PTT Kart ve PTT Bonus Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ptt kart ve ptt bonus kredi kartı- Ülkemizin en kadim firmalarından olan ve kökü Osmanlıya dayanan ptt sadece posta ve telgrafta değil bankacılık işlemleri ile de vatandaşlara hizmet götürüyor. Ülkemizin yükselen değeri olan ptt yüksek hizmet kalitesi ile de gözleri üstüne çekiyor. Ayrıca çok hızlı çalışan bir sistemi olduğunu da söylemek gerekiyor. Diğer bankalarda bitmek bilmeyen sıralar ptt bankta olmuyor. Ayrıca TC numarası girerek müşteri ayrımcılığı da yapılmıyor. Herkesin sıra numarası ne ise ona rağbet göstermek zorunda. Buda esasen bir müşteri memnuniyeti sayılıyor. Farklı sıra numaraları veya öncelikli müşterinin olmadığı ayrımcılığın hiç olmadığı güzel bir sistem kurmuşlar. Deminde belirttiğim gibi arı gibi çalışan personeli olduğu için sıra numaranız çarçabuk geliyor.

PTT KART VE PTT BONUS KREDİ KARTI GENEL AÇIKLAMA

Bu yazımıza da sizlere son zamanlarda aşırı derecede rağbet gören pttkart grupları tanıtımını gerçekleştireceğiz. Çünkü bir çok kişinin cüzdanında yer almaya bile başladı. Sizlerde ptt kart almayı düşünüyor ve yeteri kadar bilgi sahibi değilseniz doğru yerdesiniz demektir. Bu yazıda ptt karta dair her şeyi bulabileceksiniz. Ben şahsen ptt kart avantajlarını araştırdıktan sonra ne kadar önemli bir kart olduğunu öğrendim ve 2 hafta önce başvurumu gerçekleştirdim. Artık bir çok banka işlemim için sıra beklemem gerek yok. Çünkü ptt atm ile işlemlerimi gerçekleştirebileceğim. Dilerseniz sizleri daha fazla sabırsızlandırmadan ptt kart tanıtımına geçelim.

PTT KART NEDİR?

Gerçek kişi posta çeki hesabı bulunanların hesaplarındaki paraları çekebilmelerini, anlaşmalı kurumların ödemeleri ve fatura ödemelerinin yapıldığı pratik bir karttır. Yıllık kart aidatı da bulunmamaktadır. Pttkart ile internet üzerinden 3d secure özelliği sayesinde alışverişlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca işsizlik maaşı aldığınızı farz edelim. İşsizlik maaşınız için de sıraya girmenize gerek yok. pttkart ile pttmatiklerden çekebilirsiniz. Bunun dışında işsizlik maaşınız genel itibariyle işkur tarafından ayın 27 si veya 28’i gibi ptt ye yatırılır. Ama ptt şubeleri sizlere her ayın 1’inde ödemenizi gerçekleştirir. Bu durum sizinde canınızı sıkıyorsa o halde ptt karta müracaat ederek hesabınıza yattığı anda maaşınızı çekebilirsiniz.

PTT KART BAŞVURUSU NEREDEN YAPILIR?

Pttkart başvurusu için; merkez ptt veya ptt şubelerine başvuruda bulunabilirsiniz. Burada sizlere bir ptt posta çeki hesabı açılacaktır. Ve işlem ücreti olarak 5 TL alınacaktır. (Pttkartınızı kapatacak olursanız bu 5 TL sizlere geri verilecektir.) Ptt şubesinden gerçekleştirdiğiniz başvuru neticenize göre ortalama bir ay içerisinde ptt kartınız adresinize gelecektir. Eğer ptt yetkilisi sizi adresinizde bulamaz ise ilgili ptt den almanız için kapınıza not bırakacaklardır. Ayrıca genel itibariyle de ptt yetkilisi sizi telefonla arayarak bilgilendirme de gerçekleştiriyor. Sizin ptt kartınızı almanız için toplam 2 ayınız bulunuyor. iki ay içerisinde kartınızı almazsanız kart iptal ediliyor ve parçalanıyor. Diyelim ki kartın geldiği zaman yıllık izindesiniz o zaman da bulunduğunuz şehirdeki mahalledeki ptt şubesine ptt kartınızı isteyebiliyorsunuz.

PTT KART İLE YAPILAN İŞLEMLER NELERDİR?

Sevgili okurlarımız bu soruyu da kısaca cevaplamaya çalışalım. Ptt kart ile pttmatiklerden; doğal gaz, elektrik, su, GSM telefon faturaları, HGS bakiye yükleme, posta çeki bakiye sorma, para yatırma ve çekme, anlaşmalı banka kredi kartı tahsilatı (16 banka), mobil havale kabul ve pttbonus kk borç ödeme  gibi bir çok işlemlerinizi gerçekleştirebiliyorsunuz. Normalde bu işlemler için bankalarda kuyruk sırasına girip dakikalarca beklemeniz gerekiyordu.

PTT BONUS KREDİ KARTINA DAİR HER ŞEY

Bonus fırsat ve ayrıcalıklarını sonuna kadar kullanabileceğiniz özel bir kredi kartı diyebiliriz. MasterCard logolu dur. Ptt bonus kredi kartı başvurularını merkez ptt lerde veya ptt şubelerinde gerçekleştirebilirsiniz. Classic(59 TL aidatı), Gold(66 TL aidatı) ve Platinum(73 TL aidatı) diye 3 çeşit kart seçeneği bulunmaktadır. Bu kartların ilk yıl aidatı bulunmamaktadır. Kart aidatı 2. yıl itibariyle alınmaya başlanacaktır. Ptt bonus kart hesap kesim tarihi olarak da iki farklı seçenek sizlere sunuluyor. 1.si her ayın 8’inde, 2. seçenek ise; her ayın 24’ünde. Çağrı merkezinin iletişim telefon hattı ise 444 1 788 olarak belirlenmiştir.

Pttkart ve ptt bonus kredi kartı hakkındaki her şeyi ve daha fazlasını kaynağından araştırarak sizlere  sunmaya çalıştık. Ayrıca konumuz ile bağlantılı olduğunuz düşündüğümüz Ptt kredi başvurusu konulu yazımıza da burayı tıklayarak ulaşabilir ve ihtiyaçlarınızı uygun faiz oranları ile gerçekleştirebilirsiniz.

BAYANLARA %90 ERKEKLERE %70 GERİ ÖDEMESİZ KOSGEP KREDİSİ VAR BİLİYOR MUSUNUZ ?

Alternatif olarak benim başka şekilde kredi almam lazım, ne memurum ne de çalışanım ne de sigortam var diye düşünüyorsanız mutlaka KOSGEP kredilerine başvurmalı ve işyeri açmalısınız. Özellikle Bayanlar için inanılmaz derecede hibe kredileri var tüm ayrıntıları ve açıklamaları aşağıdaki linkten bulabilirsiniz. 150.000.- TL YE kadar hibe kredisi alabilirsiniz.

KOSGEP KREDİSİ İÇİN İŞTE TÜM DETAYLAR TIKLAYINIZ !

FACEBOOK’TA BU YARARLI KONUYU PAYLAŞIR MISIN LÜTFEN ?

Saygılar. 724 KREDİ

“PTT Kart ve PTT Bonus Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?” üzerine bir yorum

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.