İş Bankası Sonbahara Özel Uygun Faizlerle İhtiyaç Kredisi Kampanyası

Sonbahara özel İhtiyaç Kredisi İş Bankasında, Türkiye İş Bankası Hesaplı, Düşük faizli ve Uygun Kredi, SMS ile Başvuru – Bankaların en özel, kaliteli ve güncel kredi haberlerini sizler ile buluşturmaya devam ediyoruz. Neredeyse hepimiz kredi ile hayatımızı idame ettirmeye çalışıyoruz. Hayattaki çarkları kredi çekerek döndürmeye çalışıyoruz. Esnaflarda böyle, işçilerde, memurlarda, emeklilerde. Hepimizin hali bu şekilde. Dünya kadar ihtiyacımız var. Bu ihtiyaçlarda maalesef ki, ertelenemeyecek kadar önemli. Durum böyle olunca da kredi ön plana çıkmış oluyor.

BANKALARIN SONBAHAR KREDİLERİ YAYINLANMAYA BAŞLADI

Krediler hayatımızın en büyük gerçeklerinden. Birde sonbaharın gelişi ile birlikte herkeste bir hazırlık söz konusu. Esnaflar kendilerine göre yeni mallar getirecek ve bunları pazarlamaya çalışacak. Çiftçilerin durumu belli. İşçi ve memur kısmı da kış aylarına hazırlık için sonbaharda harcamalar yapacak. Piyasada bankalarda da bir kıpırdama meydana geldi. Kampanyalarını sonbahara özel olarak derlemeye başladılar. Bende bu kampanyaları sırasıyla vakit kaybetmeden sizler ile paylaşacağım. Ayrıca bugün de Türkiye İş Bankasını ele alacağız.

TÜRKİYE İŞ BANKASI SONBAHAR ÖZEL KREDİSİ DETAYLARI

Değerli dostlarımız, sizlere de kredi lazım olduğunu tahmin edebiliyoruz. Bu açıdan da elimden geldiği kadarıyla bankaların güncel kampanyalarını sizler ile paylaşıyorum. Bu yazıda iş bankasından söz edeceğim. Sonbaharda doğabilecek ihtiyaçlarınızı karşılayabilmeniz için hazırlanmış bir kampanya. Bu kampanyaya göre en yüksek kredi limiti 100 bin lira olarak sunuluyor. Yanlış mı duydun diye düşünmeyin. Zira yanlış duymadınız. Bu kampanyaya gelirini sunabilen herkes başvuru yapabiliyor. Sizlerinde geliriniz ölçüsünde kredi üst limiti hesaplaması yapılıyor.

KREDİ HAKKINDA BİLMENİZ GEREKEN ÖZELLİKLER

En düşük kredi limitinin de 3.000 TL olduğunu belirtelim. Ayrıca aldığınız kredinin en kısa vadesi 3 aydır. Bununla birlikte aldığınız krediyi en uzun olarak 48 ay vade yapabiliyorsunuz. Yüksek limit ve uzun vade bir arada. Kredinin faiz oranları da çok yüksek değil. Normal hatta düşüğe yakın seviyelerde. Az sonra detaylandıracağım zaten. Bununla birlikte en düşük faiz oranı %1,25 iken, en yüksek faiz oranı da %1,29 dur. Binde beş oranında kredi tahsis ücreti ödemesi yapmanız gerekecek.

Diyelim ki 15.000 TL kredi aldınız. Bu durumda 75 bin lira da tahsis ücreti ödersiniz. Hayat sigortasını da yaptırılıyor. Bunu da belirteyim. Bankaların hemen hemen hepsi hayat sigortası yaptırmanızı istiyorlar. Çünkü ölüm halinde aileniz ile uğraşmak istemiyorlar. Bu açıdan da bende hayat sigortası yaptırın diyorum. Ha bir de kredinin son başvuru tarihinin 4 Ekim 2017 olduğunun da altını çizelim.

