Vakıfbank KOSGEB Sıfır Faizli İşletme Kredisi İle Hızlı Değerlendirme

Vakıfbank KOSGEB 0 Faizli İşletme Kredisi, Kobi Kredisi, Özel limit, hızlı değerlendirme- Duyduk duymadık demeyin. Arkadaşlar 724kredi.net ailesi olarak güncel ve en özel kredi haberlerini vakit kaybetmeden sizlere sunmaya çalışıyoruz. Bu yazımızda da KOBİ’leri ilgilendiren ve belirli bir süresi olan çok özel bir kredi haberinden söz edeceğiz. Sizlerden ricam bu yazıyı tüm KOBİ’lerin görebilmesi adına facebook gibi sosyal paylaşım adreslerinizden beğenmeniz. Bu sayede nakit ihtiyacı duyan tüm kobilere bir nebzede yardımcı olacaksınız.

VAKIFBANK İLE KOSGEB KREDİSİ GENEL AÇIKLAMA

Malumunuz KOSGEB küçük ve orta ölçekli KOBİ’lerin büyümesi adına ihtiyaç duydukları maddi kaynağı sunmaya çalışıyor. Bu açıdan da geçen seneden beri kobiler inanılmaz derecede destekten faydalandılar. Tabi bununla ilgili inceleme yaptığımızda, KOBİ’lerin bir çoğunun Vakıfbank’ı tercih ettiklerini gördük. Dolayısıyla da inceleme yaptık. Vakıfbank KOSGEB ile arasında bir protokol gerçekleştirmiş ve ihtiyaç duyduğunuz krediye bir an önce kavuşmanız için bir sistem geliştirmiş. Yazımızın devamında da bu anlaşmadan söz edeceğiz.

VAKIFBANK KODGEB SIFIR FAİZLİ İŞLETME KREDİSİ NEDİR?

2016 yılından beri KOSGEB’ KOBİ’lerin maddi ihtiyaçlarını karşılama adına kreid veriyor demiştik. Tabi bu durum 2017 yılında ise daha da genişledi ve Vakıfbank ile çok özel bir durum halini aldı. KOBİ’lerin gerek ekonomik güçlerini artırmak, gerekse de rekabet güçlerini artırmak adına sıfır faizli kredi veriliyor. Ama bu verilirken bir çok KOBİ bankalardaki prosedürden ve bekleme süresinden şikayetçi oldular. Ayrıca kimi KOBİ’de geri çevrildi. Şimdi yapılan protokol gereği Vakıfbank aracılığı ile kredi çekeceklerin hızlı değerlendirilme yapılabilmesi için özel kredi limitleri oluşturulmuş.

KREDİ ÖZELLİKLERİ

Kredinin limiti 50 bin liradır. Bu para bir çok KOBİ için yaşam kaynağı olacaktır. Bu kredinin vadesinin ise 36 ay olduğunu belirtelim. Şimdi en güzel yanını söylüyorum. Zira bu krediyi aldıktan sonra ilk 12 ay boyunca kredi taksiti ödemiyorsunuz. Krediyi alıyorsunuz ve işlerinizi rayına sokuyorsunuz. Ardından kredi taksitlerinizi de 12 ayın sonunda 3 ayda bir olacak şekilde ödüyorsunuz. Bundan daha da güzel ne olabilir ki? diye sorabilirsiniz. Ama güzellikler bununla sınırlı değil.

Kredi tahsis ücreti mesela yok. Buda sizi 250 TL den kurtaracaktır. Bunun dışında krediniz sıfır faizlidir. Daha da doğrusu kredinizin faizini KOSGEB öder. Siz paranızı alırsınız ve faizsiz bir şekilde belirttiğim şartlarda geri ödersiniz. Birde KOSGEB bu kredi kampanyasının süresini dilerse uzatabilir ama şuan için son başvuru tarihi 28 Nisan 2017 dir. Bu açıdan bu tarihi dikkate alın ve geçirmemeye çalışın.

