Emekli Maaşına Promosyon Ödemesi Ziraat Bankasında Seni Bekliyor

Ziraat Bankası Emekli Promosyon Başvuruları, Promosyon rakamları ve tüm merak edilenler- Ziraat bankası ilklerin bankası olmaya devam ediyor. Bir çok bankada promosyon ile alakalı hiç bir gelişme yaşanmazken devlet bankalarında bir birini takip eden promosyon avantajları yaşanmaya devam ediyor. Emeklilikle gelen avantajlardan bir tanesi de maaş promosyonları olarak gözüküyor. Bankaların istedikleri emekli maaşınıza talip olmak.

BANKALAR MAAŞINIZA TALİP

Gerçek şu ki, tüm emekliler maaşları çekmiyorlar. ihtiyaç oldukça bankadan alıyorlar. Geri kalanı ile de güzel yatırımlar yapıyorlar. Krediler çekiyorlar mesela. Böylece gelen sıcak paranızı da bankalar değerlendirmiş oluyorlar. Olaya bu şeilde bakılacak olduğunda bir emeklinin bankaya katacağı artıların yanında ödenecek promosyon tutarları hiç bir şey değil. Bir de promosyon yeterli olmuyor. Bir sürü de emekliler için bir sürü hizmet sunuluyor.

ZİRAAT BANKASI EMEKLİLERİN YÜZÜNÜ GÜLDÜRÜYOR

Ziraat bankası ülkemizin günümüze kadar gelebilen ilk bankası. Her yerde şubesi var. ATM’leri de çok fazla. Bundan dolayı da emekliler tarafından bilinmeyen ve az şubesi olan bankalar yerine tercih edilme sebebi oluyor. Bankaya ve bankacılık hizmetlerine kolay ulaşmak istiyorlar. Emekli maaşına ziraat bankası da promosyon veriyor. Bu sayede emeklilerin yüzleri biraz da tebessüm etmiş oluyor. Peki şartlar ve detaylar nelerdi? Bu soruların cevabı da yazımızın devamında.

ZİRAAT BANKASI EMEKLİ MAAŞI PROMOSYONU DETAYLARI

Sizlerde SGK’ya tabi iseniz ve emekli maaşı alıyorsanız yani Bağ-kur, SSK veya emekli sandığı emeklisiyseniz ve maaşınızı da ziraat bankasından alıyorsanız promosyon sizleri bekliyor demektir. Tabi burada emeklilerin kafasına takılan bazı sorular var. Bizlerde bu soruları cevaplayarak gidermeye çalışacağız. Örneğin promosyon ödemesi başvuru tarihi ne zaman diye. Saygıdeğer büyüklerimiz, Emekli maaşı promosyon başvurunuzu yapacaksınız nüfus cüzdanınıza bakacaksınız.

  • KİMLİK NUMARANIZIN SON RAKAMI 0 VEYA 2 İSE BAŞVURU TARİHİNİZ MART 2017 TARİHİ İTİBARİYLE OLACAKTIR.
  • KİMLİK NUMARANIZIN SON RAKAMI 4 VEYA 6 İSE BAŞVURU TARİHİNİZ NİSAN 2017 TARİHİ İTİBARİYLE OLACAKTIR.
  • KİMLİK NUMARANIZIN SON RAKAMI 8 İSE BAŞVURU TARİHİNİZ MAYIS 2017 TARİHİ İTİBARİYLE OLACAKTIR.

 

ZİRAAT BANKASI NE KADAR EMEKLİ PROMOSYONU VERECEK?
  • Aldığınız emekli maaşı 1.000 TL’nin altındaysa o halde alacağınız emekli maaşı promosyonu da 300 lira olacaktır.
  • Aldığınız emekli maaşı 1.000 TL ile 2.000 TL arasında ise o halde alacağınız emekli maaşı promosyonu da 375 lira olacaktır.
  • Aldığınız emekli maaşı 2.000 TL’nin üzerindeyse o halde alacağınız emekli maaşı promosyonu da 450 lira olacaktır.

