Vakıfbank KOSGEB Sıfır Faizli İşletme Kredisi İle Hızlı Değerlendirme

Vakıfbank KOSGEB 0 Faizli İşletme Kredisi, Kobi Kredisi, Özel limit, hızlı değerlendirme- Duyduk duymadık demeyin. Arkadaşlar 724kredi.net ailesi olarak güncel ve en özel kredi haberlerini vakit kaybetmeden sizlere sunmaya çalışıyoruz. Bu yazımızda da KOBİ’leri ilgilendiren ve belirli bir süresi olan çok özel bir kredi haberinden söz edeceğiz. Sizlerden ricam bu yazıyı tüm KOBİ’lerin görebilmesi adına facebook gibi sosyal paylaşım adreslerinizden beğenmeniz. Bu sayede nakit ihtiyacı duyan tüm kobilere bir nebzede yardımcı olacaksınız.

VAKIFBANK İLE KOSGEB KREDİSİ GENEL AÇIKLAMA

Malumunuz KOSGEB küçük ve orta ölçekli KOBİ’lerin büyümesi adına ihtiyaç duydukları maddi kaynağı sunmaya çalışıyor. Bu açıdan da geçen seneden beri kobiler inanılmaz derecede destekten faydalandılar. Tabi bununla ilgili inceleme yaptığımızda, KOBİ’lerin bir çoğunun Vakıfbank’ı tercih ettiklerini gördük. Dolayısıyla da inceleme yaptık. Vakıfbank KOSGEB ile arasında bir protokol gerçekleştirmiş ve ihtiyaç duyduğunuz krediye bir an önce kavuşmanız için bir sistem geliştirmiş. Yazımızın devamında da bu anlaşmadan söz edeceğiz.

VAKIFBANK KODGEB SIFIR FAİZLİ İŞLETME KREDİSİ NEDİR?

2016 yılından beri KOSGEB’ KOBİ’lerin maddi ihtiyaçlarını karşılama adına kreid veriyor demiştik. Tabi bu durum 2017 yılında ise daha da genişledi ve Vakıfbank ile çok özel bir durum halini aldı. KOBİ’lerin gerek ekonomik güçlerini artırmak, gerekse de rekabet güçlerini artırmak adına sıfır faizli kredi veriliyor. Ama bu verilirken bir çok KOBİ bankalardaki prosedürden ve bekleme süresinden şikayetçi oldular. Ayrıca kimi KOBİ’de geri çevrildi. Şimdi yapılan protokol gereği Vakıfbank aracılığı ile kredi çekeceklerin hızlı değerlendirilme yapılabilmesi için özel kredi limitleri oluşturulmuş.

KREDİ ÖZELLİKLERİ

Kredinin limiti 50 bin liradır. Bu para bir çok KOBİ için yaşam kaynağı olacaktır. Bu kredinin vadesinin ise 36 ay olduğunu belirtelim. Şimdi en güzel yanını söylüyorum. Zira bu krediyi aldıktan sonra ilk 12 ay boyunca kredi taksiti ödemiyorsunuz. Krediyi alıyorsunuz ve işlerinizi rayına sokuyorsunuz. Ardından kredi taksitlerinizi de 12 ayın sonunda 3 ayda bir olacak şekilde ödüyorsunuz. Bundan daha da güzel ne olabilir ki? diye sorabilirsiniz. Ama güzellikler bununla sınırlı değil.

Kredi tahsis ücreti mesela yok. Buda sizi 250 TL den kurtaracaktır. Bunun dışında krediniz sıfır faizlidir. Daha da doğrusu kredinizin faizini KOSGEB öder. Siz paranızı alırsınız ve faizsiz bir şekilde belirttiğim şartlarda geri ödersiniz. Birde KOSGEB bu kredi kampanyasının süresini dilerse uzatabilir ama şuan için son başvuru tarihi 28 Nisan 2017 dir. Bu açıdan bu tarihi dikkate alın ve geçirmemeye çalışın.