KREDİ DETAYLARI

Değerli kobiler, alabileceğiniz maksimum kredi tutarı 50 bin liradır. Sizlerde KOSGEB tarafından aranan şartları taşıyorsanız ve başvurunuz onaylandıysa kolay kredi alımı için Vakıfbank’ı tercih edebilirsiniz. Vakıfbank’ın başvurunuzu değerlendirme hakkının olduğunu da belirtelim. Hani sonra neden onaylanmadı demeyin. Bişr çok bankaya göre hızlı ve kolay kredi imkanı tanınmaktadır. Detaylı bilgi ve başvuru için Vakıfbank şubelerinden herhangi birisine uğramanız gerekecektir. Vakıfbank, şuan için bu haberi manşetten sunmuş. Bizlerde sizler ile paylaşmak istedik.

 

 

2017 KOSGEB Faizsiz 50 Bin Lira Kredi Başvurusu için Son Güne Dikkat

KOSGEB KOBİ 50.000 TL Faizsiz Kredi Başvurusu, 2017 Sıfır Faizli İşletme Kredisi faiz desteği- Yine özel ve yine güzel bir haber ile karşınızdayız. Bu haberimiz daha çok KOBİ’lerimizi ilgilendiriyor. Bugün KOBİ’ler için faizsiz alabilecekleri 50 bin lira KOSGEB kredilerinden söz edeceğiz. Yalnız haberimizin çokta kısa bir başvuru süresi var. Bu açıdan daha fazla geç olmadan yazımızın tüm KOBİ’lerce okunması gerekiyor. Zira bir işletme nakit arayışı içerisinde kıvranıp duruyor.

PARA KOBİ’LERİN EN BÜYÜK SİLAHI

Para iş demek, güç demek, istihdam demek, vergi demek, ekonominin büyümesi ve canlanması demek. Bu açıdan da para olacak ki işletmeler de kazanıp büyüsünler diye. KOBİ’lerin en büyük sıkıntısı alt yapı yetersizliği. Düzeltmek için de sermaye gerekiyor. Büyüyen Türkiye de büyüyen KOBİ’lere çok fazla önem var. Çünkü ülke ekonomimizin en büyük yapı taşlarını KOBİ’ler oluşturuyor. KOBİ’lerin desteklenmesi gerekiyor. İşte bunun için de KOSGEB geliştirildi.

KOSGEB KOBİ’LERİN EN BÜYÜK DESTEKÇİSİ

Tüm büyük ülkelerdeki gibi, bizim ülkemiz de KOBİ’lerinin değerini biliyor.Bu açıdan da KOSGEB’i kurdu. Küçük ve Orta Büyük dereceli işletmeler bu sayede hem alt yapılarını zenginleştirebilmek için maddi kaynağa hemde ulusal ve uluslararası piyasada geniş bir yer bulmak için KOSGEB’in kredilerinden yararlanılıyor. Bu açıdan bir işletme KOSGEB sayesinde çok büyük kulvarlarda at koşturuyor. Gelişmiş ülkelerin KOBİ’lerine gerekli desteği sunarlar ki ekonomileri büyüsün.

Bir ülkenin büyük mü küçük mü olduğuna ekonomisine bakılarak cevap verilebiliyor. Bizim ekonomimizde de KOBİlerin de %99’luk gibi bir payı var. Bugün kosgeb’in kobilere sunduğu faizsiz 50 bin lira kredi desteğinden söz edeceğiz. Sizlerde maddi sıkıntı içerisindeyseniz değerlendireceğinizi düşünüyoruz. Dilerseniz ayrıntılara geçiş yapalım.

KOBİ’LERE KOSGEB’TEN 2017 YILI  SIFIR FAİZLİ 50.000 TL KREDİ AYRINTILARI

KOBİ’lerimize gerçekten de güzel bir kredi alma imkanı sunuluyor. Sıfır faiz ile 50 bin lira kredi veriliyor. Aldığınız kredinin ilk 12 ayında kesinlikle bir şey ödemiyorsunuz. 12 ay sonrada kalan borcunuzu 36 ayda 3 aylık periyotlar ile eşit taksitlerde ödüyorsunuz. Sizce de bu mükemmel bir fırsat değil mi? Üstelik 0 faiz. Adı üstünde kredi faiz desteği sağlanıyor. Hemen en fazla yararlanabileceğiniz kredi tutarının 50 bin lira olduğunu da hemen belirtelim.

