Yatırım İçin Arsanı Seç Kredini Ziraat Bankasından Anında Al

Ziraat Bankası Arsa Kredisi Hesaplamaları ve Faiz oranları, Ziraat bankası 60 Ay Vadeli Arsa Kredisi –  Her zaman 724kredi.net okurlarının avantajlı olduklarını söyleyip duruyorum. Çünkü vatandaşın akılın da soru işareti kalmadın tüm bankaların değerlendirmesine burada ulaşabiliyor. Sizlerin de en hesaplı krediyi alıp evinize gitmeniz bizleri de mutlu ediyor. En azından bu şekilde yardımcı olmaya çalışıyoruz. Buradan sıklıkla ihtiyaç kredilerinden, taşıt kredilerinden ve konut kredilerinden söz edip durduk.

ZİRAAT BANKASI ARSA KREDİSİ ÖN AÇIKLAMA

Bu yazı ile de arsa almak isteyenlere, ileriye dönük arsa ile yatırım yapmak isteyenlere mükemmel bir kredi haberi hazırladık. Ülkemizde arsaya yatırım noktasında ciddi talepler var. Bu yatırımı yapanlar ise ciddi manada da güzel paralar kazanıyorlar. Peki parası olmayanlar. Maalesef ki tüm fırsatları tepip duruyorlar. Madem ki cebinizde yeterince para yok, o halde ziraat bankasını mutlaka düşünmelisiniz. Zira arsa almak isteyenlere mükemmel ötesi bir kredi kampanyası hazırlamışlar. Arzu ederseniz hemen bu kampanyaya değinelim ve detayları inceleyelim.

ZİRAAT BANKASI ARSA KREDİSİ VE TÜM MERAK EDİLENLER

Ziraat bankası, sizi arsa sahibi yapmak için tüm pürüzleri ortadan kaldırmış gibi. Siz arsanızı seçin ve beğenin diyor. Eksik kalan paranızı da kredi ile tamamlayalım deniliyor. Peki detaylar neler? Şimdi bu konuyu daha da ayrıntılandıralım. Öncelikle alacağınız, yada almayı düşündüğünüz kredinin imarlı olması gerekiyor. Belediye sınırları içerisinde olması da şart. Bunun dışında alacağınız kredinin nasıl belirleneceğine de değinelim. Arsanın ekspertiz değerinin yarısı yani %50’si kadar kredi kullanabiliyorsunuz.

60 AY KREDİ VADESİ

Diyelim ki 40 bin liraya kelepir bir arsa buldunuz. Bunun 20 bin lirası ziraat bankasından kredi olarak verilecektir. Kalan diğer yarısını da sizin tamamlamanız gerekiyor. Sistem bu şekilde işliyor. Bunun dışında çok güzel özellikleri var. Örneğin kredinizi çok uzun bir taksit ile geri ödeyebiliyorsunuz. Çünkü tamı tamına 60 ay (5 yıl) vade ile geri ödeme şansınız oluyor. Buda değerlendirilmesi gereken bir durum. Normalde ihtiyaç kredileri 48 ay. Ziraat bankası arsa kredisinin en uzun vadesi ise 60 aydır.

%1,11 FAİZ ORANI

Bu kredi kampanyasının dikkat çeken özelliklerinden bir diğeri ise faiz oranlarıdır. Evet yanlış duymadınız Faiz oranı piyasa şartlarına göre çok düşüktür ve %1,11 dir. Bazı bankaları incelediğimizde düşük faiz verirler ama vade arttıkça faiz de artar. Buradaki faiz oranı hiç bir şekilde oynamaz ve değişmez. Vade sayısı ne olursa olsun %1,11 faiz oranını alırsınız. Seçeceğiniz kredi vadesi boyunca hayat sigortası yaptırmanız gerekecek.

İPOTEK TESİSİ YAPILMAKTADIR

Ayrıca arsa için ek teminat gösterilmediğinden alınacak arsaya ipotek tesisi konulmaktadır. Tabi ekspertiz ücreti de ödemeniz gerekecek. Lakin arsanın metrekaresine göre bu tutar da değişiklik olacaktır. Başvuru için ziraat bankasına uğramanız yeterli olacaktır. Başvuruları değerlendirme ve sonuca bağlama ziraat bankasına bağlıdır. Gerekli gördüğünde de ek teminat isteyebilir. Bunu da belirtelim. Bu konular anlaşıldığına göre örnek bir iki hesaplama yapalım ve bu konuyu daha da iyi anlayalım.

ARSA KREDİSİ İÇİN ÖRNEK KREDİ HESAPLAMALARI

Diyelim ki 40.000 TL arsa kredisine ihtiyacınız var. Geri ödemesini de 60 ay vade ile yapmak istiyorsunuz. Şimdi hesaplama yapalım. Aylık taksit tutarınızı hesaplamak için faiz oranı olarak %1,11 oranını baz alıyoruz. Buna göre aylık ödemeniz gereken tutar 972.38 TL dir. Yıllık maliyet oranına baktığımızda %18,4956 karşımıza çıkıyor. En düşük ekspertiz tutarı 623 lira dır. İpotek tesis ücreti de 118 liradır.

Diyelim ki 10.000 TL arsa kredisine ihtiyacınız var. Geri ödemesini de 24 ay vade ile yapmak istiyorsunuz. Şimdi hesaplama yapalım. Aylık taksit tutarınızı hesaplamak için faiz oranı olarak %1,11 oranını baz alıyoruz. Buna göre aylık ödemeniz gereken tutar 489.55 TL dir. Yıllık maliyet oranına baktığımızda %27,5819 karşımıza çıkıyor. En düşük ekspertiz tutarı 623 lira dır. İpotek tesis ücreti de 118 liradır.

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.