KREDİ DETAYLARI

Değerli kobiler, alabileceğiniz maksimum kredi tutarı 50 bin liradır. Sizlerde KOSGEB tarafından aranan şartları taşıyorsanız ve başvurunuz onaylandıysa kolay kredi alımı için Vakıfbank’ı tercih edebilirsiniz. Vakıfbank’ın başvurunuzu değerlendirme hakkının olduğunu da belirtelim. Hani sonra neden onaylanmadı demeyin. Bişr çok bankaya göre hızlı ve kolay kredi imkanı tanınmaktadır. Detaylı bilgi ve başvuru için Vakıfbank şubelerinden herhangi birisine uğramanız gerekecektir. Vakıfbank, şuan için bu haberi manşetten sunmuş. Bizlerde sizler ile paylaşmak istedik.

 

 

2017 KOSGEB Faizsiz 50 Bin Lira Kredi Başvurusu için Son Güne Dikkat

KOSGEB KOBİ 50.000 TL Faizsiz Kredi Başvurusu, 2017 Sıfır Faizli İşletme Kredisi faiz desteği- Yine özel ve yine güzel bir haber ile karşınızdayız. Bu haberimiz daha çok KOBİ’lerimizi ilgilendiriyor. Bugün KOBİ’ler için faizsiz alabilecekleri 50 bin lira KOSGEB kredilerinden söz edeceğiz. Yalnız haberimizin çokta kısa bir başvuru süresi var. Bu açıdan daha fazla geç olmadan yazımızın tüm KOBİ’lerce okunması gerekiyor. Zira bir işletme nakit arayışı içerisinde kıvranıp duruyor.

PARA KOBİ’LERİN EN BÜYÜK SİLAHI

Para iş demek, güç demek, istihdam demek, vergi demek, ekonominin büyümesi ve canlanması demek. Bu açıdan da para olacak ki işletmeler de kazanıp büyüsünler diye. KOBİ’lerin en büyük sıkıntısı alt yapı yetersizliği. Düzeltmek için de sermaye gerekiyor. Büyüyen Türkiye de büyüyen KOBİ’lere çok fazla önem var. Çünkü ülke ekonomimizin en büyük yapı taşlarını KOBİ’ler oluşturuyor. KOBİ’lerin desteklenmesi gerekiyor. İşte bunun için de KOSGEB geliştirildi.

KOSGEB KOBİ’LERİN EN BÜYÜK DESTEKÇİSİ

Tüm büyük ülkelerdeki gibi, bizim ülkemiz de KOBİ’lerinin değerini biliyor.Bu açıdan da KOSGEB’i kurdu. Küçük ve Orta Büyük dereceli işletmeler bu sayede hem alt yapılarını zenginleştirebilmek için maddi kaynağa hemde ulusal ve uluslararası piyasada geniş bir yer bulmak için KOSGEB’in kredilerinden yararlanılıyor. Bu açıdan bir işletme KOSGEB sayesinde çok büyük kulvarlarda at koşturuyor. Gelişmiş ülkelerin KOBİ’lerine gerekli desteği sunarlar ki ekonomileri büyüsün.

Bir ülkenin büyük mü küçük mü olduğuna ekonomisine bakılarak cevap verilebiliyor. Bizim ekonomimizde de KOBİlerin de %99’luk gibi bir payı var. Bugün kosgeb’in kobilere sunduğu faizsiz 50 bin lira kredi desteğinden söz edeceğiz. Sizlerde maddi sıkıntı içerisindeyseniz değerlendireceğinizi düşünüyoruz. Dilerseniz ayrıntılara geçiş yapalım.

KOBİ’LERE KOSGEB’TEN 2017 YILI  SIFIR FAİZLİ 50.000 TL KREDİ AYRINTILARI

KOBİ’lerimize gerçekten de güzel bir kredi alma imkanı sunuluyor. Sıfır faiz ile 50 bin lira kredi veriliyor. Aldığınız kredinin ilk 12 ayında kesinlikle bir şey ödemiyorsunuz. 12 ay sonrada kalan borcunuzu 36 ayda 3 aylık periyotlar ile eşit taksitlerde ödüyorsunuz. Sizce de bu mükemmel bir fırsat değil mi? Üstelik 0 faiz. Adı üstünde kredi faiz desteği sağlanıyor. Hemen en fazla yararlanabileceğiniz kredi tutarının 50 bin lira olduğunu da hemen belirtelim.