Kredi onayı aldığınız da az sonra belirteceğimiz bankalarda müracaat edeceksiniz. Tabi bazı kobiler teminatta sıkıntı yaşamaktadırlar. İşte tamda bu noktada Kredi Garanti Fonu (KGF) devreye girecektir. Bir protokol imzalanmış. Bu sayede dediğim gibi KGF devreye girecek ve sizlere kefalet sağlayacaktır. Ayrıca bankalara daha da olumlu davranması noktasında yönlendirmeler de yapılmıştır. Anlayacağınız kredi alabilmeniz için de güzel bir protokol imzalanmış.

YARARLANILABİLECEK BANKALAR HANGİLERİ?

Kredi onayı aldıktan sonra öyle her bankaya gidip kredi alamıyorsunuz. Ama yinede bir çok banka ile de protokol imzalanmış. Dilerseniz şimdide onay alanların başvuru yapabilecekleri bankaları sayalım; Denizbank, QNB Fİnansbank, Akbank, Garanti Bankası, Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halkbankası, Yapı Kredi Bankası ve İş Bankası olmak üzere toplamda 9 bankadan istediğinize başvuru yapabilirsiniz.

50 BİN LİRA FAİZSİZ KREDİ İÇİN ÖNEMLİ HATIRLATMALAR

Başvuru yapmak isteyenlerin şu sifirfaiz2017.kosgeb.gov.tr/ linki tarayıcılarına yapıştırmaları ve ara butonuna basmaları gerekiyor. Karşınıza bir ekran gelecek ve başvurunuzu kolayca yapabileceksiniz. Başvuru yapmak için de KOSGEB veri tabanına kayıt olmanıza gerek yok. Kredi başvurunuz onaylanırsa KOSGEB veri tabanına üye olarak KOBİ beyannamenizi doldurmanız gerekiyor. Başvurularınızı 10 şubat 2017 ile 20 şubat 2017 tarihleri arasında gerçekleştirmeniz gerekiyor.

BAŞVURU SONUCU NE ZAMAN ÖĞRENİLECEK? DİĞER DETAYLAR

Başvuru sonucu da 27 şubat 2017 tarihinden itibaren hak kazananlara e-mail ve SMS aracılığı ile bilgi verilecektir. Sizlerde böylece KOSGEB’e kayıt olup yukarıda saydığımız bankaların birinden kredinizi alabilirsiniz. Bu arada 2015 yılı beyannamesi onaylı olanlarda, yıllık net satış hasılatı bir milyonun altında olanlara ve 10 kişiden az işçisi olanlara öncelik veriliyor. Başvuru yapan KOBİ’ler öncelikle güvenlik soruşturmasından geçiriliyor.

Sıralama yapılırken de net satış hasılatı ve çalışan sayıları baz alınarak yapılacaktır. 2015 tarihinde esnaf ve sanatkarlara verilen 30 bin lira krediden yararlananlar bu krediden yararlanamıyorlar. Bunlarda oldukça fazla önem arz eden ayrıntıydı.

Saygıdeğer okurlarımız, Son başvuru tarihinin 20 şubat 2017 olduğunu tekrardan hatırlatmakta fayda olduğunu düşünüyorum. Başvurusu kolay. Üstelik KOSGEB’e de kayıt olmanızı gerektirecek bir durum yok. Üstelik sıfır faiz ise gerçekten de insanın iştahını kabartıyor. Sizlerde maddi açıdan sıkıntı içerisindeyseniz bu krediyi değerlendirmenizi tavsiye ederim. Bizlerden şimdilik bu kadar. Özel KOBİ kredi haberleri için bizleri takip etmeye devam edin.

LÜTFEN BU YAZIMIZI FACEBOOK VE TWİTTER ADRESLERİNİZ İLE BEĞENEREK PAYLAŞABİLİR MİSİNİZ? ÇÜNKÜ BAŞVURU İÇİN SON GÜNE ÇOK AZ KALDI.

Sicil Affı Resmi Gazetede Yayınlandıktan Sonra Hemen Kredi Çekebilir Miyim?

