliyor. Esasen en fazla yüklü para kazanma yolu da diyebiliriz. Adam sıkışmış. Kredi borçlarını ödeyecek ve  acil olarak imarı olan ve değeri 250 bin lira olan arsasını 200 bin liraya hatta daha da düşük fiyata bırakabiliyor. Bir başka örnek ile yazımıza devam edelim; insanlar kendi işi ile alakalı bir ürünü %50 indirimli alma fırsatı yakalıyor. Bu durumda da evini acil ve çok uygun fiyata satışa çıkarıyor.

Sizler de bu tip gayri menkulleri alıp satarak kısa bir sürede bir yıllık maaşınız kadar para kazanabilirsiniz. 250 bin lira değerindeki gayrimenkulü 200 bin alıyorsunuz ve 1 -2 ay içerisinde de 50 bin liraya yakın bir kar elde ediyorsunuz.

EVDE EK İŞ

Arkadaşlar şuan evde ek iş yapan binlerce insan var. Ayda en az 1.000 TL kazanılıyor. Hatta ayrılan zamana göre 2 -3 bin lira bile kazanılabiliyor. Evde yapılan işleri daha çok ev hanımları olan ablalarımız, Annelerimiz ve teyzelerimiz gerçekleştiriyor. Evde yapılabilecek işlerin bir kaçını sayalım isterseniz; Evde makale yazma, evde yemek yapma, evde, ütü yapma, evde terzilik yapma, evde pasta yapma, evde kına ve davetiye paketleme, evde kutu katlama, evde incik boncuk işi.

TASARRUF YAPMA

Arkadaşlar para kazanmak ve biriktirmek istiyorsanız biraz da tasarruf yapmanız gerekiyor. Öncelikle sigara içenler aylık 500 TL sigaraya vereceğine her ay bir köşeye atabilir. Tıpkı bunun gibi kendinizce aylık ve günlük birikimler yapmaya çalışın. örneğin işe güzel havalı günlerde yürüyerek gidip gelin. Öğle araları lokantadan yemek yiyeceğinize evinizden yiyin. Dışarıda bardağı 10 liradan kahve içeceğinize bunu evde 25 kuruşa gerçekleştirin. Bu sayede da kendi paranızı artırabilirsiniz.

DÖVİZ AL SAT

Para kazanma yollarından birisi de budur. Bu işe girmeden önce bir kaç ay ekonomi haberlerini takip ediyorsunuz. ardından da Doların veya Euronun durumuna göre alım satım yapıyorsunuz. Dolar düşük fiyatta iken 100 bin liralık dolar alıyorsunuz. Daha sonra adeta pusuda bekliyorsunuz. Dolar istediğiniz seviyeye çıktımı hemen satıyorsunuz. Bu sayede de bir anda cebinize 10 bin lira katabiliyorsunuz. Aynı şekilde takip ettiğiniz döviz düştü mü, bu sefer 110 bin liralık alım yapıyorsunuz ve arttığında satarak daha fazla para kazanıyorsunuz.

BANKALARDAN GRAM ALTIN HESAPLARI

Altın yatırımı dövize göre daha da güvenlidir. Zira para bir anda düşer ama altın dünya fiyatı belli dir. Öyle çakılma falan yaşanmaz. Aynı döviz olayındaki gibi altın fiyatı düşükken yüksek miktarda gram cinsinden altın alıyorsunuz. Ardından altın yükselişe geçti mi, satışını gerçekleştirerek güzel paralar kazanıyorsunuz. Tabi bunun için ekonomiyi ve altın piyasasını yakından takip etmeniz gerekiyor.

BORSA – HİSSE SENETLERİ

Bankalar, sizlere borsada hisse alıp satma imkanı tanıyor. Bu sayede de sizlerde para kazanabiliyorsunuz. Tanıdığım bir kaç kişi var. 6 Aylık bir ön araştırmadan sonra 10 bin lira ile haftalık 250 TL kazanıyorlar. Buda aylık bin lira yapıyor ve market pazar alışverişlerine yetiyor. Tabi bu işe çok daha büyük miktarlar ile girip para kazananlar var. Amma velakin ben olsam bu yolu denemezdim. Özellikle de bilginiz yoksa çok bulaşmayın. Bu işe uzun vakit ayıranlar temkinli davranınca para kazanabiliyorlar.