Kredi onayı aldığınız da az sonra belirteceğimiz bankalarda müracaat edeceksiniz. Tabi bazı kobiler teminatta sıkıntı yaşamaktadırlar. İşte tamda bu noktada Kredi Garanti Fonu (KGF) devreye girecektir. Bir protokol imzalanmış. Bu sayede dediğim gibi KGF devreye girecek ve sizlere kefalet sağlayacaktır. Ayrıca bankalara daha da olumlu davranması noktasında yönlendirmeler de yapılmıştır. Anlayacağınız kredi alabilmeniz için de güzel bir protokol imzalanmış.

YARARLANILABİLECEK BANKALAR HANGİLERİ?

Kredi onayı aldıktan sonra öyle her bankaya gidip kredi alamıyorsunuz. Ama yinede bir çok banka ile de protokol imzalanmış. Dilerseniz şimdide onay alanların başvuru yapabilecekleri bankaları sayalım; Denizbank, QNB Fİnansbank, Akbank, Garanti Bankası, Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halkbankası, Yapı Kredi Bankası ve İş Bankası olmak üzere toplamda 9 bankadan istediğinize başvuru yapabilirsiniz.

50 BİN LİRA FAİZSİZ KREDİ İÇİN ÖNEMLİ HATIRLATMALAR

Başvuru yapmak isteyenlerin şu sifirfaiz2017.kosgeb.gov.tr/ linki tarayıcılarına yapıştırmaları ve ara butonuna basmaları gerekiyor. Karşınıza bir ekran gelecek ve başvurunuzu kolayca yapabileceksiniz. Başvuru yapmak için de KOSGEB veri tabanına kayıt olmanıza gerek yok. Kredi başvurunuz onaylanırsa KOSGEB veri tabanına üye olarak KOBİ beyannamenizi doldurmanız gerekiyor. Başvurularınızı 10 şubat 2017 ile 20 şubat 2017 tarihleri arasında gerçekleştirmeniz gerekiyor.

BAŞVURU SONUCU NE ZAMAN ÖĞRENİLECEK? DİĞER DETAYLAR

Başvuru sonucu da 27 şubat 2017 tarihinden itibaren hak kazananlara e-mail ve SMS aracılığı ile bilgi verilecektir. Sizlerde böylece KOSGEB’e kayıt olup yukarıda saydığımız bankaların birinden kredinizi alabilirsiniz. Bu arada 2015 yılı beyannamesi onaylı olanlarda, yıllık net satış hasılatı bir milyonun altında olanlara ve 10 kişiden az işçisi olanlara öncelik veriliyor. Başvuru yapan KOBİ’ler öncelikle güvenlik soruşturmasından geçiriliyor.

Sıralama yapılırken de net satış hasılatı ve çalışan sayıları baz alınarak yapılacaktır. 2015 tarihinde esnaf ve sanatkarlara verilen 30 bin lira krediden yararlananlar bu krediden yararlanamıyorlar. Bunlarda oldukça fazla önem arz eden ayrıntıydı.

Saygıdeğer okurlarımız, Son başvuru tarihinin 20 şubat 2017 olduğunu tekrardan hatırlatmakta fayda olduğunu düşünüyorum. Başvurusu kolay. Üstelik KOSGEB’e de kayıt olmanızı gerektirecek bir durum yok. Üstelik sıfır faiz ise gerçekten de insanın iştahını kabartıyor. Sizlerde maddi açıdan sıkıntı içerisindeyseniz bu krediyi değerlendirmenizi tavsiye ederim. Bizlerden şimdilik bu kadar. Özel KOBİ kredi haberleri için bizleri takip etmeye devam edin.

LÜTFEN BU YAZIMIZI FACEBOOK VE TWİTTER ADRESLERİNİZ İLE BEĞENEREK PAYLAŞABİLİR MİSİNİZ? ÇÜNKÜ BAŞVURU İÇİN SON GÜNE ÇOK AZ KALDI.

Sicil Affı Resmi Gazetede Yayınlandıktan Sonra Hemen Kredi Çekebilir Miyim?

