İş Bankası Sonbahara Özel Uygun Faizlerle İhtiyaç Kredisi Kampanyası

Sonbahara özel İhtiyaç Kredisi İş Bankasında, Türkiye İş Bankası Hesaplı, Düşük faizli ve Uygun Kredi, SMS ile Başvuru – Bankaların en özel, kaliteli ve güncel kredi haberlerini sizler ile buluşturmaya devam ediyoruz. Neredeyse hepimiz kredi ile hayatımızı idame ettirmeye çalışıyoruz. Hayattaki çarkları kredi çekerek döndürmeye çalışıyoruz. Esnaflarda böyle, işçilerde, memurlarda, emeklilerde. Hepimizin hali bu şekilde. Dünya kadar ihtiyacımız var. Bu ihtiyaçlarda maalesef ki, ertelenemeyecek kadar önemli. Durum böyle olunca da kredi ön plana çıkmış oluyor.

BANKALARIN SONBAHAR KREDİLERİ YAYINLANMAYA BAŞLADI

Krediler hayatımızın en büyük gerçeklerinden. Birde sonbaharın gelişi ile birlikte herkeste bir hazırlık söz konusu. Esnaflar kendilerine göre yeni mallar getirecek ve bunları pazarlamaya çalışacak. Çiftçilerin durumu belli. İşçi ve memur kısmı da kış aylarına hazırlık için sonbaharda harcamalar yapacak. Piyasada bankalarda da bir kıpırdama meydana geldi. Kampanyalarını sonbahara özel olarak derlemeye başladılar. Bende bu kampanyaları sırasıyla vakit kaybetmeden sizler ile paylaşacağım. Ayrıca bugün de Türkiye İş Bankasını ele alacağız.

TÜRKİYE İŞ BANKASI SONBAHAR ÖZEL KREDİSİ DETAYLARI

Değerli dostlarımız, sizlere de kredi lazım olduğunu tahmin edebiliyoruz. Bu açıdan da elimden geldiği kadarıyla bankaların güncel kampanyalarını sizler ile paylaşıyorum. Bu yazıda iş bankasından söz edeceğim. Sonbaharda doğabilecek ihtiyaçlarınızı karşılayabilmeniz için hazırlanmış bir kampanya. Bu kampanyaya göre en yüksek kredi limiti 100 bin lira olarak sunuluyor. Yanlış mı duydun diye düşünmeyin. Zira yanlış duymadınız. Bu kampanyaya gelirini sunabilen herkes başvuru yapabiliyor. Sizlerinde geliriniz ölçüsünde kredi üst limiti hesaplaması yapılıyor.

KREDİ HAKKINDA BİLMENİZ GEREKEN ÖZELLİKLER

En düşük kredi limitinin de 3.000 TL olduğunu belirtelim. Ayrıca aldığınız kredinin en kısa vadesi 3 aydır. Bununla birlikte aldığınız krediyi en uzun olarak 48 ay vade yapabiliyorsunuz. Yüksek limit ve uzun vade bir arada. Kredinin faiz oranları da çok yüksek değil. Normal hatta düşüğe yakın seviyelerde. Az sonra detaylandıracağım zaten. Bununla birlikte en düşük faiz oranı %1,25 iken, en yüksek faiz oranı da %1,29 dur. Binde beş oranında kredi tahsis ücreti ödemesi yapmanız gerekecek.

Diyelim ki 15.000 TL kredi aldınız. Bu durumda 75 bin lira da tahsis ücreti ödersiniz. Hayat sigortasını da yaptırılıyor. Bunu da belirteyim. Bankaların hemen hemen hepsi hayat sigortası yaptırmanızı istiyorlar. Çünkü ölüm halinde aileniz ile uğraşmak istemiyorlar. Bu açıdan da bende hayat sigortası yaptırın diyorum. Ha bir de kredinin son başvuru tarihinin 4 Ekim 2017 olduğunun da altını çizelim.

KREDİNİN DETAYLI FAİZ ORANLARI

Çekilecek olan kredi 3 bin lira dan tutunda 24.999 Liraya kadar olacak ise iş bankasının vereceği faiz de %1,29 oranında olacaktır. Çekilecek olan kredi 25 bin lira dan tutunda 49.999 Liraya kadar olacak ise iş bankasının vereceği faiz de %1,27 oranında olacaktır. Çekilecek olan kredi 50 bin lira dan tutunda 100.000 Liraya kadar olacak ise iş bankasının vereceği faiz de %1,25 oranında olacaktır.