KREDİNİN DETAYLI FAİZ ORANLARI

Çekilecek olan kredi 3 bin lira dan tutunda 24.999 Liraya kadar olacak ise iş bankasının vereceği faiz de %1,29 oranında olacaktır. Çekilecek olan kredi 25 bin lira dan tutunda 49.999 Liraya kadar olacak ise iş bankasının vereceği faiz de %1,27 oranında olacaktır. Çekilecek olan kredi 50 bin lira dan tutunda 100.000 Liraya kadar olacak ise iş bankasının vereceği faiz de %1,25 oranında olacaktır.

İŞ BANKASI KREDİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIYOR?

Bu kampanyaya başvuru yapma adımlarından da biraz söz edelim. Eğer iş bankası müşterisi iseniz, başvuru yapmak için bankaya kadar gitmenize gerek olmuyor. Hatta banka istemedikçe belge falan da sunmuyorsunuz ve imzada atmıyorsunuz. Çünkü başvurunuzu İşcepten yada internet şubeden 2 dakikada hızlıca gerçekleştiriyorsunuz. Ardından bir kaç dakika içerisinde cevap geliyor. Gelen cevabta ön onay aldıysanız, tekrardan internet şubeye girerek kredinizi alıyorsunuz. İşin doğrusu rahat ve kolay bir başvuru yolu.

İŞ BANKASI MÜŞTERİSİ DEĞİLİM NASIL BAŞVURU YAPABİLİRİM?

Ben iş bankası müşterisi değilim diyorsanız, herhangi bir iş bankası şubesinden başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. İyi ama başvuru için saatlerce vakit harcamak istemiyorum diyorsanız da SMS yolunu da tercih edebilirsiniz. Burada mesaj olarak NAKİT yazıp bir boşluk, T.C Kimlik Numarası yazıp Bir boşluk, İstediğiniz Krediyi yazıp bir boşluk ve Aylık Gelirinizi yazıp bu mesajı 4402‘ye yollamanız gerekiyor. (Ör: NAKİT 123******** 50000 4000) Ön onay cevabı gelirse de aylık gelirinizi yada maaş bordronuzu alıp bankaya gidiyorsunuz.

50.000 TL İÇİN ÖRNEK ÖDEME TABLOSU

50.000 TL Kredi ihtiyacınız var. Aylık geliriniz çok iyi. Kredi sicilinizde bir problem yok. Kredi notunuzda mükemmel. Tam bir bankanın aradığı müşteri profili sizde var. Kredinizi 48 ay vade ile çekmek istiyorsunuz. Bankada sizlere demin yukarıda belirttiğim gibi %1,25 oranında faiz uyguluyor. Eldeki veriler ışığında 724kredi.net ekibi olarak hesaplama yaptığımızda taksit tutarınızın 1.469 TL olduğunu söyleyebiliriz. Ortalama olacak şekilde yıllık hayat sigortanız da 314 TL dir. Ha birde tahsis ücreti bulunuyor. Kredi tahsis ücretiniz de 250 TL kadardır. Son olarak da yıllık maliyet oranınızın %19,9113 olacağını belirtelim.

 

Yapı Kredi Bankası SMS ile Günde 10 TL’ye 10.000 TL Kurban Bayramı Kredisi

Yapı kredi bankası 2017 kurban bayramı kredi kampanyası, bireysel bayram ihtiyaç kredisi – Bankalar bu bayramda erkenden kredi kampanyalarını yayınlamaya başladı. Haliyle de piyasa kredi kampanyaları ile doldu taştı. Bu durum kredi çekecekler için bir fırsat aslında. Çünkü bankalar müşteri kapmak için avantajlı kredi vermeye çalışıyor. Ülkemizde maşallah banka cenneti gibi. Güzel ve doğru bir araştırma ile en uygun kredi kampanyası bulunabilir.