Kefilsiz Evraksız Online İhtiyaç Kredisi Qnb Finansbank’da

Garanti Bankası Kredi Garanti Fonu Destekli KOBİ Kredileri

Kosgeb’ten Meslek Lisesi Mezunlarına 150 bin lira karne hediyesi

 

KOSGEB KOBİ 50.000 TL Kredi Faiz Desteği

KOSGEB sıfır faizli işletme kredisi faiz desteği, KOSGEB KOBİ 50.000 TL Kredi Faiz Desteği- KOBİ’lerin beklediği haber sonunda gelmiş oldu. Şu sıralar KOBİ’ler maddi açıdan biraz sıkıntı çekiyorlar. Özellikle turizm şehirlerinde olan KOBİ’ler sezonun kötü gitmesinden dolayı sarsılmış durumda. hal böyle olunca da bir yardım eli beklerken Yakın zamanda Başbakan Binali YILDIRIM; KOBİ’lere müjde niteliğinde bir haber açıkladı. Sıkıntı içerisinde olan KOBİ’lerin toparlanabilmesi ve piyasayı canlandırma adına gerçekleştirilen bir açıklamaydı.

KOSGEB KOBİ 50.000 TL KREDİ FAİZ DESTEĞİ GENEL AÇIKLAMA

Tabi bu açıklamanın ardından kısa bir süre içerisinde KOSGEB beklenen kredi haberini açıklamış oldu.  Kobilerin toparlanabilmesi ve büyüye bilmesi adına oldukça güzel bir kredi haberi yayınlandı. KOBİ’lerin bu fırsattan yararlanmak için sıraya gireceklerinden eminim. Ama başvurusu kolay ve avantajları özel bir kredi desteği de diyebiliriz. Yazımızın devamında herkesin merak ettiği ve beklediği KOSGEB 50.000 TL Kredi Faiz Desteğinden bahsedeceğiz.

KOSGEB KOBİ 50.000 TL KREDİ FAİZ DESTEĞİ AYRINTILARI

Değerli dostlarımız öncelikle acele etmeniz gerektiğini belirterek yazımızın ayrıntılarına geçmek istiyorum.  Zira bu krediye başvuru tarihiniz 19 Aralık 2016. Başvurunuzu yapmak için ise 4 günlük bir süreniz var. Son başvuru tarihi ise 22 aralık 2016 saat: 23.59 dur. Bundan dolayı da birazda elinizi çabuk tutmanız gerekiyor. Başvurularda bir yoğunluk var. bundan dolayıda sistem bazen donabiliyor. Lakin sonuç itibariyle başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

KOSGEB 50.000 TL’ye kadar faizsiz kredi desteğinde bulunuyor. En güzel yanı ise 12 ay boyunca  kredi ödemezsiniz yapmıyorsunuz. 12 ay sonrasında ise ödemenizi 36 ay vade ile faizsiz bir şekilde yaparsınız. Bu olağan üstü bir fırsat. 50 bin lira ile işlerinizi toparlayabilirsiniz. Acil borçlarınızı ödeyebilirsiniz. İş yerinize yeni ekipmanlar alabilirsiniz. İşyeri tadilatınızı gerçekleştirebilirsiniz. Bu örnekleri çoğaltmak mümkün.

KOSGEB KOBİ 50.000 TL KREDİ FAİZ DESTEĞİ BAŞVURUSU

Bu krediye başvurmak için öncelikle BURAYI tıklamanız gerekecektir. Açılan sayfada şifreniz ve kullanıcı adınızı giriyorsunuz. Daha sonrada belirtilen kodu yazarak giriş yapıyorsunuz. Bu şekilde başvurunuzu gerçekleştirebiliyorsunuz. Ayrıca önemli olan bir diğer husus ise KOSGEB veri tabanına kayıt olmanız gerekiyor. Kayıtlı olanların ise KOBİ beyannamelerini güncel tutmaları gerekiyor.

İster 1. gün başvurun isterseniz de son gün. Başvuru önceliği yoktur. İşletme seçimi yapılırken sistem belirli kriterlere ve TUİK verilerine göre gerçekleştirir. Sonrada iller için belirlenen kotalar dahilinde işletme seçimi yapılmaktadır. Hepsi bu kadar. Ayrıca KOSGEB’e gitmenize de gerek yoktur.