İŞ BANKASI KREDİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIYOR?

Bu kampanyaya başvuru yapma adımlarından da biraz söz edelim. Eğer iş bankası müşterisi iseniz, başvuru yapmak için bankaya kadar gitmenize gerek olmuyor. Hatta banka istemedikçe belge falan da sunmuyorsunuz ve imzada atmıyorsunuz. Çünkü başvurunuzu İşcepten yada internet şubeden 2 dakikada hızlıca gerçekleştiriyorsunuz. Ardından bir kaç dakika içerisinde cevap geliyor. Gelen cevabta ön onay aldıysanız, tekrardan internet şubeye girerek kredinizi alıyorsunuz. İşin doğrusu rahat ve kolay bir başvuru yolu.

İŞ BANKASI MÜŞTERİSİ DEĞİLİM NASIL BAŞVURU YAPABİLİRİM?

Ben iş bankası müşterisi değilim diyorsanız, herhangi bir iş bankası şubesinden başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. İyi ama başvuru için saatlerce vakit harcamak istemiyorum diyorsanız da SMS yolunu da tercih edebilirsiniz. Burada mesaj olarak NAKİT yazıp bir boşluk, T.C Kimlik Numarası yazıp Bir boşluk, İstediğiniz Krediyi yazıp bir boşluk ve Aylık Gelirinizi yazıp bu mesajı 4402‘ye yollamanız gerekiyor. (Ör: NAKİT 123******** 50000 4000) Ön onay cevabı gelirse de aylık gelirinizi yada maaş bordronuzu alıp bankaya gidiyorsunuz.

50.000 TL İÇİN ÖRNEK ÖDEME TABLOSU

50.000 TL Kredi ihtiyacınız var. Aylık geliriniz çok iyi. Kredi sicilinizde bir problem yok. Kredi notunuzda mükemmel. Tam bir bankanın aradığı müşteri profili sizde var. Kredinizi 48 ay vade ile çekmek istiyorsunuz. Bankada sizlere demin yukarıda belirttiğim gibi %1,25 oranında faiz uyguluyor. Eldeki veriler ışığında 724kredi.net ekibi olarak hesaplama yaptığımızda taksit tutarınızın 1.469 TL olduğunu söyleyebiliriz. Ortalama olacak şekilde yıllık hayat sigortanız da 314 TL dir. Ha birde tahsis ücreti bulunuyor. Kredi tahsis ücretiniz de 250 TL kadardır. Son olarak da yıllık maliyet oranınızın %19,9113 olacağını belirtelim.

 

SMS ile İş Bankası Kurban Bayramı Kredisi Hem Hesaplı Hemde Çok Uygun

2017 Türkiye İş Bankası Kurban Bayramı ihtiyaç Kredisi, İş Bankası Düşük Faizli Geleneksel Bayram Kredisi – Bu sene bayramların yaz aylarına denk gelmesi, turizmi canlandırdı. Uzun yıllardır tatile çıkmayan vatandaşların bir bölümü özellikle de yıllık izinlerini ramazan bayramı ile birleştirerek güzel bir tatil yapmışlardır. Şimdi sıra kurban bayramına geldi. Ayrıca kulislerde Kurban bayramı tatilinin 9 güne çıkarılacağı da konuşuluyor.

KURBANDA MASRAFLAR EPEYCE ÇOK

Vatandaş bu bayramda da hem dini vecibesi olan kurban ibadetini yerine getirecek, hem aile ziyaretlerini gerçekleştirecek, hemde güzel bir tatil programı ile vaktini değerlendirecek. Esnaf desen hazırlıklara başladı. Toplum genelinde biraz giderlerimiz olacak. Bankalarda bunu bildiğinden kredi kampanyalarına son hız devam ediyorlar. Bizde bu yazı ile birlikte sizlere bankaların kurban bayramında sundukları kampanyaları iletmeye çalışacağız. Bugün ise İş Bankası Geleneksel Kurban Bayramı Kredisini haberleştireceğiz.