YAPI KREDİ KURBAN’A ÖZEL KREDİ KAMPANYASI HAZIRLAMIŞ

724kredi.net ailesi sizlerin en doğru seçimi yapması için sabah akşam, en özel kampanyaları sizle ile paylaşıyor. Zaten şimdiye kadar ki sunulan tüm kampanyaları bizlerde sizlerin bilgisine sunduk. Bir kaç banka da önümüzdeki hafta içerisinde bayram kredi kampanyasını yayınlayacaktır. Yapı kredi bankası da bugün itibariyle kurban’a özel ve sms ile başvuru yapılabilecek bir fırsat hazırlamış. Tüm müşteri ve ve müşteri adaylarını da bekliyor. Yazımızın devamında ise bu fırsatı detaylandıracağız.

YAPI KREDİ BANKASI KURBAN BAYRAMI BİREYSEL İHTİYAÇ KREDİSİ

Yapı kredi bankası son başvuru tarihi arefe günü olan yani 31.08.2017 olan bir kredi kampanyası hazırlamış. Bu kampanya ya göre 10 bin lirayı günde 10 lira ödeyerek alabiliyorsunuz. Dilerseniz şimdi detaylara ve merak edilen özelliklere inelim. Bu kampanyaya göre en uzun kredi vadesi 48 ay olabiliyor. Kredi için sunulan faiz oranı da %1,33 dür. Bu oran 10 bin lira içindir. İstediğiniz kredi tutarı daha farklı ise, faiz oranınız da farklı olarak sunuluyor.

Kredi aldığınızda, bu tutarın %0,5’i kadar dosya masrafı olan kredi tahsis ücreti ödemeniz gerekiyor. Ha bir de hayat sigortası faktörü de var. Hayat sigortası herkesin yaptırması gereken ciddi bir konu. Yapı kredi bankası da bunu zorunlu olarak karşımıza çıkarıyor. Hayat sigortası her kişi için aynı olmayabiliyor. Çünkü kredi özellikleri ile birlikte yaş ve cinsiyet faktörü dikkate alınarak hesaplanıyor.

SMS İLE KREDİYE BAŞVURU YAPABİLİRSİNİZ

Banka şubesine giderek başvuru yapabilirsiniz. Lakin genelde vatandaş başvuru için artık bankaya pek fazla gitmek istemiyor. Bunun yerine Online veya SMS ile başvuru yollarını arıyor. Yapı kredi bankası da SMS ile başvuru imkanı veriyor. Yapmanız gereken şey ise aralarına boşluk koyarak Bireysel, T.C Numarası ve Aylık gelir bilgisinin yazılması gerekiyor. (Ör; Bireysel 44444666666 2350 ) sizlerde başvuru metnini hazırladıysanız şimdi operatör ayırımı yapmadan bunu 4411′ e yollamanız gerekiyor. Onay geldikten sonra da gelir belgesi ile bankaya gidip kredinizi alabilirsiniz.

Müşteriler internet şube, cep şube aracılığı ile de başvuru yapabilir. Bu sayede bankaya gitmezler. Onaylanan kredilerini hafta sonu daha olsa hesaplarına aktarırlar. Bunun dışında müşteriler ATM ve Telefon bankacılığı ile başvuru yapabiliyor.

10.000 LİRA KURBAN BAYRAMI KREDİ KAMPANYASI

Değerli okurlarımız, yapı kredi bankasından 10.000 TL kurban bayramı kredi başvurusunda bulundunuz. Geri ödemenizi 48 ay olarak gerçekleştirdiğinizi düşünelim. bankada faz olarak %1,33 oranını veriyor. Şimdi hızlıca hesaplama yapalım. Buna göre bir ayda ödeyeceğiniz kredi taksit tutarı 299,80 TL olacaktır. Dolayısıyla da 10 bin lirayı günde 10 lira ödeyerek alabileceksiniz. hayat sigortasına 50 tl ödersiniz. Hayat sigortası daha sonra hesaplanacak.

