Kredi kartı borcu olanlar kredi çekebilirmi

Kredi kartı borcu olanlar kredi alabilirmi, çekebilir mi?,  kart borcu varken kredi çekebilir miyim?: gibi sorularınızı cevaplandırma adına bu konuları sizler için araştırarak en doğru bilgiler ile  sizlere sunuyoruz. 724kredi.net‘in değerli okurları, yine özel bir konunun tanıtım yazısı ile karşınızdayız. İnanın ki bir çok insan aynı dertten müzdarip. Her kes bir şekilde kredi kartı borcuna bulaşmış ve tabiri caizse de bir batağa saplanmış. Kendini kıpırdatamıyor bile.

KREDİ KARTI BORCU OLANLAR İÇİN ÖN AÇIKLAMA

Sevgili okurlarımız, maalesef kredi kartı borcu yaptırımı oldukça ağır oluyor. Bir çok insanda bu batağa sağlandığından ne yapacağını bilmiyor. Halbuki yazımızın devamında vereceğimiz tavsiye ve uyarılara uyarsanız hayat sizin için daha da yaşanılır olacaktır. Bunun için lütfen bu yazımızı can kulağı ile dinleyin ve olabildiğince fazla kişiye okutun. Yazımızın sonunda evet yararlı bir yazı olmuş kanaati oluşursa da facebook ile beğenip paylaşınız.

KREDİ ÇEKERKEN KREDİ NOTU ETKİSİ

Kredi kartı borcunuzu ödeyemediniz ve kredi çekmek istiyorsunuz. Bu durumda işiniz zor ama çözülemez değil. Bankalar kredi verirken kredi notunuzu dikkate alır. Kredi notunuzda bankaya olan borçlarınızı zamanında ödemeniz ile doğru orantılıdır. Yani bankaya sadık bir müşteri iseniz kredi notunuzda yüksek olacaktır. Tabi borçlarınızı ödeyemezseniz bu seferde kredi notunuz düşecek ve bununla paralel olarak da kredi alabilmeniz oldukça zorlaşacaktır.

BORÇ KAPATMA KREDİSİ KULLANIN

Değerli okurlarımız, kredi kartı ödememe hususu sizlerin ilerideki sicilinize işleyeceğinden oldukça fazla önem arz ediyor. Bundan dolayı da eğer kredi kartınızı ödemede sıkıntı yaşıyorsanız veya bir ay gibi bir süre geciktirsiyseniz bir an önce kredi kartınız için borç transfer kredisi çekiniz. Dilerseniz önceki yazılarımızdan olan BORÇ KAPATMA KREDİSİ VEREN BANKALARIN LİSTESİ VE İSTEDİKLERİ konulu yazımıza BURADAN ulaşabilir ve ayrıntılı bilgiye de sahip olabilirsiniz.

KARA LİSTEYE EKLENMEMEK İÇİN NE YAPMALIYIM?

Sevgili takipçilerimiz, yazımızın bu kısmı oldukça fazla önem arz ediyor. Çünkü bir çok insan aynı hatayı yapıyor ve kredi sicilini bozduruyor. Bakınız eğer bir ay kredi veya kredi kartı borcunuzu ödemezseniz faiz cezası ve kredi notunu düşürme cezası ile karşı karşıya kalırsınız. 2. ayda yine ödeyemezseniz faiz cezanız artar ve kredi notunuz altlara vurur ve ciddi bir düşüş gerçekleşir. 3. ayda ise (esasen 66 gündür. Ama bankalar bunu 3 aya çıkarıyorlar) ödeyemezseniz yasal takibe alınırsınız. Dolayısıyla da kara listeye adınız altın harfler ile yazılır.

KARA LİSTEDEN KURTULMA SÜRESİ NEDİR?

Bakınız banka borcunu zaten gerek icra gerek haciz yoluyla zaten sizden alacaktır. Onun için kara listeye düşmeden bir yerlerden para bulup kredi kartı borcunuzu kapatın. Bu durum kredi notunuzun artmasını da sağlayacaktır. Hatta yukarıda da bahsettiğim gibi borç transfer kredisi çekerek de kredi kartı borcunuzu ufak taksitler ile ödeyebilir ve rahat bir nefes alırsınız. Aksi takdirde kara listeye adınız eklendi mi 5 yıl boyunca kimse size kredi vermez. Ancak 5 yılın sonunda normal bankacılık işlemlerine dönüş yapabilirsiniz.

Ancak bu saydıklarımız ile kredi alabilirsiniz. Önceliğinizin kredi notu olduğunu unutmayınız. Kredi kartı borç yapılandırması ile aylık ödemeleriniz de düzenli ise kredi notunuz güzel bir şekilde artacaktır. Böylece bir kaç ay içerisinde de gelir belgenize göre kredi çekebilirsiniz. Ayrıca aşağıda sizler için hazırladığımız konu başlıklarını da incelemeyi unutmayınız.

Kredi Kartı Limiti Maaşımın Kaç Katıdır?

Kredi Kartı Kullanımında Yapılan 5 Hata

Eyvahh, Kredi Kartı Borcumu Ödeyemedim

Hayati Öneme Sahip Kredi Sicili Nedir

Yorum yapın