İŞ BANKASI GELENEKSEL KURBAN BAYRAMI KREDİSİ VE DETAYLARI

İş bankası bu defa elini diğer bankalardan çabuk tutmuşa benziyor. Kredi ihtiyacınıza bakmaksızın en düşük 3.000 TL ve en yüksek 100.000 TL tutarlı kredi imkanı sunuyor. Bu tutarların çok iyi ve mükemmel olduğunu belirtmek istiyorum. Dar gelirlisi de kendi bütçesinde kredi alabilir, yüksek gelirlisi de bütçesi ölçüsünde kredi alabilir. Sizlerde ne kadar kredi alabileceğinizi basit bir şekilde hesaplayabilirsiniz. Aylık gelirinizin yarısı, bir ayda ödeyebileceğiniz en yüksek kredi miktarını size verecektir.

KREDİ VADESİ, HAYAT SİGORTASI VE TAHSİS ÜCRETİ

Kredi vadesi 3 aydan tutun da 48 aya kadar tercih edilebiliyor. Sizler ödeyebilme gücünüzü çok daha iyi biliyorsunuz. Dolayısıyla kendinize en uygun taksit sayınızı belirleyebilirsiniz. Bunda anlaştığımıza göre tahsis ücretine gelelim. Alacağınız kredi tutarının binde beşi kadar masraf ödemeniz gerekiyor. 25.000 TL aldıysanız 12 TL kadar da tahsis ücreti ödemeniz gerekiyor. Hayat sigortası da yaptırılıyor. Kredi vadesi süresince de yapmanız isteniyor.

KREDİ FAİZ ORANLARI
 • %1,29 FAİZ ORANI İÇİN ALMANIZ GEREKEN KREDİ TUTARI 3.000 TL İLE 24.999 TL ARASINDA OLMALIDIR.
 • %1,27 FAİZ ORANI İÇİN ALMANIZ GEREKEN KREDİ TUTARI 25.000 TL İLE 49.999 TL ARASINDA OLMALIDIR.
 • %1,25 FAİZ ORANI İÇİN ALMANIZ GEREKEN KREDİ TUTARI 50.000 TL İLE 100.000 TL ARASINDA OLMALIDIR.
SMS İLE BAŞVURU YAPABİLİRSİNİZ

Krediye iş bankası ATM’lerinden, İş bankası şubelerinden 0850 724 0724 numaralı Telefon bankacılığından, İşte cepten ve internet şubeden başvuru yapabilirsiniz. Bu yolların dışında SMS ile başvuru imkanınız da var. Üstelik çok kolay. Mesaja sırasıyla; NAKİT, T.C. Numarası, Kredi Tutarı ve Aylık gelir yazılıyor. Operatörünüz ne olursa olsun hazırladığınız bu mesajı 4402‘ye yollamanız yeterli oluyor. (NAKİT 66666663333 25000 2000)

KREDİ İÇİN ÖRNEK HESAPLAMALAR
 • İSTENİLEN KREDİ TUTARI: 5.000 TL
 • GERİ ÖDEME TAKSİT SAYISI: 48 AY VADE
 • BANKANIN VERDİĞİ FAİZ ORANI %1,29
 • KREDİ TAKSİT TUTARI 148 TL
 • HAYAT SİGORTASI ORTALAMA OLARAK YILLIK: 31 TL
 • TAHSİS ÜCRETİ İSE 100 TL DİR.

 

 • İSTENİLEN KREDİ TUTARI: 25.000 TL
 • GERİ ÖDEME TAKSİT SAYISI: 36 AY VADE
 • BANKANIN VERDİĞİ FAİZ ORANI %1,27
 • KREDİ TAKSİT TUTARI 907 TL
 • HAYAT SİGORTASI ORTALAMA OLARAK YILLIK: 158 TL
 • TAHSİS ÜCRETİ İSE 125 TL DİR.

 

 • İSTENİLEN KREDİ TUTARI: 100.000 TL
 • GERİ ÖDEME TAKSİT SAYISI: 48 AY VADE
 • BANKANIN VERDİĞİ FAİZ ORANI %1,25
 • KREDİ TAKSİT TUTARI 2.938 TL
 • HAYAT SİGORTASI ORTALAMA OLARAK YILLIK: 627 TL
 • TAHSİS ÜCRETİ İSE 500 TL DİR.

