Gaziantep, Kilis ve Urfa Evde Antep Fıstığı Kırma İşi

EVDE FISTIK KIRMA İŞİ GENEL BİLGİLER

Gaziantep, Kilis ve Urfa da evde  fıstık kırma işi- Sizlerde evde ek gelir ve ek iş yapmak istiyorsanız antep fıstığı kırma işi ile güzel paralar kazanabilirsiniz. Özellikle Gaziantep, Kilis ve Urfa’da oturuyorsanız kaçırılmaması gereken bir kolay bir iş. Genelde antep fıstığı kırma işinde bayanlar çalışmaktadır. Toplam iş süresi bir kaç ay sürmektedir. İşin kısa olduğuna sakın aldanmayın. Bir kaç ayda tüm yıl boyunca yapacağınız pazar alışveriş paranızı karşılayabilirsiniz. Dilerseniz vakit kaybetmeden bu işin detaylarına geçelim.

ANTEP FISTIĞI KIRMA İŞİ AYRINTILARI

Değerli okurlarımız, Antep fıstığı diye tabir edilen hem kuruyemişte hemde tatlılarda kullanılan ürün genel itibariyle Ağustos ve Eylül aylarında hasat edilmektedir. Urfa da ağustos ortalarında Gaziantep ve rakımı biraz daha yukarı olan bölgelerde ise eylül ayı ortaları ve sonlarına doğru hasat edilmektedir. Toplanan Antep fıstıkları yaş olarak toplanır. Aynı ceviz gibi düşünebilirsiniz. Bizler canımız fıstık çektiği zaman market gider ve alırız ama önümüze gelinceye kadar ne gibi süreçlerden geçtiğini bilmeyiz.

KAÇ LİRA PARA ELDE EDİLMEKTEDİR?

Fıstıklar öyle armut gibi dalından kopartılıp yenecek ürünler değildir. Dolayısıyla bir emek ve çaba sarf etmek gerekiyor. İşte burada asıl görevi ev hanımları üstleniyor. Fıstık üreticileri fıstıklarını kırdırtmak için bu işte çalışmak isteyen ev hanımlarına tonlarca fıstığı veriyor. Ev hanımları da günde 3-5 saatlerini ayırarak para kazanıyorlar. 25 Kilogramlık  fıstıkların kırma fiyatı 5 – 10 TL arasında değişiyor. Bu işte uzmanlaşan bayanlar tonlarca fıstığı kırarak para kazanıyorlar. Tüm malzemeyi sizlere veren üreticiler sizlerden aldıkları ürünlerin kilosuna göre de peşin olarak ücretlerini ödüyorlar.

Sevgili hanımlar sizlerde mahallenizde oturarak fıstık kırabilir aynı zamanda da arkadaşlarınız ile de hoşça sohbetler edebilirsiniz. Unutmayın ki damlaya damlaya göl olur. Sizlerde bu tip ev işlerin de çalışarak, güzel paralar biriktirebilirsiniz. Bide doğuda evler genelde kalabalık olduğundan tek kişi fıstık kırmaz. Anne, kızı hatta kocaları derken ciddi bir meblağa ulaşılır. Ayrıca aşağıda sizler için hazırladığımız evde iş konu başlıklı yazılarımızı da muhakkak incelemenizi tavsiye ederiz.

EVDE REÇEL YAPMA İŞİ İÇİN TIKLA

EVDE DİKİŞ NAKIŞ İŞİ YAPARAK PARA KAZANMAK

EVDE PASTA İŞİ YAPARAK EK GELİR ELDE ETME

EVDE BONCUK İŞİ İÇİN HEMEN TIKLA

EVDE YEMEK YAPARAK EK GELİR ELDE ETMEK

EVDE İŞ YAPMAK İSTİYORUM DİYENLERE YAPILACAK İŞLER

LÜTFEN BU YAZIYI FISTIK KIRMA İŞİ YAPMAK İSTEYENLERİNDE GÖREBİLMESİ İÇİN FACEBOOK VE DİĞER SOSYAL İLETİŞİM AĞLARI İLE PAYLAŞABİLİR MİSİNİZ?

 

“Gaziantep, Kilis ve Urfa Evde Antep Fıstığı Kırma İşi” üzerine 3 yorum

  1. Evde yapılacak her türlü ise varım fıstık kırma da dahil kalabalık bir aileyiz lütfen dönüş yapin Gaziantep’te oturuyorum evim geniş tüm işleri yaparım çok ihtiyacım var fiyatına bakmam

    Yanıtla
  2. gaziantep şahinbeyde oturuyorum ev hanimiyim acil işe ihtiyacim var seri calismak icin grup dahi kurabilirimseda

    Yanıtla
  3. Gaziantep Nurdağı Ben Ev Hanımıyım Eşimle Evde Ek İş Yapmak İstiyoruz Evde kırma paketleme işi Lütfen Bize Yardımcı Olur Musunuz?

    Yanıtla

Yorum yapın