Sevgili okurlarımız, bir yazın daha sonuna gelmiş olduk. Sizlere para kazanma fikirlerimiz ile bilgiler sunmaya çalıştık. Demin yukarıda belirttiğim gibi, sizlerinde daha farklı para kazanma fikirleriniz varsa bizler ile paylaşabilirseniz çok seviniriz. Ayrıca aşağıda sizler için hazırladığımız farklı konu başlıklarımızı da incelemenizi tavsiye ederiz. Yeni bir yazıda buluşmak dileğiyle hoşça kalın.

 LÜTFEN BU YAZIYI TÜM PARA KAZANMAK İSTEYENLERİN DE GÖREBİLMESİ İÇİN FACEBOOK ADRESLERİNİZ İLE BEĞENİP PAYLAŞABİLİR MİSİNİZ?

Eve Ek İş Veren Firma Arıyorum

Evde İş Arayanlar İçin Çok Özel Öneriler

Bankalardan Neden Kredi Alamıyorum?

Dijital Cüzdan BKM Express ile Güvenli Alışveriş İmkanı

 

İş Ortağı Arıyorum

İstanbul, Antalya, Ankara, İzmir, Bursa, Almanya, Amerika ve Türkiye de İş Ortağı Arıyorum- Bu devirde artık herkes okumuş ve bir meslek sahibi. İş şartları da gerçekten de çok fazla zor. 3 kişinin yapması gereken işi bir kişinin üstüne yığıyorlar. Ayrıca Diyelim ki 2 üniversite mezunusunuz ama müdürünüz git çay yap diyebiliyor. Bu durum gerçekten de oldukça fazla can sıkıcı bir durum. Yüzbinlerce hatta  milyonlarca insan bu durumdan muzdarip ve bir çıkış yolunu arıyorlar.

İŞ ORTAĞI ARIYORUM GENEL BİLGİ

Ne için mi bir çıkış yolu aranıyor? Elbetteki kendi iş yerini kurmak için. Çünkü kendi iş yerini kurup rahat rahat işini yapıp para kazanmak istiyor insanlar. Lakin ceplerini yokladıkların da gerekli ve yeterli parayı bulamıyorlar. Bunun için de kimisi yaptığı işe geri dönmek zorunda kalıyor, kimsi de mecburen orta arıyor. Ülkemizde çok fazla ortak açılmış iş yeri var. Kafalar uyduktan sonra ve yaptığınız işi de prensipli ve ahlaklı bir şekilde yaptıktan sonra başarıda beraberinde geliyor.

İŞ ORTAĞI ARIYANLAR

Örneğin eletrikçisiniz ve tek başınıza bir iş yeri açamıyorsunuz. Doğal olarak da bir ortak arıyorsunuz. Ortağınızın su tesisatçısı olması sizin hem daha fazla para kazanmanızı hemde farklı yollardan para kazanmanızı sağlayacaktır. Bu sayede de ortaklaşa açtığınız işyerinizin giderlerini de ortaklaşa karşılarsınız. Aynı bu şekilde pide ustasısınız dır ve kürekçi bir ortak arıyorsunuzdur. Aynı bu şekilde aklınıza gelebilecek tüm dallarda ortaklık kurabileceğiniz durumlar olabilir.

Ortak araba ve bulma konusu toplumun adeta kanayan bir yarası gibi. Bizlerde elimizi taşın altına koyup silere yardımcı olabilmek adına bu yazıyı derledik. Ortağa mı ihtiyacınız var? bilgilerinizi aşağıya yorumlayın ve nasıl birini aradığınızı yazın. Bu şekilde ortağınızı bulmaya çalışın. Çünkü sitemizin günlük tıklanma oranları çok iyi. Bu yazı sayesinde aradığınız iş ortağına biran önce kavuşun.

İŞ YERİNE ORTAK ARAYANLAR

Un fabrikanız vardır ve işleri büyütmek için bir ortağa ihtiyaç duyabilirsiniz. Lahmacuncu yeriniz vardır ve işleri büyütmek için bir kebapçı ortağa ihtiyaç duyuyor olabilirsiniz. Büyük bir marketiniz vardır ve tek başınıza burayı işletmek size ağır geliyordur. Sabah saat 6 da marketi açıp,  gece 12 de kapatmak gerçekten de zor. Sizlerde işyerinize ortak arıyorsanız aşağıya nasıl bir kişi aradığınızı yorumlayabilirsiniz. Bu sayede de kısa sürede bir cevap alabileceğinize inanıyorum.

