Ziraat Bankası İnşaat Tamamlama Kredisi

Ziraat bankası inşaat tamamlama kredisi- Oldukça önemli olduğunu düşündüğümüz bir konunun tanıtım yazısı ile karşınızdayız. Bugün ziraat bankası inşaat tamamlama kredisini detayları ile anlatmaya çalışacağız. Bu krediye her an herkes ihtiyaç duyabilir. Çevrenizde sıklıkla görmüşsünüzdür, yarım kalmış inşaatları. Özellikle köy ve ilçelerde bu durum daha da fazladır. Çünkü inşaatini tamamlayacak parası yoktur vatandaşın. Örneğin 3 katlı bir bina yapmış ve sadece elindeki paradan dolayı oturacağı katı yaptırmış.

ZİRAAT BANKASI İNŞAAT TAMAMLAMA KREDİSİ ÖN BİLGİ

İşte tamda bu noktada ziraat bankası yardımınıza koşuyor. İnşaatinizi tamamlayabilmeniz için finansman desteği sağlıyor. Ziraat bankası inşaat tamamlama kredisi’nden müteahhitlerde yararlanabilir. Çünkü inşaat aşamasında konutu satması gerekir. Konut satamazsa yeni katlara çıkamaz. Bundan dolayı da çoğu zamanlar müteahhitlerde inşaatini tamamlayabilmesi için paraya ihtiyaç duymaktadır. Dilerseniz bu kredinin özellikleri nelerdir şimdide ona bakalım.

İNŞAAT TAMAMLAMA KREDİSİ ÖZELLİKLERİ

Ziraat Bankası inşaat tamamlama kredisi olarak, sizlere 120 aya kadar vade imkanı ve uygun faiz oranları ile konutunuzun kalan inşaatını tamamlama fırsatı sunuyor. Nasıl mı? Hemen detaylandıralım.  İnşa halindeki konutun asgari %70 tamamlanma seviyesinde olması gerekmektedir. (ekspertiz raporu ile tespit edilmektedir). Ekspertiz raporunda belirtilen inşaat seviyesi üzerinden inşaatın tamamlanması için gerekli harcamalar için 120 aya kadar vade ile kredi kullanabilirsiniz. Krediye konu gayrimenkul üzerine ipotek tesis edilir. Gerekli görülmesi halinde ek teminat talep edilebilir.

ÖRNEK ÖDEME PLANI

50.000 TL İnşaat tamamlama kredisini 60 ay vade ile çektiğinizi düşünelim. Bunun için %1,23 faiz oranı ödemeni gerekiyor. Ayrıca Aylık taksit miktarınız ise 1.183,21 TL olarak şekilleniyor. 

ÜRÜN VE HİZMET ÜCRETLERİ

DASK; Asgari tutarı 47.13 dir. ( Ankara-Çankaya’da, Brüt 100 metrekare konut için, 1 yıllık peşin ödemeli DASK prim tutarıdır.) Ekspertiz Ücreti; Asgari tutarı 415,00 TL, Azami tutarı ise 1.500,00 TL dir. (Asgari tutar 250 metrekareye kadar meskenler için, azami tutar ise 20.000 üzeri metrekare meskenler için olup, KDV hariçtir. Söz konusu ücret ekspertiz firmalarına ödenmektedir.)  Faiz oranı; 1-60 ay vade için %1,23 ve 61-120 ay vade için %1,25 dir.

Hayat Sigortası; 97.98 TL dir. (100.000.-TL tutarlı konut kredisinde 35 yaş için 1 yıllık hayat sigortası prim tutarıdır.) İpotek Tesis Ücret; 118,00 TL dir. (BSMV’den muaftır. KDV dahildir. Söz konusu ücret Firmaya ödenmektedir.) Konut Sigortası; 180,00 TL dir. (100.000.-TL olan brüt 100 metrekarelik 1. kat betonarme apartman dairesi mesken için 1 yıllık peşin ödemeli konut sigortası ortalama prim tutarıdır.) Kredi Tahsis Ücreti (1-120 ay vade); asgari oran 0.50 dir. Ayrıca BSMV’den muaftır.

724kredi.net‘in saygıdeğer okurları gördüğünüz gibi aklınızdaki soru işaretlerini giderebilme adına tüm gider kalemlerini detaylı bir şekilde yazmaya gayret gösterdik. Sizlerinde eksik kalmış inşaati varsa ve bu inşaati tamamlama gibi bir niyetiniz var ise ziraat bankasının sizlere sunmuş olduğu bu teklifi düşünmeniz gerekecektir. Ayrıca aşağıda sizler için hazırladığımız konu başlıklarını da özellikle incelemenizi tavsiye ederiz.

ZİRAAT BANKASI TAŞIT KREDİLERİ

ZİRAAT BANKASI %20 DEVLET KATKILI KONUT KREDİSİ

ZİRAAT BANKASI GAYRİ MENKUL İHALELERİ

PTT KREDİ BAŞVURUSU TÜM AYRINTILARIYLA BURADA. TIKLA ÖĞREN

FİNDEKS KREDİ NOTU NASIL YÜKSELİR?

LÜTFEN BU YAZIYI EVİNİ TAMAMLAMAK İSTEYENLERİN DE GÖREBİLMESİ İÇİN FACEBOOK ARACILIĞI İLE BEĞENİP PAYLAŞABİLİR MİSİNİZ?

“Ziraat Bankası İnşaat Tamamlama Kredisi” üzerine 2 yorum

  1. Asılsız sözler.müteahitlik belgem var vakıflara gittim 2002 yılında 460 TL.kredi kartını geç ödemişsiniz dedi.ziraate gittim 3 katlı binaya ancak 15 000 lira ancak çıkar.

    Yanıtla

Yorum yapın