Kosgeb hibe kredi nasıl alınır işte tüm ayrıntılar

Acilen para bulmanız gerekiyor fakat sizler iş yeri açmak için bir türlü parayı bulamıyorsunuz. Tamam yaşadınız artık hibe kredi veren Kosgep tarafından koruma altındasınız. Tabiki net ve doğru bilgiler ile sizleri donattıktan sonra, kafanızda bir yanan ampülün belireleceğinden emin olabilirsiniz.

KOSGEP KREDİSİNİ KİMLER ALABİLİYOR

Sık sık insanların yönelttiği sorulardan birisi bu, Kosgep kimlere kredi vermiyor. Bunları sizlere yanıtlamak adına kredi alamayacağınız sektörleri söylemek ve yazmak istiyorum. Hayvancılık yapmak isteyenlere, Rentecar yani araç kiralama işi yapmak isteyenlere, otobüs firması kurmak için başvuranlara, emlakçılara, muhasebecilere alkollü içecekleri alayım satayım diye düşünen Tekel düşkünlerine kosgep hibe kredi asla vermemektedir.

KOSGEPTEN NE KADAR HİBE KREDİ ALABİLİYORUM

Kosgep tarafından desteklenen söktörlere ait bir iş koluna girecekseniz ve projenizi hazırlattı iseniz ( bunu hazırlayan kişiler var 1-2 bin tl arasında ) siz en fazla 50.000 TL karşılıksız geri ödemesiz, 100.000 TL de faizsiz geri ödemesiz hibe kredisi alabiliyorsunuz.

KOSGEP KREDİ ALMA ŞARTLARI NELERDİR İŞTE BURADA ?

* Öncelikle eğitime tabi tutulacaksınız arkadaşlarım. Ve sizlere önemli bir de not vereyim diğer sitelerde yok başıma geldiği için biliyorum. Daha önceden adınıza bir işyerinin açılmamış olması gerekiyor. Yani adınıza vergi levhası kesinlikle olmayacak, var ise boşuna uğraşmayın emin olun alamayacaksınız. Girişimcilik Eğitimine katılacaksınız bunun süresi akşam 16-21 saatleri arasında akşam okulu diyebileceğimiz bir şekilde yapılacak ve 32 saat boyunca ders alacaksınız. Daha önceden bu eğitimin süresi 70 saatti yeni dönemde 32 saate düşürüldü bu eğitim süresi. Bu eğitimi tamamlayanlar 200 tl karşılığında sertifikalarını alacaklar. Bu birinci aşamaydı. Toplamda eğitim süresi ise 12 gün arkadaşlarım bilginiz olsun.

KOSGEPTEN HİBE KREDİ ALMAK İÇİN BİR ADET PROJE GEREKİYOR

Ben öncelikle Türk Oğlu Türküm 🙂 Dolayısı ile kafamın ve bu konuyu okuyan insanların kafasının nasıl çalıştığını çok iyi bilirim. Arkadaşlarım, öncelikle hangi işi yapacağınıza karar veriyorsunuz. Tabiki bu yapacağınız iş kolununda hibe yani kosgep kredisi alabilirliliğini düşüneceksiniz. Şimdi proje yaptıracaksınız arkadaşlarım. Market işi yada benzeri bir iş kolu kuracak olanlar özellikle bayan olurlarsa deske oranı artıyor. Şehirlere göre değişiklik gösterse de Devlet Baba bayanların iş yapmasını istiyor. Bu itibarla olacak ki, bayanlara verilen hibe kredilerinin %90 oranı kendilerine verilirken, biz irkeklere malesef bu oran % 70 olarak çıkıyor bilginiz olsun. Proje işini Kosgep civarlarına gittiğinizde, insanların yaptığını ve ücrete mukabil olarak 1-2 bin tl bazında yaptıklarını göreceksiniz. Mecbur muyum ? Evet proje yok ise para da yok arkadaşlarım mecburen öpüle öpüle yaptıracaksınız. 🙂

HERKESE 50.000 TL KREDİ VERİLİYOR AMA İŞ KURMANIZ GEREK 

Hemen hemen herkese bu kredi ve yukarıda sağladığımız bilgiler ışığında sertifika gerekiyor. Bu eğitime girmiş herkese kredi veriyorlar. Kosgep Hibe Kredilerin mantığı nedir diyenlere hemen açıklama yapalım. Kredi verilen sektörlerde iş açanları desteklemek amacı ile KOSGEP devlet destekli krediyi veriyor sizlere sizlerde daha sonra bu yaptığınız masrafları belgelendirerek alınan kredinin ‘ 70 lik kısmını cebe indiriyorsunuz. Tabiki bazı  şartlar var onları da hemen dip not olarak verelim.