 

EMEKLİ MAAŞI  PROMOSYONU İÇİN 3 YIL SÖZ VERMELİSİNİZ

Emekli maaşı promosyonu 3 yıllık peşin olarak bir seferde ödenecektir. Sizlerde bu promosyondan yararlanmak istiyorsanız emekli maaşınızı 3 yıl boyunca Ziraat Bankasından alacağınıza dair söz vermeniz gerekiyor. Ziraat bankasından birden fazla emekli aylığı alanların promosyonları hesaplanırken; aldıkları maaşlar toplanır ve ona göre alırlar. Örneğin bir emekli maaşınız 800 TL dir. Diğeri de 800 TL dir. Buna göre maaşınız 1.600 TL olarak hesaplanır ve 375 TL promosyon verilir.

Emekli maaşı promosyonuna 18 yaşını doldurmuş herkes başvuruda bulunabilir. Ama 18 yaşını doldurmamış ve emekli maaşı alanlar için ise velilerine ödeme yapılacaktır. Bunu hesaplarken de çocuğun ve velinin maaşı toplanır ve çıkan paraya göre ödeme yapılır. Diyelim ki, 600 lira çocuk alıyordur. 600 lira da velisi. Buna göre 1.200 lira maaşın alabileceği promosyon ise 375 TL dir.

BAŞVURULAR NASIL YAPILMAKTADIR

Dilerseniz SMS ile de başvuru yapabilirsiniz. Telefonunuzun mesaj bölümünü açık ve büyük harfler ile PRO yazın ve bir boşluk bırakın. Ardından dan Turkcell, Vodofone yada Türk Telekom fark etmez 4757’ye Mesaj atın. Ayrıca ATM’den de başvuru yapabilirsiniz. Lakin mesaj ve ATM’den başvuru yaparsanız onay için müşteri hizmetleri sizin ile iletişime geçecektir. Bunlar dışında Ziraat bankası şubelerine uğrayabilirsiniz.

Ziraat internet bankacılığı veya cep şubeden ve telefon bankacılığından da başvuru yapabiliyorsunuz. Bu arada başvuru tarihinizi tam olarak öğrenmek istiyorsanız Ziraat bankası bunun için bir öğrenme sayfası hazırlamış. BU linki kullanıyorsunuz. Ardından kimlik numaranızı girip doğrulama kodunu yazıyorsunuz ve sorgulamanızı gerçekleştirebiliyorsunuz.

Değerli okurlarımız, ziraat bankasından emekli maaşı alıyorsanız, nasıl promosyon alacağınızı sizler için açıklamaya çalıştık. Umarım ki faydalı bir yazı olmuştur. Emekli ve emekli kredi haberleri için bizleri takip etmeye devam ediniz. Bu arada aşağıda sizler için hazırladığımız konu galerimizi de incelemeyi unutmayınız. Hoş kalın, hoşça kalın ve bizimle kalın…

LÜTFEN BU YAZIMIZI FACEBOOK ADRESLERİNİZ İLE BEĞENİP PAYLAŞABİLİR MİSİNİZ? BU SAYEDE MERAKLA BEKLEYEN EMEKLİLER DE YAZIMIZDAN HABERDAR OLABİLECEKLER

Vakıfbank SGK Promosyon Ödemeleri Başladı Başvuru İçin Geç Kalma

Emekli Maaşını Yapı Kredi’ye Taşıyanların Keyfi Yerinde 300 Lira Hediye

 

 

KREDİ BAŞVURUSU Emeklilere Kredi veren Bankalar Maaşımın kaç katı kredi alabilirim ?

EMEKLİ MAAŞIMIN KAÇ KATI MAAŞ ALIRIM VE GENEL BİLGİLER

Emekliyim ziraat Vakıfbank Halkbank emekli maaşının kaç katı kredi veriyor kaç katı kredi çekebilir, alabilirim : maaşımın kaç katı kredi çekebilirim gibi sorularınız olduğunu biliyoruz. Bizler de bu konumuzda sizler için araştırmalar yaparak emekli maaşınıza göre ne kadar kredi alabileceğinizi sunmak istedik. Uzun yıllar çalıştıktan sonra artık emekliliği hak ettiniz ve artık farklı bir şeyler yapmak istediniz. Bu ufak bir dükkan olabilir veya kırtasiye. Bu örnekleri çoğaltmak mümkün. Yada çocuğunuzu evlendireceksiniz düğün masrafları.

