Emeklilere Düşük Faizli Mini Kredi Türkiye Halk Bankasın’da

Halkbank emekli kredi mini, hesaplı ve uygun ihtiyaç kredisi, emeklilere özel kredi – Her ne kadar emekli olunsa da ihtiyaçlar insanın peşini bırakmıyor. Adeta hayatımızın her anı paraya endekslenmiş. gerçi emeklilik vaktin de öyle çok fazla para ihtiyacı olmuyor ama yine de ufak çaplıda olsa ihtiyaçlar silsilesi bulunuyor. Hastanesi, eşya alımı, seyahati vb. küçük ama dünya kadar giderimiz var.

EMEKLİLER İÇİN DÜŞÜK FAİZLİ KREDİ

35 yıl çalışmışsınız. Tatil nedir bilmemişsiniz. Şimdi eşiniz ile birlikte 2 haftalık kaplıca tatili yapmak istiyorsunuz çok mu? Elbetteki değil. Ama bunları karşılamak için de maddi bir gider söz konusu oluyor. Sıkıntı ise bu tutarın emeklilerde olmaması. Doğal olarak da krediye yönelme durumu oluyor. Halkbank’ta yüksek faiz ile kredi almamanız için çok özel bir kredi fırsatı sunuyor. Bizlerde yazımızı bu kampanyaya ayırdık.

EMEKLİLERE MİNİ KREDİ HALKBANK’TA

Emeklilere mini kredi halkbank’ta. Sizde bu kampanyadan yararlanabilirsiniz. Yalnız adı üstünde mini kredi. Ufak ihtiyaçlarınızı ve giderlerinizi bu kampanya ile karşılayabilirsiniz. Zira 5.000 TL ihtiyaç kredisi alabiliyorsunuz. Bu tutara kadar ihtiyacınız ölçüsünde krediyi kolayca alabilirsiniz. Ayrıca halkbank bu tutarı 48 ay vade ile almanızı sağlıyor. Tabi isterseniz vade sayınızı daha düşük olarak da belirleyebilirsiniz.

KREDİNİN ÖNEMLİ ÖZELLİKLERİ

Bu kampanyanın en önemli özelliği faiz oranı. Çünkü %1,12 faiz ile 48 ay vade ile 5.000 TL kredi alabilmenize olanak tanıyor. Bu faiz oranı için düşük demek, hatta çok düşük demek doğru olur. Sizlerde az biraz diğer bankaların faizlerini araştırdıysanız, ne demek istediğimi çok daha iyi anlarsınız. Dolayısıyla da faizler mükemmel. Kredi tahsis ücreti ödemesi yapmanız gerekir. Bunun yanı sıra birde hayat sigortası da kredi ile birlikte yaptırmanız gerekiyor.

KREDİYE BAŞVURU

Krediye başvuru yapmak isterseniz banka şubeleri sizler için bir alternatif olabilir. Ama bu yorucu olacaktır. Çünkü bankaya git sıra al, sonra da bekle özellikle de yaşı ilerlemiş olanlar için kolay değil. Bu açıdan halkbank isteyenler için SMS ile başvuru yapma imkanı da sunuyor. SMS ile başvuru yapacak olanlarda mesaj olarak MINI (boşluk), T.C. No (boşluk), Aylık Gelir (boşluk), Talep ettiğiniz Kredi Miktarı yazılması gerekiyor. Sonrada bu mesajı 3452‘ye yollamalısınız. (Örneğin; MINI 55555552222 2000 5000 )

SMS ile başvurunuzu yaptıktan sonra beklemede kalırsınız. Ama bu bekleme süre si çok kısadır. Banka bu süre zarfında sizi araştırır. kredi notunuzu ve Kredi Notu gibi bilgilerinizi inceler. Sonrasında ise problem ile karşılaşmaz ise sizlere ön onay mesajı gönderir. Sizlerde bu aşamadan sonra bankaya gider ve kredi işlemlerinizi tamamlarsınız.

