Evde dikiş nakış işi yapmak

Evde dikiş nakış işi yaparak ek gelir elde edin- 724kredi.net‘in değerli okurları, yine özel ve güzel bir konu ile karşınızdayız. Bu yazımız daha çok ev hanımlarına ve vaktini evde geçiren ev kızlarına hitap ediyor. Ev gelirine katkıda bulunmak adına veya para biriktirme adına evde dikiş nakış işi yaparak para kazanma yollarına değineceğiz. Sizlerinde böyle bir maharetiniz varsa bunu zanaate dökmenin sizce de vakti gelmedi mi?

EVDE DİKİŞ NAKIŞ İŞİ İLE PARA KAZANMA GİRİŞ BÖLÜMÜ

Yada benim bildiğin biçki dikiş kursuna gidip başarılı olmuş bir sürü ev kızı var. Bu el becerinizden para kazanarak çeyizinizi tamamlamaya ne dersiniz? Cevabınız evet ise o halde bu yazıda belirtilen maddelere uyarak ek gelir elde edebilirsiniz. Onun için yazımızı dikkatli okumanızı öneririz çünkü burada belirtilen maddeler hiç bir sitede yok. Dilerseniz daha fazla vakit kaybetmeden hemen yazımıza hızlıca bir geçiş yapalım.

EVDE DİKİŞ NAKIŞ İŞİ YAPARAK PARA KAZANMA YOLLARI

1-) Sevgili okurlarımız sizinde dikiş becerileriniz varsa bundan para kazanmaya ilk önce karar veriniz. Karar verdikten sonra gerisi zaten gelecektir. Karar verme oldukça önemlidir. Ardından;

2-) Dikiş makineniz yoksa makine alınız, eğer bakım gerektiriyorsa bakımlarını yaptırım.

3-) Bir odanızı dikiş odası yapınız ve burada perdeler ile giyinme ve soyunma bölümleri oluşturunuz. Ardından camınıza bir kağıda dikiş yapılır diye bir yazı yazınız.

4-) Tüm mahalleliye bu işi yaptığınızı yayınız. Sizin için asıl önemli olan bölüm burası işte. Eşinize, dostunuza, komşunuza bu işi yaptığınızı söyleyiniz. Ev hali insanlık hali, tüm mahallelinin dikiş nakış işi olacaktır. Çarşıya terziye gideceğini bir tanıdığına gidip daha uygun fiyatına yaptırmak herkesin işine gelecektir. Sizlerde kıyafetlerdeki tamir tadilat işlerini, nişan elbiselerini, perdelerini vb. dikebilir, böylece de güzel paralar kazanabilirsiniz.

5-) İlinizde dikiş işi yapan firmalar veya fabrikalar var ise muhakkak iletişime geçiniz. Evde dikiş yaptığınızı belirtiniz. Buralardan size de bir çok iş çıkacaktır. Çünkü bazen yüksek miktarda sipariş alırlar ve bunu yetiştirmekte sıkıntı yaşarlar. İşte böyle durumlarda ilk arayacakları kişiler evde dikiş yapan bayanlardır.

6-) Büyük Terziler ile görüşün ve size ek iş verip veremeyeceklerini sorunuz. Örneğin bir turizm şehrinde otelin biri 1000 adet kıyafet işini orta ve büyük çaplı terzilere  verebiliyor. Ama sürede veriyor. İşte size de buralarda iş düşüyor. Terziler hemen sizleri arayacak ve yardım isteyeceklerdir. Hatta siparişleri yetiştirmek adına daha yüksek fiyatlarda vereceklerdir. Unutmayın piyasa da başarılı olabilmeniz için sizin de çaba sarf etmeniz gerekmektedir. Siz üzerinize düşenleri yaptıktan sonra işler ardı ardına gelecektir.

7-) Bu işte tüm mahallelinin ve çevre mahallenin tercih ettiği bir insan olduktan sonra işlere yetişmekte zorluk çekeceksiniz. Artık bu aşamadan sonra sizce de büyümenin zamanı gelmedi mi? İyi bir nam saldıktan sonra KOSGEB‘e başvuruda bulunarak karşılıksız hibe kredisi alabilir ve 4-5 kişiye iş vererek kendi iş yerinizi açabilirsiniz. Kosgeb’in siz ev bayanlarının kendi işlerini kurabilmeleri için biçilmez kaftan olduğunu da unutmayınız.

KOSGEBTEN GİRİŞİMCİ BAYANLARA 150.000 TL YE KADAR DESTEK

 

Evde dikişten ek gelir elde edebilmeniz için bu yazıyı derledik. Sizlerinde dikiş dikme gibi bir maharetiniz varsa 1 dakika bile beklemeyiniz. Çünkü ciddi manada gelir elde edebilir ve ileride kendi işinizin de patronu olabilirsiniz. Ayrıca aşağıdaki konu başlıklarımızı da incelemenizi özellikle tavsiye ederiz.

EVDE PASTA İŞİ YAPARAK EK GELİR ELDE ETME

EVDE BONCUK İŞİ İÇİN HEMEN TIKLA

EVDE YEMEK YAPARAK EK GELİR ELDE ETMEK

EVDE MAKALE YAZMA İŞİ TÜM AYRINTILARIYLA BURADA

EVDE İŞ YAPMAK İSTİYORUM DİYENLERE YAPILACAK İŞLER

LÜTFEN BU YAZIYI DİKİŞ NAKIŞ İŞİNDE HÜNERLİ ABLALARIMIZIN DA GÖREBİLMESİ İÇİN FACEBOOK VE DİĞER SOSYAL İLETİŞİM AĞLARI İLE PAYLAŞABİLİR MİSİNİZ?

 

 

Yorum yapın