Anlayacağınız çeşitli nedenlerden dolayı herkes paraya yani krediye ihtiyaç duyuyor. Yalnız krediye başvurmadan önce akıllarda takılan en önemli mevzuda acaba ne kadar kredi verirler sorusu oluyor. Bizlerde bu konumuzda genelde emeklilerin tercih ettiği Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank emekli maaşının kaç katı kredi verdiğine değinmek istiyoruz. Şunu da belirmekte fayda var kredi çekerken kredi notunuzun da önemli olduğunu unutmayınız. Kredi Notu Nasıl Öğrenilir? soru için de daha önce açtığımız BU yazımıza bakabilirsiniz.

Ziraat bankası Vakıfbank ve Halkbank’dan Emekliler En Fazla Ne Kadar Kredi Kullanabilir; Değerli Abilerim ve Ablalarım, bu yazıyı okuduğunuza göre sizlerde maaşını büyük ihtimalle yukarıda saydığımız üç bankadan birisinden alıyorsunuz demektir. Dolayısıyla paraya ihtiyaç duyduğunuzda aşikar. Acaba ihtiyaç duyduğunuz miktar kadar kredi alabilecek misiniz? En büyük sıkıntınızda burada. Dilerseniz bu hususu en ince ayrıntısına kadar detaylı ve sade bir dil ile sizlere aktarmaya çalışalım.

Deminde belirttiğim gibi kredi çekmeniz de bakılacak en önemli madde kredi notunuzdur. Kredi notu nedir? diyen okurlarımız daha önce söz ettiğimiz yazımıza BURADAN ulaşabilirler. Sizlerinde kredi notu iyiyse geriye düzenli gelirinizin olması gerekir buda sizde olan bir şey. Bundan dolayı da yani her ay düzenli gelirinizin olmasından dolayı da bankaların vazgeçemediği müşterilerdensiniz. Bankalar Kredi verirken bu iki hususa önem verirler.

AYLIK ÖDENEBİLECEK MAKSİMUM KREDİ TUTARI NASIL HESAPLANIR

Ardından kredi alırken emekli maaşınıza bakar bankalar. Örneğin 3000 TL aylık geliriniz vardır. Aylık taksit ödeme tutarınız da belirlenirken bu tutarın %40’ı ile %70’i arasında bir rakam belirlenmektedir. Yani sizlerin aylık ödeyebileceği maksimum taksit tutarı; 3.000 X %70 = 2.100 TL dir. 36 Ay vade ile çekecekseniz, en fazla alabileceğiniz kredi 2.100 TL X 24=50.400 TL dir.  Unutmayınız ki bu tutar en fazla olan orandır. Ayrıca kredi verilirken daha başka borçlarınızın yada giderlerinizin de olup olmadığını da sorarlar.

GİDERİNİZ VAR İSE AYLIK KREDİ ÖDEMESİ HESAPLAMASI

Örneğin; 700 TL gibi bir başka krediniz (Gideriniz) var ise; bu seferde 2.100 TL – 700 TL =1.400 TL alacağınız maksimum kredi tutarı olur. 24 ay vade ile çekecekseniz en fazla alabileceğiniz maksimum rakam ise; 1.400 TL X 24 = 33.600 TL dir. Genel itibariyle bankalar bu hesaplamalar üzerinden kredi verirler. Tabi Daha fazla oranda bir kredi çekmek istiyorsanız, bu durumda geliriniz de varsa bunu da belgelendirebiliyorsanız bu iş tamam demektir.