MINI KREDİ İÇİN ÖRNEK ÖDEME PLANI

Şimdiye kadar kredi ile ilgili bir çok konuya değindik. Ama gel gör ki hesaplama olmadan bir çoğumuzun içi rahat olmayacak. Bu açıdan da ufakta olsa bir ödeme planı çıkaralım. 5.000 TL krediyi 48 ay vade ile alalım. Bankanın verdiği faiz oranı da %1,12 olacaktır. Aylık ödeyeceğiniz kredi tutarı 142,03 TL olacaktır. 50 yaşında erkek bir müşteri için kredinin yıllık hayat sigortası primi 50 TL dir. Kredi tahsis ücreti olarak da ödemeniz gereken tutar 25,25 TL dir.Yıllık maliyet oranı da %17,71 dir.

 

Emeklilere Müjde Maaşlar Ramazan Bayramından Önce Ödenecek 2017

Emekli Maaşı, Ne zaman Ödenecek, Ramazan Bayramı 2017, Maaş Ödeme Tarihi – Değerli büyüklerimiz, yani emekli abilerimiz, ablalarımız, amcalarımız ve teyzelerimiz; bu yazıyı sizlere özel olarak derledik. malumunuz ramazan ayı içerisindeyiz. Hatta ilk haftasını geçirdik bile. Bayrama da 3 hafta kaldı. bayramı en çok isteyen iki kesim oluyor. Bunlardan ilki elbetteki çocuklar. İkinci kesim ise Anne ve Babalar. Çünkü çocukları genelde sılada oluyor. Belki de koca yılda buluşma vakti Ramazan Bayramı oluyor.

RAMAZAN BAYRAMINDA EMEKLİLERİN HARCAMASI VE MASRAFI ÇOK FAZLA

Tüm çocuklar ve torunlar anne ve babasının evinde buluşuyor. Bu ebeveynler için çok büyük bir mutluluk oluyor elbette. Bir anda koskoca bir aile bir arada toplanmış oluyor. Tabi bunun birde küfleti oluyor. Düşünün 10 kişinin kahvaltı etmesi bile ne kadar tutuar. İşte bu açıdan emeklilerimiz maaşlarını erken almak istiyorlardı. Zira bu masrafları karşılamak için bankaların kredilerine muhtaç kalmak istemiyorlardı. Bu da en doğal hakları. Maaşlarını bir ayda olsa erken almak, emeklilerimizi sevindirmek çok zor değildi elbette.

SGK’DAN BEKLENEN AÇIKLAMA EMEKLİ MAAŞLARI ERKEN ÖDENECEK

Emeklilerimizin maaşlarını erken alma isteğini sonunda yetkililer duydu ve gerişimde bulundular. SGK’dan da bugün gerekli olan açıklama geldi. Bu açıklama bir çok emeklinin yüzünü güldürecek. Zira maaşlar ramazan bayramından önce ödenecek. Peki SGK’nın belirlediği tarih ne? Bunu da hemen belirtelim. Emekli maaşınızı 21 Haziran 2017 tarihinde alabileceksiniz. Tabi bu tarih bayramdan önce oluyor. Hazırlıklarınızı ve alışverişlerinizi rahatlıkla yapabilir ve gerçekleştirebilirsiniz.

Maaşım İş Bankasın’da Bahara Özel Kredi Kampanyası

İş Bankası Maaş müşterilerine ve emeklilerine özel ihtiyaç kredisi, hesaplı ve uygun kredi- Değerli dostlarımız, sevgili okurlarımız, en yeni ve en güncel kredi haberleri ile karşınızda olmaya devam ediyoruz. Kredisiz yapamıyoruz. Bu bir gerçek. Ciddi manada ihtiyaçlar ve gereksinimler var. Bazıları belirli bir süreye kadar ötelense de bazısı ise hemen gerçekleştirilmesi gerekiyor. Her ihtiyacında bir maddi karşılığı oluyor. İşte burada bankalara olan bağımlılığımız devreye giriyor ve kredi çekmek durumunda kalıyoruz.