KREDİ ALINABİLECEK BANKALAR

Bu kredi kapsamında yararlanabileceğiniz bankaları belirtmeden önce önemli bir hatırlatmada bulunacağım. Bankalar kredi başvurussunu geri çevirme yani kabul etmeme ve limitinde değişiklik yapma hakkına da sahiptir. Dilerseniz şimdide bankaları belirtelim;

  • Akbank
  • Yapı ve Kredi Bankası
  • Garanti Bankası
  • Vakıflar bankası
  • İş Bankası
  • Denizbank
  • Halkbankası
  • Qnb Finansbank
  • KGF dir

 

Sizlerde başvuru için biraz aceleci davranın. Zira son başvuru tarihinin 22 Aralık 2016 olduğunu unutmayın. Bizler ilk günden bu haberi sizler ile paylaştık. Bu haber ile bir çok işletme sahibi bilgilenmiş oldu. Ama haberdar olmayan ve maddi sıkıntı içerisinde olan KOBİ’ler olabilir. Bunun için sizlerden ricam lütfen bu önemli yazıyı FACEBOOK ve TWİTTER gibi sosyal iletişim ağları ile beğenip paylaşabilir misiniz? Bunun dışında aşağıda sizler için hazırladığımız konu başlıklarımızı da inceleyebilirsiniz.

TOBB Denizbank Nefes Kredisi Başvurusu

Garanti Bankasından Esnaf ve KOBİ’lere Özel Yeni Yıl Kredisi

Halkbank KOBİ Gayri Nakdi Kredi ile para ihtiyacınız için hızlı çözümler

Halkbank KOBİ Nakdi Krediler ile Tüm ihtiyaçlarınıza anında nakit kredi

 

KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitim İçeriği

KOSGEB Eğitim İçerikleri, Kosgeb eğitim başvuruları, eğitim kapsamı ve süreleri – Kosgeb uygulamalı girişimcilik eğitimi nedir? ve daha fazla sorunun cevabı için en doğru adrestesiniz. Herkes kendi işini kurmanın ve rahat bir nefes almanın derdinde. Kimisi de var olan işletmesini büyütmek için hibe ve faizsiz kredi bulmanın çabasında. KOSGEB’de girişimci olmak isteyenlere destekte bulunmak niyetinde. Yani gel, eğitimini al, projeni sun ve paranı al diyor.

KOSGEB UYGULAMALI GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ GENEL AÇIKLAMA

Devletimiz orta ve küçük dereceli işletmeleri ve girişimci ruha sahip vatandaşları desteklemek adına KOSGEB’i kurdu. KOSGEB sayesinde de bir çok insan hem kendi işinin sahibi oldu hemde uluslararası iş yapabilme imkanını buldular. Tabi şunu da belirtelim ki KOSGEB her kolunu sallayıp içeri girene kredi veren bir kuruluş değildir. Bunun için sizden istediği bazı şartlar vardır. Bu şartların ise en önemlisi KOSGEB eğitimlerini almanızdır. Bu eğitim ile bir çok konun önü de açılmış olacak.

KOSGEB UYGULAMALI GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ NEDİR

Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi, girişimcilik kültürünü yaygınlaştırmak ve girişimcileri iş planı kavramı ile tanıştırarak başarılı işletmelerin kurulmasını sağlamak amacı ile verilir. Eğitim sonunda girişimci adaylarının kendi iş fikirlerine yönelik iş planlarını hazırlayabilecek bilgi ve deneyimi kazanmaları hedeflenir.

KOSGEB UYGULAMALI GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ LİSTESİ

Uygulama Girişimcilik Eğitimine katılmak ve başarılı olmak Girişimcilik Destek Programı kapsamında Yeni Girişimci Desteği alınabilmesi için önşartlardan biridir. Bu kapsamda Uygulama Girişimcilik Eğitimlerine ait eğitim verecek kurum listesini ve eğitim tarihleri ile saatlerine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz. Ayrıca Uygulama Girişimcilik Eğitim Başvuruları “İş Birliği Yapılacak Kurum/Kuruluş” bölümünde belirtilen kuruma yapılmakta olup, Uygulama Girişimcilik Eğitim başvuruları Müdürlüğümüz tarafından alınmamaktadır. Türkiye Geneli Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerinin Listesi için tıklayınız.