EMEKLİ MAAŞINIZ DIŞINDA EKSTRA GELİRİNİZ VAR İSE HESAPLAMA NASIL YAPILIR

Yani diyelim ki 1.000 TL kira gelirleriniz var. Gideriniz de yoksa o zamanda aylık ödeyebileceğiniz aylık kredi tutarı 2.100 TL + 1.000 TL = 3.100 TL dir.  Bu arada yapılan düzenlemeler ile ihtiyaç kredilerinde vade tutarın 36 aydan 48 aya çıkarılmıştır. Yani sizlerde kafanızda ufak bir hesap yaparak maaşınıza göre aylık ödeyebileceğiniz maksimum kredi tutarını bulabilir ve bunu da vade sayısı ile çarparak maaşınızın kaç katı kadar kredi alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Sevgili dostlarımız bugün sizler ile Ziraat, Vakıfbank, Halkbank‘ın emekli maaşınızın kaç katı kadar kredi verdiklerini inceledik. İstifade edilebilecek bir yazı olduğun düşünüyorum. Bunun dışında sizler için aşağıda özel olarak seçtiğimiz yazılarımızı da inceleyebilirsiniz.

MAAŞINI PTT'DEN ALAN EMEKLİLERE AKTİF BANK ÖZEL İHTİYAÇ KREDİSİ

50.000 TL EMEKLİ KREDİSİ VEREN BANKALAR VE FAİZ ORANLARI (PTT ÖZEL KAMPANYA)

EMEKLİYE EN DÜŞÜK FAİZLE KOLAY KREDİ VEREN BANKALAR

DİĞER EMEKLİ ARKADAŞLARINIZIN DA BU YAZIYI GÖREBİLMELERİ SAĞLAMA ADINA LÜTFEN BU YARARLI YAZIYI FACEBOOK İLE BEĞENİP PAYLAŞINIZ. 

Emekli maaşımın kaç katı kredi alırım

Emekli maaşımın kaç katı kredi alırım ve çekebilirim- Değerli büyüklerimiz, ne mutlu size ki bu ülke için çalıştınız, didindiniz, yeri geldi zorluklara göğüs gerdiniz ve sonunda da emekli olmayı hak ettiniz. Artık her sabah erkenden kalkmanızı gerektirecek bir durum yok. Rahat ve huzurlu bir yaşam sizleri bekliyor. Ama sonuç itibariyle de insanoğluyuz ve bir çok ihtiyacımız oluyor. Daha doğrusu o kadar fedakar bir coğrafyada yaşıyoruz ki, elimize geçen parayı da çoluk çocuğumuzun mutluluğunda harcamak bizleri mutlu ediyor.

EMEKLİ MAAŞI İLE KREDİ ÇEKME- GİRİŞ

Örneğin kızını evlendirecek Hacı Dayı ama kızının çeyizi eksik hemen onu tamamlamanın peşinde. Yada oğlu iş kuracak Mustafa Amca hemen bankalardan kredi çeker ve çocuğuna yetiştirir. Yada bazen de eşi ile birlikte bir sahil kasabasında ufak bir kulübe alıp orada balık tutarak yaşamak isterler çünkü bu emekli abi ve ablalarımızın en doğal hakkı. Peki böylesi bir ihtiyaçta bankalar sizlere en fazla ne kadar para verecek? Bugün sizler için Emekli maaşımın kaç katı kredi alırım? sorusunu cevaplandırmaya çalışacağız.

FİNDEKS PUAN ARALIĞI NE DEMEK?

Findeks Kred Notu Puan Aralığı: Saygıdeğer abilerim ve ablalarım kredi çekerken önemli olan iki faktörden birisi Kredi Notu puanınızdır. Türkiye deki büyük bankaların bir araya gelerek kurdukları Kredi Kayıt Bürosu (KKB) sizlere Findeks aracılığı ile bir puan verir. Bu puanı verirken de sizlerin genel itibariyle bankaları kullanma sıklığınız ile birlikte kredi ve kredi kartı borçlarınız zamanında ödeyip ödemediğinizi baz alır. Buna göre sizlere 0 – 1900 Puan aralığında bir not verir. İyi bir kredi notu en az 1500 puandır.

KREDİ NOTUMU NASIL ÖĞRENİRİM?