İŞ BANKASINDAN MAAŞ MÜŞTERİLERİNE ÖZEL KREDİ

Kredisiz hayat dönmüyor. Kredi çekmek için herkesin bir sebebi ve nedeni var. Bu açıdan millet uygun kredi almanın derdinde. Bunu çok iyi biliyoruz ve durmadan sizler için özel kredi kampanyalarını paylaşıyoruz. Bu yazımızın muhatapları ise İş bankasından maaş alan müşteriler. Her banka kendi müşterilerine yada maaş müşterileri kampanyalar düzenler ve özel olduğunu ona hissettirir. İş Bankası da Maaş Müşterilerine Bahar Mevsimi Münasebetiyle İhtiyaç Kredisi kampanyası hazırlamış. Dilerseniz bu kredinin detaylarını hep beraber inceleyelim.

MAAŞIM İŞ BANKASI’NDA İHTİYAÇ KREDİSİ KAMPANYASI ÖZELLİKLERİ

Sizlerde iş bankasından maaş alan müşterilerdenseniz veya emekli maaşınızı iş bankasından alıyorsanız, çok özel ve avantajlı bir kredi haberi sizleri bekliyor olacak. Yalnız elinizi birazda çabuk tutmanız gerekiyor. Ortalama olarak bir ayınız var bu kredi kampanyası için. Daha yeni olmasına karşın 4 Mayıs 2017 tarihinde sona eriyor. Herkesin belirli bir maaşı ve kendine göre giderleri var. Bu açıdan iş bankası aldığınız krediyi rahat bir şekilde ödeyebilmeniz için taksit sayısını 3 ay ile 48 ay arasında yapmış.

FAİZ ORANLARI

Faiz oranları da düşük seviyelerde. En yüksek faiz oranı %1,21 iken, en düşük faiz oranı ise %1,19 dur. Faiz oranını belirleyen şey alacağınız kredinin limiti oluyor. Yüksek limite düşük faiz alabiliyorsunuz. İş bankasının bundan önceki kredi kampanyasında faiz oranı biraz daha da düşüktü. Lakin ekonomi biraz sıkıntılı gibi. Birde referandum olayı var. Piyasalar biraz tedirgin. Faizler çok yükselmese de hafif bir yükseliş söz konusu. Bunu da tüm bankalar için genelleyebiliriz.

KREDİNİN LİMİTİ

Şimdi kredinin limitinden de söz edelim. Sıkı tutunun ama iş bankası 100 bin liraya kadar kredi almanıza imkan tanıyor. Bu kadar kredi haberi yapıyoruz, ama bu limiti veren çok fazla banka yok. Ancak bir kaç tane. Doğal olarak gelir durumunuza göre yüksek limitli kredi alabilirsiniz. Çocukların eğitimi, sizin kişisel ihtiyaçlarınız, evin eşyaları vs. vs. tüm ihtiyaçlarınızı karşılarsınız. Haydi şimdide bir kaç hesaplama yapalım.

100 BİN LİRA İÇİN KREDİ HESAPLAMASI

100 bin lira kredi alacaksınız ve bunu da 48 ay vade ile ödeyeceksiniz. İş bankası bu durumda %1,19 faiz oranı veriyor. Ödemeniz gereken tahsis ücreti 500 lira oluyor. 48 Ay boyunca ödemeniz gereken taksit tutarınız da 2.893 lira oluyor. Toplam ödenecek kredi tutarına baktığımızda ise 138.842 lira olarak karşımıza çıkıyor. Birde hayat sigortasına bakalım. 35 yaşında bir müşteri için ortalama yıllık hayat sigortası ücreti 624 TL dir. Yıllık Maliyet oranının da %18,8925 dir.

10 BİN LİRA İÇİN KREDİ HESAPLAMASI

10 bin lira kredi alacaksınız. Çünkü çok büyük ihtiyacınız yok. Doğal olarak da bunu da 24 ay vade ile ödeyeceksiniz. İş bankası bu durumda %1,21 faiz oranı veriyor. Ödemeniz gereken tahsis ücreti 50 lira oluyor. 24 Ay boyunca ödemeniz gereken taksit tutarınız da 496 lira oluyor. Toplam ödenecek kredi tutarına baktığımızda ise 11.915 lira olarak karşımıza çıkıyor. Birde hayat sigortasına bakalım. 35 yaşında bir müşteri için ortalama yıllık hayat sigortası ücreti 67 TL dir. Yıllık Maliyet oranının da %19,5226 dır.

