Ev ve İş Yeri Kira Kredisi Kampanyası Türkiye İş Bankası’nda

Düşük Faizli İş Bankası Kira Kredisi Kampanyası Fırsatı – İş bankasından yine çok özel ve konuşulacak bir kredi kampanyası gelmiş oldu. Tabi bu kampanyayı okuyunca hemen sizler ile buluşturmak istedim. Zira bir çok kesimi ilgilendirdiğini düşünüyorum. Toplumumuzun çok büyük bir kesimi kirada yaşıyor. tabi bunu sadece ev olarak değerlendirmemenizi rica ediyorum. İş yerlerinin çoğu da kiralık. İşin içine kira girdimi hem kiracılar, hemde ev sahipleri, ister istemez kafalarında soru işaretler oluşabiliyor.

KİRALARIN PEŞİN ÖDENMESİ ÇOK BÜYÜK AVANTAJ

Bu açıdan ev sahipleri artık mülklerini kiralarken yıllık ödeme istiyorlar. Yada 2 yıllık. Sonuçta herkes gelecek gelirine göre hareket ediyor. Ama bir bakıyorsun kiracı işten çıkarılıyor ve 2 ay kira ödenmiyor. Tabi şimdiye kadar anlattıklarım ev sahiplerini ilgilendiriyordu. Birde kiracılar açısından düşünelim. Öncelikle yıllık peşin ödemelerde çok iyi bir indirim de elde ediyorsunuz. Duruma göre bir yada iki kira kar elde ediyorsunuz. Bunun dışında ya gelecek yıl zam olacak mı tarzında sıkıntılarınız da olmuyor.

VATANDAŞTA PARA YOK AMA İŞ BANKASI YANINIZDA

Yada bir iş yeri tutuyorsunuz, müşteriler alışıyor, sonra ev sahibi çık diyebiliyor. Örneğin 2 yıllık kira sözleşmesi ile bu durumda ortada kalkmış oluyor. Peşin ödenen kiralar aksi bir durumla karşılaşılmadığı sürece hem ev sahibi için, hemde kiracı için bir avantaj. Lakin millete para var mı? İşte müşkül durum da bu. İş bankası bu sıkıntılı durumunuzu rahat atlatabilmeniz için Kira kredisi diye bir kampanya yapmış. Yazımızın da devamında bu kampanyadan ve detaylarından söz edeceğiz.

İŞ BANKASINDAN KİRA KREDİSİ DETAYLARI

İş bankasından hem kiracıların, hem de ev sahiplerinin yüzünü güldüren bir kampanya fırsatı geldi. Bu kredi kampanyasına göre kira kontratınız da ki tutara ilave olarak, depozito ve emlak komisyonu tutarı kadar kredi alabiliyorsunuz. Bu sayede kiranızı peşin ödeyerek rahat rahat işinize gücünüze bakıyorsunuz. Aldığınız krediyi 24 ay vade ile geri ödeyebilme şansınız da bulunuyor. 2 yıl hiçte fena değil. Bunun dışında düşük faiz oranı da uygulanılıyor. Vade sayısına bakılmaksızın talep edilen ve uygulanan faiz oranı %1,18 dir.

Başvurular iş bankasının herhangi bir şubesinde yapılabilmektedir. Sizlerden tahsis ücreti ve hayat sigortası yaptırmanız istenecektir. Ek ücret olarak bunlar cebinizden çıkacaktır. Başvuruda kefil ve ön şart aranmıyor. Lakin başvurunuzu değerlendirme ve cevap verme hakkının iş bankasında olduğunu unutmayın. Sizlerin risklilik durumunuza göre banka gerekli görürse kefil isteyebilir. Hani böyle bir durumun olduğundan da haberdar olun diye yazım. Haydi şimdi bir iki ödeme planı ile bu kampanyayı daha da iyi anlayalım.

TÜRKİYE İŞ BANKASI KİRA KREDİSİ HESAPLAMALARI

20.000 TL kira tutarınızın olduğunu düşünelim. Sizlerde bu parayı 12 ay vade ile geri ödemek istiyorsunuz. Tabi hesaplama yapmadan önce ihtiyaç duyacağımız faiz oranının %1,18 olduğunu belirtelim. Şimdi işimiz çok daha rahat ve kolay. Hemen hesaplama yapalım. Sizin her ay ödemeniz gerekecek kredi taksit borcunuz 1.824 TL olacaktır. Ayrıca Toplamda geri ödeyeceğiniz anapara ve faiz oranı ise 21.888 TL dir. Kredi Tahsis ücreti 100 liradır. 35 yaşındaki erkek bir müşteri için ortalama olarak ödenecek yıllık sigorta tutarı ise 167 dir.

20.000 TL kira tutarınızın olduğunu düşünelim. Sizlerde bu parayı 24 ay vade ile geri ödemek istiyorsunuz. Tabi hesaplama yapmadan önce ihtiyaç duyacağımız faiz oranının %1,18 olduğunu belirtelim. Şimdi işimiz çok daha rahat ve kolay. Hemen hesaplama yapalım. Sizin her ay ödemeniz gerekecek kredi taksit borcunuz 986 TL olacaktır. Ayrıca Toplamda geri ödeyeceğiniz anapara ve faiz oranı ise 23.730 TL dir. Kredi Tahsis ücreti 100 liradır. 35 yaşındaki erkek bir müşteri için ortalama olarak ödenecek yıllık sigorta tutarı ise 134 dir.

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.