Kefilsiz Evraksız Online İhtiyaç Kredisi Qnb Finansbank’da

Garanti Bankası Kredi Garanti Fonu Destekli KOBİ Kredileri

Kosgeb’ten Meslek Lisesi Mezunlarına 150 bin lira karne hediyesi

 

Garanti Bankası Kredi Garanti Fonu Destekli KOBİ Kredileri

Garanti Bankası KGF KOBİ kredileri, Garanti hazine destekli PGS kredileri- Değerli okurlarımız, özel v güzle bir kredi haberi ile karşınızdayız. Biliyorsunuz ki nakit para bir KOBİ’nin gelişmesi adına çok önemli bir faktördür. Kobi geliştikçe ekonomi de büyür. İşçi istihdamı azalır ve hazine zenginleşir. Ama kobi küçüldükçe ekonomi de küçülmeye başlar. Bu açıdan gerek devlet kurumları gerekse de özel kuruluşlar ellerinden gelen desteği yapmaya çalışırlar.

ÜLKE EKONOMİSİNİN %99’U KOBİLERDE

Ülkemizde milyonlarca KOBİ var. Küçük, orta ve orta büyük olanlar ekonominin asıl gücünü de ellerinde tutuyorlar. %99’luk bir ekonomi gücünü KOBİ’ler oluşturuyor. Kuruluşları gereği sürekli ileri hedeflere ulaşmak durumundadırlar. Gelişmeyen ve iş yapamayan KOBİ tarih sahnelerinden silinmeye mahkumdur. Bu açıdan teknolojik alt yapılarını ve teçhizatlarını yenilemek durumundadırlar. Hedefleri çerçevesinde öncelikle ülke sonrasında da dünya markası olmak vardır.

PARA YOKSA KOBİ’DE YOK

Devletler, KOBİlerin ne denli önemli işletmeler olduğunu bildiklerinden ayrıcalıklı ve özel hizmetler sunarlar. Yapılan işlere göre vergi indirimlerinden tutunda karşılıksız kredi ve hibelere kadar. Bu noktada KOSGEB yetkilidir. KOSGEB kobilere belirli şartları yerine getirmesi karşılığında kredi vermektedir. Lakin KOSGEB’in de bir sınırı ve limiti vardır. KOSGEB’e ulaşamayan milyonlarca işletme vardır. Bu işletmelerin en büyük sıkıntısı maddi kaynaktır.

Para olmalı ki ham madde alınmalı. Para olmalı ki ortaklıklara ve iş ihalelerine girilmeli. Para olmalı ki işçi çalıştırılmalı, para olmalı ki vergiler ödenmeli. para olmalı ki projeler ve fikirler hayata geçirilmeli. İşte KOBİ’lerin ortak sorunuzda burada başlıyor. Yani nakit para sorunu. Peki nakit para nereden bulunur? Elbetteki bankalardan.

BANKALAR KOBİLERİN NAKİT İHTİYACINI KARŞILASA DA TÜM KOBİLER FAYDALANAMIYOR

Kobiler mecburen nakit para arayışı için bankaların kapısını çalışıyorlar. Bana 500 bin lira veya bir milyon lira lazım diyorlar. Tabi rakam büyüdüğü zaman bankalarda olaya biraz daha temkinli yaklaşıyor. Sana istediğin parayı veririm ama öncelikle bana teminat göster diyorlar. Teminat gösterebilen KOBİ’ler kredi alabiliyorken, gösteremeyenler üzülerek söylüyorum ki alamıyorlar. Kredi alamayanlar da iş hayatlarında çok büyük sıkıntılar yaşıyor ve en sonunda da kapanıyor.

KGF KOBİLERİN İMDADINA YETİŞTİ. KREDİ ALMA İMKANI

Kobilerin işlerini yapabilmeleri adına Kredi Garanti Fonu yardıma koşuyor. Artık kobiler rahat bir şekilde kredi alabilecekler. Kredi garanti fonu (KGF) önemli bankaların bir bölümünü KOBİ’lere kredi vermesi noktasında görevlendirmiş. Kredi alamayan kobilere KGF kefil oluyor. E bunu gören bankalarda hemen kredi kapılarını açıyor. Yetki almış Bankalar arasında Garanti Bankası göze çarpıyor. Bizlerde Garanti bankasından hangi şekillerde kredi alınır açıklamaya çalışacağız.

