Kosgebten girişimci bayanlara 150.000 TL’ye kadar destek

Kosgeb girişimcilik destek programı- Yine özel ve yine merak edilen bir konu başlığı ile karşınızdayız. Bu yazımızı iyi okumanızı tavsiye ederiz. Özellikle bayan okurlarımızın işlerini bırakıp bu yazıyı takip etmelerini öneririz. Çünkü bu yazımızından faydalanacak olanların çoğunu bayanlar oluşturacaktır. Sizlerde bir işletmede saatlerce çalışıp evinizin rızkını çıkarıyor olabilirsiniz. Veya eşinize destek olmak için gündelik işlere gidiyor da olabilirsiniz. Bu işlerden sonra bir de ev işlerinde koşuşturup evinizi çevirmeye çalışıyor da olabilirsiniz. Elin işin de çalışmak ne kadar zordur bilirim. Özellikle de belirli bir yaşı almışsanız ve emir alıyorsanız bu sizlere ızdırap verici olacaktır ama elden de bir şey gelmez mecbur çalışmanız ve eve ekmek götürmeniz gerekiyor.

KOSGEB GİRİŞİMCİLİK DESTEK PROGRAMI ÖN BİLGİLENDİRME

Ama halbuki bir şans verilse o ne kadarda çok istediğiniz çiçek serasını yapacak ve hem birilerine ekmek kapısı açacak hem de bir birinden güzel çiçeklerinizi hem yurt için de hem de yurt dışında sergileyerek büyük bir firma haline gelebilirsiniz. Ama hayat zor ve acımasız. Hele bir bayan için daha da zor. Peki hiç mi yüzümüz gülmeyecek? Hiç mi kendi işimizi yapamayacağız? Üzülmeyin annelerim, ablalarım ve kız kardeşlerim. Elbette bir çözüm yolu var. Devletimiz kosgeb ile hayalinizdeki projeleri geliştirmeniz artık çok kolay. Yeter ki siz yapmaya karar verin ve isteyim. Allah’ın izniyle kendi işinizin patronu olabilirsiniz.

KOSGEB GİRİŞİMCİLİK DESTEK PROGRAMI NEDİR?

Peki nedir bu kosgeb girişimcilik destek programı? Bu program ile kosgeb, girişimciliği desteklemek, girişimciliği yaygınlaştırmak ve başarılı işletmelerin kurulmasını amaçlamaktadır. Bu açıdan gerek işlerinizi büyütme adına gerekse yeni bir iş açmak adına 50.000 TL geri ödemesiz ve 100.000 TL ise geri ödemeli olarak toplamda 150.000 TL kredi desteği sağlanmaktadır. Bu projeye 1. ve 2. bölgedeki başvuranların %80’i bayan, gazi, birinci derece şehit yakını ve engelli vatandaşlar seçilecektir. Projeye 3.4.5. ve 6. bölgelerden başvuran vatandaşların ise %90’ını bayan, gazi, şehit yakını ve engelli vatandaşlar oluşturacaktır. Bundan dolayı Kosgeb girişimcilik destekleme projesi genel itibariyle bayanları desteklemektedir. Bu projeden yararlanabilmeniz için kosgeb uygulamalı girişimcilik eğitimi almanız gerekiyor. Bu eğitim ücretsiz olarak verilmektedir ve toplam 32 saattir.

DESTEK UNSURLARI NELERDİR?

Bu projede sizlere işletme kuruluşu desteği olarak geri ödemesiz 2000 TL verilecektir. Kuruluş dönemi makine, teçhizat, ofis donanım ve yazılım desteği için ise geri ödemesiz; 18.000 TL verilmektedir. Ayrıca İşletme gideri desteği olarak da 30.000 TL geri ödemesiz kredi verilecektir. Bu da toplamda geri ödemesiz olarak 50.000 TL’yi ifade etmektedir. Ayrıca sabit yatırım desteği olarak da geri ödemeli 100.000 TL kredi verilecektir. Böylece sizlerde hayalini kurduğunuz işinizin sahibi olabilirsiniz. Normalde böyle bir rakam için bankaya başvuruda bulunmuş olsaydınız dünyanın faizini ödemek zorunda kalacak ve belkide altından kalkamayacaktınız.

