Ziraat Bankası Bireysel İş Yeri Kredisi ile İşinizi Hemen Kurun

Ziraat bankası iş yeri kredisi, ziraat bankası bireysel iş yeri kredisi hesaplaması ve başvurusu – Ziraat bankası bir birinden güzel kredi kampanyaları ile gönüllerde taht kurmaya devam ediyor. Ben eskiden ekonomi ve kredi yazarlığı yapmadan önce her zaman bir ön yargı ile yaklaşırdım. Lakin işin içine girince, ön yargımın gereksiz olduğunu görmüş oldum. Herkesin isteğine göre bir kredi kampanyası mutlaka oluyor. Bugünde bankayı incelerken karşıma çok özel ve çok güzel bir kredi kampanyası geldi.

KENDİ İŞ YERİNİ KURMAK İSTEYENLERE ZİRAAT’TEN BÜYÜK FIRSAT

Bir çok kimse çalıştığı iş yerinde, iş vereninden şikayetçi oluyor. Doğal olarak da kendi iş yerini açmak istiyor. Yıllardır 3 kuruşa çalışıyoruz, bari kendi yerimizi açalım diyenler var. Lakin bir iş yeri açmak, müşterinin oraya alışmasını sağlamak dünyalar kadar masraf. Madem öyle ziraat bankası sizlere güzel bir fır sat sunuyor. İstediğiniz iş yerinizi satın almanıza olanak tanıyor. Bundan daha güzeli var mı? Müşterisi olan bilindik bir marketi kim almak istemez ki? Bu durum tüm meslekler ve için geçerli.

ZİRAAT BANKASI BİREYSEL İŞ YERİ KREDİSİ ÖZELLİKLERİ

Gerek kendi işinizi kurmak için gerekse yatırım amaçlı iş yeri almak için ziraat bankasından kredi alabilirsiniz. Dükkan, Muayenehane, ofis, büro, mağaza vb. iş yerleri bunlara örnek olarak verilebilir. Bence bu kredi kampanyasının 2 özel yanı var. Bunlardan ilki alacağınız iş yeri kredisini 120 ay vade ile geri ödeyebilme imkanınızın olması. İş yerinize kavuşabildiğiniz gibi, kendinizi de 10 yıl gibi uzun vadeler ile bankaya ödemeniz çok güzel. Şimdi gelelim diğer konuya.

KREDİ VADESİ VE KREDİ FAİZ ORANLARI

İkinci mesele faiz oranları. Faiz oranı 60 ay ile 120 ay arasında %1,13 çok iyi. Hatta mükemmel. 60 aya kadar ise %1,11. Bu oran çok çok daha da güzel. Kredi taksit sayısı çok uzun, faiz oranı ise çok düşük. Bu iki seçenek mükemmel. Birde almak istediğiniz iş yerinin ekspertiz değerinin %75’ine kadar kredi alabiliyor olmanızda çok iyi. 50 Bin liraya bir mağaza buldunuz. 37.500 TL’niz ziraat bankasında hazır. 12.500 Lirayı da sizin karşılamanız gerekiyor. Zaten eğer kendi işinizi açacaksanız böylesi ufak bir tutarda sizde vardır.

KREDİ DETAYLARI

Alacağınız iş yeri üzerinden ipotek tesis uygulanıyor. teminat olarak alınacak iş yeri yeterli oluyor yani. Tabi kredi üzerinde banka yetkili olduğundan, başvurulara dilediği gibi cevap verebilir. Risk durumunuza göre de banka kefil veya ek teminat isteyebilir. Bu hususları da belirtmekte fayda var. Başvurunuzu şubeden gerçekleştirebilirsiniz. Kredinizin vadesi boyunca DASK, hayat sigortası ve iş yeri sigortası yaptırmanız gerekiyor. Olabilecek tüm bilgilerden kısa kısa haberdar etmek istiyorum sizi. Haydi şimdi hesaplamalar yapalım.

İŞ YERİ İÇİN KREDİ HESAPLAMALARI

Hayatınızın fırsatını yakaladınız. Sonunda kendi iş yerinize kavuşabileceksiniz. Kendi paranıza baktınız ve 50 bin liraya daha ihtiyacınızın olduğunu anladınız. Bunu 120 ay vade ile geri ödemek istiyorsunuz. 10 yılın sonunda mülk sizin olacak. Faiz oranı sizlere %1,13 olarak uygulanıyor. 724kredi.net ekibi olarak hesaplama yaptık. Aylık taksidiniz 846,06 TL ve toplam geri ödemeniz gereken kredi tutarı da 101.527,20 TL olacaktır. Yıllık maliyet oranı da %18,0958 dir.

Şimdide 30 bin lira krediye ihtiyacınızın olduğunu var sayalım. 60 ay vade ile yani 5 yılın sonunda ödemenizi bitirmek istiyorsunuz.

Bunu 120 ay vade ile geri ödemek istiyorsunuz. 10 yılın sonunda mülk sizin olacak. Faiz oranı sizlere %1,11 olarak uygulanıyor. 724kredi.net ekibi olarak hesaplama yaptık. Aylık taksidiniz 729,29 TL ve toplam geri ödemeniz gereken kredi tutarı da 43.757,40 TL olacaktır. Yıllık maliyet oranı da %18,5903 dür.

 

 

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.