Yapı Kredi’den Emeklilere Özel İhtiyaç Kredisi

Maaşını Yapıkredi’den alan emeklilere özel ihtiyaç kredisi-  Değerli ağabeylerim ve ablalarım, amcalarım ve teyzelerim diyerek yazımıza başlamak istiyorum. Çünkü bu yazıyı okuyorsanız emekli olmuşsunuz ve artık belirli bir yaşa kamil olmuşsunuz demektir. İnsanlık hali bir çok ihtiyacımız söz konusu oluyor. Kiminiz kızını evlendiriyor, kiminiz ise oğlunuzun iş açması ve bir meslek edinebilmesi için destek sağlamaya çalışıyorsunuz. Geçenlerde okuduğum bir araştımaya göre emeklilerimiz genelde çoluk çocuklarına çalışıyor. İşte yukarıda örneğini verdiğim durum gibi. Çünkü gençlerin büyükleri tarafından biraz desteklenip doğru yolda yürümeleri gerekmektedir.

YAPI KREDİ EMEKLİLERE ÖZEL KREDİ GENEL BİLGİ

Değerli amcacım bu yazımızda da sizin için uygun olabileceğini düşündüğümüz bir konu paylaşmaya karar verdik. Sizi kandırma veya bu işten bir çıkar sağlama gibi bir durumumuz da söz konusu değildir. Yalnız diğer sitelerde güncelliğini yitirmiş ve eski yazılar ile karıştırmamanızı rica ediyorum bu yazıyı. Zira bu yazı güncel ve doğru kaynaktan alınarak sizlere sunulmuştur. Maaşını yapı krediden alan emeklilere özel ihtiyaç kredisinden söz edeceğiz. Sizlerde maaşınızı yapıkredi bankasından alıyor veya taşımayı düşünüyorsanız bu krediden faydalanabilirsiniz.

MAAŞINI TAŞIYANLARA AVANTAJLAR NELERDİR?

Bende maaşımı yapı kredi’ye taşımayı düşünüyorum ama bana avantajları ne olur?Öncelikle sizlerde maaşınızı Yapı Kredi den almayı düşünüyorsanız size en yakın şubeye nüfus cüzdanınız ile gitmeniz yeterli olacaktır. Şuan emekli maaşını yapı kredi şubelerinden ve yapıkredi banka kartlarından çeken 4000 Emekli bulunmaktadır. Peki sizlere avantajları ne olacak bir de onlara bakalım. Öncelikle kesinlikle hesap işletim ücreti bulunmamaktadır. Yani 3 ay sonra size; hadi bakalım bize 60 TL banka hesabımızı kullanıyorsun ver diye bir şey demeleri söz konusu değil. Ayrıca internet bankacılığı, mobil şube, telefon bankacılığı ve ATM lerden yapacağınız havale işlemleri ücretsizdir. İşim açıkçası buda oldukça önemli bir mevzudur. Çünkü diyelim ki İstanbul da oturan çocuğunuza her ay para göndereceksiniz, bu işlem için herhangi bir para kesintisi söz konusu olmayacaktır. Gelelim bir diğer özelliğe; Yapı Kredi ATM lerinden günlük 3000 TL ye kadar kredi çekebilirsiniz. Yani bankada sıraya girmenizi gerektirecek bir şey söz konusu değildir. Bunların dışında avantajlı bireysel ihtiyaç kredisi kullanabilme şansınız olacaktır.

AVANTAJLI KREDİNİN DETAYLARI NELERDİR?

Maaşını Yapı Krediden alan emeklilere verilen avantajlı kredinin özelliği nedir?Sizlerde emekli maaşınızı yapı krediden alıyorsanız 36 aya varan vade imkanı sunuluyor. Ayrıca dilerseniz masrafsız veya düşük faiz oranlı kredi seçenekleri de söz konusu. Ayrıca maaşınızın yatma durumuna göre ister aylık, isterseniz üç ayda bir rahat rahat ödeyebilirsiniz. Kredinin en alt limiti 1000 TL dir. Bu kredi için örnek ödeme planına ve tablosuna bakalım.

5000 TL’yi 24 ay vade ile çekerseniz; faiz oranı %1,41 olarak çıkmaktadır. Kredi tahsis ücreti 25 TL dir. Aylık taksit tutarınız 255,22 TL dir. Toplam geri ödeme tutarınız ise; 6.125,28 TL dir.

10.000 TL’yi 36 ay vade ile çekerseniz; faiz oranı %1,38 olarak çıkmaktadır. Kredi tahsis ücreti 50 TL dir. Aylık taksit tutarınız 370,98 TL dir. Toplam geri ödeme tutarınız ise; 13.355,28 TL dir.

20.000 TL’yi 36 ay vade ile çekerseniz; faiz oranı %1,35 olarak çıkmaktadır. Kredi tahsis ücreti 100 TL dir. Aylık taksit tutarınız 737,58 TL dir. Toplam geri ödeme tutarınız ise; 26.552,88 TL dir.

KREDİYE NASIL BAŞVURUMU GERÇEKLEŞTİRİRİM?

Sizlerde maaşınızı Yapı Krediden alıyorsanız başvuru işleminiz kolay ve basit olacaktır. İlk olarak size en yakın yapıkredi şubesine maaş kartınız ile uğrayabilir ve başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Bunun dışında SMS ile başvurmak için “Kredi Türü(boşluk) TC Kimlik No(boşluk) Aylık Gelirinizi” yazıp 4411!e gönderebilirsiniz. (Örneğin; Bireysel 11111111111 2000). Ayrıca 444 0 444 yapı kredi telefon bankacılığı ile de krediye başvuruda bulunabilirsiniz. Son olarak da online olarak ihtiyaç kredisina başvuruda bulunmak isterseniz burayı tıklayabilirsiniz.

Bu yazımız ile Yapı Kredi Bankasının maaşını yine bu bankadan alan emekliler için açtığı özel bir kampanyadan söz ettik. Ayrıca emekli olduk ama ben çalışmadan yapamam diyenlerdenseniz KOSGEB geri ödemesiz olarak sizlere iş yeri kredisi vermektedir. Aşağıdaki konu başlıklı linklerimiz dikkatinizi çekebilir.

KOSGEB ULUSLARARASI KULUÇKA MERKEZİ VE HIZLANDIRICI DESTEK PROGRAMI

KOSGEB GİRİŞİMCİ BAYANLARA 150.000 TL DESTEK KREDİSİ VERİYOR.

KOSGEB'TEN ONAY ALAN PROJE ÖRNEKLERİ BURADA. TIKLA HEMEN ÖĞREN

KOSGEB KOBİ PROJE DESTEK PROGRAMI İLE 150.000 TL BİR TIK ÖTEDE

GERİ ÖDEMESİZ 150.000 TL KOSGEB TEKNOPAZAR DESTEK PROGRAMI

KOSGEB HİBE KREDİSİ NASIL ALINIR? İŞTE BÜTÜN AYRINTILAR...

 

BU YAZIDAN MEMNUN KALDIYSANIZ, RİCA ETSEM FAECEBOOK İLE BEĞENİR MİSİN?

Yorum yapın