Ziraat Bankası Transfer Konut Kredisi Hesaplamaları ve Faiz Oranları

Ziraat bankası transfer konut kredisi, ziraat bankası konut borç transfer kredisi – Siz istersiniz de biz değinmez miyiz? Bir kaç okurumuzdan konut kredisi borç transferi haberi yapar mısınız tarzında yorumlar aldık. Doğal olarak da hemen bu konuya değinelim dedik. Bu konu çok çok önemli. Zira kimsenin cebinde ev alacak parası yok. Ülkemizde mal mülk sahibi olmak isteyen herkes mecburen kredi çekiyor. Konut kredisinde de ciddi bir yığılma var. Vatandaş kısaca bankalara borçlu.

ZİRAAT BANKASI KONUT KREDİSİ TRANSFERİ GİRİŞ BÖLÜMÜ

Konut kredisi borcu olanlar ise maalesef ki ezile büzüle zar zor ödemelerini gerçekleştiriyor. Ama birden uzun süreli işsiz kalabiliyorsunuz. Yada işleriniz çok kötüye gidebiliyor. Doğal olarak da ev kredisini ödemek için canınız sıkılıyor ve ek işe gitmeniz gerekebiliyor. İşte burada konut borç transferi devreye giriyor. Daha önceki yazılarımızda ihtiyaç kredilerine dair borç transferlerinden söz etmiştik zaten. Bu yazıda ise Ziraat bankasının sizlere sunduğu konut transfer kredisinden söz etmek istiyoruz.

ZİRAAT BANKASI TRANSFER KONUT KREDİSİ  DETAYLARI

Ziraat bankası ödemede zorluk çektiğiniz başka bankadaki konut kredisi borcunuzu rahat bir şekilde ödeyebilmeniz için kendine taşıyor. Evet yanlış duymadınız. Ülkemizde konut kredisi transferi noktasında yardımcı olan bankalar sınırlı sayıda. Ziraat bankası da çok özel fırsatlar le kredi veren bu bankalardan birisi. Diğer bankadaki kredinizi taşımak için ziraat bankasına gidiyorsunuz. Ardından ödeme bütçenize ve gücünüze göre kredi taksit sayınızı seçiyorsunuz. En uzun kredi vadesi 120 aydır.

FAİZ ORANI %1,05’DEN BAŞLIYOR

Tabi hesaplamalara göre kimisi 24 ay tercih edebilir, kimisi 60 ay ve kimisi de 120 ay vade ile kredisini yeniden yapılandırabilir. Ziraat bankası sizin borcunuzu diğer bankada kapatır ve sizlerde ziraat bankasına borçlanırsınız. Ziraat bankası 1 Ay ile 36 Ay arasında vade yaptığınız takdirde faiz oranı %1,05 oluyor. Eğer kredi vadenizi 37 ay ile 120 ay arasında seçerseniz bu defada faiz oranı %1,07 oluyor. Aslında her iki durumda da faiz oranı oldukça düşük. Bu kanıya da piyasadaki diğer kredi haberlerine bakarak söylüyorum.

NE KADAR KREDİ ÇEKİLEBİLİR?

Peki ne kadar kredi çekebiliyoruz. Bunun için ziraat bankası bir ekspertiz görevlendiriyor. Buna göre de ekspertiz tutarının %80’ine kadar kredi alabilirsiniz. Örneğin  evin değeri 120 bin lira ise 96 bin liraya kadar kredi çekebiliyorsunuz. Teminat olarak ev yeterli olmaktadır. Ev üzerinden ipotek tesis ediliyor. Ama bankaya başvuru yaptığınızda eğer gerekli görülürse ek teminat da istenebilir. Kredi tahsis ücreti de ödemiyorsunuz. Bu yönüyle masrafsız yada komisyonsuz diyebilirsiniz.

Tabi hayat sigortası da yaptırmanız gerekecek. Hayat sigortası sizin yaş, cinsiyet, kredi tutarı ve kredi vadenize göre hesaplanıyor. Konut kredisi ve dask ise metre kareye göre belirleniyor. Detaylı bilgiye ziraat bankası şubelerinden ulaşabilirsiniz. başvuruda gelir belgenizi, tapu fotokopinizi ve nüfus cüzdanınızı da almayı unutmayın. Haydi şimdi bir iki hesaplama yapalım ve bu krediyi daha iyi algılamaya çalışalım.

ÖRNEK HESAPLAMA VE ÖDEME PLANLARI

40 Bin lira borcunuz kaldı ve şimdi ciddi manada zorlanıyorsunuz. Bu açıdan ziraat bankasına başvurdunuz. 40 Bin lirayı 60 ay vade ile geri ödemek istediğinize göre faiz oranı da %1,07 oluyor. Buna göre hesaplama yaptığımızda her ay ödemeniz gereken taksit tutarınız 906,85 TL yapıyor. Geri ödemeniz gereken toplam tutara baktığımızda ise 54.411,00 TL çıkıyor. Yıllık maliyet oranı ise %14,5919 dur. Dask ortalama 47,13 TL dir. Ekspertiz ücreti en düşük 445 TL dir. Ortalama hayat sigortası 108,19 dur. İpotek tesis ücretine baktığımızda ise 118 TL karşımıza çıkıyor. Konut sigortası da 180 lira civarlarındadır.

“Ziraat Bankası Transfer Konut Kredisi Hesaplamaları ve Faiz Oranları” için 2 yorum

  1. 20000tl ihtiyacım var ama acil borcumu ödemem gerekiyor sadece bir yere borçlanmak istiyorum lütfen yardımcı olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.