SİZLERDEN RİCAM BU ÖZEL KREDİ KAMPANYASINDAN MAAŞ ARKADAŞLARINIZIN DA HABERDAR OLMASI İÇİN FACEBOOK HESABINIZ İLE BEĞENEBİLİR MİSİNİZ?

Denizbank Hoşgeldin Kredisi Sadece Nüfus Cüzdanı İle Başvuru

 

Halkbank Mutlu Emekli Kredisi ile Tüm İhtiyaçlarınıza Anında Çözüm

48 AY Vadeli Hesaplı Ve Uygun Halkbank Mutlu Emekli İhtiyaç Kredisi – Bu hayatta ihtiyaçlar hiç bir zaman bitmez. Bitmiyor da zaten. İşe girdikten itibaren kişisel ihtiyaçlar başlar ve yaş ilerledikçe artar. Ülkemizde en fazla kredi başvurusu yapan kesimlerin başında Emeklilerimiz geliyor. Yeri geliyor kendine balık tutmak için bir tekne alıyor, yeri geliyor çocuğunun düğününü yapmak için veya iş kurmak için kredi çekmek durumunda kalıyorlar. Bu yönüyle emeklilerimiz, normal çalışanlara göre daha fazla kredi ihtiyacı duyuyorlar.

HALKBANK MUTLU EMEKLİ İHTİYAÇ KREDİSİ GENEL AÇIKLAMA

Emeklilerimiz kredi çekmek istiyorlar, bankalar da kredi kampanyaları ile emeklileri çekmeye çalışıyorlar. Bankalar için emekliler garanti konumdaki müşterilerdir. Maaşlarınız her ay devlet tarafından ödenir. Dolayısıyla avantajlı krediler yaparak emeklileri çekmeye çalışıyorlar. Emekliler hesaplı kredi, ararken, bankalarda kampanyalar ile bu avantajı onlara sunmak istiyorlar. Bu yazımızda Halkbank’ın sunmuş olduğu Mutlu Emekli İhtiyaç Kredisinden söz edeceğiz. Bu sayede sizlerde özel bir kredi kampanyasına ulaşmış olursunuz.

HALKBANK MUTLU EMEKLİ İHTİYAÇ KREDİSİ ÖZELLİKLERİ

Halkbank emeklilerin değerini bildiğinden yüzlerini güldürmek istermiş ve mutlu emekli ihtiyaç kredisini hazırlamış. Özel ve güzel bir kredi kampanyası sizleri bekliyor anlayacağınız. Güzel bir kredi limiti ve Uzun vade. En güzeli de düşük kredi faizi. Tüm bu fırsatlar size mutlu emekli kredisi ile sunuluyor Örneğin ödeme bütçenizi ve gücünüzü zorlamamanız adına 48 aya kadar taksit yapabilme imkanı sunuluyor. Kredinin limiti de fana değil. 50 bin liraya kadar kredi alabilmenize de olanak tanınıyor.

Dilerseniz şimdide kredinin faiz oranlarına değinelim. Kredinin faiz oranı kredi tahsis ücreti ödeyip ödememe isteğinize göre değişiyor. Eğer kredi tahsis ücreti öderseniz faiz oranı sizler için %1,13 oluyor. Bu oran şuan için güzel ve mükemmel diyebiliriz. Ben tahsis ücretine kıl oluyorum, bundan dolayı da ödemek istemiyorum diyorsanız Faiz oranı bu defa %1,19 oluyor. Ama bu oranda yüksek değil. Zira bir çok bankalarda faiz oranları çok daha yüksek. Haydi şimdide bir kaç kredi hesaplaması yapalım.

TAHSİS ÜCRETİ ÖDEMEK İSTEYENLER İÇİN ÖRNEK HESAPLAMA

10.000 TL Kredi çekeceğinizi düşünelim. Bunu da 48 Ay vade ile geri ödemeyi planlıyorsunuz. 52.5 TL Kredi tahsis ücretini ödemeyi de kabul ettiniz. Buna göre sizlere sunulan faiz oranı %1.13 oluyor. Aylık ödemeniz gereken taksit miktarı 285 TL dir. Toplamda geri ödeme tutarınız da 13.680 TL dir. Yıllık Maliyet Oranı ise %17,8815 dir.