UYARI

Değerli okurlarımız, bu yazıyı sizlere fayda sağlaması ve sıkıntınızı ortadan kaldırabilmek adına derledik. Bundan dolayı da aşağıya telefon numaranızdan ziyade e-mail adresinizi bırakın. Bu şekilde sizinle iletişime geçsinler. Güvenmediğiniz kişiler ile de ortaklık kurmayınız. Bizlerde yorum bırakanların kim oldukları bilmediğimizden sorumluluk kabul etmiyoruz.

Böylece bir yazının daha son cümlelerine gelmiş olduk. Bu yazıdan ziyadesiyle istifade edeceğinize inanıyorum. Yapmak istediğiniz işi ve şehrinizi yazın. Sonrada ortağınızı bekleyin. Belki bu sayede oldukça kaliteli bir ortaklık elde edebilirsiniz. Bizden iş ortağı arayan okurlarımız için sunabileceğimiz şey bu kadar. Ayrıca aşağıda sizler için özel olarak hazırladığımız konu galerimizi de mutlaka incelemenizi tavsiye ederiz. Yeni bir iş haberinde buluşmak dileğiyle.

LÜTFEN BU YAZIYI KENDİ İŞ YERİNİ AÇMAK İSTEYEN OLABİLDİĞİNCE İNSANIN DA GÖREBİLMESİ İÇİN FACEBOOK VE TWİTTER İLE BEĞENİP PAYLAŞABİLİR MİSİNİZ?

Bankalar 2.000 TL Maaş ile Ne Kadar Kredi Verir

Genç Girişimciler İçin KOSGEB Girişimcilik Destekleri

KOSGEB PROJESİ NASIL HAZIRLANIR? TIKLA ÖĞREN

3 Adımda KOSGEB’ten kolayca kredi alma yöntemleri

 

Eve Ek İş Veren Firma Arıyorum

Eve ek iş veren firma ilanları, evde iş ilanları, evde ek iş veren firmalar- Hayat şartlarının nasıl da zorlaştığına hep beraber şahit oluyoruz. Maalesef tek kişinin çalışarak evi geçindirmesi çok zor. bundan dolayıda ev hanımları ellerini taşın altına koyuyorlar. Ev işi çocukların bakımı derken birde günde 3 -5 saatlerini ayırarak güzel gelirler elde ediyorlar. Buda aile ekonomisine çok çok büyük katkı sağlıyor. Hem pazar, hem market alışverişlerinizi hemde kişisel harcamalarınızı kazanabiliyorlar.

EVDE EK İŞ VEREN FİRMALAR GENEL AÇIKLAMA

Tabi bizler daha önce evde hangi işlerin yapılabileceğini buradan açıklamıştık. Bir çok kişi aylık 1.500 – 2.000 TL kazanabiliyor. Bu birazda evdeki ayırdığınız zaman ile orantılı. Bu parayı tüm işler de nasıl kazanabileceğinizi sizlere açıklamış ve tüyoları vermiştik. Dilerseniz Evde İş Arayanlar İçin Çok Özel Öneriler konulu yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. Bugün ise çok daha farklı bir imkan sizlere sunmayı hedefliyoruz.

Sizlerde evde ek iş mi arıyorsunuz? O halde bu yazı sizlere ışık tutacak ve yol gösterecek. Çünkü bu yazı ile eve iş veren firmaları ve evde iş yaparak helalinden para kazanmak isteyenleri bir araya getirmeyi hedefliyor.

EVDE EK İŞ VEREN FİRMALAR

Lütfen bu konuyu genel ve geniş düşünün. Zira bir restoran sahibi ev yemekleri satışı için lezzetli ellere ihtiyaç duyabileceği gibi, organizatörler evde davetiye katlama işini almak isteyen çalışan eleman arıyor olabilir. Sizlerde giderlerinizi azaltarak evde ek iş vermek mi istiyorsunuz? O halde aşağıya yorum bırakarak işiniz ile ilgili bilgilerinizi ve ne istediğinizi belirterek, çalışan bulabilirsiniz. Evde ütü mü? Evde incik boncuk mu? yada evde parça başı dikiş işi mi?

