Evlere Şenlik Kosgeb Kobi Proje Destek Programı ile Yap Projeni Kap 150.000 TL ‘yi

Kosgep hibe kredileri Kosgeb kobi proje destek programı- Değerli 724kredi.net‘in sevgili okurları, yine çok fazla merak edilen bir konunun tanıtımı ile karşınızdayız. Bir çok kişi harika bir projem var acaba yapabilir miyim? Sorusunu belki günde yüzlerce kez soruyor. Lakin bu soruyu yanlış yerlere sorduğundan maalesef doğru bir cevap ve yönlendirme de bulamıyor. En sonunda da hayalindeki projeyi gerçekleştirebilme adına bankalardan yüksek faizli krediler çekme durumunda kalıyor. Peki bu duruma KOSGEB ile çözüme kavuşturma olasılığınızın olduğunu söylesem? ne dersiniz? Her halde cevabınız Valla mı? olacaktır. Evet yanlış duymadınız geri ödemesiz bir devlet desteği olan kosgeb en büyük destekçiniz olmaya devam ediyor.

KOSGEB KOBİ PROJE DESTEK PROGRAMI GENEL DEĞERLENDİRME

Bu yazımız ile de kosgeb kobi proje destek programı hakkında ki her şeyi en ince ayrıntısına kadar sizler ile paylaşmayı hedefliyoruz. Sizlerde bir işletme sahibiyseniz ve bir projeniz var ise doğru yazı üzerinde bulunuyorsunuz demektir. Küçük ve orta işletmeleri geliştirme ve destekleme idaresi başkanlığı (KOSGEB) resmi bir kuruluştur. Bundan dolayıda küçük işletmelerin giderek büyümelerini teşvik etmek amacı ile hem yol gösterici hemde en büyük maddi destek kapısıdır. Ayrıca verilen eğitimler ile daha büyük ve girişimci bir işletme sahibi olabilmeniz adına da emek sarf eden ve yol gösteren bir kurumdur.

KOSGEB KOBİ PROJE DESTEK PROGRAMI NEDİR? KİMLER BAŞVURUDA BULUNABİLİR?

Kosgeb, işletme sahiplerinin işlerini büyütmeleri ve ilerlemesi adına proje tabanlı destek programını geliştirmiş durumda. Burada kobilerin, iş yerlerini nasıl daha iyiye götürebilirim sorusunu düşünmeye ve buldukları çözüm yollarını projeye dökmeleri isteniyor. Anlayacağınız KOSGEB piyasada tutuna bilmeniz için sonuç itibariyle yapmanız gereken şeyleri hem bir an önce yapmaya teşvik ediyor, hemde hem de bunun için size karşılıksız para veriyor. Şaka mı yapıyorsun diye içinden geçirenler olacaktır. İnanın ki şaka yapmıyorum. Sadece yapmanız gereken şey; işletmenizi nasıl daha ileri seviyeye götürebilirim sorusunu kendinize sorup güzel bir proje hazırlamanız. Ayrıca yeni bir ürün üretmek için de proje geliştirebilirsiniz.

PROJENİN AMACI NEDİR?

Bu projenin amacı; işletmelere özgü sorunları yine işletmeler tarafından hazırlanan projeler ile çözüme kavuşturma. Yani anlayacağınız sizi biraz da analitik düşünmeye ve karşılaşacağınız sorunlar ile baş etmeye teşvik ediyor. Anlayacağınız kobiler de proje kültürü ve bilincinin oluşturulması hedeflenmiştir. Ayrıca projenizde de ihtiyaç duyduğunuz maddi kaynağı da sizlere karşılıksız olarak vereceklerdir. Bu programın süresi 3 yıldır. Ayrıca proje süresi ise; 6-24 ay (+12 ay) olarak belirlenmiştir. Yani ben projemi 8 ay sonra gerçekleştireceğim ona göre ödeme yapın diyorsanız bunu somut olarak 8. ayın sonunda KOSGEB yetkililerine göstermeni ve ispatlamanız gerekiyor.

KAÇ LİRA DESTEK VERİLMEKTEDİR?

Kosgeb kobi proje destek programına en fazla 150.000 TL karşılıksız olarak destek verilmektedir. Buda yüzünüzü güldürecek bir rakamdır. Özellikle de küçük işletmeler için oldukça anlamlı bir miktar diyebiliriz. Proje yapmayı bilmiyorum diyorsanız da çekinmeyin ve korkmayın. Bu projeyi yapan her ilde bir sürü şirket var. Yani siz kafanızdaki projeyi çözüm yolları ve tüm ayrıntılarıyla aktarıyorsunuz, şirketler bin veya iki bin liraya sizler için güzel ve desteklenebilecek bir proje hazırlıyorlar.

DESTEKLENECEK PROJE KONULARI NELERDİR?

Yukarıda da belirttiğim gibi bu yazımız ile kobilerin aklında soru işareti bırakmamayı hedeflediğimiz den her ince ayrıntıyı sizlere aktarıyoruz. Bu projede hangi konular destekleniyor siye soruyorsanız buyurun; İşletmelerin ürün, pazarlama, yönetim-organizasyon, dış ticaret, insan kaynakları, mali işler ve finans, bilgi yönetimi gibi konularda destek alabiliyorsunuz.

DESTEKLENECEK PROJE GİDERLERİ NEDİR?

Değerli okurlarımız projenizin kabul edilmesi için proje dışındaki hiç bir maddi kalemi bu projeye dahil etmemeniz gerekiyor. Yani personel sigorta gideri, inşaat, arsa, taşıt aracı, vergiler, doğal gaz faturası ve kira gideri gibi şeyler gider arasında gösterilememektedir. Bundan dolayı açık gözlülük yapmaya kalkışmayın. Atalarımızın güzel bir sözü var dır; cin olmadan çarpma diye. Durduk yerde plakanızı hafızalara yazdırmayın. Siz ne kadar esnaf olursanız olun bu işler bir kritere maddeye ve kanuna göre yapılıyor. Bundan dolayı projenizde şunu da gider olarak göstereyim nasıl arada kaynar ve görülmez derseniz en başta kaybetmişsiniz demektir. Çünkü projenizde olan her şey didik didik denetlenmek de.

Şu önemli maddeyi de belirtmem gerekiyor; Proje kapsamında desteklenmesi uygun görünen diğer grupların toplamı Kurul tarafından belirlenir ve sabitlenir. Her bir proje grubunun desteklemeye esas tutarı; makine, teçhizat, ham medde, malzeme için, sabitlenen toplam tutarın %10’unu ve personel, yazılım, hizmet/diğer gider gruplarının her biri için %40’ını geçmeyecek şekilde belirlenir.

Benim de bir projem var ama bu proje bana uymuyor. Benim daha farklı bir düşüncem ve sıkıntım var diyorsanız KOSGEB’in daha farklı projelerinden yararlanmaya ne dersiniz? O halde aşağıda sizler için seçtiğimiz linklere muhakkak göz atmanızı tavsiye ederiz.

GERİ ÖDEMESİZ KOSGEB 150.000 TL TEKNOPAZAR DESTEK PROGRAMI AYRINTILARI İÇİN TIKLAYINIZ.
KOSGEB HİBE KREDİ NASIL ALINIR? TÜM DETAYLARI İLE BURADA

TÜM İHTİYAÇ SAHİBİ KOBİLERİN YARARLANABİLMESİ İÇİN LÜTFEN BU KONUYU FACEBOOK  VE DİĞER SOSYAL İLETİŞİM ARAÇLARI İLE PAYLAŞIR MISINIZ?

Yorum yapın