Kosgeb 1.500.000 TL makine ve teçhizat kredi faiz desteği

KOSGEB MAKİNE VE TEÇHİZAT KREDİ FAİZ DESTEĞİ GENEL AÇIKLAMA

Kosgeb makine ve teçhizat kredi faiz desteği- Esnaf ve KOBİ okuyucularımız, yep yeni bir konu ile karşınızdayız. Adeta fırından yeni çıkmışcasına dumanı üstünde olan bir KOSGEB yardımında söz edeceğiz. Sizlerde işletmenizdeki makinelerden yakınıyor ve yenilemel için para arıyorsanız bu proje sizlerin derdine derman olacaktır. Böylece fabrika ve işletmelerinizi yeni teçhizatlar ile donatarak uluslar arası çapta üretimler yapabileceksiniz.

Dilerseniz daha fazla vakit kaybetmeden bu kredi desteğinin özelliklerine geçelim. KOSGEB’den Üretime Dev Katkı! Bu kredi desteğinin Başlangıç Tarihi: 3 Eylül 2016 Cumartesi – Bitiş Tarihi: 1 Ocak 2017 Pazar olarak belirlenmiştir.

2016 YILI MAKİNE VE TEÇHİZAT KREDİ FAİZ DESTEĞİ DETAYLARI

KOSGEB; İmalat sanayinde faaliyet gösteren ve KOSGEB Veri Tabanına kayıtlı işletmelerin kullanacakları yerli ve yeni makine-teçhizat alımlarının desteklenmesine yönelik olarak Kredi Faiz Desteği uygulayacaktır. Program kapsamında işletme başına sağlanacak kredi üst limiti 1.500.000 TL dir. Ayrıca  Sıfır faizli olarak uygulanacak programda 300.000 TL’lik kredi faizinin tamamı KOSGEB tarafından karşılanacak. Kredi vadesi ilk 6 (altı) ayı ödemesiz, kalanı üçer aylık eşit taksitler halinde ödemeli toplam 36 (otuzaltı) aydır.

PROGRAMDA YER ALAN BANKALAR

 AKBANK T.A.Ş., DENİZBANK A.Ş., C. ZİRAAT BANKASI A.Ş., GARANTİ BANKASI A.Ş., HALK BANKASI A.Ş., İŞ BANKASI A.Ş., VAKIFLAR BANKASI T.A.O. ve YAPI KREDİ BANKASI dır.

Teminat sıkıntısı çeken işletmelerin bu sorunlarının giderilmesini teminen Kredi Garanti Fonu A.Ş. de programda yer alacak. 2016 Yılı Makine Teçhizat Kredi Faiz Desteği, 19 Eylül 2016 tarihinde işletmelerin internet üzerinden başvurularının alınmasıyla başlayacak. Görüldüğü gibi oldukça avantajlı bir destek programı. Sizlerde hem ülkemizde hemde uluslararası piyasada yer edinmek istiyorsanız bu kredi faiz destek programını kaçırmamalısınız. Ayrıca aşağıda sizler için hazırladığımız diğer KOSGEB kredilerini de aşağıdaki konu başlıklarımız da bulabilirsiniz.

KOSGEB TEMATİK PROJE DESTEK PROGRAMI (KOBİLER İÇİN)

GERİ ÖDEMESİZ KOSGEB TEKNOPAZAR DESTEK PROGRAMI

KOSGEB KOBİ GELİŞİMSEL DESTEK PROGRAMI İLE 1.000.000 TL KREDİ

KOSGEB ULUSLARARASI KULUÇKA MERKEZİ VE HIZLANDIRICI DESTEK PROGRAMI

KOSGEB KOBİ PROJE DESTEK PROGRAMI İLE 150.000 TL BİR TIK ÖTEDE

LÜTFEN BU YAZIYI TÜM KOBİLERİN GÖREBİLMESİ İÇİN FACEBOOK VE DİĞER SOSYAL İLETİŞİM AĞLARI İLE BEĞENİP PAYLAŞABİLİR MİSİNİZ? 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yorum yapın