Hayalinizdeki Araca Kavuşmak Finansbank Standart Taşıt Kredisi ile Artık Çok Daha Kolay

Finansbank standart taşıt kredisi- Otomobiller 19. yüzyılda buharın kullanılmaya başlanması ile üretilmeye başlanmıştır. Esasen ilk olarak atların ve diğer hayvanların çekimi ile gerçekleştirilen arabalar hem eşyaların taşınmasında hemde bir yere göç edilirken kullanılan en büyük yardımcı niteliğindeydi. Zamansal gelişim ile benzin, lpg li araçları güneş enerjili ve elektrikli hibrit otomobiller izlemektedir. Araba ve otomobiller zamanında bir lüks araç iken günümüzde zaruriyeti olan büyük bir ihtiyaç halini almıştır.

FİNANSBANK STANDART TAŞIT KREDİSİ ÖN BİLGİ

Özellikle yaşını doldurup ehliyet alan gençlerin en büyük hayalidir de diyebiliriz. Sizin de hayalinizde spor bir araba var ama yeterli paranız yok ne yapsam diye düşünüyorsunuz. Birde durmadan diğer gençler de mahallenizden geçerken havalı ve cakalı parçalar dinleyerek geçiyorlar sanki size nispet yapar gibi. Bir an aklıma İsmail YK‘nın o meşhur şarkı sözü geldi. “Sıfır kilometre yeni bir araba alırım. Mahallede kızlara ben havamı atarım…” Halbuki bir arabanız olsa ne kadar da güzel olurdu butür parçaların sesini açarak özgürlüğü sonuna kadar yaşamanız. Bizlerde bu zor durumdan kurtulabilmeniz adına finansbank standart taşıt kredisi yazısını derlemeye çalıştık. Dilerseniz neler var? Neler yok? hep beraber inceleyelim.

FİNANSBANK STANDART TAŞIT KREDİSİ HAKKINDAKİ HER ŞEY

Finansbank standart taşıt kredisi için sıfır kilometre ile 5 yaşındaki araçlara kadar 48 aya varan vade ile ödeme imkanı sunulmaktadır. Ayrıca 6-8 yaşında olan araçlar için ise 10 yılı geçmeyecek şekilde ödeme imkanı oluşturulmaktadır. Binek ve hafif ticari araçlarda kullanılabilen bir taşık kredisidir. Bu kredi türünde alacağınız aracı teminat olarak gösterebiliyorsunuz. Dilerseniz kredi masraflarını da kredi ile birlikte vadelendirerek rahat rahat ödeyebilirsiniz. Ödeme planınızı oluştururken kendi mali durumunuza göre ayarlayabilme imkanı da bulunmaktadır. Dilerseniz sabit, esnek veya anapara ertelemeli olarak kredi kullanabilirsiniz.Fatura tutarı 50.000 TL olan sıfır kilometre araçların %70’i, 50.000 TL nin üstünde olan kısmının ise %50 si taşıt kredisi olarak verilmektedir.

FİNANSBANK TAŞIT KREDİSİ İÇİN GEREKLİ OLAN BELGELER

Taşıt kredisine başvuru yapabilmeniz için bazı belgeler gerekmektedir. Bu belgeleri hazırladığınız zaman işlemlerinizde oldukça hızlı bir şekilde ilerleyecektir. Arzu ederseniz finansbank standart taşıt kredisi için gerekli olan belgeleri de şu şekilde sıralayalım. Öncelikle; Sıfır kilometre araç satın alınacaksa proforma, eğer satın alacağınız ikinci el ise ruhsat fotokopisi ayrıca aracı satın aldıktan sonra noter satış senedini hazırlamanız gerekmektedir. Bunlara ilave olarak da Nüfus cüzdanınız, ikametgah belgesi veya son aya ait cep telefonu faturası ve maaş bordro – gelir belgenizi de sunmanız gerekecektir. Bu belgeler ile hayalinizdeki araca kavuşabilirsiniz.

ÖRNEK MALİYET TABLOSU

Değerli okurlarımız, 20.000 TL üzerinden bir maliyet tablosunu isterseniz beraberce çıkaralım. 20.000 TL ihtiyacınız varsa ve bunu 24 ay vade ile ödemek istiyorsanız faiz oranı %1,40 olarak belirlenecektir. Ayrıca kredi tahsis ücreti de 50 TL dir. Aylık ödemeniz gereken rakam ise; 1.019,48 TL dir. Yıllık toplam maliyet oranı ise %20,16 dır. Bu ücretlere kredi tahsis ücreti dahil iken, kasko, zorunlu trafik sigortası ve hayat sigortası dahil değildir. Bu husuda belirtmem gerekiyordu.

Finansbank standart taşıt kredisi hakkında yanılmıyorsam tüm detayları ve ayrıntıları belirttim. Sizleri kesinlikle yanlış yönlendirmek istemediğimden kaynağında belirtilen bilgilerin özetini sizlere sunduk. Bence uygun ve değerlendirilmesi gerekilen bir taşık kredi fırsatı. Sizlerinde sabit bir geliri var ise hayallerinizi daha fazla ertelemeyin ve o çok istediğiniz otomobili alınız. Ayrıca Finansbank borç transfer kredisi ile rahat bir soluk alın konulu yazımıza da buradan ulaşabilir ve kredilerinizi tek bir çatıda birleştirebilirsiniz.

 

Yorum yapın