GARANTİ BANKASI KGF DESTEKLİ KREDİLER

Garanti Bankası yaptığı projeler ile KOBİ’lerin yüzlerini güldürmeye devam ediyor. Özellikle de teminat gösteremediği için kredi alamayan KOBİ’lere çok özel bir fırsat sunuyor. Çünkü Kredi Garanti Fonu teminattan dolayı kredi alamayan KOBİ’lere kefalet hizmeti sunuyor. Yani kredi alabilmek için Koskocaman bir devlet kurumunun gücünü sırtınıza alıyorsunuz. Dolayısıyla bu gücü gören bankalar da devlet kefaleti olduğu için kredi veriyorlar.

Bu duruma Hazine Destekli PGS deniyor. Portföy Garanti Sistemi ile KGF’nin kefaleti de alınarak rahat bir şekilde kredi çekebiliyorsunuz. Alınabilecek maksimum kredi tutarı 2.940.000 TL dir. Evet yanlış duymadınız. Muhteşem bir rakamdır. En düşük kredi tutarı ise 10 bin liradır. Bunun dışında Kredi Garanti Fonu (KGF) alacağınız krediye %85 oranında kefalet sağlıyor. Diyelim ki 500 bin lira kredi alacaksınız bunun 425 bin lirasına kefalet alabiliyorsunuz.

Bu hesaba göre de 2.940.000 TL kredinin de %85’i alındığında 2.500.000 TL krediye kefalet alabiliyorsunuz. Tabi kalan %15’lik kısmına sizler teminat buluyorsunuz.

KGF DESTEKLİ KREDİLERDE ÖNEMLİ DETAYLAR

Genç girişimci kobilerde, Kadın girişimcilerde ve KOBİ’lerde minimum vade 6 aydır. Maksimum vade ise 36 aydır. Eğer ihracatçı KOBİ iseniz bu durumda da minimum 6, maksimum 60 ay vadeden yararlanabiliyorsunuz. Ha bu arada İhracatçı kobiler PGS sayesinde Eximbank kredilerinde 60 ay için kefalet mektubu da alabiliyorlar. KGF Başvuru ücreti 250 liradır. Bunun dışında KGF komisyonda alıyor. Yıllık kefalet ücretinin binde 5’i kadar komisyon ödüyorsunuz.

Garanti Bankası da kendince dosya masrafları alabiliyor. Kredi Tahsis ücreti gibi. 36 ay fena değil. Ayrıca ihracatçı KOBİ’ler için ise 60 ay yani 5 yıl süper bir imkan. Peki Bu kredilere kimler başvurabiliyor? Başvuru şartları neler? Hadi şimdide bunları inceleyelim.

BAŞVURU ŞARTLARI VE GEREKLİ KRİTERLER

Muhakkak ki kobi olmalısınız. KOBİ vasfını taşımalısınız. İşletmeniz tüzel de olabilir gerçekte. İşletmenizin iflas ertelemesine girmemesi, iflas vermiş olmaması ve konkordato sürecinde kesinlikle olmaması gerekiyor. Kredi başvurusu yaparken Sosyal Güvelik Kurumu’nda (SSK) ve vergi dairesinden 30 gün içerisinde alınmış borcu yoktur yazısının olması gerekiyor. Borcunuzun olmaması gerekiyor. Varsa ise yapılandırılmış olması ve bozulmaması gerekiyor.

Yoksa mecburen aldığınız kredinin %20’si ile bu borçlarınızı ödemeniz gerekiyor. KOBİ‘lerin başvuru yaptıklarında en az bir yıldır faaliyet gösteriyor olması gereklidir. Kadın Girişimciler en az 2 yıldır faaliyet yürütüyor olması, en az ilkokul mezunu olması, hisselerin %50’sinin kendisi üzerinde olması ve 50 yaşından küçük olması gerekiyor. Genç Girişimcilerin de en az 2 yıldır faaliyet sürdürüyor olması gerekiyor. 18 yaşı ile 30 yaş arasında olması da gereklidir.

En az ilk okul mezunu olunması gerekiyor. Ayrıca hisselerin en az yarısının genç girişimciye ait olması gerekiyor. İhracatçı KOBİ ise en az bir yıldır faaliyet yürütüyor olmalı. İhracattan para kazanıyor olması gerekiyor. Yani döviz kazandırıcı faaliyette bulunmanız gerekiyor. Bu kriterleri sağlayan KOBİ’ler Garanti Bankasına başvuru yaparak rahat ve kolay bir şekilde kredi alabilirler.