KOSGEPTEN KREDİ ALARAK MARKET AÇACAK OLANLAR DİKKAT ; Alacağınız kredide Türk mantığını çalıştırıp gözü açıklık yapmayın sakın. Market açacak olanlara ilk etapta başka iş yeri açacak olanlara 30.000 TL kredi veriliyor. Bunun içinde 1 işçinin maaşı sigortası, dükkan kirası market açacaksanız market dolabı, klima, terek ücretleri de içinde, Bu aldığınız malları 1,5 ay sonra sizi teftişe gelecek olan KOSGEP çalışanları tek tek inceliyorlar. Eğer dükanınızda kullanmak üzere aldığınız klima 24 bin btü lük ise ve dükkanınıza yapıan ölçümlerle 12 bin btü klima yeterli gelecekse yandınız bunun ücretini alamıyorsunuz. Yani tek tek aşama aşama olması gerektiği kadar malzemeleri almanız gerekiyor.

KOSGEP İLK ETAPTA NE KADAR PARA VERECEK ?

İlk aşamada dükkanınızı açmak üzere sizler 30.000 TL parayı kullanabileceksiniz. Bu paranın içinde, dükkan kirası, eleman parası, elemanın sigortası ve maaşı, işyerinize aldığınız klima ( aşırıya kaçmayın araştırmadan da klima almayın ne yetiyorsa o ) bilgisayar, masa sandalye, market ise raf buzdolabı vs vs için bu parayı alacaksınız.

Kosgep kredisi alabilirsiniz
Kosgep kredisi alabilirsiniz
KOSGEPTEN HİBE KREDİ ALIRKEN BANKA BORCU OLANLAR NE YAPACAK ?

Kosgep’in herhangi bir banka ile bağlantısı bulunmamaktadır. Dolayısı ile sizin alacağınız kredi tutarı Kosgep’i bağlamıyor yani alırsınız. Kredi borcunuz varsada alırsınız. Ammaaa eğer 100.000 TL alayım derseniz o zaman işin rengi değişiyor. Devlet tarafından sizden teminat mektubu isteniyor. Bu teminat mektupları da bankalardan ya da garanti fonundan alınacağı için, bu teminat mektubunu alamayabilirsiniz. Ama maksimum kredi borcu olanlar 50.000 TL ye kadar krediyi bu şartlar olmaksızın, araştırılmaksızın hooop alabiliyorlar.

KOSGEPTEN KREDİYİ ALDIM DÜKKANIMI AÇTIM PEKİ YA DENETLEMELER VE İŞYERİNİN AÇIK KALMA DURUMU NEDİR ?

Çok güzel, aferin size daha düne kadar para para diye ağlarken Devlet Baba’mız tarafından verilen hibe krediyi aldınız süper. Bakın arkadaşlarım 3 yıl boyunca KOSGEP yetkilileri tarafından dükkanınız denetlenecek ve 3 yıl boyunca işletmenizi kapatamayacaksınız Alınan kredilerde durumun kötü şekilde alınması ve kullanılması durumunda verilen paraların tamamı yasal faizleri ile icra yolu ile sizden tahsil edilecektir bilginiz olsun.

KOSGEPTEN HİBE KREDİYİ ESNAFLAR ALABİLİYOR MU ?

Yukarıda sizlere daha önceden adınıza bir vergi levhanızın bulunmaması durumunu anlatmıştım. Bu durum daha önce vergi levhası olan ve işyerini kapatanlar için geçerlidir. Adınıza vergi levhanız var ise ve işiniz halen devam ediyorsa sizler de KOSGEP ten kredi alabilirsiniz bunun için Kosgep ile görüşmeniz gerekiyor. Bizim bu konuda asıl hedefimiz, hiç işyeri olmayan ve işyeri açmak isteyen bayanlar ve erkeklerdir. Amma güççük esnaflar büyükler alayınız da kredi alabiliyorsunuz başvuruda bulunmanız gerekiyor.

BU KOSGEP NE AYAKTIR KİMDİR NECİDİR ALLAŞKINA ? MAKSİMUM NE KADAP PARA ÖDÜYOR BANA ?

