KOSGEB Acil Kredi Faiz Desteği

Kosgeb 100 bin lira acil kredi faiz desteği- Kosgeb, Kobi ve esnafların yanında olmaya devam ediyor. Bir çok proje ile esnafların yarayan kanası olan para ihtiyacını ya hibe ediyor yada faizsiz bir şekilde uzun vade ile sizlere veriyor. Sizlerde bir çok ihtiyacınızı karşılaya biliyorsunuz. Bu yazımızda da henüz yeni bir destek olan kosgeb acil kredi faiz desteğinden söz edeceğiz. Henüz dumanı üstünde diyebileceğimiz bir destek programı. Yazımızın kalan kısmında bu krediye başvuruda bulunabilmek için neler gerekiyor ve diğer şartları nelerdir? bunlara değineceğiz.

KOSGEB ACİL KREDİ FAİZ DESTEĞİ NEDİR VE KİMLER BAŞVURUDA BULUNABİLİR?
Başvuru Başlangıç Tarihi: 9 Eylül 2016 Cuma – Bitiş Tarihi: 31 Aralık 2016 Cumartesi günüdür. Bu tarihleri geçirmemeye çalışın.

Terör Olaylarından ve Afetlerden Olumsuz Etkilenen KOBİ’lerin Üst Limit 100 bin TL’ye Kadar Kullanabilecekleri Faiz – Kar Payının Tamamını KOSGEB Karşılıyor. Ülkemizde başta Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu Bölgeleri olmak üzere terör olaylarından ve diğer doğal afetlerden (sel, su baskını, zelzele, büyük kuraklık, anormal şiddette fırtına) olumsuz etkilenen bütün KOBİ’lere KOSGEB aracılığı ile 100 bin TL’ye kadar faizsiz kredi veriliyor.

KİMLER YARARLANABİLECEK?

01.2015 tarihinden itibaren ülkemizde yaşanan doğal afetler (sel, su baskını, zelzele, büyük kuraklık, anormal şiddette fırtına) genel grev, yangın, halk hareketleri, terör vb. durumlardan etkilenen ve bu durumunu ilgili resmi makamlardan belgeleyen, KOSGEB Veri Tabanı’na güncel kaydı olan ve İmalat sanayiinde faaliyette bulunan işletmeler ile Organize Sanayi Bölgelerinde faaliyette bulunan tüm sektörlerdeki işletmeler bu destekten yararlanabileceklerdir.

 KOSGEB İŞBİRLİĞİ YAPILMIŞ BANKALAR
  • Akbank T.A.Ş.
  • Denizbank A.Ş.
  • Şekerbank T.A.Ş.
  • T. Garanti Bankası A.Ş.
  • T. Halk Bankası A.Ş.
  • T. Vakıflar Bankası T.A.O.
  • Türkiye Finans Katılım Bankası A.Ş.

 

Program kapsamında KOBİ’lerin; üst limiti 100.000.-TL, ilk 12 ayı ödemesiz, geri kalanı 3 ayda bir eşit taksitler halinde ödemeli toplam 36 ay vadeli olarak kullanabilecekleri kredilerin faiz/kâr payının tamamı KOSGEB tarafından karşılanacaktır. Teminat sorunu yaşayabilecek işletmelere yönelik olarak Kredi Garanti Fonu A.Ş. de protokole taraf olmuştur.

Sizlerde terör olayları veya doğal afetler gibi nedenlerden dolayı zarar etmiş ve sıkıntıya uğramış olabilirsiniz. Bu durumda hemen KOSGEB‘e başvurarak 100 bin liralık faizsiz kredi alabilirsiniz. Bence kaçırılmaması gereken bir kredi. Bu zamanda bankaya 100 bin lira için gitsek 36 ay da bir o kadar daha para alırlar. Derdinize derman olacak bir para. Ayrıca aşağıda sizler için hazırladığımız diğer konu başlıklarını da incelemenizi öneririz.

KOSGEB 1500.000 TL MAKİNE VE TEÇHİZAT KREDİ VE FAİZ DESTEĞİ

KOSGEB TEMATİK PROJE DESTEK PROGRAMI (KOBİLER İÇİN)

GERİ ÖDEMESİZ KOSGEB TEKNOPAZAR DESTEK PROGRAMI

KOSGEB KOBİ GELİŞİMSEL DESTEK PROGRAMI İLE 1.000.000 TL KREDİ

KOSGEB ULUSLARARASI KULUÇKA MERKEZİ VE HIZLANDIRICI DESTEK PROGRAMI

KOSGEB KOBİ PROJE DESTEK PROGRAMI İLE 150.000 TL BİR TIK ÖTEDE

LÜTFEN BU YAZIYI ZARAR GÖRMÜŞ ESNAFLARIN GÖREBİLMESİ İÇİN FACEBOOK VE DİĞER SOSYAL İLETİŞİM AĞLARI İLE BEĞENİP PAYLAŞABİLİR MİSİNİZ?

Yorum yapın