Saygıdeğer KOBİ’ler  bu yazı ile öncelikle sıkıntılarınızı ortaya koymaya çalıştık. Ardından Garanti Bankasının KGF kefaleti ile sunduğu krediden söz etmeye çalıştık. Umarım ki sizler için faydalı bir yazı olmuştur. Hani sizlerde teminattan dolayı kredi alamıyorsanız Kredi Garanti Fonunun kefaletini alabilirsiniz. Bu arada dilerseniz aşağıda sizler için hazırladığımız konu galerimizi inceleyebilir ve detaylı bir bilgi sahibi olabilirsiniz. Bizlerden şimdilik bu kadar.

Kışı rahat geçirmek isteyen KOBİ’lere Vakıfbank Kış Kredisi

Halkbank KOBİ Gayri Nakdi Kredi ile para ihtiyacınız için hızlı çözümler

Şekerbank Nakit Kobi Kredileri İle Rahat Bir Nefes Alın

Esnaf ve kobileri ferahlatan Fibabanka ihtiyaç kredisi

LÜTFEN BU YAZIMIZI FACEBOOK ADRESİNİZ İLE BEĞENEREK PAYLAŞABİLİR MİSİNİZ?

KOSGEB KOBİ 50.000 TL Kredi Faiz Desteği

KOSGEB sıfır faizli işletme kredisi faiz desteği, KOSGEB KOBİ 50.000 TL Kredi Faiz Desteği- KOBİ’lerin beklediği haber sonunda gelmiş oldu. Şu sıralar KOBİ’ler maddi açıdan biraz sıkıntı çekiyorlar. Özellikle turizm şehirlerinde olan KOBİ’ler sezonun kötü gitmesinden dolayı sarsılmış durumda. hal böyle olunca da bir yardım eli beklerken Yakın zamanda Başbakan Binali YILDIRIM; KOBİ’lere müjde niteliğinde bir haber açıkladı. Sıkıntı içerisinde olan KOBİ’lerin toparlanabilmesi ve piyasayı canlandırma adına gerçekleştirilen bir açıklamaydı.

KOSGEB KOBİ 50.000 TL KREDİ FAİZ DESTEĞİ GENEL AÇIKLAMA

Tabi bu açıklamanın ardından kısa bir süre içerisinde KOSGEB beklenen kredi haberini açıklamış oldu.  Kobilerin toparlanabilmesi ve büyüye bilmesi adına oldukça güzel bir kredi haberi yayınlandı. KOBİ’lerin bu fırsattan yararlanmak için sıraya gireceklerinden eminim. Ama başvurusu kolay ve avantajları özel bir kredi desteği de diyebiliriz. Yazımızın devamında herkesin merak ettiği ve beklediği KOSGEB 50.000 TL Kredi Faiz Desteğinden bahsedeceğiz.

KOSGEB KOBİ 50.000 TL KREDİ FAİZ DESTEĞİ AYRINTILARI

Değerli dostlarımız öncelikle acele etmeniz gerektiğini belirterek yazımızın ayrıntılarına geçmek istiyorum.  Zira bu krediye başvuru tarihiniz 19 Aralık 2016. Başvurunuzu yapmak için ise 4 günlük bir süreniz var. Son başvuru tarihi ise 22 aralık 2016 saat: 23.59 dur. Bundan dolayı da birazda elinizi çabuk tutmanız gerekiyor. Başvurularda bir yoğunluk var. bundan dolayıda sistem bazen donabiliyor. Lakin sonuç itibariyle başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

KOSGEB 50.000 TL’ye kadar faizsiz kredi desteğinde bulunuyor. En güzel yanı ise 12 ay boyunca  kredi ödemezsiniz yapmıyorsunuz. 12 ay sonrasında ise ödemenizi 36 ay vade ile faizsiz bir şekilde yaparsınız. Bu olağan üstü bir fırsat. 50 bin lira ile işlerinizi toparlayabilirsiniz. Acil borçlarınızı ödeyebilirsiniz. İş yerinize yeni ekipmanlar alabilirsiniz. İşyeri tadilatınızı gerçekleştirebilirsiniz. Bu örnekleri çoğaltmak mümkün.

