Maaşını Halkbank’tan Alan Emekliye 450 TL Promosyon

2017 Emekli promosyonu, Halkbank emekli maaşı promosyonu detayları- 3 yılda bir emekliler için güzel bir haber geliyor. O da maaş promosyonları. Bunca zamandır bankaların peşinden koşup durdunuz. Şimdi sıra bankalarda. Çümkü bankalar için maaşınız çok çok önemli. Bir gerçek var. O da emeklilerin çoğu maaşının hepsini çekmiyor. Birde birikimleri varsa onları da yatırıyor. Bankalarda bu gerçeği bildiğinden emeklilerin maaşlarını çekmek istiyorlar.

BANKALAR İÇİN EMEKLİLER ÇOK ÖNEMLİ MÜŞTERİ

Bankalar açısından emekli vatandaşların bir diğer güzel yanı ise maaşlarının devlet garantisi altında olmasıdır. Yani her ay emekli maaşı hesabına yatar. Bu açıdan hem kredi için hemde kredi kartı için özel müşterilerdir. Düzenli geliri olan vatandaşlar bankalar için bulunmaz Hint kumaşıdır. Emeklilerde öyle.Haliyle promosyon vermek durumundadırlar. bundan önceki promosyon oranları gerçekten de düşün oranlardaydı.

HALKBANK MÜŞTERİLERİ MERAKLA BEKLİYOR

Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanının da bu işe el atmasıyla bu oran daha da fazla arttı. Yeterli mi? Bence değil ama 200 lira her zaman 100 liradan daha da iyidir. Yazımızın devamında Halkbank’ın emekli promosyonlaro hakkında bilgilendirmelerde bulunacağız. Özellikler bu haberi binlerce emelinin beklediğini bildiğimden sitemizde de yer vermiş olduk.

HALKBANK EMEKLİ MAAŞI PROMOSYON DETAYLARI

SGK’ya bağlı olan ve emekli maaşını SGK ödeyen tüm emeklilerin promosyon ödemelerine mart ayı itibariyle başlanılıyor. Sizlerde 3 yıl boyunca maaşınızı Halkbanktan alacağınıza dair başvuru yaparsanız promosyondan faydalanabileceksiniz. Başvurularınızı Halkbank şubelerinden, HalkBank24 ATM’lerden, Halkbank emekli müşteri hizmetlerinden (0850 222 92 62) ve halkbank internet şubesinden rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz.

HALKBANK EMEKLİ MAAŞI PROMOSYON TUTARLARI
  • Öncelikle ödenecek promosyonların 3 yıl için brüt maaşa göre peşin promosyon ödemesi yapılacağını belirtelim.
  • Aldığınız emekli maaşınız 1.000 TL’nin altında ise emekli maaşı promosyonunuz da 300 lira olarak hesaplanacaktır.
  • Aldığınız emekli maaşınız 1.000 TL ile 2.000 TL arasında ise emekli maaşı promosyonunuz da 375 lira olarak hesaplanacaktır.
  • Aldığınız emekli maaşınız 2.000 TL üzerinde ise emekli maaşı promosyonunuz da 450 lira olarak hesaplanacaktır.

 

HALKBANK EMEKLİ MAAŞI PROMOSYON ÖDEME TARİHLERİ
  • Emekli maaşı promosyon ödemeleri T.C. Kimlik Numaranızın son rakamına göre yapılacaktır.
  • T.C. Kimlik Numaranızın son rakamı 0 veya 2 ise ödemelerinizi mart 2017 tarihi itibariyle alabilirsiniz.
  • T.C. Kimlik Numaranızın son rakamı 4 veya 6 ise ödemelerinizi nisan 2017 tarihi itibariyle alabilirsiniz.
  • T.C. Kimlik Numaranızın son rakamı 8 ise ödemelerinizi mayıs 2017 tarihi itibariyle alabilirsiniz.

 

Halkbank’dan bir den fazla maaş alıyorsanız; aldığınız maaşların brüt toplamına bakılarak promosyonunu belirlenir. Örneğin Bir emekli maaşınızın tutarı 1300 TL dir. Diğeri de 1500 TL dir. Toplamı 2.000 TL’nin üzerinde olduğuna göre alacağınız promosyon tutarınız da 450 TL olacaktır. Sizlerde böyle bir durumdaysanız maaşlarınızı toplayarak alacağınız promosyonu bulabilirsiniz. Ayrıca 18 yaşını doldurmuş tüm emekliler bu maaştan faydalanabilecek.

Lakin 18 yaşlının altında emekli maaşı alanlara ise promosyon emekli maaşı alan velilerine verilecektir. Çocukların brüt maaşı ve velinin brüt maaşı toplanarak promosyon tutarı belirlenecektir.

EMEKLİ MAAŞI TAŞIMA İŞLEMİ

Emekli maaşını Halkbank’a taşımak isteyenler ise bir kaç yol deneyebilirler. Öncelikle Halkbank şubelerine uğrayabilirler. Tabi nüfus cüzdanınızı yanınıza almayı unutmayınız. Yada bulunduğunuz ilin SGK il müdürlüğüne dilekçe vererek de maaşınızı Halkbank’a taşıyabilirsiniz. Maaş taşıma işlemi için birde e-devlet sistemini kullanabilirsiniz. Şifreniz yoksa PTT’lerden 2 TL karşılığında şifre alabilirsiniz.

Sisteme giriş yaparsınız ve e-hizmetler bölümünde yer alan SGK kurumunun altında 4/A, 4/B, 4/C, gibi bölümler yer alacaktır. Sizlerde hangi bölümün emeklisi iseniz banka ve adres değişikliği ile maaşınızı Halkbank’a taşıyabilirsiniz. Değerli emekli büyüklerimiz, en doğru emekli banka ve kredi haberleri için bizleri takip etmeye devam ediniz. Yeni bir yazıda buluşuncaya kadar hoşçakalın.

LÜTFEN BU YAZIYI FACEBOOK ADRESİNİZ İLE BEĞENEREK PAYLAŞABİLİR MİSİNİZ?

Emekli Maaşına Promosyon Ödemesi Ziraat Bankasında Seni Bekliyor

Emekli Maaşını Fibabanka’dan Emeklilere 500 TL’ye Kadar Promosyon

Yorum yapın