TOBB Denizbank Nefes Kredisi Başvurusu

KGF, TOBB ve Denizbank KOBİ Nefes Kredisi- Arkadaşlar dumanı üstünde, KOBİ’lere özel bir kredi destek haberi ile karşınızdayız. Turizm kötü gitti, dövizin hali ortada. Her şeyde bir pahalanma söz konusu. Vatandaş para harcamıyor. KOBİ’de çaresiz toparlanmaya çalışıyor ama para lazım. Bankaya kredi başvurusunda bulunmak için gittiğinde karşısına teminat sorunu çıkıyor. Teminat gösteremediği için de kredi alamıyor. Durumu daha da kötüleşmeye devam ediyor.

DENİZBANK KOBİ NEFES KREDİSİ ÖN AÇIKLAMA

Tabi bu durumu yetkili merciler görmüş olsa gerek ki gerekli adımları atmışlar. KOBİ’lerin rahat bir nefes alabilmeleri için TOBB, KGF, Denizbank ve Ziraat Bankası, 5 milyar liralık bir anlaşmaya imza atmışlar. Sizlerde kredi çekebilmek için teminat bulamıyor musunuz? dert etmeyin. Zira sizler için mükemmel bir kredi kampanyası düzenlenmiş durumda. Başvurularda bir kaç gün oldu başlayalı. Yazımızın devamında Denizbank KOBİ Nesef Kredisinin detaylarını bulabilirsiniz.

GENEL TANIMIYLA DENİZBANK KOBİ NEFES KREDİSİ NEDİR?

KOBİ’ler yıllık %9,90 faiz oranı ile 12 ay vadeli kredilerine kavuşabilecekler. Aklı karışanlar için aylık faiz aylık faiz oranının %0,83 olduğunu da belirtelim. Bu kredi ile 150 bin liraya kadar ulaşabilme imkanını doğuyor. Bu krediye TOBB’a bağlı oda ve borsalara üye olan KOBİ’lerin tümü rahatlıkla başvurularını gerçekleştirebilirler. Başvurularınızı da size en yakın denizbank şubesinden gerçekleştirebilme imkanınız bulunuyor.

DENİZBANK KOBİ NEFES KREDİSİ ÖZELLİKLERİ

Bu krediyi aldıktan sonra aylık olarak taksitlerinizi ödersiniz. Yıllık faiz oranı %9,90 iken, aylık faiz oranı ise %0,8,25 dir. 1 yıllık bir kredidir. Kredi tahsis ücreti 250 TL dir. Aynı şekilde Kredi Garanti Fonunun ücreti de 250 TL dir. Ayrıca KGF’nin komisyonu teminatın %0,5’i kadardır. Yararlanabileceğiniz maksimum kredi tutarı 150 bin liradır. Bu kredinin tek kötü yanı krediniz ödenmezse KGF’ye verdiğiniz 250 TL geri iade edilmiyor. Ayrıca bir KOBİ 2 defa başvuru gerçekleştiremiyor. Herkesin 1 defa hakkı bulunuyor.

DETAYLI BAŞVURU KOŞULLARI

Bu krediye sadece KOBİ vasfını taşıyan işletmeler başvuru da bulunabiliyor. Dahada açıklayıcı olabilmek için; yıllık cirosu 40 milyona TL’nin altında olması gerekir. Ayrıca 250 kişiden de az personel çalıştıran işletmeler başvurularını gerçekleştirebilirler. TOBB’a üye olan odalardan birine kayıtlı olmanız şart. En önemli koşulu ise en az 1 yıldır faaliyet gösteriyor olmanız gereklidir. Eczaneler, Döviz Büroları, Factoring şirketleri, Mali Müşavirler, Kooperatifler ve Emlakçılar bu krediye başvuramıyorlar.

İlk iki ay içerisinde 70 bin KOBİ yararlanacak. Bulundukları illere ve bağlı oldukları odalara göre 50 bin lira, 100 bin lira veya 150 bin lira arasında değişiyor. Bu sayede işlerinizi toparlayabilir, yada daha da fazla büyüyebilirsiniz. Dediğim gibi birazda kontenjana sahip bir kredi. Bundan dolayı da biraz da elinizi çabuk tutmanız ve acele etmeniz gerekiyor.

KREDİ GARANTİ FONU’NUN VE TOBB’UN ÖNEMİ

Nefes Kredisi anlaşmasına göre TOBB 500 milyon lira mevduatını ziraat bankası ve denizbank’a yatırarak KOBİ üyelerinin 5 milyar lira kredi çekebilmelerine olanak tanıyor. Bu açıdan da tebrik etmek gerekiyor. Kredi Garanti Fonu ise çekeceğiniz krediye teminat sağlıyor. Çekilen Kredinin %85’i KGF tarafından garanti altına alınmıştır. Zira Kredi Garanti Fonu da 4,25 Milyar lirasını bu işe yatırıyor. Bir nevi bu işin gizli kahramanı da diyebiliriz.

Saygıdeğer KOBİ’lerimiz, sizler için özel olarak hazırladığımız bir yazının son cümlelerine gelmiş olduk. ilk etapta 70 bin kobi kararlanacak. Sizlerde elinizi çabuk tutarak bu krediden yararlanabilirsiniz. Bence faiz oranı iyi ama vade sayısı biraz daha da uzun olabilirdi diye düşünüyoruz. Ama değerlendirecek olan tabi ki de sizsiniz.

LÜTFEN BU YAZIYI TÜM KOBİ’LERİN GÖREBİLMESİ İÇİN FACEBOOK VE TWİTTER İLE BEĞENİP PAYLAŞABİLİR MİSİNİZ?

 

Yorum yapın