Kredi kartı olanlara ihtiyaç kredisi veren bankalar

Kredi kartı olanlara ihtiyaç kredisi veren bankalar, kart sahiplerine kredi, banka müşterilerine kredi- Değerli okurlarımız, 724kredi.net ailesi olarak hiç bir yerde olmayan ama oldukça merak konusu olan bir soruyu sizler için masaya yatırıyoruz. Hayatımda krediye yada paraya ihtiyacım yok diyen bir insan görmedim. Her kes bir şekilde paraya ihtiyaç duyuyor. ihtiyaçların ve zevklerin sonu gelmediğinden, doğal olarak da isteklerin de sonu gelmiyor.

KREDİ KARTI KULLANANLAR İÇİN İHTİYAÇ KREDİSİ

Bugün sizinle Kredi kartı olanlara ihtiyaç kredisi veren bankalar konusunu işleyeceğiz. Bu konuya açıklık getirmeye çalışacağız. Sizlerde bir banka müşterisi iseniz ve doğal olarak da kredi kartına sahipseniz ne gibi haklarınızın olduğunu ve neler yapabileceğinizi yazımızın devamında bulabileceksiniz. Tabi kredi çekerken Kredi Notunuzun da makul düzeyde olması gerekiyor. KREDİ NOTUMU NASIL ÖĞRENİRİM konulu yazımıza BURAYI tıklayarak da ulaşabilirsiniz.

KREDİ KARTI NEDİR? VE NE İŞE YARAR?

Kredi kartı nedir?: Dilerseniz bu soruyu Wikipedia nasıl açıklamış onu görelim; Kredi kartı, bankaların ve bazı finansman kuruluşlarının müşterilerine verdiği, anlaşmalı POS cihazı bulunan alışveriş noktalarında ödeme amaçlı veya banka ATM’lerinden nakit avans çekmek amaçlı kullanılabilen, yapılan harcamaların aylık olarak bankaya tek seferde ya da taksitlerle ödenmek zorunda olunduğu, nakit paraya alternatif bir ödeme aracıdır. Yani günlük satın almalarda para ve çek kullanımını önlemeyi amaçlayan bir ödeme biçimidir.

KREDİ KARTISAHİBİ OLANLAR KREDİ ÇEKEBİLİR Mİ?

Sevgili okurlarımız, kedi sahibi kişiler doğal olarak o bankanın birer müşterileri haline geliyor. Bankalarda kendi müşterileri için bir biriden güzel kampanyalar yapmaya çalışıyor. Gerek kredi kampanyaları gerekse havale/eft işlemlerinin ücretsiz olması gibi avantajlı sistemler oluyor. Sizlerde bu kampanyaları takip edebilir ve en uygun olanını seçebilirsiniz. Şimdi asıl sorumuza geçelim; Kredi Kartı Sahibi Olanlar Kredi Çekebilir mi? Gerekli şartları taşıdığı müddetçe elbette kredi çekilebilir.

KREDİ KARTI SAHİPLERİNİN KREDİ ÇEKEBİLMELERİNDEKİ ŞARTLAR NELERDİR?

Kredi çekebilmeniz için gerekli şartları yerine getirmeniz gerektiğinden söz etmiştik. Peki nedir bu şartlar? Kredi çekebilmeniz için öncelikle düzenli bir gelirinizin olması gerekir. Tabi bu esnaflar için gelir levhası anlamına gerekiyor. Bir diğer şart ise kredi notunuzdur. Kredi notunuza göre sizlere kredi çıkıp çıkmayacağına karar verilmektedir. Bunda dolayı da sizlerde borcunuza sadıksanız yani kredi ve kredi kartı borçlarınızı zamanında ödüyorsanız kredi notunuzda yüksek olacaktır.

HANGİ BANKALAR KREDİ KARTI SAHİPLERİNE KREDİ VERİYOR?

Demin yukarıdaki belirtilen şartlar bana uyuyor diyorsanız, banka istisnası yapmadan tüm bankalar sizlere kredi vermektedir. Yani;  AKBANK, FİBABANKA, ŞEKERBANK, BURGANBANK, DENİZBANK, GARANTİ BANK, FİNANSBANK, YAPI KREDİ BANKASI, HALKBANK, VAKIFBANK, ZİRAAT BANKASI, İNG BANK, TEB, TÜRKİYE İŞ BANKASI gibi tüm bankalardan kredinizi rahatlıkla alabilirsiniz. Bu mevzuda kredi notunuzun önemini tekrar vurgulamakta yarar var.

Saygıdeğer takipçilerimiz, bir konumuzun daha sonuna gelmiş olduk. Bu konu haricinde dilerseniz aşağıda sizler için hazırlamış olduğumuz konu başlıklarını da inceleyebilirsiniz.

Kredi kartı borcu olanlar kredi çekebilir mi?

Hafta Sonu Cumartesi Pazar Günleri Açık olan bankalar

Kredi Kartı Limiti Maaşımın Kaç Katıdır?

LÜTFEN BU YAZIYI FACEBOOK İLE BEĞENİP PAYLAŞABİLİR MİSİNİZ?

Yorum yapın