Bu sayede ev de iş arayanlar sizlerin ilanını görüp, iletişime geçebilecek. Hem siz yararlanacak hemde ev hanımları kendi ev masraflarını elde edebilecektir.

EVDE EK İŞ ARAYANLAR

Sizlerde ev de ek iş almak istiyorsanız bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Bu sayede firma sahipleri de sizin ile iletişime geçebilir. Daha doğrusu daha çabuk iş bulabilirsiniz. İş yaptıkça da işleriniz daha da çok artar. Budan dolayı da sadece iş verenlerin değil iş arayanların da bilgilerini ve yeteneklerini paylaşmalarını istiyoruz. Çıkmaz çıkmaz demeyin. Allah’ın izniyle rızkınız varsa evde ek gelir elde edersiniz.

ÇOK ÖNEMLİ UYARI

Bilgilerinizi bırakırken lütfen telefon numaranızı bırakmayınız. İlk etapta e-mail ile iletişime geçme yolunu deneyiniz. karşılıklı güven oluşursa iletişimizini o firma ile paylaşabilirsiniz. Bundan dolayı da sizlerde ricam e-mail yazın. Ardından şehrini ve ilçenizi, hangi işi vermek istediğinizi yada hangi işleri yapabileceğinizi belirtin. Bu sayede daha da güvenli bir hal alacaktır. Çünkü bu yazı sizlere yardımcı olabilmek adına hazırlanmıştır. Sıkıntıya düşmenizi ve dolandırıcılar ile karşılaşmanızı istemeyiz.

Sevgili dostlarımız, bir yazının daha sonuna gelmiş olduk. Sizlerde ev de ek iş vermek istiyorsanız veya iş yerinize evden destek sağlamak istiyorsanız yorum bırakmaya başlayabilirsiniz. Ayrıca aşağıda sizler için hazırladığımız evde yapılabilecek işler ile ilgili konu galerimizi de inceleyebilirsiniz. Yeni bir yazıda buluşmak dileğiyle…

LÜTFEN BU YAZIYI EVE İŞ VEREN FİRMALARIN VE EVDE İŞ ARAYANLARIN DA GÖREBİLMESİ İÇİN FACEBOOK GİBİ SOSYAL PAYLAŞIM ADRESLERİNİZ İLE BEĞENİP, PAYLAŞABİLİR MİSİNİZ?

Evde Amigurumi yaparak para kazanma işi

Evde Tığ ve Örgü İşi Yaparak Para Kazanın

Evde Saç Tokası Yaparak Para Kazanma

Evde Ütü işi yaparak 2000 TL kazanın.

Evde yemek yaparak ek gelir elde edin

İstanbul Evde Ek İş İmkanı

İstanbul, Gaziosmanpaşa, Ümraniye, Küçükçekmece, Kadıköy, Bağcılar, Büyükçekmece, Üsküdar, Bahçelievler, Kartal, Pendik, Maltepe, Şişli, Eminönü Evde ek iş- Değerli okurlarımız, bugün sizler için istanbul ve ilçelerinde evde yapılabilecek işleri ve nasıl para kazanılacağını anlatmaya çalışacağız. Hayat şartları çok zor. Özellikle İstanbul gibi bir yerde tek maaş ile geçim neredeyse imkansız. Bundan dolayı insanlar artık ek iş yaparak para kazanmanın yollarını arıyorlar.

İSTANBUL’DA EVDE İŞ İMKANI GENEL DEĞERLENDİRME

Evi geçindirmek ile yükümlü olan erkekler bir şekilde gerekirsek ek iş yapıyorlar ama ev hanımlarının da evlerinde oturdukları yerde helalinden çalışarak para kazanabilecekleri işler var. Bizlerde bu yazı ile sizlere yardımcı olmaya çalışacağız. Aşağıda sizler için belirttiğimiz işleri bende yapabilirim derseniz yorum bölümüne bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Şunda hemen belirtelim sitemizin hiç bir firma ve şirketle bağı olmadığından yaşanabilecek mağduriyetlerden sorumlu değildir. Güvenmediğiniz kişiler ile iş yapmayınız.