KOSGEP bir devlet kuruluşudur. Ali ile Ahmet ile  ya da herhangi bir devlet bankası yada özel banka ile uzaktan yakından alakası bulunmamaktadır. Parayı Diret olarak sizler KOSGEP’ten alıyorsunuz. Maksimum olarak sizler şu şekilde kredi alacaksınız açıklayıcı olsun diye aşağıdan yazayım. Bu arada bayanlar %20 daha karlı bilginiz olsun. Diyelim ki;

50.000 TL Hibe kredi almak istiyorsunuz, Bunun için açacağınız işletmenin kurulması için gereken giderler ve fatura tutarlarının 70.000.- TL

100.000 TL Hibe kredisi almak istiyorsanız, Bunun için açacağınız işletmenin kurulması için gereken giderler ve ibraz etmek zorunda olduğunuz fatura tutarı ise 130.000.- TL olmak zorundadır.

Bu kredilerin de tam olarak onaylanabilmesi ve kredileri alabilmeniz adına, yaptırdığınız iş planınızın kosgep tarafından mecburen onaylanması gerekiyor. Onaylanmaz ise parayı alamazsınız. Buna göre projenizi düzgün yaptırın.

PEKİ ADIMA İŞYERİM VAR BUNU KAPATSAM FAAL OLARAK ÇALIŞMAMI DURDURSAM ALABİLİR MİYİM ?

Evvet alabilirsiniz tabiki bazı şartlar var, Faal olarak çalışan işyerleri için devir destek kredisi veriliyor, Bazı şartları da bilmeniz gerekiyor. İşyeri sahibi kapanş verecek, siz bu işyerini açmak için kredi alabiliyorsunuz. Tabiki işyerinde kullanılacak olan makina ve gerekli araçların alet edevatın yaşının 3 ü geçmemesi gerekiyor. 3 yılı geçen alet edevat için kredi alamazsınız. Bu arada şunuda açıklayayım. Bir arkadaşınız akrabanızın işyeri var ve siz bu işyerini kendi üzerinize devrediyorsunuz umarım anlatabilmişimdir. 🙂

İŞYERİNDE NELERİ ÖDÜYOR BU KOSGEP ?

4 Yıl mezun bir işçinin elemanın maaşının ve giderlerinin yüzde %50 sini öderken aynı zamanda personelin sigortasının vs vs giderlerinin de yüzde ellisini ödüyor ( 1.000 tl ye kadar maksimum ) Yurt dışı gezisi ( işle alakalı ) masraflarının ve fuar araştırma giderlerininde yüzde ellisini ödüyor bilginiz olsun. Herşeyi ödüyor yav 🙂

BİR KİŞİ KOSGEPTEN HİBE KREDİYE KAÇ KERE BAŞVURU YAPABİLİYOR ?

Arkadaşlarım, hibe krediye başvuran arkadaşlarımız yukarıdaki şartları yerine getirdiğinde, 3 yıl boyunca dükkanı kapatamadığından dolayı, Bu süreden sonra yani üç yıldan sonra bir kez daha aynı işlemler ya da başka bir iş kolu için tabiki krediye başvuru yapabiliyorsunuz. Ama mantıklısı bir bayanın adına başka bir iş başvurusu olacaktır Bilginiz olsun.

SIFIR FAİZLİ KOSGEP KREDİSİNİ NE ZAMAN GERİ ÖDEYECEĞİM ?

Krediyi aldınız ve işyerinizi kurdunuz. Merak etmeyin hemen geri ödeme yapmıyorsunuz. Hibe kredisi haricinde alınan tutarı sizler 2 yıl sonra 8 eşit taksilte ve üstelik 3 ayda bir olarak geri ödeyeceksiniz.

724KREDİ sitesi olarak sizlere hayatlarınızda ve yeni kuracağınız işyerinde başarılar diliyorum. Hibe kredi verilen iş sektörlerinin listesini hazırlıyorum en kısa sürede sitemizden paylayacağım. Sorusu olanlar lütfen konumuzun altından, bizlere değerli yorumları ile dönüş yapsınlar. Konumuzu beğenenler sosyal medya aracılığı ile sesimizi duyurabilirse minnettar kalırız. Zira sizin durumunuzda olan ve bu konudan bihaber olan insanlara da bir hayır yapmış olursunuz.