SMS ile İş Bankası Kurban Bayramı Kredisi Hem Hesaplı Hemde Çok Uygun

2017 Türkiye İş Bankası Kurban Bayramı ihtiyaç Kredisi, İş Bankası Düşük Faizli Geleneksel Bayram Kredisi – Bu sene bayramların yaz aylarına denk gelmesi, turizmi canlandırdı. Uzun yıllardır tatile çıkmayan vatandaşların bir bölümü özellikle de yıllık izinlerini ramazan bayramı ile birleştirerek güzel bir tatil yapmışlardır. Şimdi sıra kurban bayramına geldi. Ayrıca kulislerde Kurban bayramı tatilinin 9 güne çıkarılacağı da konuşuluyor.

KURBANDA MASRAFLAR EPEYCE ÇOK

Vatandaş bu bayramda da hem dini vecibesi olan kurban ibadetini yerine getirecek, hem aile ziyaretlerini gerçekleştirecek, hemde güzel bir tatil programı ile vaktini değerlendirecek. Esnaf desen hazırlıklara başladı. Toplum genelinde biraz giderlerimiz olacak. Bankalarda bunu bildiğinden kredi kampanyalarına son hız devam ediyorlar. Bizde bu yazı ile birlikte sizlere bankaların kurban bayramında sundukları kampanyaları iletmeye çalışacağız. Bugün ise İş Bankası Geleneksel Kurban Bayramı Kredisini haberleştireceğiz.

İŞ BANKASI GELENEKSEL KURBAN BAYRAMI KREDİSİ VE DETAYLARI

İş bankası bu defa elini diğer bankalardan çabuk tutmuşa benziyor. Kredi ihtiyacınıza bakmaksızın en düşük 3.000 TL ve en yüksek 100.000 TL tutarlı kredi imkanı sunuyor. Bu tutarların çok iyi ve mükemmel olduğunu belirtmek istiyorum. Dar gelirlisi de kendi bütçesinde kredi alabilir, yüksek gelirlisi de bütçesi ölçüsünde kredi alabilir. Sizlerde ne kadar kredi alabileceğinizi basit bir şekilde hesaplayabilirsiniz. Aylık gelirinizin yarısı, bir ayda ödeyebileceğiniz en yüksek kredi miktarını size verecektir.

KREDİ VADESİ, HAYAT SİGORTASI VE TAHSİS ÜCRETİ

Kredi vadesi 3 aydan tutun da 48 aya kadar tercih edilebiliyor. Sizler ödeyebilme gücünüzü çok daha iyi biliyorsunuz. Dolayısıyla kendinize en uygun taksit sayınızı belirleyebilirsiniz. Bunda anlaştığımıza göre tahsis ücretine gelelim. Alacağınız kredi tutarının binde beşi kadar masraf ödemeniz gerekiyor. 25.000 TL aldıysanız 12 TL kadar da tahsis ücreti ödemeniz gerekiyor. Hayat sigortası da yaptırılıyor. Kredi vadesi süresince de yapmanız isteniyor.

KREDİ FAİZ ORANLARI
 • %1,29 FAİZ ORANI İÇİN ALMANIZ GEREKEN KREDİ TUTARI 3.000 TL İLE 24.999 TL ARASINDA OLMALIDIR.
 • %1,27 FAİZ ORANI İÇİN ALMANIZ GEREKEN KREDİ TUTARI 25.000 TL İLE 49.999 TL ARASINDA OLMALIDIR.
 • %1,25 FAİZ ORANI İÇİN ALMANIZ GEREKEN KREDİ TUTARI 50.000 TL İLE 100.000 TL ARASINDA OLMALIDIR.
SMS İLE BAŞVURU YAPABİLİRSİNİZ

Krediye iş bankası ATM’lerinden, İş bankası şubelerinden 0850 724 0724 numaralı Telefon bankacılığından, İşte cepten ve internet şubeden başvuru yapabilirsiniz. Bu yolların dışında SMS ile başvuru imkanınız da var. Üstelik çok kolay. Mesaja sırasıyla; NAKİT, T.C. Numarası, Kredi Tutarı ve Aylık gelir yazılıyor. Operatörünüz ne olursa olsun hazırladığınız bu mesajı 4402‘ye yollamanız yeterli oluyor. (NAKİT 66666663333 25000 2000)

KREDİ İÇİN ÖRNEK HESAPLAMALAR
 • İSTENİLEN KREDİ TUTARI: 5.000 TL
 • GERİ ÖDEME TAKSİT SAYISI: 48 AY VADE
 • BANKANIN VERDİĞİ FAİZ ORANI %1,29
 • KREDİ TAKSİT TUTARI 148 TL
 • HAYAT SİGORTASI ORTALAMA OLARAK YILLIK: 31 TL
 • TAHSİS ÜCRETİ İSE 100 TL DİR.

