Antalya’da evde reçel yapma işi

EVDE REÇEL YAPMA İŞİ GENEL AÇIKLAMA

Antalya, Mersin, Adana, Bursa, İstanbul, Ankara Evde reçel yapma işi- Değerli okurlarımız, bugün sizlere son zamanlarda oldukça revaçta olan bir ev işinden söz etmeyi planlıyoruz. Sizlerde lezzetli reçeller hazırlayabildiğinize inanıyorsanız bu işi değerlendirmenizi öneririz. Zira muhteşem bir geliri var. Sizinde ev bütçesine bir katkınız olacak ve çarşı pazar gibi yıl içerisindeki alışverişlerinizi de rahatça yapabileceksiniz. Yazımızın başında Antalya ilimizi yazmamızın nedeni taze meyvelerin yetişmesinden dolayıdır. Ayrıca reçel yapma adına da önemli markaların Antalya da fabrikaları bulunmaktadır. Yoksa her şehirde bu iş yapılabilmektedir.

EVDE REÇEL YAPMA İŞİ AYRINTILAR

Bu işi yapmak tabi ki de ev hanımlarımıza düşecektir. Zaten bu  yazıyı yazarken de evdeki bayanlara yardımcı olma ve yol gösterme amacını güderek kaleme aldık. Eşiniz veya oğlunuz zaten iş güç tutturmuş çalışıyor. E sizde ev işleriyle uğraşıyorsunuz ama maddi sıkıntılar işte her istediğinizi de alamıyorsunuz. Veya çocuğunuz anne çikolata dediği zaman çıkarıp da bir çikolata parası veremediğiniz anlar olabiliyor. İste bu yazı ile de siz değerli ablalarım kendi paranızı kazanabilecek, hem aile bütçesine katkı sağlayacak hemde ihtiyaçlarınıza anında ulaşabileceksiniz. Dilerseniz reçel işine nasıl atılacağınızı belirtelim.

EVDE REÇEL YAPMA İŞİ İLE PARA KAZANMA

1-) Bu işi yapmaya karar verdiyseniz yaz ayları bitmeden yani taze meyvelerin henüz satılıyorken bir toptancı ile anlaşınız ve ucuz meyve ala yoluna gidiniz. Bu kar elde edebilmeniz için şarttır. Sonuçta, reçeli pişirmek için tüpten kısamayacağınıza ve şekerden de kısamayacağınıza göre meyveleri ucuza almanız gerekecektir. Bunun için toptancı haline eşinizi veya çocuğunuzu göndererek bir kaç yerden teklif alınız.

2-) Gerekli Teçhizatı yani malzemeyi temin ediniz. Özel kavanozlarda güzel kapaklar ve süsler ile süsleyerek reçellerinizi piyasaya sunun.

3-)Tüm mahalleliye reçel yapma işinizi yayınız. Hatta yaptığınız reçelleri tatmaları adına ufak ikramlar ile sunun. Herkesin ağzında güzel bir tat bırakın. Sonuç itibariyle her kes kışa hazırlık olarak reçel yapacaktır. Niye zaman harcayıp uğraşsın ki? Tanıdığı bir kişiden alması daha da avantajına gelecektir.

4-) Mahalle bakkallarına reçellerinizi satmaları için görüşme yapın ve uygun bir fiyata anlaşın. Çünkü reklamınızı yapma adına en güzel yollardan bir tanesidir.

5-) Reklam yapmanın bir diğer şekli ise sosyal iletişim ağlarını kullanmaktır. Yani Facebook gibi paylaşım sayfalarında sizlerde kendi reçellerinizi paylaşarak reklam yapınız. Ulaşabildiğiniz kadar insanlara ulaşınız. Tüm sayfalara üye olarak her kesin reçellerinizi görmesini sağlayınız. Buralardan muhakkak sipariş alacaksınızdır.

6-) Köy kahvaltıcıları ile muhakkak görüşme yapınız. Onlar böyle ev yapımı reçelleri kaçırmaz ve hemen sipariş verirler. Buralardan yıl boyunca sürekli sipariş alır ve gelir elde edersiniz. Özellikle sahil kesimlerinde kahvaltıcıların ne kadar meşhur olduğunu herkes bilir. Örneğin; Manavgat‘ta cumartesi pazar günleri köy kahvaltıcılarında yer bulmanız çok zordur.

7-) Farklı meyve ve sebzelerden reçeller yapın. Çeşidiniz çok ise size olan rağbette her zevk ve kesimden olacaktır. Unutmayın çeşit müşteriyi arttırır. Portakal kabuğu , patlıcan, böğürtlen, ceviz, turunç vb. değişik reçeller çeşitlilik adına iyidir.

😎 İyi bir hesaplama yapın ve stok yapın. İster bir odanızı  isterseniz bodrum katınız reçel saklama için kullanabilirsiniz. Tabi uygun koşulları sağlamak adına. İlk yıl sizin için tecrube yılı olacaktır. Ama sonraki yıllar ne kadar ihtiyaç olduğunu tahmin edip ona göre üretim de gerçekleştirebilirsiniz. Reçellerinizi de güzel bir şekilde muhafaza edebilirseniz kış boyunca siparişlerinizi günü gününe verip nakit paranıza da hemen kavuşabilirsiniz.

9-) Bu işi artık kesin olarak yapacağım diyorsanız muhakkak resmi yanını araştırın ve gerekenleri yapın.

Güzel bir ek gelir olmasını istiyorsanız sizlerde evde lezzetli reçeller üretebilir ve bunları pazarlayarak güzel paralar da kazanabilirsiniz.İlk yıl için ev kiranızı çıkarabilirken sonraki yıllar Allah’ın izniyle belki kendi evinizi alabilecek taksitleri ödeyebileceksiniz. Bunun için istemek ve istekli olmak gerekiyor. Bizden yazı yazması ve bilgilendirmesi. Sizlerde biraz elinizi taşın altına koyarak istekli olduğunuzu göstermeniz gerekiyor. Ayrıca aşağıda sizler için hazırladığımız konu başlıklarına da göz atabilirsiniz.

EVDE DİKİŞ NAKIŞ İŞİ YAPARAK PARA KAZANMAK

EVDE PASTA İŞİ YAPARAK EK GELİR ELDE ETME

EVDE BONCUK İŞİ İÇİN HEMEN TIKLA

EVDE YEMEK YAPARAK EK GELİR ELDE ETMEK

EVDE MAKALE YAZMA İŞİ TÜM AYRINTILARIYLA BURADA

EVDE İŞ YAPMAK İSTİYORUM DİYENLERE YAPILACAK İŞLER

LÜTFEN BU YAZININ EV HANIMLARININ DA GÖREBİLMESİNİ SAĞLAMAK ADINA FACEBOOK VE DİĞER SOSYAL İLETİŞİM AĞLARI İLE PAYLAŞABİLİR MİSİNİZ?

 

 

 

Yorum yapın