İstanbul Ankara ve İzmirde Evde Çocuk Bakarak Para Kazanmak

İstanbul ,Ankara, Adana, Mersin, Antalya, Kayseri, Konya, Bursa, İzmir Gibi Büyük Şehirlerde Evde Çocuk Bakarak Para Kazanmak- Başta annelerimiz ve çocuk bakımında uzman olan kişiler bu yazılarımız sizlere hitap ediyor çünkü evinizde çocuk bakarak güzel gelirler elde edebilirsiniz. böylece evin bütçesine de katkı sağlayabilirsiniz. Çocuklarımız bizim bu dünyadaki tek sermayemiz. Onların güzel bir yaşam sürmeleri ve sağlıklı bir ortamda büyümeleri için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Yeri geliyor çocuklarımızın en iyi okullarda okuyabilmesi için bile yüksek krediler ödüyoruz.

EVDE ÇOCUK BAKMA İŞİ DETAYLARI

Peki karı koca çalışıyorsanız küçük çocuğunuzu veya bebeğinizi kime emanet edecek ve kime bırakacaksınız? Hele hele İstanbul veya Ankara gibi büyük bir şehirde ikamet ediyorsanız? Ebeveynlerin işleri bu açıdan oldukça zor. Bundan dolayı da çocuklarını güvenebilecekleri bir kişiye emanet etmek isteyeceklerdir. İşte tamda burada sizler devreye giriyorsunuz. Sizler de ben de iyi bir çocuk bakıcısıyım diyorsanız kapınız muhakkak çalınacaktır. Tabi ki de öncelikle izlemeniz gereken bazı yol ve yöntemler olacaktır. Dilerseniz daha fazla vakit kaybetmeden hemen bu yöntemlere geçelim;

EVDE ÇOCUK BAKARAK PARA KAZANMA

1-) Sizlerde evde çocuk bakarak geçimizini sağlamak veya en azından aile bütçesine katkıda bulunmak istiyorsanız öncelikle bütün eşinize, dostunuza, akrabanıza ve komşunuza bunu haber verin. Çünkü unutmayın ki bu insanlardan bazıları ebeveyn olarak çalışıyor ve çocuklarına bakacak birilerini arıyorlardır.

2-) Bilgisayarda çocuğunuza basit bir el ilanı hazırlatın ve telefon numaranızı bildirin. Daha sonra bunu fotokopi ile çoğaltın. El ilanı ile de sizleri ciddi manada arayan çıkacaktır.

3-) İnternette reklamınızı yapınız. Örneğin İnstagram veya facebook gibi hesaplarınızdan çocuk bakıcılığı yaptığınızı ilan ediniz. Bir başka platform da sahibinden.com gibi web sitelerine ilan veriniz. Buralarda hem reklamınız dönecek hemde müşterileriniz çoğalacaktır. Az biraz bir çaba ile önünüz açılacaktır. Çünkü çocuk bakıcısı tüm anne ve babalar tarafından aranmaktadır.

4-) Çalışma prensiplerinizi belirleyiniz. Yani kendi evinizde mi? yoksa Ebeveynlerin evinde mi çocuk bakacağınıza karar verin. Daha sonra yalnızca hafta içlerimi? yada tüm 7 gün boyunca mı bakacağınızı kararlaştırınız. Yani hiç bir şek sürümcemede kalmamalıdır. Daha sonra çalışma saatlerinizi belirleyiniz. Örneğin saat:08.00 – 17.00 arası gibi. Akşam gibi ekstra bakacağınız günlerin de ücretini belirleyiniz. Kendi evinizde bakacaksanız; tek bir ailenin çocuğuna mı yoksa bir kaç ailenin bir kaç çocuğuna mı beraberce bakacağınızı da kararlaştırmanız gerekiyor.

EVDE ÇOCUK BAKARAK AYDA KAÇ LİRA KAZANILIR?

5-) En önemli mesele ise ücret konusudur. Ücretinizi asgari ücretin altında tutmamaya çaba gösterin. Hatta bir çok kişi tarafından yapılmıyor ama sigortada talep ediniz. Bu sizin en doğal hakkınızdır. Ardından belirlediğiniz bu miktarın tek bir çocuk için olduğunu 2 veya 3 çocuk için ücretin artacağını da söyleyiniz. Çünkü bir çok kişi genelde 2 çocuğunu da bakıcılara verebiliyor. Şunu da hemen belirtelim; bazı ebeveynler uyanıklık yapabilirler. İşte çocuk şu gün hastaydı biz baktın bundan dolayı maaşınızı az verecek veya şu gün resmi tatildi  ve çocuğa ben baktım dolayısıyla bu günlerin parasını düşelim diyecektirler. Bundan dolayı ücretinizi aylık anlaşın. Ve bu durumu da açıklığa kavuşturun.

6-) Bu işin resmiyetini de iyice öğrenin. Tüm haklarınızın neler olduğunu en ince ayrıntısına kadar bilin. İleride muhakkak karşınıza çıkacaktır. Çünkü kendi evinde çocuğuna baktırmak isteyen ebeveynlerin bazıları sizlerden temizlik, yemek yapmak ve ütü yapmak gibi beklentilere girebilir. Sizin göreviniz sadece çocuk bakmaktır. Bunu unutmayınız.

Değerli okurlarımız, evde çocuk bakma işi ile ilgili söylenmesi gerektiğinden fazlaca bahsettim. Bunu da ileride sıkıntıya düşmemeniz adına yaptım. Çocuk bakma işi kolay ve rahattır. Sizlerde evinizde çocuk bakmak istiyorsanız 1 dakika bile düşünmeyin derim. Hem güzel bir gelir elde eder hemde vaktinizi değerlendirmiş olursunuz. Ayrıca evde yapılabilecek diğer konulara da aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

EVDE REÇEL YAPMA İŞİ İÇİN TIKLA

EVDE DİKİŞ NAKIŞ İŞİ YAPARAK PARA KAZANMAK

EVDE PASTA İŞİ YAPARAK EK GELİR ELDE ETME

EVDE BONCUK İŞİ İÇİN HEMEN TIKLA

EVDE YEMEK YAPARAK EK GELİR ELDE ETMEK

EVDE MAKALE YAZMA İŞİ TÜM AYRINTILARIYLA BURADA

EVDE İŞ YAPMAK İSTİYORUM DİYENLERE YAPILACAK İŞLER

LÜTFEN BU YAZIMIZI FACEBOOK VE DİĞER SOSYAL AĞLAR İLE BEĞENİP PAYLAŞABİLİR MİSİNİZ?

“İstanbul Ankara ve İzmirde Evde Çocuk Bakarak Para Kazanmak” üzerine 5 yorum

  1. Ankara batıkentte ikamet edyorm metro hastaneye yakın yerdeyimulaşm sorun olmaz evde ek iş veya çocuk bakmak istyorm tecrübeli ym ayrıntılar konşulabilr

    Yanıtla
  2. merhabalar ben çocuk bakımında tecrubelıyım ve yapmakbosterım ayrıca evdede ek iş yapmak ıstıyorum kalem montaj işine nası ulasablrm istanbl gazi mahallesinde oturuyorum 27 yasında bayanm

    Yanıtla

Yorum yapın