 

 • İSTENİLEN KREDİ TUTARI: 25.000 TL
 • GERİ ÖDEME TAKSİT SAYISI: 36 AY VADE
 • BANKANIN VERDİĞİ FAİZ ORANI %1,27
 • KREDİ TAKSİT TUTARI 907 TL
 • HAYAT SİGORTASI ORTALAMA OLARAK YILLIK: 158 TL
 • TAHSİS ÜCRETİ İSE 125 TL DİR.

 

 • İSTENİLEN KREDİ TUTARI: 100.000 TL
 • GERİ ÖDEME TAKSİT SAYISI: 48 AY VADE
 • BANKANIN VERDİĞİ FAİZ ORANI %1,25
 • KREDİ TAKSİT TUTARI 2.938 TL
 • HAYAT SİGORTASI ORTALAMA OLARAK YILLIK: 627 TL
 • TAHSİS ÜCRETİ İSE 500 TL DİR.

 

Odeabank 35.000 TL Yaz kredisi Bir SMS Kadar Uzak

Odeabank yaza özel kredi, hesaplı ihtiyaç kredisi, sms ile kredi başvurusu, nakit hazır kredi – Yaz kredisi haberlerimize devam ediyoruz. Ben yaz vaktinde bu kadar çok krediye ihtiyaç duyulduğunu sanmıyordum. Ama işin içerisinde biraz uzmanlaşınca , gerçeği gördüm. Sadece evlenenlerin yarısı kredi çekmek durumunda kalıyor. Düğün salonlarında boş yer yok. Her gün dolu. Tatil planı yapanlar, yazlık tadilatı yaptıracak olanlar, ev eşyalarını yenileyecek olanlar, arabasının modelini yükseltecek olanlar.

EN HESAPLI KREDİLER BURADA

İhtiyaçlar o kadar çok ki, kredi ile ancak bu isteklerimizi karşılayabiliyoruz. Bazen kredilere kızıp bağırıyoruz ama kredisiz de olmuyor. Bankalar da yaz ayına özel kredi kampanyalarını art arda sıralıyorlar. Piyasada oldukça fazla banka var. Bir nevi de bir birleri ile yarışa girmişler. Hepsi müşteri kapma avında. İşte böyle bir durumda sizlerin en uygun krediyi seçebilmeniz gerekiyor. Alternatif oldu mu, avantajlı çıkan siz olursunuz. Başka sitelere uğramanıza da gerek yok. Bu siteye 10 dakikanızı ayırın ve gözünüz ile tüm bankaların kampanyalarını görün. Ardından en hesaplısını seçin. Bu yazıda ise Odeabank’ın yaz kredisini anlatacağız.

ODEABANK YAZA ÖZEL NAKİT HAZIR KREDİ

Odeabank ile yazı doya doya yaşayın diye, yaza özel bir kredi kampanyası hazırlanmış. Bu kampanyaya göre 35.000 TL’ye kadar kredi alabiliyorsunuz. Tutar ne çok yüksek, nede çok düşük. İdeal bir seviyede. İhtiyaçlar da rahat bir şekilde karşılanabilir. Kredi vadesi için en az vade 3 aydır. kredinin en uzun vadesi ise 48 aydır. Tabi burada kredi vadenizi, en baştan doğru bir şekilde seçip belirlemeniz gerekiyor. Kimisi kısa vadede ödeyecem diye 12 ayı seçiyor, sonrasın da ise çok zorlanıyor. Ödeme kapasiteniz ve gücünüzü göz önünde bulundurun.