KOSGEPTEN GERİ ÖDEMESİZ 150.000.-TL TEKNOPAZAR KREDİSİN ÇIKTI AYRINTILAR

FACEBOOK’TA BU YARARLI KONUYU PAYLAŞIR MISIN LÜTFEN ?

Saygılar. 724 KREDİ

http://www.724kredi.net/kosgeb-kredileri/kosgebten-onay-alan-projeler-ornekleri-bulabilirsiniz/

 

“Kosgeb hibe kredi nasıl alınır işte tüm ayrıntılar” üzerine 39 yorum

  • Merhabalar Arife Hanım; Herkes kendi beceri ve ilgi alanına göre iş yeri açıyor. Salça yapım işinde uzmansanız neden olmasın. Kosgeb eğitiminizi alıp, projenizi de sunuyorsunuz. Üstelik bayanlara pozitif ayrımcılıkta söz konusu. 10 kişi alınacaksa bunun 6-7’si bayan oluyor. Hangi işte başarılıysanız o yönde kendi işinizi kurabilirsiniz. Bu bir çay bahçesi olabileceği gibi, kırtasiye de olabilir hatta fabrikada.

   Yanıtla
 1. Yazınızın başında hayvancilik yapmak isteyenlere kredi verilmiyor dediniz ama yinede sormak istiyorum. Ben büyük bas hayvan ahırı yapmak istiyorum KOSGEB kedisinden yararlanabilirmiyim

  Yanıtla
  • Selamlar Şeref Bey,
   Şimdilerde Kosgeb bir çok projeye kredi ve hibe veriyor. Ama hayvancılık yapmayı düşünüyorsanız bence kosgeb yerine ziraat bankasına yönelin ve buradan kredi almaya çalışın. Çok uygun kredi kampanyaları var. Kosgeb hem uğraştırıcı hemde projeniz beğenilmezse para alamama durumunuzda var. Ayrıca 724.kredi.net olarak ileri günlerdeki yazılarımızda ziraat bankası hayvancılık kredilerine değineceğiz.

   Yanıtla
 2. Mrhb admin verdğin önmli bilgiler içn öncelikle tşk ederim kndm adına sorum şu:proje hazrlyan şirktler yada şahıslar o projeyi ne kadr garantileyeblirler çünkü 2 bin tl az bi para değil proje kabul edilmesse bu paramı geri alabileckmiym nasıl olacak

  Yanıtla
  • Selamlar, Emin,

   Tabiki paranızı geri alamazsınız ama emin olun onlar işi biliyorlar. Daha önceden onay almış olan proje örneklerini hazırlayarak sizin projenizinde onaylanmasını sağlayacaklardır. Projeyi yaparken de konuşun mutlaka bu olmazsa başka proje için para vermem vs deyin. Artı sizinki onaylansın ki bu vatandaşın reklamını yapasınız. Bu itibarla kimse olmayacak işe girmek istemez.

   Yanıtla
 3. SELAM BEN MEHMET ALİ İNAN BEN BADANA BOYA TAMİRAT LAMİNANT FAYANS İSLERİ İCİN KUCUK BİR DUKKAN ACMAK İSTİYORUM KOSGEB DEN BUNUN İCİN KREDİ ALABİLİRMİYİM

  Yanıtla
  • Selamlar Alihan Bey,
   Elbette hayalinizdeki küçük dükkanı açabilirsiniz. Bunun için ilk önce İŞKUR’dan kosgeb eğitimine başvurmanız gerekmektedir. daha sonrada proje sunacaksınız. Projeniz kabul edilirse ne kadar destek belirtmişseniz ona göre de yardım alacaksınız.

   Yanıtla
  • Merhabalar Ayhan,
   İstediğiniz işi açmanız elbette mümkün ama ilk önce bulunduğunuz şehirdeki kosgeb eğitimine katılmanız gerekmektedir. Başarılı olduktan sonra proje hazırlayıp kosgeb’e sunmanız gerekiyor. Proje değerlendirilmeye değerse hibe almaya hak kazanıyorsunuz.

