TEB konut kredisi ürünleri ile sizleride Ev – lendirecek

Teb konut kredisi ürünleri- Boş ve yalan bilginin yer almadığı 724krdi.net‘in değerli okurları her gün sizlerin ihtiyaç duyabileceğiniz konuları araştırarak sizlerin istifadelerinize sunuyoruz. Bu yazımız ile de sizlerin çok arzuladığınız bir konuya değinmeyi planlıyoruz. Sevgili okurlarımız size cevabı basit bir soru sormak isterim. Neden yıllarca çalışıp didiniriz? Tabi ki de başımızı koyabileceğimiz sıcak bir ev için. Küçük de olsa o ev bizimdir ya, bir dayanağımız vardır ya o işte her şeye yeter de artar. Anneden babadan ev kalan şanslı okurlarımıza diyeceğim yok. Ama ya asgari ücretli olan ve 500 – 600 TL kira ödeyen insanlar nasıl en sahibi olabilecekler?

TEB KONUT KREDİSİ ÜRÜNLERİ GENEL AÇIKLAMA

Bu sorun esasen Avrupa ve Amerika yıllar öncesinden çözülmüştü. Biz de ise sonradan mortgage konut kredisi olarak ortaya çıktı ve giderek yaygınlaştı. Peki neydi bu mortgage konut kredisi? Almak istediğiniz ev için bir bankaya gidip 5, 10 ,15  veya 20 yıllığına ödeyebileceğiniz şekilde kira öder gibi ev sahibi olmanızı hedefleyen ve başarılı olmuş bir sistemdir. Günümüz de de en fazla tercih edilen kredilerin başında gelmektedir. Bu yazımızda da konut ihtiyacınızı giderebilmek adına oldukça avantajlı olan TEB konut kredisi ürünlerine değineceğiz. Dilerseniz başlayalım.

TEB KONUT KREDİSİ NEDİR? İŞTE BÜTÜN AYRINTILAR

1 Yıldan 10 yıla kadar istediğiniz vadede %0,99 faiz oranı ile konut kredinizi Türk Ekonomi Bankası (TEB) ile almanız mümkün. Faiz oranı hakikatten düşük ve avantajlı.  Teb konut kredisi ile yüksek vade ve düşük ödemeler ile kira öder gibi hayalini kurduğunuz evinize kavuşabilirsiniz. İşte bu kadar basit. Ev sahiplerine 10 yıl kira ödeyeceğinize, on yılın sonunda kendi eviniz olsun istemez misiniz? Ev sahibi olmak artık hayal değil, teb ile mümkün.

TEB KONUT KREDİSİ ÖRNEK ÖDEME TABLOSU

Diyelim ki evinizi buldunuz ve 100.000 TL ye ihtiyacınız var. Bunun için TEB’e başvuruda bulundunuz  ve bunu 5 yıllığına (60 Ay) ödemeyi planlıyorsunuz. Yukarıda da belirttiğim gibi faiz oranı %0,99 TL den hesaplanacaktır. Kredi tahsis ücreti olarak 500 TL alınmaktadır. Eksper;508,38 TL, İpotek; 159,30 TL, Sigorta 1.603,62 TL ve aylık ödeme tutarınız ise; 2.218,39 TL dir. Ayrıca kafanızda başka bir rakam varsa http://www.teb.com.tr/kredi-hesaplama/ bu linki tıklayarak aylık ödeyeceğiniz miktarı öğrenebilirsiniz.