KOSGEB KOBİ 50.000 TL KREDİ FAİZ DESTEĞİ BAŞVURUSU

Bu krediye başvurmak için öncelikle BURAYI tıklamanız gerekecektir. Açılan sayfada şifreniz ve kullanıcı adınızı giriyorsunuz. Daha sonrada belirtilen kodu yazarak giriş yapıyorsunuz. Bu şekilde başvurunuzu gerçekleştirebiliyorsunuz. Ayrıca önemli olan bir diğer husus ise KOSGEB veri tabanına kayıt olmanız gerekiyor. Kayıtlı olanların ise KOBİ beyannamelerini güncel tutmaları gerekiyor.

İster 1. gün başvurun isterseniz de son gün. Başvuru önceliği yoktur. İşletme seçimi yapılırken sistem belirli kriterlere ve TUİK verilerine göre gerçekleştirir. Sonrada iller için belirlenen kotalar dahilinde işletme seçimi yapılmaktadır. Hepsi bu kadar. Ayrıca KOSGEB’e gitmenize de gerek yoktur.

KREDİ ALINABİLECEK BANKALAR

Bu kredi kapsamında yararlanabileceğiniz bankaları belirtmeden önce önemli bir hatırlatmada bulunacağım. Bankalar kredi başvurussunu geri çevirme yani kabul etmeme ve limitinde değişiklik yapma hakkına da sahiptir. Dilerseniz şimdide bankaları belirtelim;

  • Akbank
  • Yapı ve Kredi Bankası
  • Garanti Bankası
  • Vakıflar bankası
  • İş Bankası
  • Denizbank
  • Halkbankası
  • Qnb Finansbank
  • KGF dir

 

Sizlerde başvuru için biraz aceleci davranın. Zira son başvuru tarihinin 22 Aralık 2016 olduğunu unutmayın. Bizler ilk günden bu haberi sizler ile paylaştık. Bu haber ile bir çok işletme sahibi bilgilenmiş oldu. Ama haberdar olmayan ve maddi sıkıntı içerisinde olan KOBİ’ler olabilir. Bunun için sizlerden ricam lütfen bu önemli yazıyı FACEBOOK ve TWİTTER gibi sosyal iletişim ağları ile beğenip paylaşabilir misiniz? Bunun dışında aşağıda sizler için hazırladığımız konu başlıklarımızı da inceleyebilirsiniz.

TOBB Denizbank Nefes Kredisi Başvurusu

Garanti Bankasından Esnaf ve KOBİ’lere Özel Yeni Yıl Kredisi

Halkbank KOBİ Gayri Nakdi Kredi ile para ihtiyacınız için hızlı çözümler

Halkbank KOBİ Nakdi Krediler ile Tüm ihtiyaçlarınıza anında nakit kredi

 

TOBB Denizbank Nefes Kredisi Başvurusu

KGF, TOBB ve Denizbank KOBİ Nefes Kredisi- Arkadaşlar dumanı üstünde, KOBİ’lere özel bir kredi destek haberi ile karşınızdayız. Turizm kötü gitti, dövizin hali ortada. Her şeyde bir pahalanma söz konusu. Vatandaş para harcamıyor. KOBİ’de çaresiz toparlanmaya çalışıyor ama para lazım. Bankaya kredi başvurusunda bulunmak için gittiğinde karşısına teminat sorunu çıkıyor. Teminat gösteremediği için de kredi alamıyor. Durumu daha da kötüleşmeye devam ediyor.

DENİZBANK KOBİ NEFES KREDİSİ ÖN AÇIKLAMA

Tabi bu durumu yetkili merciler görmüş olsa gerek ki gerekli adımları atmışlar. KOBİ’lerin rahat bir nefes alabilmeleri için TOBB, KGF, Denizbank ve Ziraat Bankası, 5 milyar liralık bir anlaşmaya imza atmışlar. Sizlerde kredi çekebilmek için teminat bulamıyor musunuz? dert etmeyin. Zira sizler için mükemmel bir kredi kampanyası düzenlenmiş durumda. Başvurularda bir kaç gün oldu başlayalı. Yazımızın devamında Denizbank KOBİ Nesef Kredisinin detaylarını bulabilirsiniz.

