Geri Ödemesiz Kosgeb 150.000 TL Teknopazar Destek Programı

Kosgeb teknopazar destek programı- Küçük ve orta ölçekli işletmeleri geliştirme ve destekleme idare başkanlığı teşvikleri ile her geçen gün yeni projeler desteklenerek yeni iş kapıları oluşturuluyor. Bir önceki yazımızda kosgeb hibe kredi nasıl alınır sorusunu cevaplandırmışdık. Bu yazımız ile de küçük ve orta işletmelerin reklamlarını yapabilmeleri adına desteklenen teknopazar kredisinden söz edeceğiz. Çünkü küçük ölçekli iş yerlerinin oldukça fazla şikayet ettikleri olan bir konu kendilerinin tanıtımını yapamama.

KOSGEB TEKNOPAZAR DESTEK PROGRAMI ÖN BİLGİLENDİRME

Çok güzel bir iş yeri kurduğunuza inanıyorsunuz. Hatta ve hatta yurt dışında bile sergilenirse bir çok firmanın rağbet göstereceğine de inanıyorsunuz ama maalesef işletmenizin ve ürünlerinizin tanıtımını yapmakta maddi olarak güçlük çekiyorsunuz. Bankalar yeterli kredi vermiyor. Verseler bile faiz oranlarının altından kalkmanın imkanı çok zor. Bu durumda keşke bir yerden bir miktar para gelse de ihtiycımızı görsel dediğiniz anda kosgeb yardımınıza yetişiyor. Sıkı tutunun çünkü şimdi söyleyeceklerim sizleri de heyecanlandıracak. Bu program sayesinde yurt dışındaki tanıtım ve pazarlama faaliyetleriniz için 100.000 TL, yurt içindeki tanıtım ve pazarlama faaliyetleriniz içinde 50.000 TL olmak üzere toplam; 150.000 TL geri ödemesiz destek sağlanıyor. Nasıl dediğim gibi heyecan verici bir haber değil mi? Dilerseniz bu hibe programını ayrıntıları ile inceleyelim.

KOSGEB TEKNOPAZAR DESTEK PROGRAMI

Daha yeni bir destek programı olan Teknolojik Ürün Tanıtım ve Pazarlama Destek Programı (Teknopazar) 12 Temmuz 2016 tarihinde yürürlüğe girmiştir. İşletmelerin teknolojik ürün/prototip tanıtım giderlerine destek veriliyor. Program desteği yüzde yüz sağlanıyor ve 12 ay boyunca devam ediyor. Program desteği toplam 12 ay sürüyor. Tabi bizim milletin aklı ticarete yattığı için hemen şu soru aklınıza takılmış olabilir. Bu programdan kaç defa yararlanabiliriz? Teknopazar destek programından en fazla 1 defa yararlanabiliyorsunuz.

TEKNOLOJİK/PROTOTİP İLE NE KASTEDİLMEKTEDİR?

Değerli okurlarımız; prototipin kökü antik yunana dayanmaktadır. Bir nesne veya olgu da diyebiliriz. Yani ürününüzü en basit ve en ilkel elle tutulur bir şekilde istenildiğinde sunmanız gerekmektedir. Teknolojik prototip ile de bu maddeyi, ürünü veya nesneyi daha da geliştirebilir ve tanıtımınızı fuarlarda veya iş toplantılarınızda rahatlıkla yapabilirsiniz. Bu sayede yatırımcılarda pazarlamayı düşündüğünüz ürününüzü 3 boyutlu olarak görecek ve kafalarındaki soru işaretleri de kalkmış olacaktır. Bundan dolayıda bir ürün geliştirilirken veya projelendirilirken bunu gerek geometrik açıdan gerekse kullanılabilirlik açısından doğru tasarlanması gerekmektedir. İş yerlerinin belkide en fazla para harcadıkları ve masraf yaptıkları alan burasıdır. Albenisi ve çekiciliği yüksek teknolojik bir prototip güzel bir anlatım ile her zaman büyük yatırımcıların zihinlerinin bir tarafında yer alacaktır.