KOSGEB EĞİTİM KAPSAMI VE SÜRESİ

Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi aşağıda belirtilen dört ana modülden oluşan toplam 70 (yetmiş) saatlik sınıf içi ders ve atölye çalışmalarını kapsar. Modül 1: Girişimcilik özelliklerinin sınanması, iş fikri geliştirme ve yaratıcılık egzersizleri- 8 (sekiz) saat, Modül 2: İş planı kavramı ve öğeleri (pazar araştırma, pazarlama planı, üretim planı, yönetim planı, finansal plan) – 18 (on sekiz) saat,

Modül 3: İş planı öğelerinin pekiştirilmesine yönelik atölye çalışmaları (pazar araştırma, pazarlama planı, üretim planı, yönetim planı, finansal plan) – 24 (yirmi dört) saat, Modül 4: İş planının yazılması ve sunumunda dikkat edilecek hususlar – 20 (yirmi) saat dir. Bir Uygulamalı Girişimcilik Eğitiminde, her bir sınıf için en fazla 30 (otuz) katılımcı kabul edilebilir. Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerinde katılımcılardan ücret alınmaz. Eğitim ana modüllerine %80 (seksen) oranında devam eden katılımcılar katılım belgesi almaya hak kazanır.

HİBEDEN YARARLANMA

Eğitimden başarılı olanlar projelerini veya iş planları sunmaları doğrultusunda KOSGEB’den küçük çaplı işler için 50.000 TL Hibe (Karşılıksız) 100.000 TL ise faizsiz kredi alabilirler. Bu sayede de sizler de kendi işinizin patronu olabilirsiniz. Böylece bir yazının daha sonuna gelmiş olduk. Bir sonraki kredi ve ekonomi haberlerinde buluşmak dileğiyle. Ayrıca aşağıda sizler için hazırladığımız konu başlıklarımızı da inceleyebilirsiniz.

LÜTFEN BU YARARLI YAZIYI FACEBOOK VE TWİTTER İLE BEĞENİP PAYLAŞABİLİR MİSİNİZ?

Girişimci olma rehberi ile başarılı bir iş hayatı

KOSGEB PROJESİ NASIL HAZIRLANIR? TIKLA ÖĞREN

KOSGEB Kayıt İşlemleri

 

Hibe Kredi Nedir?

Hibe kredileri nasıl alınır? KOSGEB hibe kredisi, hibe ve kredi nedir?- Hibe kredi nedir? sorusunu cevaplandırmadan önce şunları söylememe müsaade ediniz lütfen. Hibe kredi destekleri hakkında 100 lerce konu araştırıp en doğru bilgiler ile donatılmış 10 larca yazıyı sizlerin istifadesine sundum. Buradan anladığım şey nedir biliyor musunuz? Sizlerde hibe ve kredilerden faydalanmak istiyorsanız öncelikle girişimci bir ruha sahip olmalısınız. İnanınki girişimci ruh beraberinde başarıyı da getiriyor.

HİBE KREDİ NEDİR ÖN AÇIKLAMA

Eğer bu konuyu okuyorsanız en azından sizlerinde için de bu girişimci ruhun kırpıntıları dolaşıyor demektir. Devletimiz yeni iş kuracaklara, esnaflara ve kobilere işlerini büyütmeleri ve daha da güzel bir yere gelmeleri adına desteklerde bulunuyorlar. Bir çok insan da bu desteklerden faydalanabiliyor. İşte faydalananların çoğunluğu da içinde heyecan olan kişiler oluyorlar. Kaybedenlerin çoğuda üfff daha bir sürü eğitim alacam, dünya kadar evrak hazırlayacağım. nasıl olsa bana çıkmaz deyip daha başta kaybediyorlar.

KOSGEB HİBE KREDİ DETAYLARI

KOSGEB şartlarını yerine getiren başvuru sahiplerinin çoğunu geri çevirmiyor zaten. Siz üzerinize düşeni yapıyorsunuz karşılığında da destek alıyorsunuz. Bu destek ikiye ayrılıyor. Birincisi Hibe, ikincisi ise Faizsiz Kredi. Burada hibeden kastımız karşılıksız yardım anlamını taşımaktadır. Küçük çaplı iş kuracaklara bile 50 bin lira hibe desteğinde bulunuluyor. 100 bin liraya kadarda uzun vadede düşük faizli kredi veriyor. Tabi bunlar minimum rakamlar. İşinizin mahiyetine göre 1.500.000 TL ye kadar yardım alabilirsiniz.