İSTANBUL’DA EVDE HANGİ İŞLER YAPILABİLİR

Sevgili ablalarım, sizlerde evde bir yandan Seda Sayan izleyip, diğer taraftan da para kazanabilirsiniz. Yazımızın bu bölümünde  İstanbul da  hangi işler yapılabilir dilerseniz bu iş kollarını belirleyelim; Evde Amigurumi yaparak para kazanma işiEvde Mantı İşi Nasıl Yapılır?, Evde Tığ ve Örgü İşi Yaparak Para KazanınEvde Saç Tokası Yaparak Para KazanmaEvlere Davetiye Katlama İşi Veren FirmalarEvde İç Çamaşırı Satma İşiEvde Kına Paketleme İşiEvde Ütü işi yaparak 2000 TL kazanınEvde Çocuk Bakarak Para Kazanmakevde reçel yapma işiEvde dikiş nakış işi yapmakEvde pasta işiEvde boncuk işiEvde Makale Yazma İşi,  gibi işler yapılabilir. Hangi işte uzansanız onu tıklayabilir ve detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

EVDE İŞ BULMAK İÇİN NE YAPMAK GEREKİYOR?

Peki ev de iş bulmak için ne yapmam gerekiyor? sorusu otomatikman ortaya çıkıyor. Bunu da bir örnek üzerinden açıklamaya çalışalım. Diyelim ki evde yemek yapma işine karar verdiniz. Böyle bir durumda ilk önce Mahalle Muhtarınız ile iletişime geçiniz. İşkur ile yapılan protokole göre ev iş yapmak isteyenler mahalle muhtarlarına danışabilirler. Ayrıca eve iş vermek isteyen kişilerde Muhtarlara bilgi vermekte, varsa evde çalışacak birileri aracı ol diye.

Daha sonra varsa tanıdık restoran sahibi hemen onunla iletişime geçiniz. Çünkü restoranlar sarma, dolma gibi ev yemeği siparişleri sürekli  verirler. Ayrıca ilçenizde bulunan aile sofraları veya ev lezzetleri lokantaları ile muhakkak iletişime geçiniz. Buralardan sipariş gelmemesi mümkün değil. Zaten böyle firmalar sizlere malzemelerini verir ve ona göre de ürün isterler. Ayrıca mahalleliye de evde yemek yaptığınızı duyurun.

Sarma, dolma, mantı, içli köfte. Bu saydığım yemekler sadece akşam yemeklerinde değil, eş ve dost misafirliklerinde de ikram edilebileceğinden çok fazla sayıda sipariş alacaksınız. Ayrıca bilgisayardan yemeklerinizi kaç liradan verdiğinizi hazırlayınız ve en az 1000 tane çoğaltın. Bunu dağıtması için çocuğunuzdan yardım isteyebilirsiniz. Ayrıca İnstagram, Twitter ve Facebook gibi sosyal iletişim platformlarında da reklamlarınızı yapıp, yemek tanıtımlarınızı yapınız.  Buda size ekstra bir sipariş getirecektir. Bu şekilde kısa zamanda adınız ön plana çıkacaktır. Tabi lezzet vurgusunu da yapalım. Çünkü yemekleri tadan kimselerin tekrar alması için lezzet, hijyen ve sağlık ön planda olacaktır.

EVDE İŞ YAPARAK NE KADAR PARA KAZANILIR?

Evde bir çok ablamız, teyzemiz ve annelerimiz iş yaparak güzel paralar kazanabiliyor. Evde iş yapmak isteyenler ilk aylarda 250 TL civarların da para kazanıyorlar. Daha sonra adınızı duyurduktan sonra bu gelir daha da artıyor. işine göre 6 ayda rahatlıkla 1500 TL kazanılabiliyor. Tabi işe ayrılan zaman ile kazançta orantılı oluyor. Tutup da 8 saat gibi bir sürenizi evde iş yapmaya karar verirseniz 2 bin lira rahatlıkla kazanabilirsiniz.

LÜTFEN BU YAZIYI FACEBOOK İLE BEĞENİP PAYLAŞABİLİR MİSİNİZ?

Ankara’da Evde Ek İş Veren Firmalar

Mersin Evde Yapılacak Ek İşler