50.000 TL Kredi çekeceğinizi düşünelim. Bunu da 48 Ay vade ile geri ödemeyi planlıyorsunuz. 262.5 TL Kredi tahsis ücretini ödemeyi de kabul ettiniz. Buna göre sizlere sunulan faiz oranı %1.13 oluyor. Aylık ödemeniz gereken taksit miktarı 1.424 TL dir. Toplamda geri ödeme tutarınız da 68.352 TL dir. Yıllık Maliyet Oranı ise %17,8815 dir.

TAHSİS ÜCRETİ ÖDEMEK İSTEMEYENLER İÇİN ÖRNEK HESAPLAMA

10.000 TL Kredi çekeceğinizi düşünelim. Bunu da 48 Ay vade ile geri ödemeyi planlıyorsunuz. Kredi tahsis ücretini ödemek istemiyorsunuz. Buna göre sizlere sunulan faiz oranı %1.19 oluyor. Aylık ödemeniz gereken taksit miktarı 289 TL dir. Toplamda geri ödeme tutarınız da 13.872 TL dir. Yıllık Maliyet Oranı ise %17,5480 dir.

50.000 TL Kredi çekeceğinizi düşünelim. Bunu da 48 Ay vade ile geri ödemeyi planlıyorsunuz. Kredi tahsis ücretini ödemek istemiyorsunuz. Buna göre sizlere sunulan faiz oranı %1.19 oluyor. Aylık ödemeniz gereken taksit miktarı 1.446 TL dir. Toplamda geri ödeme tutarınız da 69.408 TL dir. Yıllık Maliyet Oranı ise %17,5480 dir.

Değerli büyüklerimiz, halkbank’ın sizlere sunduğu kredi kampanyası hakkında detaylara değinmiş olduk. Son olarak bilmeniz gereken iki husus var. Bunlardan ilki taksit tutarınız kadar kredili mevduat hesabı açtırmalısınız. Hayat sigortası da yaptırmanız gerekecektir.

Maaşını Halkbank’tan Alan Emekliye 450 TL Promosyon

2017 Emekli promosyonu, Halkbank emekli maaşı promosyonu detayları- 3 yılda bir emekliler için güzel bir haber geliyor. O da maaş promosyonları. Bunca zamandır bankaların peşinden koşup durdunuz. Şimdi sıra bankalarda. Çümkü bankalar için maaşınız çok çok önemli. Bir gerçek var. O da emeklilerin çoğu maaşının hepsini çekmiyor. Birde birikimleri varsa onları da yatırıyor. Bankalarda bu gerçeği bildiğinden emeklilerin maaşlarını çekmek istiyorlar.

BANKALAR İÇİN EMEKLİLER ÇOK ÖNEMLİ MÜŞTERİ

Bankalar açısından emekli vatandaşların bir diğer güzel yanı ise maaşlarının devlet garantisi altında olmasıdır. Yani her ay emekli maaşı hesabına yatar. Bu açıdan hem kredi için hemde kredi kartı için özel müşterilerdir. Düzenli geliri olan vatandaşlar bankalar için bulunmaz Hint kumaşıdır. Emeklilerde öyle.Haliyle promosyon vermek durumundadırlar. bundan önceki promosyon oranları gerçekten de düşün oranlardaydı.

HALKBANK MÜŞTERİLERİ MERAKLA BEKLİYOR

Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanının da bu işe el atmasıyla bu oran daha da fazla arttı. Yeterli mi? Bence değil ama 200 lira her zaman 100 liradan daha da iyidir. Yazımızın devamında Halkbank’ın emekli promosyonlaro hakkında bilgilendirmelerde bulunacağız. Özellikler bu haberi binlerce emelinin beklediğini bildiğimden sitemizde de yer vermiş olduk.

HALKBANK EMEKLİ MAAŞI PROMOSYON DETAYLARI

SGK’ya bağlı olan ve emekli maaşını SGK ödeyen tüm emeklilerin promosyon ödemelerine mart ayı itibariyle başlanılıyor. Sizlerde 3 yıl boyunca maaşınızı Halkbanktan alacağınıza dair başvuru yaparsanız promosyondan faydalanabileceksiniz. Başvurularınızı Halkbank şubelerinden, HalkBank24 ATM’lerden, Halkbank emekli müşteri hizmetlerinden (0850 222 92 62) ve halkbank internet şubesinden rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz.

