Yabancılar Türk bankalarından kredi çekebilir mi?

YABANCILAR TÜRK BANKALARINDAN KREDİ ÇEKEBİLİR Mİ? GENEL AÇIKLAMA

Yabancılar Türk bankalarından nasıl kredi çekebilir?-  Sevgili 724kredi.net‘in saygıdeğer okurları, paranın kalbinin attığı en güncel, en doğru ve en çok merak edilen konuların tanıtımı ile karşınızdayız? Bugünkü yazımız Ülkemizde ikamet eden yabancı uyruklu vatandaşları ilgilendiriyor. Çünkü yabancılar kredi çekebilir mi? sorusu oldukça fazla sorgulanmaktadır. Bizlerde bu konuyu sizler için kaynağından araştırarak sunmak istedik. Anlatımda ise sade ve yalın bir dil kullanmayı tercih ettik.

YABANCI UYRUKLU ÇALIŞANLAR HANGİ KREDİLERE BAŞVURUDA BULUNABİLİR? 

Yabancı uyruklu insanlarda aynı Türk vatandaşları gibi, ihtiyaç kredisi, eğitim kredisi, araç kredisi ve konut kredisine başvuruda bulunabilirler. Ülkemizde yabancıların tercih ettikleri kredi genelde gayrimenkul alımlarında oluyor. Ev ve arsa alımlarında oldukça fazla kredi çekiliyor. Özellikle Avrupa ve Amerikalılar daha kolay kredi alabiliyorlar. En fazla rağbet eden illerimiz ize kıyı kesimleri oluyor. Hele hele Antalya ilimizde yabancıların oldukça fazla gayrimenkulü bulunmaktadır. Kredi başvurusunu madde madde sıralayarak öğrenelim.

TÜRK BANKALARINDAN KREDİYİ HANGİ ŞARTLARDA ÇEKEBİLİRİM?

1-) İkametgah. Türkiye de ikametgahınızın olması gerekmektedir. Bankaya gittiğiniz zaman ikamet adresinizi belgelendirmeniz gerekiyor. İkamet izniniz 12 ay ise 24 aylık krediye başvuramazsınız. Lakin bu durumunda çözümü aşağıdaki maddede yer almaktadır.

2-) Kefil. Eğer İkametiniz 12 aylık ise ve 36 ay vade ile kredi çekmek istiyorsanız kefil göstermeniz gerekmektedir. Sizlerde böyle bir durumda kefil göstererek rahatlıkla uzun vadeli kredi çekebilirsiniz.

3-) Tapu. Satın alınacak gayrimenkulün tapusunu ibraz etmeniz gerekecektir.

4-) Pasaport. Pasaport fotokopiniz gerekli olan bir diğer belge.

5-) Fatura. Ülkesinde ikamet ettiği şehirdeki son üç aylık fatura fotokopisi veya çıktısı.

6-) Gelir Belgesi. Son 3 aylık bordronuzu ve diğer gelir belgelerinizi de bankaya sunmanız gerekmektedir. Zaten kredi miktarı da gelirinize göre belirlenecektir.

7-) Gayrimenkuller. Kredi çekmek isteyen yabancı uyruklular üzerlerindeki diğer ev ve buna benzer şeylerin fotokopilerinide bankaya ibraz etmeleri gerekmektedir.

😎 Hesap Hareketleri. Yurt dışındaki bankalardaki bir önceki döneme ait hesap hareketlerini gösteren banka dekontlarını da göstermesi gereklidir.

Sizlerde yabancı uyrukluysanız ve krediye ihtiyacınız var ise Türk bankalarından yukarıdaki prosedürleri izleyerek rahatlıkla kredi çekebilirsiniz. Tabi verdiğimiz bilgiler genelde istenen belgelerdir. Yalnız bazı bankalar bu belgelerin bir kısmını da istememektedir. AnlayacağınIz bankadan bankaya göre de bazı değişik prosedürler olabiliyor. Ayrıca aşağıda ilginizi çekebilecek konu başlıklarınıda incelemenizi tavsiye ederiz.

50.000 TL 60 AY VADELİ EN DÜŞÜK FAİZLİ KONUT KREDİSİ

120 AY VADELİ 100.000 TL KONUT KREDİSİ
36 AY VADELİ 30.000 TL TAŞIT KREDİSİ 

DÜŞÜK FAİZLİ 24 AY VADELİ 15.000 TL TAŞIT KREDİSİ
DÜŞÜK FAİZLİ 30.000 TL KREDİYİ 36 AY VADE İLE VEREN BANKALAR

36 AY VADE İLE 20.000 TL KREDİYİ EN UYGUN FAİZLİ VEREN BANKALAR

 

LÜTFEN BU YAZIYI YABANCI UYRUKLU OLAN VE TÜRKİYE’DE YAŞAYANLARINDA GÖREBİLMELERİ İÇİN FACEBOOK VE DİĞER SOSYAL İLETİŞİM AĞLARI İLE BEĞENİP PAYLAŞABİLİR MİSİNİZ?

 

 

“Yabancılar Türk bankalarından kredi çekebilir mi?” üzerine 3 yorum

  1. Aslinda dogrusu bu, hiç bir banka yabanciya kredi vermiyor. Bazilari hesap bile açmiyorlar. Ben 10 senedir turkiyedeyim, tıp fakultesiyi burada bittirdim, şimdi saglik bakanklikta doktor olarak çalişyorum, toplam 5 banka gezdim ama hiçbiri kredi vermiyor, bazilari hesap bile açmiyor. Maaşim yattirdiklari ziraat bankadan bile kredi çekemiyorum , tc kimlik numaran turk vatandaş olman gerekir diyorlar, 99 la başlayan tc yi kabul etmiyorlar. Soylemek istedim şu ki, boşuna umutlamayin, çünkü gerçekten vermiyorlar.

    Yanıtla
  2. Çok teşekkür ederim makaleniz için.Ben yabancı uyruklu öğrencisiyim.Lisans okuyorum.Acaba ben borç alabilir miyim.

    Yanıtla
  3. Merhaba, iran uyrukluyum, yaklaşık 7 senedir Türkiye’de ikamet ediyorum. 8 aydır sigortam var, 6 senedir iş bankasında hesabım var ama kredi ve keedi kartı vermiyorlar. Bu konuda bana yardım edebilir misiniz?

    Yanıtla

Yorum yapın