 

SMS ile Yaz Krediniz Uygun Faiz Oranları İle İş Bankasına

Türkiye iş bankası yaz kredisi, iş bankası hesaplı ve uygun ihtiyaç kredisi başvurusu, yaza özel kredi, sms ile başvuru – Yaz ayına özel bankaların kredi haberlerini yayınlamaya devam ediyoruz. E yaz ayı geldi, ihtiyaçlarda kendi çapında artış gösterdi. Haliyle krediye yönelmek durumunda kaldık. Bankalar da bunu fırsat bilerek kampanya üstüne kampanya yapmaya başladılar. Anlayacağınız bankalar arasında bir rekabet ortaya çıktı. Çünkü bankalar kredi vererek büyümeye başladılar. Haliyle de bir müşteri bile kaybı yaşanmaması gerekiyor.

EN ÖZEL YAZ KREDİLERİ 724KREDİ.NET ADRESİNDE

Biz tüketiciler de bu tatlı rekabetten en avantajlı şekilde çıkmanın peşindeyiz. Bir yerde rakabet olduğunda vatandaş hesaplı şekilde çıkabiliyor. Kredilerde de durum aynı şekilde. Ben bundan önceki yazılarımızda;

 

yaz ayına özel olarak sunulan kampanyalardan söz etmiştim. Şimdide iş bankasının yaz ayına özel olarak sunduğu kredi kampanyasının tanıtımını gerçekleştireceğim. Bu sayede sizlerde banka banka gezmek yerine en hesaplı krediye bu site üzerinden 5 dakikalık araştırma sayesinde ulaşabileceksiniz. Vakit kaybetmeden bu kampanyanın detaylarına geçelim.

TÜRKİYE İŞ BANKASI’NDAN YAZ KREDİSİ FIRSATI

İş bankası yaza özel olarak sunduğu kredi kampanyasında vade sayılarını 3 ay ile 48 ay aralığında belirlemiş. Bu sayılar ast ve üst taksit sayılarıdır. Sizlerde ödeme gücünüze göre taksit sayınızı ister 12 ay, ister 24 ay, isterseniz de 36 ay olarak tercih edebilirsiniz. Zorlanmak istemiyorum diyorsanız da yapacağınız şey çok basit 48 ay vadeyi seçmek elbette. Bunun dışında kredinin faiz oranları %1,29 ile %1,25 arasında değişiyor. Kredi limitine göre belirleniyor faizler. Kredi limiti azaldıkça faiz oranı da artış gösteriyor. Örneğin;

 • İş bankasından 24.999 TL’ye kadar kredi talep ederseniz faiz oranı sizler için %1,29 olacaktır.
 • Eğer 25 bin lira ile 49.999 TL arasında kredi alacaksanız da faiz oranı%1,27 olacaktır. 
 • En son olarak alacağınız kredi 50 bin lira ve üstünde olacaksa, faiz oranı sizler için %1,29 olacaktır. 

 

KREDİNİN LİMİTLERİ

Kredi için belirlenen minimum tutar 3.000 TL dir. Ayrıca iş bankasından alabileceğiniz maksimum tutar da 100 bin liradır. Bu tutar aylık gelirinize göre belirleniyor. Aylık gelirinizin yarısı, sizin bir ayda ödeyebileceğiniz en yüksek kredi tutarını veriyor. Dolaysıyla sizin aylık geliriniz ile başkasının aylık geliri aynı olmadığından kredi üst limitleri de değişiklik gösterebiliyor. Kimisinin üst limiti 100 bin lira ise, kimisinin üst limiti 50 bin lira kadar olacaktır.

KREDİNİN DİĞER ÖZELLİKLERİ

Hayat sigortası yapılıyor mu diye sonralar evet diyebilirim. Sizin yaş ve cinsiyetinizin yanı sıra kredinin faiz oranı, vadesi ve tutarına göre hesaplama da yapılıyor. Kredinin tahsis ücreti de bulunuyor. Bu tutar da alacağınız kredinin binde beşi oranında olacaktır. Örneğin 20.000 TL kredi aldınız. O halde 100 TL kadar da tahsis ücreti ödersiniz. Alacağınız krediye göre çok büyük bir tutar değildir.

