Fibabanka %1,05 Faiz Oranı İle Eğitim Kredisi Fırsatı

Fibabanka eğitim kredisi, fibabanka okul kredisi, düşük faizli ve uygun kredi – Eğitim şart diyerek yazıma başlamak istiyorum. Eğitim bir ülkenin geleceği ve ileri seviyelere taşınması demek. Bilinçli vatandaşlarda buna oldukça fazla önem veriyor. Örneğin bu hayatta bir evim olmasa da olur diyor ve yatırımını çocuklarına yapıyor. Ben bu şekilde düşünen oldukça fazla kişi tanıyorum. Zaten o çocuklarda ileride çok daha iyi bir yerlere gelebiliyor. Peki bu yazıyı neye binaen yazdık ve derledik? Malumunuz üniversite kayıtları yapıldı. Ayrıca özel okullarda açılmak üzere.

EĞİTİM GİDERLERİ OLDUKÇA FAZLA

Sırf çocukları iyi bir eğitim görsün ve iyi bir ortamda yetişsin diye, durumu olmasa bile özel okul kapılarını zorlayanlar var. Dediğim gibi gerek anasınıfı, gerek ilkokul, gerek ortaokul ve gerek lise kaydı yapacak olan veliler maddi sıkıntı içerisinde. Birde üniversite kayıtları ve ödemeleri de bulunuyor. Bunun dışında Yüksek lisans ve Doktora öğrencileri de bulunuyor. Haliyle de bu sıralar para ihtiyacı hasıl oluyor. Bir çok kimse eğitim giderlerini karşılamak için bankalara başvuru yapacak. Bankalarda pusuya yatmış durumda. Kredi kampanyaları arasında ise benim de dikkatimi çeken banka; Fibabanka oldu. Özel bir kampanya hazırlamışlar.

FİBABANKA EĞİTİM KREDİSİ KAMPANYASI VE ÖZELLİKLERİ

Yazımızın kalan kısmında fibabankanın sizler için hazırlayıp sunduğu eğitim kredisinden söz edeceğiz. Bu kampanyanın bazı özel yanları bulunuyor. Örneğin faiz oranları mükemmel ötesi bir şey. Çünkü %1,05 gibi düşük bir faiz oranı sunuluyor. Sizlerde kendi çapınızda birazda olsa piyasa araştırması yaptıysanız bu oranın gerçekten de çok düşük olduğunu görebilirsiniz. Bunun dışında dilerseniz 96 aya kadar vade imkanından da yararlanabilirsiniz. Gördüğünüz gibi taksit sayısı da çok iyi. Kendi ödeme gücünüze göre vade sayınızı belirlersiniz.

Bunun dışında hayat sigortasının yapıldığını da belirtelim. Kredi süresince bunu yaptırmanız gerekiyor. Yaş ve cinsiyet gibi demografik özelliklerinize göre hayat sigortanız hesaplanıyor. Binde beş oranında Kredi tahsis ücreti de ödemeniz gerekecek. Bu kredi okul ücretleri için kullanılabiliyor. Sizin adınıza EFT yolu ile okulun hesabına para gönderiliyor. Anlayacağınız kullanım amacı sadece eğitim.

KREDİYE NASIL BAŞVURU YAPARIZ?

Krediye başvuru yapmak isteyenler, fibabanka şubelerine uğrayabilirler. Yalnız muhakkak gelir belgesinin ve nüfus cüzdanının sunulması gereklidir. Bunun haricinde SMS yolunu da tercih edebilirsiniz. SMS ile başvuru yapmak için mesaj olarak OKUL yazıp bir boşluk bıraktıktan sonra T.C. Kimlik numaranızı da yazmanız gerekiyor. En sonunda ise 3422’ye bu mesajı gönderiyorsunuz. Gelen cevaba göre de hareket ediyorsunuz.

ÖRNEK ÖDEME PLANLARI VE HESAPLAMALARI

20.000 TL Eğitim kredisine ihtiyacınız var. Bu krediyi de 36 ay vade ile geri ödemek istiyorsunuz. Fibabanka da zaten faiz oranı olarak %1,05‘i veriyor. Buna binaen de sizin aylık kredi borcunuz 694,48 TL yapıyor. Kredi tahsis ücreti olarak 105 TL ödeme yapmanız gerekli. Bunun haricinde sigorta ücretiniz de 498,87 TL yapıyor. Yıllık efektif faiz oranı da %16,6420 dir.

30.000 TL Eğitim kredisine ihtiyacınız var. Bu krediyi de 60 ay vade ile geri ödemek istiyorsunuz. Fibabanka da zaten faiz oranı olarak %1,05‘i veriyor. Buna binaen de sizin aylık kredi borcunuz 1.318,21 TL yapıyor. Kredi tahsis ücreti olarak 157,50 TL ödeme yapmanız gerekli. Bunun haricinde sigorta ücretiniz de 1.160,71 TL yapıyor. Yıllık efektif faiz oranı da %16,4879 dur.

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.