HALKBANK EMEKLİ MAAŞI PROMOSYON TUTARLARI
  • Öncelikle ödenecek promosyonların 3 yıl için brüt maaşa göre peşin promosyon ödemesi yapılacağını belirtelim.
  • Aldığınız emekli maaşınız 1.000 TL’nin altında ise emekli maaşı promosyonunuz da 300 lira olarak hesaplanacaktır.
  • Aldığınız emekli maaşınız 1.000 TL ile 2.000 TL arasında ise emekli maaşı promosyonunuz da 375 lira olarak hesaplanacaktır.
  • Aldığınız emekli maaşınız 2.000 TL üzerinde ise emekli maaşı promosyonunuz da 450 lira olarak hesaplanacaktır.

 

HALKBANK EMEKLİ MAAŞI PROMOSYON ÖDEME TARİHLERİ
  • Emekli maaşı promosyon ödemeleri T.C. Kimlik Numaranızın son rakamına göre yapılacaktır.
  • T.C. Kimlik Numaranızın son rakamı 0 veya 2 ise ödemelerinizi mart 2017 tarihi itibariyle alabilirsiniz.
  • T.C. Kimlik Numaranızın son rakamı 4 veya 6 ise ödemelerinizi nisan 2017 tarihi itibariyle alabilirsiniz.
  • T.C. Kimlik Numaranızın son rakamı 8 ise ödemelerinizi mayıs 2017 tarihi itibariyle alabilirsiniz.

 

Halkbank’dan bir den fazla maaş alıyorsanız; aldığınız maaşların brüt toplamına bakılarak promosyonunu belirlenir. Örneğin Bir emekli maaşınızın tutarı 1300 TL dir. Diğeri de 1500 TL dir. Toplamı 2.000 TL’nin üzerinde olduğuna göre alacağınız promosyon tutarınız da 450 TL olacaktır. Sizlerde böyle bir durumdaysanız maaşlarınızı toplayarak alacağınız promosyonu bulabilirsiniz. Ayrıca 18 yaşını doldurmuş tüm emekliler bu maaştan faydalanabilecek.

Lakin 18 yaşlının altında emekli maaşı alanlara ise promosyon emekli maaşı alan velilerine verilecektir. Çocukların brüt maaşı ve velinin brüt maaşı toplanarak promosyon tutarı belirlenecektir.

EMEKLİ MAAŞI TAŞIMA İŞLEMİ

Emekli maaşını Halkbank’a taşımak isteyenler ise bir kaç yol deneyebilirler. Öncelikle Halkbank şubelerine uğrayabilirler. Tabi nüfus cüzdanınızı yanınıza almayı unutmayınız. Yada bulunduğunuz ilin SGK il müdürlüğüne dilekçe vererek de maaşınızı Halkbank’a taşıyabilirsiniz. Maaş taşıma işlemi için birde e-devlet sistemini kullanabilirsiniz. Şifreniz yoksa PTT’lerden 2 TL karşılığında şifre alabilirsiniz.

Sisteme giriş yaparsınız ve e-hizmetler bölümünde yer alan SGK kurumunun altında 4/A, 4/B, 4/C, gibi bölümler yer alacaktır. Sizlerde hangi bölümün emeklisi iseniz banka ve adres değişikliği ile maaşınızı Halkbank’a taşıyabilirsiniz. Değerli emekli büyüklerimiz, en doğru emekli banka ve kredi haberleri için bizleri takip etmeye devam ediniz. Yeni bir yazıda buluşuncaya kadar hoşçakalın.

LÜTFEN BU YAZIYI FACEBOOK ADRESİNİZ İLE BEĞENEREK PAYLAŞABİLİR MİSİNİZ?

Emekli Maaşına Promosyon Ödemesi Ziraat Bankasında Seni Bekliyor

Emekli Maaşını Fibabanka’dan Emeklilere 500 TL’ye Kadar Promosyon