Adana, Antalya, Mersin, Muğla evde yapılacak ek işler

Adana, Antalya, Mersin, Muğla’da bayanların evde yapabilecekleri ek işler- Sizlerde evde ek iş yaparak aile bütçesine katkı sağlamak istiyorsanız doğru yerdesiniz. Çünkü yazımızda evde 3-5 saatinizi ayırarak para kazanma yollarını sizlere öğretecektir. Sizlerde çarşı pazar alışveriş paranızı kazanabilecek ve çocuklarınızın ihtiyaçlarını giderebileceksiniz. Tek yapmanız gereken yazımızı dikkatlice okumanız.

ADANA, ANTALYA, MERSİN VE MUĞLA’DA EVDE YAPILACAK İŞLER GENEL AÇIKLAMA

Adana, Antalya, Mersin, Muğla gibi turist çeken illerde yapılacak iş kolları da genel itibariyle turistlere yönelik oluyor. Yani turistlerin dikkatini çekip alacakları ürünler oldukça fazla satılıyor. Bu ürünler ise genelde hediyelikçi eşya satan tuhafiye, zücaciye ve dükkanlarda oluyor. Ayrıca turistik illerde para kazandıran bir diğer iş kolu ise yemek üzerine oluyor. Dilerseniz bu iki kol üzerinden evde yapılabilecek işlere geçiş yapalım.

EVDE YEMEK İŞLERİ İLE PARA KAZANMA

1-) Reçel yapma. Evde bir birinden güzel reçeller yaparak iyi paralar kazanabilirsiniz. Şirin ve güzel kavanozlara kurdeleli süsler yaparak albenisini arttırdığınız reçelleri yerli ve yabancı turistlere satabilirsiniz. Özellikle yol üzerinde sıklıkla karşılaşılmaktadır bu ürünlere. Ayrıca bu saydığım illerde kahvaltıcılar meşhurdur ve sofralarında olmazsa olmazlardan birisinde reçeldir. Sizlerde bu şekilde bir kaç kahvaltıcı bağlarsanız yıl boyu ürün satabilirsiniz.

2-) Ev Yemekleri.  Turistlerin rağbet ettikleri bir diğer ürün ise yöresel yemekler oluyor. Bundan dolayıda bir çok lokanta ev yemek yapmak isteyen bayanlara sipariş veriyorlar. Sarma, mantı, içli köfte vb. ürünler turistlerin vazgeçemedikleri arasında yer alıyor.

EVDE TURİZME YÖNELİK YAPILACAK EK İŞLER

3-)  Boncuk İşi. Evde incik boncuk işleri yaparak hediyelik eşya satan firmalara pazarlayabilirsiniz. Gideri ve kazancı yüksek olan bir iş kolu.

4-) Mumluk ve şamdan tasarlamak- Hediyelikçi eşya toptancılarının bu işi evlere sipariş verdiklerini biliyorum. Şamdanlara renkli taşlar yapıştırıyorsunuz. Veya mumlukları birleştiriyorsunuz. Basit ve kolay bir iş. Tane başına para alıyorsunuz. Sizlerde bu işten para kazanmak istiyorsanız toptancılar ile görüşmeniz yeterli olacaktır.

5-) Nazar Boncuğu. Turistlerin bayıldığı bir diğer ürün ise nazar boncuklarıdır. Ufak renkli tüllere bu ufak nazar boncuklarını doldurur ve süsleyerek tane başına para alırsınız. Buda basit ve yorucu olmayan işlerdendir.

6-) Dekoratif Vazo. Dekorasyon adına her şeyi turistlere satabilirsiniz. Bunlardan bir tanesi de dekoratif vazo işidir. Bunun için cam vazo, güzel görünümlü el işi kağıtları ve tutkal yeterli olacaktır. Bu vazoları zücaciyeciler, tuhafiyeciler ve hediyelik eşyacılar satın alacaklardır.

Sevgili hanımlar sizlerinde turistik bölgelerde yaşıyorsanız yukarıdaki iş kollarını evlerinizde yaparak para kazanabilir böylece ek gelir elde edebilirsiniz. Ayrıca aşağıda sizler için hazırladığımız konu başlıklarını da incelemenizi özellikle tavsiye ederiz.

EVDE REÇEL YAPMA İŞİ İÇİN TIKLA

EVDE DİKİŞ NAKIŞ İŞİ YAPARAK PARA KAZANMAK

EVDE PASTA İŞİ YAPARAK EK GELİR ELDE ETME

EVDE BONCUK İŞİ İÇİN HEMEN TIKLA

EVDE YEMEK YAPARAK EK GELİR ELDE ETMEK

BU YAZININ TÜM EV HANIMLARI TARAFINDAN GÖRÜLEBİLMESİ İÇİN FACEBOOK İLE BEĞENİP PAYLAŞABİLİR MİSİNİZ?

Yorum yapın