   Yanıtla
 4. Merhaba ben kosgeb kursuna katıldım sertifikamı aldım . Dükkan açmam param olmadığını için 50.000 tl proje faliyet hazır durumdayım malesef nakit olmadan kendim maddi sıkıntılarım yok ama dükkanın hazır proje varken nakitler nasıl almam lazım faturaldırmamı gerek yoksa direk verebilirmi

  Yanıtla
  • Selamlar GÜngör,

   Bu size kağlanacak olan kredi durumu için önden dükkan kirası ve vergi dairesindeki işlemlerinizi muhasebecinizle birlikte yapabilmeniz ve harcama yapmak için önden size para veriyorlar. Lütfen Kosgeb girişimcisinden daha net bilgiler alın Para veriyorlar

   Yanıtla
 5. Selamlar ben ufak bir textil atolyesi acmak istiyorum ama hic param yok faturalandirma gibi sansimda yok nasil faydalanabilirim kosgebten

  Yanıtla
  • Selamlar Sibel,

   Faturalandırma olmadan KOSGEB size malesef kredi vermez, bunun için lütfen Kosgeb uzmanı ile konuşun size yardımcı olacaklardır. Faturayı başka yerden de bulabilirsiniz. Yeterki işin ve atölyedeki alet edavatın karşılığı olsun.

   Yanıtla
  • Selamlar İbrahim,

   Tabiki hayır. İşyerinizin tapulu olmasına gerek yok. Her sıfır işyeri kuran kişi tapusuyla işyerini alacak değil. Kiralayacaksınız tabiki bu durumu Kosgeb yetkilileri ile görüşebilirsiniz.

   Yanıtla
 6. Ben turizmle uğraşan bir esnafım ismim hasan yigiter 21 odalı sahil kenarında hem restorant bar ve plaji mevcuttur.6 yılım bu sene ben hiçbir faydasını görmedim kosgebin bin bir zorluklarla ayakta kalmaya gayret etmekteyiz.her sene ciddi yatırımlar yaptım otele 100000 ila 150000 arasi şükürler olsun istediğim duruma getirdim.niçin destek verilmez yok kosgeb açıldı yok krediler kapandı falan ciddi bir desteklerini hiç görmedim .bunun başka yolu varmıdır! Keza turizmin durumu ortada bankalardan kredi alamıyoruz neymiş kredi notunu riskli , af buyrunda tabiki risk oluşacak ki sizlerden kredi alıp önümüze bakabilelim yani illaki sicilimizin bozulmasımı gerekiyor.neymiş kredi ve kredi kartlarında gecikmeler varmış ve OHAl bölge ilan edildiği için kredi verilmiyormus. Saçma ayrıca ödemelerimde 2 bilemediniz en fazla 5 gün gecikmeli yapmak zorunda kaldığım zamanlar oldu.fakat çekler olsun diğer ödemeler hepsi düzgün ödenmektedir ve temerrüt durum hiçbir zaman olmamıştır. Hal böyle olunca çek senet ödemesine öncelik vermekteyiz ve kredi ve kredi kartı ödemesi aksiyor.ne yani sicil için çek senetler protesto olsun sicil bozulsun ama kredi ve kredi askerlerini mi ödeyelim ! Bunlar bir kenara 250000tllik teminat karsilgi dahi 140000 kredi talebine karşılık yine kredi alamadık böyle sisteme lanet olsun bizlerde sicili bozalım batık duruma geçelim tamamen ^ha şimdi formalite evi satış yapıp kredi aldim morga te kredisi yani sistem berbat ötesi işliyor .Allah sonumuzu hayır etsin kusura kalmayın uzun oldu ama belki bir takım değişiklikler olabilir diye yazdım en azından sicili bozuk olmayan kişilerin batık ve sorunlu duruma dusmeleri engellenmesi gerekmektedir.saygilar

  Yanıtla
  • Merhabalar Hasan Bey,

   Yazınızı sonuna kadar okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Evet malesef sistem biraz değil hepten bozuk. Zira bu bankalar, hani limanda malını bekleyen ecnebiler var ya aha onlar gibiler, Ne fırtınaya bakıyorlar karşılaştığınız ne hastalığınıza, öğrenmişler bir sistemi siciliniz bozuk, ya da kredi puanlarınız düşük. Bu sistemi bu hale getirenler, bankaların vatandaşın cebinden elini bir türlü çıkartmaya izin vermeyen düzenlere …. Nereden tutarsanız evet elinizde kalıyor. Ama sevindirici olan sizinde bir yolunu bulup hüle yolu ile kredi bulmanız 🙂

   Umarız işleriniz rayına girer, saygılar hörmetler efendim.

   Yanıtla

Yorum yapın