KREDİ NOTUNA GÖRE FAİZ

Faiz oranları kredi notunuza göre belirleniyor. kredi notunuz, yüksek olduğunda, düşük faiz alıyorsunuz. Kredi notunuz az ise de faiz oranı yüksek oluyor. Kredi notunuza göre yararlanabileceğiniz en düşük faiz oranı %1,29 dur. Ayrıca en uzun kredi faiz oranı ise %1,79 dur. Kredi notuma güveniyorum diyorsanız elbetteki değerlendirebilirsiniz. Kredide binde beş oranında kredi tahsis ücreti kesiliyor. ayrıca hayat sigortası da yaptırılıyor. Lakin hayat sigortası yaş, cinsiyet, faiz oranı, vade sayısı ve kredi limitine göre hesaplanıyor.

SMS İLE BAŞVURU

Krediye başvuru yapmak çok kolay. Banka şubelerinden başvurunuzu yapabilirsiniz. Online başvuru için dilerseniz bu linki odeabank.com.tr/tr-TR/bireysel/basvurular/Sayfalar/nakit-hazir-kredi-basvurusu.aspx kullanabilirsiniz. SMS ile başvuru yapacakların ise yapmaları gereken şey; mesaj ekranına NAKIT yazıp bir boşluk bırakmak ve T.C. Kimlik Numaranızı yazmak. Ardından 8444‘e operatörünüz ne olursa olsun yollamak. Odeabank müşterileri internet şubeden yada cep şubeden hızlıca başvuru yapıp, bankaya gitmeden anında kredilerini alabilirler. Şimdide bir iki örnek ile yazımıza son verelim.

10.000 TL İÇİN NAKİT HAZIR KREDİ HESAPLAMASI

10.000 TL krediyi 48 ay vade ile odeabank’tan alacaksınız.Kredi notunuza bakıldı ve %1,29 faiz oranı verildi. Kredi tahsis ücretiniz ve BSMV dahil ücretiniz 53 TL dir. Hayat sigortanız daha sonra hesaplanacaktır. Aylık kredi taksitiniz ise 297 TL dir.

10.000 TL krediyi 48 ay vade ile odeabank’tan alacaksınız.Kredi notunuza bakıldı ve %1,79 faiz oranı verildi. Kredi tahsis ücretiniz ve BSMV dahil ücretiniz 53 TL dir. Hayat sigortanız daha sonra hesaplanacaktır. Aylık kredi taksitiniz ise 336 TL dir.

SMS ile Yaz Krediniz Uygun Faiz Oranları İle İş Bankasına

Türkiye iş bankası yaz kredisi, iş bankası hesaplı ve uygun ihtiyaç kredisi başvurusu, yaza özel kredi, sms ile başvuru – Yaz ayına özel bankaların kredi haberlerini yayınlamaya devam ediyoruz. E yaz ayı geldi, ihtiyaçlarda kendi çapında artış gösterdi. Haliyle krediye yönelmek durumunda kaldık. Bankalar da bunu fırsat bilerek kampanya üstüne kampanya yapmaya başladılar. Anlayacağınız bankalar arasında bir rekabet ortaya çıktı. Çünkü bankalar kredi vererek büyümeye başladılar. Haliyle de bir müşteri bile kaybı yaşanmaması gerekiyor.

EN ÖZEL YAZ KREDİLERİ 724KREDİ.NET ADRESİNDE

Biz tüketiciler de bu tatlı rekabetten en avantajlı şekilde çıkmanın peşindeyiz. Bir yerde rakabet olduğunda vatandaş hesaplı şekilde çıkabiliyor. Kredilerde de durum aynı şekilde. Ben bundan önceki yazılarımızda;

 

yaz ayına özel olarak sunulan kampanyalardan söz etmiştim. Şimdide iş bankasının yaz ayına özel olarak sunduğu kredi kampanyasının tanıtımını gerçekleştireceğim. Bu sayede sizlerde banka banka gezmek yerine en hesaplı krediye bu site üzerinden 5 dakikalık araştırma sayesinde ulaşabileceksiniz. Vakit kaybetmeden bu kampanyanın detaylarına geçelim.