Yani kredi notunuz 1500 – 1900 aralığında ise kredi çekme ve alma işlemleriniz oldukça basit ve rahattır. Tabiri yerinde ise elinizi kolunuzu sallayarak bankaya gider bir kaç imza atar ve ihtiyaç duyduğunuz krediyi düşük faiz ile alabilirsiniz. Sizlerde kredi çekmeyi düşünüyorsanız evvela kredi notunuzu öğrenmeniz gerekmektedir. Kredi notumu nasıl öğrenirim diye soruyorsanız da detaylı bilgi için burayı tıklamanız yeterli olacaktır.

EMEKLİ MAAŞI MAKSİMUM AYLIK ÖDENEBİLECEK KREDİ TUTARI HESAPLAMA

Emekli maaşımın kaç katı kredi alırım? sorusunu cevaplandırmaya geldi sıra. Bankalar sizlere kredi verirken kredi notunuzdan sonra maaş durumunuza bakar. Bu durumda emekliler çok şanslı çünkü düzenli bir gelirleri var. Aldığınız aylık maaşının durumuna göre sizlere kredi tahsis edilir. Maaşınızın durumuna göre ise aylık ödeyebileceğiniz taksit tutarı %40 – %70 aralığında belirleniyor. Örneğin 2.000 TL emeklilik maaşı alıyorsunuz. Böyle bir durumda aylık en fazla ödeyebileceğiniz maksimum kredi tutarı 2.000 TL X %70 = 1400 TL dir.  Yapılan yeni düzenleme ile ihtiyaç kredilerine 48 ay vade imkanı getirilmiştir.

EKSTRA GİDER DURUMUNDA AYLIK ÖDENEBİLECEK KREDİ TAKSİDİ HESAPLAMA

Bu olaya daha da iyi açıklık getirebilme adına, 24 ay vade ile kredi çekecek olursanız; 1400 X 24 =33.600 TL dir. Bu rakam alınabilecek maksimum sayıdır. Eğer daha önce ödemiş olduğunuz bir krediniz var ise bu durumda bu kredi miktarı maaşınızdan düşülerek aylık ödeyebileceğiniz kredi tutarı hesaplanır. Örneğin Aylık ödediğiniz 500 TL krediniz olsun, bu durumda; 1400 TL- 500 TL =900 TL dir.

EK GELİR DURUMUNDA EMEKLİ MAAŞI İLE AYLIK ÖDENEBİLECEK KREDİ TUTARI NASIL HESAPLANIR?

Ekstra Gelir: Maaşınızın haricinde eğer varsa ekstradan geliriniz ve bunu da belgelendirebiliyorsanız kredi limitiniz daha da artacak demektir. Örneğin maaşınız 2.000 TL ve ekstra geliriniz de 1.000 TL ise bu durumda 3.000 TL nin %70’i alınarak maksimum aylık ödenebilecek taksit tutarı ortaya çıkar.

Değerli büyüklerimiz, abilerimiz ve ablalarımız, sizler için emekli maaşına göre ne kadar kredi çekebilirsiniz sorusunu cevaplandırmaya çalıştık. Bundan dolayı da böylesi detaylı ve özel bir yazıyı sizler için derlemiş olduk. Ayrıca aşağıda sizleri ilgilendireceğini düşündüğümüz konu başlıklarını da incelemeyi unutmayınız.

CARDFİNANS EMEKLİ KREDİ KARTI 

MAAŞINI PTT DEN ALAN EMEKLİLERE AKTİFBANK ÖZEL İHTİYAÇ KREDİSİ

VAKIFBANK EMEKLİ KREDİSİ 10.000 TL 36 AY VADE VE %1,25 FAİZ ORANI

EMEKLİLERE EN DÜŞÜK FAİZLİ KREDİ VEREN FİRMALAR

YAPI KREDİ EMEKLİLERE ÖZEL İHTİYAÇ KREDİSİ

LÜTFEN BU YAZIYI EMEKLİLERİMİZİN DE GÖREBİLMESİ İÇİN FACEBOOK VE DİĞER SOSYAL İLETİŞİM AĞLARI İLE BEĞENİP PAYLAŞABİLİR MİSİNİZ?