Sizlerde işletmenizin mahiyetine göre ürettiğiniz ürünleri veya üretmeyi planladığınız ürünleri güzel bir proje ile 150.000 TL destek alarak tanıtımını bedavadan gerçekleştirebilirsiniz. Eğer zaten ürettiğiniz bir ürün ise bunun için tekrardan masraf harcayıp 2. bir prototip yapmanıza gerek yok. Zaten elinizde somut örneği olacaktır. Bunun için sadece güzel bir proje hazırlamanız gerekecektir. Böylece cebinize paranızı alıp yurt içinde, yurt dışında ve yazılı medyada ürününüzü tanıtabilirsiniz.

Lakin ürününüze yeni bir özellik katmak veya sıfırdan yeni bir ürün tasarlamak istiyorsanız da bunun için hem iyi bir proje oluşturmanız hemde iyi bir tasarımcıyla çalışmanız gerekecektir. Ama bunda da çekinmenize gerek yoktur. İyi bir ürünün tanıtılması ve piyasaya tutunması girişimcilik ruhu ile gerçekleştirilir. Cebinizden ekstra masraf çıkacak diye de korkmayın. Çünkü size verilecek hibe rakamı, yapacağınız tüm harcamalar dikkate alınarak belirlenecektir.

TEKNOLOJİK ÜRÜN TANITIM VE PAZARLAMA DESTEK PROGRAMINDA NELER  DESTEKLENMEKTEDİR?

Bu soruyu ise şöyle cevaplayalım. Basılı veya elektronik tanıtım materyalleri, yurt içi ve yurt dışı fuarlara katılım, gümrük işlem giderleri ile elektronik ticaret sitelerine üyelik giderlerinin karşılanması hedefleniyor. Ayrıca tanıtım ve pazarlama faaliyetleri ile seyahatlerde işletmenin görevlendireceği iki çalışanının ulaşım giderleri ile konaklama giderleri karşılanıyor. Bunun yanı sıra medyada sizlerin teknolojik ürün/prototipin tanıtımı giderleri de karşılanmaktadır.

Değerli okurlarımız, yeni bir hibe programı olan Kosgeb teknopazar destek programının tüm küçük ve orta dereceli işletmelerce de bilinmesi ve haberdar olabilmeleri adına lütfen bu yazımızı sosyal platformlarda da (facebook, twitter vb.) yaymanızı rica ediyoruz. Çünkü belkide bir dünya markası haline gelecek değerde yerli firmalarımız, bir destek eline ihtiyaç duyuyor olabilir. Unutmayın bir dalga sayesinde bir başka ve bir başka dalga oluşarak kocaman bir dalgayı oluşturabilir. Sizlerde projenizi hazırlayarak bu imkanlardan yararlanabilir ve bir tanıdığınıza da bu hibeden bahsedebilirsiniz. Ayrıca Kredi borcumu yatırdım kredi notum ne zaman yükselir? konulu yazımız için de burayı tıklamanız yeterli olacaktır.

 

“Geri Ödemesiz Kosgeb 150.000 TL Teknopazar Destek Programı” üzerine 3 yorum

    • Merhabalar İsa Bey,
      724kredi.net olarak sizleri bilgilendirme amacı gütmekteyiz. Ayrıca bir gelir beklentisi içerisinde de değiliz. Bundan dolayı güncel ve doğru bilgileri kaynağından alıp süzgeçten eleyerek sade ve yalın bir anlatım ile sizlerin istifadelerine sunmaktayız. Eğer bir sorunuz varsa gönül rahatlığı ile bu platformda sorabilirsiniz. Bizlerde dilimizin döndüğü kadar ve bilgimiz çerçevesinde sizlere yardımcı olmaya çalışırız. Kolay gelsin…

      Yanıtla

Yorum yapın