SMS İLE BAŞVURU

Online başvuru yollarının dışında dilerseniz SMS ile başvuru imkanınız da bulunuyor. Yapmanız gereken şey de çok basit. Mesaj ekranına büyük harflerle olacak şekikde NAKİT yazıp bir boşluk, Kinlik No yazıp bir boşluk, Talep ettiğiniz kredi tutarını yazıp bir boşluk bırakıp Aylık gelirinizi yazıp 4402’ye mesajınızı yolluyorsunuz Örneğin; NAKİT 22222111111 40000 3250

50.000 TL YAZ KREDİSİ HESAPLAMASI

Şimdide konuyu daha iyi idrak edebilme adına ufak bir hesaplama yapmak istiyorum. Buna göre 50.000 TL krediyi 48 ay vade ile alacağınızı düşünelim. Kredi vadesinin ise 48 ay olmasını istiyorsunuz. Banka da yukarıda belirttiğimiz gibi faiz oranı olarak %1,25’i sunuyor. Gerekli hesaplamaları yaptığımızda aylık ödeyeceğiniz taksit tutarı 1.469 TL yapıyor. Kredi tahsis ücreti olarak 250 TL ödemeniz gerekiyor. 35 yaşında erkek bir müşteri için ortalama bir yıllık hayat sigortası ise 314 TL yapıyor.

 

Ramazan Ayında İş Bankası Kredi Kartınıza 60 TL MaxiPuan

Türkiye İş Bankası Ramazan Ayı Market Alışverişlerinde 60 TL MaxiPuan – 11 Ayın Sultanı Ramazan ayına girmemize çok bir süre kaldı. Ramazan Ayında oruç tutmak bizler için çok önemli bir dini vecibedir. Tabi sağlık yönünden sıkıntısı olmayanlar için. Vatandaş alışveriş yapmaya hazırlanıyor. Ama fiyatlara bakınca bir pahalılık gözlerden de kaçmıyor değil. Çarşı pazar her şey pahalanmış. Cebimiz yanacak gibi. Dolayısıyla da bu işi nasıl daha da ucuza getirebiliriz sorusunu sormadan edemiyoruz.

İŞ BANKASI İLE RAMAZAN ALIŞVERİŞİNİZİ UCUZA GETİRİN

Vatandaşın sıkıntısı pahalılık. Ama iş bankası alışverişlerinizi daha da ucuza getirebileceğiniz bir kampanya hazırlamış. Haliyle de bu kampanyadan İş bankası müşterileri yani kredi kartı sahibi olanlar faydalanabilecek. Bizlerde daha fazla vakit kaybetmeden bu kampanyayı siz değerli okurlarımız ile paylaşmak istedik. Zira Ramazan alışverişinizi daha ucuza getirmek var iken, neden daha fazla ödeyesiniz ki? Haydi o zaman, Daha fazla vakit kaybetmeden bu işin aslını, astarını, özellikleri ve detaylarını inceleyelim.

RAMAZAN AYINDA İŞ BANKASI KREDİ KARTINIZA 60 TL MAXİPUAN FIRSATI

Sevgili okurlarımız, ilk önce bu kampanyanın kısa bir açıklamasını yapmak istiyorum. Sonrasında ise ayrıntılara girebiliriz. İş bankası ramazan ayında kredi kartı ile yapacağınız market alışverişlerinizde 60 TL’ye kadar para puan kazanmanıza olanak tanıyor. Bu kampanyanın başlangıç tarihi 20 Mayıs 2017 dir. Ayrıca bitiş tarihi ise 24 Haziran2017 dir. Sizlerde Maximum Kartınızı kullanarak, Anlaşmalı marketlerden ve iş bankası ve maximum özellikli pos cihazlarından alışveriş yapmanız gerekiyor.

100 lira ve üstü dördüncü peşin alışverişinizde 40 TL MaxiPuan kazanıyorsunuz. Eğer başvuru yaparken bunu Maximum Mobil üzerinden gerçekleştirirseniz 60 TL MaxiPuan kazanıyorsunuz. Anlayacağınız SMS ile katılırsanız 40 TL ve Maximum Mobil ile katılırsanız 60 TL puan kazanıyorsunuz.