HİBE VE KREDİ ALMAK İÇİN YAPILMASI GEREKEN ADIMLAR

A) İstek ve Kararlılık: İnanınki bir çok kazanç istek ve kararlılık ile geliyor. Bu oldukça önemli bir faktördür. Ben bu işe başvuracağım ve bu parayı da alacağım demeniz şart. Bundan sonrası da çorap söküğü gibi gelecektir. Aksi takdirde kendini geliştirmeyen kobi silinip gidecektir. Devlet destekli büyümek varken neden hep küçük kalalım ki? İstek, arzu ve kararlılık ile en başta belirttiğim girişimci ruh ortaya çıkacaktır. Şöyle düşünün çıkmazsa çok çok br kaç haftanız gidecek. Ama destek çıkarsa da dünya çapında bir marka olabilirsiniz.

B) KOSGEB Eğitim Başvurusu ve Eğitime Katılım: KOSGEB ana sayfasında ilinizde yapılacak olan eğitim tarihlerini öğrenebilir ve yine ilinizde yapılacak eğitim için verilen iletişim adreslerinden de kayıtlarınızı gerçekleştirebilirsiniz. Bu kayıt ve eğitimlerin kontenjanlı olduğunu da sakın unutmayınız. Kaydınızı yaptırdıysanız şanslı 30 kişiden biri olduğunuzu söyleyebiliriz. Şimdi sıra eğitimlere katılmaya ve eğitim sonunda da başarı belgenizi almaya geldi. Tamda bu sırada önemli bir uyarıda bulunalım.

Sakın ha eğitimlerinizi aksatmayın. Nasıl olsa belgemi alırım da demeyin. KOSGEB bir disiplin işidir. Bu nedenlerden dolayı devamsızlıktan kalabilirsiniz. Sonrasında da aylarca tekrardan eğitime katılacağım diye yırtınıp durursunuz. Hemde kontenjanlı olduğundan bir kişininde hakkına girmiş olursunuz. Bundan dolayı eğitiminizi ciddiye alın. Merak etmeyin bu sayede başarılı olacağınıza inancım yüksek.

C) Proje Hazırlama: KOSGEB de her şeyin bir sırası ve bir basamağı vardır. Bir anda her şeyi gerçekleştirmenizi beklemezler. Adım adım doğru bir şekilde ilerlemenizi teşvik eder. Eğitiminizin sonunda başarılı oldunuz ve belgenizi aldıysanız sıra proje hazırlamaya geldi demektir. Bu proje de sizin işiniz ile ilgili klavuzunuz olacak. Yani hangi ayda hangi makineyi alacağım, hangi ayda fuarlara katılacağım vs. işiniz ve gelişimi ile ilgili bir çok veri projenizde yer alacaktır. Ha ben proje hazırlayamam diyorsanız da sizin yerinize hazırlayacak olan şirketlerin olduğunu da unutmayınız.

D) Onay Alma ve Uygulama: Artık son aşamaya da gelmiş olduk. Projenizi sundunuz ve onaylandığını öğrendiniz. Bundan sonrasında projenizi uygulama aşamasına sıra geliyor. Projenizi uygulayarak paralarınızı da alabilirsiniz. Örneğin 5. ayda 150 litrelik bir makine alacağınızı belirtmişseniz bunu muhakkak almanız gerekmektedir. 5. Ayın sonunda da bu makinenin alınıp alınmadığı KOSGEB yetkilileri tarafından yerinde kontrol edilir. Ardından da bu makinenin parası sizlere verilir.

Değerli okurlarımız, oldukça fazla merak edilen ve sorgulanan bir konuya açıklık getirdiğimizi düşünüyoruz. Öyle umuyorum ki bu durum sizler için de hayırlı olur. Sizlerde hibe ve kredilerinize kavuşursunuz. Ayrıca aşağıdaki konu başlıklarımızı da incelemeyi unutmayınız.

Kosgeb İşbirliği Güçbirliği Destek Programı

KOSGEB Acil Kredi Faiz Desteği

KOSGEB PROJESİ NASIL HAZIRLANIR? TIKLA ÖĞREN

Kosgebten girişimci bayanlara 150.000 TL’ye kadar destek

LÜTFEN BU YAZIYI FACEBOOK İLE BEĞENİP PAYLAŞABİLİR MİSİNİZ?