GENEL TANIMIYLA DENİZBANK KOBİ NEFES KREDİSİ NEDİR?

KOBİ’ler yıllık %9,90 faiz oranı ile 12 ay vadeli kredilerine kavuşabilecekler. Aklı karışanlar için aylık faiz aylık faiz oranının %0,83 olduğunu da belirtelim. Bu kredi ile 150 bin liraya kadar ulaşabilme imkanını doğuyor. Bu krediye TOBB’a bağlı oda ve borsalara üye olan KOBİ’lerin tümü rahatlıkla başvurularını gerçekleştirebilirler. Başvurularınızı da size en yakın denizbank şubesinden gerçekleştirebilme imkanınız bulunuyor.

DENİZBANK KOBİ NEFES KREDİSİ ÖZELLİKLERİ

Bu krediyi aldıktan sonra aylık olarak taksitlerinizi ödersiniz. Yıllık faiz oranı %9,90 iken, aylık faiz oranı ise %0,8,25 dir. 1 yıllık bir kredidir. Kredi tahsis ücreti 250 TL dir. Aynı şekilde Kredi Garanti Fonunun ücreti de 250 TL dir. Ayrıca KGF’nin komisyonu teminatın %0,5’i kadardır. Yararlanabileceğiniz maksimum kredi tutarı 150 bin liradır. Bu kredinin tek kötü yanı krediniz ödenmezse KGF’ye verdiğiniz 250 TL geri iade edilmiyor. Ayrıca bir KOBİ 2 defa başvuru gerçekleştiremiyor. Herkesin 1 defa hakkı bulunuyor.

DETAYLI BAŞVURU KOŞULLARI

Bu krediye sadece KOBİ vasfını taşıyan işletmeler başvuru da bulunabiliyor. Dahada açıklayıcı olabilmek için; yıllık cirosu 40 milyona TL’nin altında olması gerekir. Ayrıca 250 kişiden de az personel çalıştıran işletmeler başvurularını gerçekleştirebilirler. TOBB’a üye olan odalardan birine kayıtlı olmanız şart. En önemli koşulu ise en az 1 yıldır faaliyet gösteriyor olmanız gereklidir. Eczaneler, Döviz Büroları, Factoring şirketleri, Mali Müşavirler, Kooperatifler ve Emlakçılar bu krediye başvuramıyorlar.

İlk iki ay içerisinde 70 bin KOBİ yararlanacak. Bulundukları illere ve bağlı oldukları odalara göre 50 bin lira, 100 bin lira veya 150 bin lira arasında değişiyor. Bu sayede işlerinizi toparlayabilir, yada daha da fazla büyüyebilirsiniz. Dediğim gibi birazda kontenjana sahip bir kredi. Bundan dolayı da biraz da elinizi çabuk tutmanız ve acele etmeniz gerekiyor.

KREDİ GARANTİ FONU’NUN VE TOBB’UN ÖNEMİ

Nefes Kredisi anlaşmasına göre TOBB 500 milyon lira mevduatını ziraat bankası ve denizbank’a yatırarak KOBİ üyelerinin 5 milyar lira kredi çekebilmelerine olanak tanıyor. Bu açıdan da tebrik etmek gerekiyor. Kredi Garanti Fonu ise çekeceğiniz krediye teminat sağlıyor. Çekilen Kredinin %85’i KGF tarafından garanti altına alınmıştır. Zira Kredi Garanti Fonu da 4,25 Milyar lirasını bu işe yatırıyor. Bir nevi bu işin gizli kahramanı da diyebiliriz.

Saygıdeğer KOBİ’lerimiz, sizler için özel olarak hazırladığımız bir yazının son cümlelerine gelmiş olduk. ilk etapta 70 bin kobi kararlanacak. Sizlerde elinizi çabuk tutarak bu krediden yararlanabilirsiniz. Bence faiz oranı iyi ama vade sayısı biraz daha da uzun olabilirdi diye düşünüyoruz. Ama değerlendirecek olan tabi ki de sizsiniz.

LÜTFEN BU YAZIYI TÜM KOBİ’LERİN GÖREBİLMESİ İÇİN FACEBOOK VE TWİTTER İLE BEĞENİP PAYLAŞABİLİR MİSİNİZ?