KAMPANYAYA KATILIM DETAYLARI

Bu kampanyaya katılım sağlamak isteyenler 3 şekilde bu isteklerini gerçekleştirebilirler. SMS ile kampanyaya dahil olmak isteyenler, mesaj metni olarak RAMAZAN yazıyorsunuz ve bir boşluk bıraktıktan sonra hangi kartını ile harcama yapacaksanız onun son 6 hanesini yazıyorsunuz. En sonrasında ise bu mesaj metinini operatörünüz ne olursa olsun (Vodofone, Turkcell, Turk Telekom) 4402‘ye yolluyorsunuz. Burada sizlere yansıtılacak ücret ise operatörünüzün tarifesine göre kesilecektir.

Diğer başvuru yolu ise Maximum Mobil dir. Buraya giriş yapıyorsunuz. Daha sonra kampanyalar bölümünden ilgili kampanyayı bulup katıl tuşuna basıyorsunuz. Hepsi bu. Böylece başvurunuz gerçekleşmiş oluyor. Birde İş Bankasının internet sitesinden de kampanyalar bölümünden ramazan kampanyasını seçerek katıl bölümünü tıklamanız gerekiyor. Bu da 3. yoldur. Unutmayın bu kampanyaya sisteme kayıtlı cep telefonu numaranız ile katılmanız gerekiyor.

KAMPANYAYA DAHİL OLAN KARTLAR VE DAHİL OLMAYAN İŞLEMLER

Bu kampanyaya iş bankası maximum kredi kartları (mercedes kart, maximum, işte üniveriteli ve maximiles) ile iş bankası bankamatik kartları dahildir. Yalnız Vadematik kart, Şirket kredi kartı, aidatsız kartlar ile yaptığınız işlemler, MaximumPuan ve maximum fırsat ile yaptığınız alışverişler bu kampanyaya dahil değildir. Ayrıca ürün iptali ve iadeler ile maximum Pos cihazından yapmadığınız alışverişlerinizde kampanyaya dahil değildir.

KAZANDIĞINIZ MAXİPUANI KULLANMA

Kazandığınız maxipuanlar kampanya bitiminden sonra yedi iş günü içerisinde kartınıza yatacaktır. Bu para puanlarınm son kullanım tarihi 20 temmuz 2017 dir. 20 temmuz son kullanıma dahildir. Ha bir de Maximiles’e para puan yatacaksa bu maximille dönüştürülemiyor. Ayrıca avans maximil olarak da kapatılamıyor. Her müşteri yalnızca bir defa yararlanabiliyor. Kazanabileceğiniz en yüksek tutar ise 60 TL dir.

Değerli dostlarımız, bizler ramazan öncesinde iş bankası kredi kartı sahiplerini bu fırsattan haberdar etmiş olduk. Sizlerde ramazan ayında rahat 400 lira market alışverişim olur diyorsanız değerlendirebilirsiniz. Bizlerden şimdilik bu kadar. Yeni bir yazıda buluşuncaya kadar hoş çakalın. Bizimle kalın.

 

 

Ev ve İş Yeri Kira Kredisi Kampanyası Türkiye İş Bankası’nda

Düşük Faizli İş Bankası Kira Kredisi Kampanyası Fırsatı – İş bankasından yine çok özel ve konuşulacak bir kredi kampanyası gelmiş oldu. Tabi bu kampanyayı okuyunca hemen sizler ile buluşturmak istedim. Zira bir çok kesimi ilgilendirdiğini düşünüyorum. Toplumumuzun çok büyük bir kesimi kirada yaşıyor. tabi bunu sadece ev olarak değerlendirmemenizi rica ediyorum. İş yerlerinin çoğu da kiralık. İşin içine kira girdimi hem kiracılar, hemde ev sahipleri, ister istemez kafalarında soru işaretler oluşabiliyor.

KİRALARIN PEŞİN ÖDENMESİ ÇOK BÜYÜK AVANTAJ

Bu açıdan ev sahipleri artık mülklerini kiralarken yıllık ödeme istiyorlar. Yada 2 yıllık. Sonuçta herkes gelecek gelirine göre hareket ediyor. Ama bir bakıyorsun kiracı işten çıkarılıyor ve 2 ay kira ödenmiyor. Tabi şimdiye kadar anlattıklarım ev sahiplerini ilgilendiriyordu. Birde kiracılar açısından düşünelim. Öncelikle yıllık peşin ödemelerde çok iyi bir indirim de elde ediyorsunuz. Duruma göre bir yada iki kira kar elde ediyorsunuz. Bunun dışında ya gelecek yıl zam olacak mı tarzında sıkıntılarınız da olmuyor.