TÜRKİYE İŞ BANKASI’NDAN YAZ KREDİSİ FIRSATI

İş bankası yaza özel olarak sunduğu kredi kampanyasında vade sayılarını 3 ay ile 48 ay aralığında belirlemiş. Bu sayılar ast ve üst taksit sayılarıdır. Sizlerde ödeme gücünüze göre taksit sayınızı ister 12 ay, ister 24 ay, isterseniz de 36 ay olarak tercih edebilirsiniz. Zorlanmak istemiyorum diyorsanız da yapacağınız şey çok basit 48 ay vadeyi seçmek elbette. Bunun dışında kredinin faiz oranları %1,29 ile %1,25 arasında değişiyor. Kredi limitine göre belirleniyor faizler. Kredi limiti azaldıkça faiz oranı da artış gösteriyor. Örneğin;

 • İş bankasından 24.999 TL’ye kadar kredi talep ederseniz faiz oranı sizler için %1,29 olacaktır.
 • Eğer 25 bin lira ile 49.999 TL arasında kredi alacaksanız da faiz oranı%1,27 olacaktır. 
 • En son olarak alacağınız kredi 50 bin lira ve üstünde olacaksa, faiz oranı sizler için %1,29 olacaktır. 

 

KREDİNİN LİMİTLERİ

Kredi için belirlenen minimum tutar 3.000 TL dir. Ayrıca iş bankasından alabileceğiniz maksimum tutar da 100 bin liradır. Bu tutar aylık gelirinize göre belirleniyor. Aylık gelirinizin yarısı, sizin bir ayda ödeyebileceğiniz en yüksek kredi tutarını veriyor. Dolaysıyla sizin aylık geliriniz ile başkasının aylık geliri aynı olmadığından kredi üst limitleri de değişiklik gösterebiliyor. Kimisinin üst limiti 100 bin lira ise, kimisinin üst limiti 50 bin lira kadar olacaktır.

KREDİNİN DİĞER ÖZELLİKLERİ

Hayat sigortası yapılıyor mu diye sonralar evet diyebilirim. Sizin yaş ve cinsiyetinizin yanı sıra kredinin faiz oranı, vadesi ve tutarına göre hesaplama da yapılıyor. Kredinin tahsis ücreti de bulunuyor. Bu tutar da alacağınız kredinin binde beşi oranında olacaktır. Örneğin 20.000 TL kredi aldınız. O halde 100 TL kadar da tahsis ücreti ödersiniz. Alacağınız krediye göre çok büyük bir tutar değildir.

SMS İLE BAŞVURU

Online başvuru yollarının dışında dilerseniz SMS ile başvuru imkanınız da bulunuyor. Yapmanız gereken şey de çok basit. Mesaj ekranına büyük harflerle olacak şekikde NAKİT yazıp bir boşluk, Kinlik No yazıp bir boşluk, Talep ettiğiniz kredi tutarını yazıp bir boşluk bırakıp Aylık gelirinizi yazıp 4402’ye mesajınızı yolluyorsunuz Örneğin; NAKİT 22222111111 40000 3250

50.000 TL YAZ KREDİSİ HESAPLAMASI

Şimdide konuyu daha iyi idrak edebilme adına ufak bir hesaplama yapmak istiyorum. Buna göre 50.000 TL krediyi 48 ay vade ile alacağınızı düşünelim. Kredi vadesinin ise 48 ay olmasını istiyorsunuz. Banka da yukarıda belirttiğimiz gibi faiz oranı olarak %1,25’i sunuyor. Gerekli hesaplamaları yaptığımızda aylık ödeyeceğiniz taksit tutarı 1.469 TL yapıyor. Kredi tahsis ücreti olarak 250 TL ödemeniz gerekiyor. 35 yaşında erkek bir müşteri için ortalama bir yıllık hayat sigortası ise 314 TL yapıyor.