ING’den Düşük Faizli Kredini Şimdi Al Ödemesini 2018’de Yap

Ing ihtiyaç kredisi, Hesaplı ve Uygun Kredi Başvurusu, Kredi Notuna Göre Kredi, Acil Kredi – Değerli dostlarım, sizler için yine özel ve kaliteli bir kredi haberi hazırladım. Malumunuz sonbahardayız ve kış hazırlıkları son hız devam ediyor. Bu sıralar herkeste bir maddi sıkıntı var. Sağdan soldan eskisi gibi borçta alamıyoruz. Haliyle banka kredileri bizler için çözüm yolları arasında ilk sırada yer alıyor.  İşi ile ilgili sıkıntısı olanlar, evlenecek olanlar, ev tadilatı yapacak olanlar, eğitim masrafı olacak olanlar vs. bir çok masraf ve gider kapıda.

ING İHTİYAÇ KREDİSİ KAMPANYASI

Bugün bir arkadaşım misafirim oldu ve evleneceğini belirtti. Lakin maddi açıdan sıkıntılı olduğunu ve kredi çekmesi gerektiğini dile getirdi. Bununla birlikte almak istediği krediyi bir kaç ay sonra ödemek istediğini de belirtti. Haliyle de Benjamin Abi bir yol göstersen diye tavsiyelerimi istedi. Bende geçenlerde okuduğum ve hoşuma giden bir kredi kampanyasını arkadaşıma tavsiye ettim. Bu yazımda IngBank’ın ihtiyaç kredisinden söz edeceğim. Hazırsanız başlayalım.

INGBANK HESAPLI İHTİYAÇ KREDİSİ ÖZELLİKLERİ

Ing, siz değerli müşterilerine özel, kaliteli bir kredi kampanyası hazırlamış. Bu kampanyaya göre ilk etapta dikkatimi çeken şey uzun vade seçeneği oldu. Zira 48 aya kadar kredinizi taksit yapabiliyorsunuz. Özellikle de dar gelirliler için paha biçilmez bir özellik. Tabi aylık geliriniz yüksek ise kısa vadede aldığınız borcu kapatmanızı tavsiye ederim. Ayrıca bu kampanya ile en düşük alabileceğiniz kredi limiti 1.500 TL’iken, en fazla alabileceğiniz kredi tutarı da 50.000 TL kadardır.

KREDİ NOTU VE FAİZ ORANLARI

Burada en fazla merak edilen konulardan bir diğeri ise faiz oranları. Sonuç itibariyle vatandaş kredi alırken, faiz oranlarını da dikkate alıyor. Ing bankası da, faiz oranlarını belirlerken, kredi notunu dikkate alan bankalardan bir diğeri. Kredi notunuz yüksek ise düşük faizden yararlanabiliyorsunuz. Kredi notunuz düşük olduğunda, faiz oranınız da artıyor. Anlayacağınız ters orantılı bir durum var. Dilerseniz hızlıca faiz oranlarını da maddeler halinde sıralayalım.

  • Kredi notunuza bakıldığında eğer 1600 ile 1699 arasında ise, ing’nin vereceği faiz oranı da %1,49 olacaktır. 
  • Kredi notunuza bakıldığında eğer 1700 ile 1749 arasında ise, ing’nin vereceği faiz oranı da %1,49 olacaktır. 
  • Kredi notunuza bakıldığında eğer 1750 ile 1799 arasında ise, ing’nin vereceği faiz oranı da %1,39 olacaktır. 
  • Kredi notunuza bakıldığında eğer 1800 ile 1849 arasında ise, ing’nin vereceği faiz oranı da %1,29 olacaktır. 
  • Kredi notunuza bakıldığında eğer 1850 ile 1900 arasında ise, ing’nin vereceği faiz oranı da %1,29 olacaktır. 
KAMPANYA İLE İLGİLİ BİLMENİZ GEREKEN ÖNEMLİ HUSUSLAR

Saygıdeğer dostlarım, bilmenizi istediğim ufak ama önemli bir kaç husus olduğu kanaatindeyim. Bunlardan ilki kredi tahsis ücreti. Alacağınız kredinin binde 5’i kadar tahsis ücreti ödemeniz gerekiyor. Örneğin 10 bin lira alacaksanız 50 TL kadarda tahsis ücretiniz oluyor. Bunun dışında, hayat sigortası da zorunlu olarak yaptırılıyor. Hayat sigortası genelde yaş, cinsiyet, faiz oranı, kredi limiti ve vade sayısına göre hesaplandığından, şuan net bir şey söylemem pek mümkün değil. Son olarak, dilerseniz aylık taksitlerinizi hemen başlatabileceğiniz gibi, 3 ay erteleme imkanından da yararlanabilirsiniz.

ÖRNEK KREDİ HESAPLAMASI

Sizlere de acil 10.000 TL lazım olduğunu düşünelim. Ayrıca bu tutar içinde ing bankasına başvuru yaptığınızı ve kabul gördüğünü varsayalım. Tabi ödemelerin sizi sıkıntıya sokmasını istemediğinizden dolayı da 48 ay gibi uzun bir vade ile taksitlendirme yapmak istiyorsunuz. Banka kredi notunuza baktığında 1850 puan üstünde olduğunu görüyor, haliyle de sizlere faiz olarak %1,29’u sunuyor. Bizlerde 724kredi.net ailesi olarak gerekli hesaplamaları yaptığımızda aylık ödemeniz gereken taksit tutarının 296,77 TL olduğunu görebiliyoruz. Ayrıca tahsis ücretiniz de 50 TL kadar oluyor. 4 yıllık toplamda ise ödeyeceğiniz sigorta ücretiniz 412,88 TL yapıyor.

KREDİYE NASIL BAŞVURU YAPABİLİRİM?

Krediye başvuru yapmak isteyenler için iki farklı yol bulunuyor. Bu yollardan ilki, banka şubeleri. Size de yakın bir ing şubesi var ise gelir belgeniz ve nüfus cüzdanınız ile birlikte şubeye uğrayarak kolayca başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Bunun dışında benim işim gücüm var ve bankaya gidemem diyorsanız da BURAYI tıklayarak online başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.