VATANDAŞTA PARA YOK AMA İŞ BANKASI YANINIZDA

Yada bir iş yeri tutuyorsunuz, müşteriler alışıyor, sonra ev sahibi çık diyebiliyor. Örneğin 2 yıllık kira sözleşmesi ile bu durumda ortada kalkmış oluyor. Peşin ödenen kiralar aksi bir durumla karşılaşılmadığı sürece hem ev sahibi için, hemde kiracı için bir avantaj. Lakin millete para var mı? İşte müşkül durum da bu. İş bankası bu sıkıntılı durumunuzu rahat atlatabilmeniz için Kira kredisi diye bir kampanya yapmış. Yazımızın da devamında bu kampanyadan ve detaylarından söz edeceğiz.

İŞ BANKASINDAN KİRA KREDİSİ DETAYLARI

İş bankasından hem kiracıların, hem de ev sahiplerinin yüzünü güldüren bir kampanya fırsatı geldi. Bu kredi kampanyasına göre kira kontratınız da ki tutara ilave olarak, depozito ve emlak komisyonu tutarı kadar kredi alabiliyorsunuz. Bu sayede kiranızı peşin ödeyerek rahat rahat işinize gücünüze bakıyorsunuz. Aldığınız krediyi 24 ay vade ile geri ödeyebilme şansınız da bulunuyor. 2 yıl hiçte fena değil. Bunun dışında düşük faiz oranı da uygulanılıyor. Vade sayısına bakılmaksızın talep edilen ve uygulanan faiz oranı %1,18 dir.

Başvurular iş bankasının herhangi bir şubesinde yapılabilmektedir. Sizlerden tahsis ücreti ve hayat sigortası yaptırmanız istenecektir. Ek ücret olarak bunlar cebinizden çıkacaktır. Başvuruda kefil ve ön şart aranmıyor. Lakin başvurunuzu değerlendirme ve cevap verme hakkının iş bankasında olduğunu unutmayın. Sizlerin risklilik durumunuza göre banka gerekli görürse kefil isteyebilir. Hani böyle bir durumun olduğundan da haberdar olun diye yazım. Haydi şimdi bir iki ödeme planı ile bu kampanyayı daha da iyi anlayalım.

TÜRKİYE İŞ BANKASI KİRA KREDİSİ HESAPLAMALARI

20.000 TL kira tutarınızın olduğunu düşünelim. Sizlerde bu parayı 12 ay vade ile geri ödemek istiyorsunuz. Tabi hesaplama yapmadan önce ihtiyaç duyacağımız faiz oranının %1,18 olduğunu belirtelim. Şimdi işimiz çok daha rahat ve kolay. Hemen hesaplama yapalım. Sizin her ay ödemeniz gerekecek kredi taksit borcunuz 1.824 TL olacaktır. Ayrıca Toplamda geri ödeyeceğiniz anapara ve faiz oranı ise 21.888 TL dir. Kredi Tahsis ücreti 100 liradır. 35 yaşındaki erkek bir müşteri için ortalama olarak ödenecek yıllık sigorta tutarı ise 167 dir.

20.000 TL kira tutarınızın olduğunu düşünelim. Sizlerde bu parayı 24 ay vade ile geri ödemek istiyorsunuz. Tabi hesaplama yapmadan önce ihtiyaç duyacağımız faiz oranının %1,18 olduğunu belirtelim. Şimdi işimiz çok daha rahat ve kolay. Hemen hesaplama yapalım. Sizin her ay ödemeniz gerekecek kredi taksit borcunuz 986 TL olacaktır. Ayrıca Toplamda geri ödeyeceğiniz anapara ve faiz oranı ise 23.730 TL dir. Kredi Tahsis ücreti 100 liradır. 35 yaşındaki erkek bir müşteri için ortalama olarak ödenecek yıllık sigorta tutarı ise 134 dir.