TEB KONUT KREDİSİ ÜRÜN SEÇENEKLERİ NELERDİR?
 1. Herşey Dahil Konut Kredisi; Bu kredinin içerisine tüm masraflar ile tüm vergileri katarak uzun vadeli taksitlendirebilir ve rahat rahat ödeyebilirsiniz.
 2. Al Kirala Konut Kredisi; Hem yatırım hemde kira getirisinden faydalanın. Anlayacağınız evinizi kiraya verip kira getirisi ile de taksitlerinizi ödeyin böylece 5 veya 10 yıl sonra konut sizin olsun.
 3. Esnek Kademeli Konu Kredisi; Harcamalarınıza göre ödeme planınızı kendinizin belirlediği bir sistemdir.esnek ve kademeli konut kredisi ile hayallerinizi geciktirmeyin.
 4. %100 Konut Kredisi; Konut almak için hiç peşinatınız yok ise üzülmeyin bu kredi sayesinde konutunuzun değerinin %100 üne kadar kredi çekebilirsiniz.
 5. Anapara Ertelemeli Konut Kredisi; Konut kredinizi hemen alın. Ana paranızı ödemeye ise 36 ay sonra başlayın. Böylece ilk taksitleriniz de faiz yükünüzü azalta bilirsiniz.
 6. Dönem Ödemeli Konut Kredisi; Gelir durumunuza göre ödemelerinizi 2 ayda veya 3 ayda bir olacak şekilde planlayabilirsiniz. Böylece bir ay konut ödemenizi yaparken diğer ay da başka harcamalarınızı yapabilirsiniz.
 7. Kademeli Azalan Konut Kredisi; Gelecekteki gider durumunuzu da göz önüne alarak planlanan bir ödeme seçeneğidir. Burada sabit ödemler ile başlar ve ileriki zamanlarda bu ödemelerinizi azalarak ödeyebilirsiniz.
 8. Kademeli Artan Konut Kredisi; Geri ödemesi düşük olan taksitler ile ödemelerinize başlar ve ilerideki gelirinizdeki artışı düşünerek de ödeme tutarlarınızı arttırabilirsiniz.
 9. İndirimli konut kredisi; Birikmiş paranız ile kredi tutarının %1’i ile %5’i arasındaki tutarı peşin olarak ödeyerek indirimli faiz oranından yararlanabilirsiniz. Ayrıca İndirimli konut kredisi ile düşük taksitler ödeyerek rahat ve kolay bir şekilde ev sahibi olabilirsiniz.
 10. Ara ödemeli Konut Kredisi; Sizlerde ikramiyesi olan bir işte çalışıyor olabilirsiniz. İkramiyelerinizi aldıkça kredinizin bir bölümünü ödeyin ve böylece kalan ödemelerinizi azaltın.
 11. Molalı Konut Kredisi; Her sene dilediğiniz 2 ay konut kredisi ödemelerinize ara verebilir, böylece diğer ihtiyaçlarınıza da para ayırabilirsiniz. Ayrıca bu 2 ay erteleme işleminde de ayrıca bir gecikme faiz oranı da uygulanmaz.
 12. Konut Sigortaları; TEB eşya sigortası evinizdeki tüm eşyaları maddi zarar ve rikslere karşı korur. Benim evim sigortası; evinizi, bina ve içindeki eşyalarınızı kazaya karşı korur. DASK zorunlu deprem sigortası ise evinizi depreme karşı sigorta altına alır.

 

Bende ev sahibi olmak istiyorum diyorsanız TEB’e muhakkak uğramanızı tavsiye ederiz. Bu kadar ürün seçeneği ve indirimli faiz oranları kaçırılmayacak fırsatları da beraberinde getirecektir. Ayrıca ilginizi çekebileceğini düşündüğümüz aşağıdaki linklerimize de göz atmanızı tavsiye ederiz.

AVANTAJLI SİZLERE ÖZEL CEPTE TEB İHTİYAÇ KREDİSİNİ KAÇIRMAYIN

GERİ ÖDEMESİZ KOSGEB 150.000 TL DESTEK PROGRAMINA DAİR HER ŞEY

NE ZAMAN EMEKLİ OLABİLİRİM? HESAPLAMA İÇİN TIKLAYINIZ

DEĞERLİ OKURLARIMIZ, EV ALMAK İSTEYENLERİN AVANTAJLI FAİZ ORANI İLE BU HALLERİNİ GERÇEKLEŞTİREBİLMELERİ ADINA LÜTFEN BU YAZIYI FACEBOOK İLE PAYLAŞIR MISIN?

Yorum yapın