Kosgeb girişimcilik destek programına başvuruda bulunabilmeniz için uygulamalı eğitim aldınız ama öyle kolunuzu sallayarak kosgebe gidip de ben geldim hadi bana 150.000 TL verin demiyorsunuz. Ablalarım önce ne yapacağınıa karar vermeniz gerekiyor. Diyelim ki çok güzel yemek yapıyorsunuzdur. Yöresel ev yemekleri projesi olabilir. Bunun gibi sizin istediğiniz birazda becerinizin olduğu bir işe karar verdikten sonra proje hazırlamanız gerekiyor. Bu proje için de ben anlamam diyorsanız, belirli bir ücret karşılığında piyasada bu işi sizin için yapacak olan şirketler var. Siz ayrıntılı bir şekilde anlatıyorsunuz onlarda kosgeb formatına göre hazırlıyorlar. Ayrıca benim de bir iş fikrim var veya işlerimi büyütmek istiyorum diyorsanız aşağıdaki konu linklerimiz dikkatinizi çekebilir.

KOSGEB ULUSLARARASI KULUÇKA MERKEZİ VE HIZLANDIRICI DESTEK PROGRAMI

KOSGEB'TEN ONAY ALAN PROJE ÖRNEKLERİ BURADA. TIKLA HEMEN ÖĞREN

KOSGEB KOBİ PROJE DESTEK PROGRAMI İLE 150.000 TL BİR TIK ÖTEDE

GERİ ÖDEMESİZ 150.000 TL KOSGEB TEKNOPAZAR DESTEK PROGRAMI

KOSGEB HİBE KREDİSİ NASIL ALINIR? İŞTE BÜTÜN AYRINTILAR...

EL KAPISINDA ÇALIŞAN ABLALARIMIZIN KENDİ İŞLERİNİ KURABİLMELERİ ADINA BU YAZIMIZI FACEBOOK VE DİĞER SOSYAL PAYLAŞIM AĞLARI İLE PAYLAŞABİLİR MİSİNİZ?

“Kosgebten girişimci bayanlara 150.000 TL’ye kadar destek” üzerine 10 yorum

 1. Merhaba ben selma 37 yaşındayım zonguldakta yaşıyorum kosgebin bu eğitiminden faydalanıp iş kurmak istiyorum kosgebin bu imkanından faydalanıp işimi kurmak istiyorum organik köy tavuğu çiftliği düşünüyorum nasıl yardımcı olabilirsiniz

  Yanıtla
 2. merhaba antalya manavgatta yaşiyorum hayalim kendi işimi yapmak kendi diktiğim nevresim takimlarini satmak yani hem dikmek hem satmak makinalarimi almak tek korktuğum onaylanmazsa diye teşekkür ederim

  Yanıtla
  • Merhabalar Hatun Hanım,
   KOSGEB hibe yardımlarını verirken bayanları ön planda tutuyor. Yanı 10 kişiye kredi verecekse bunun 6 sı en az bayan oluyor. Pozitif ayrımcılık söz konusu yani. Siz bu işi yapmaya karar verdiyseniz öncelikle eğitimi alınız. Daha sonra ise projenizi hazırlayıp yetkililere sunun. Kabul olmama gibi bir olasılıkta mevcuttur. Ozman projenizi yenileyebilir ve tekrardan başvuruda bulunabilirsiniz. Ama bildiğim kadarıyla sizin gibi iş yapmak isteyen bayanların projeleri kabul ediliyor. Size şimdiden başarılar diler inşallah projenizde kabul edilmiştir.

   Yanıtla
 3. Eğitim için başvuruda bulundum peki nasıl ne zaman olur bu eğitim birde benim açacağım dükkan 50000 liralıksa
  100000 krediye gerek var mı

  Yanıtla
  • Merhabalar Nurgül Hanım,
   hangi şehirde ikamet ettiğinizi bilmediğimizden, kosgeb eğitimlerini şehr şehir ve ne zaman başlayıp ne zaman biteceğini burayı tıklayarak öğrenebilirsiniz. Ayrıca eğitiminizde de göreceniz üzere kosgeb, sizin onlara sunacağınız projeye göre size destek verecektir. Projenizde 30.000 TL yetiyorsa bunu karşılıksız hibe olarak alabilirsin. Bunun dışında projenizde bana ilk 6 ay 50.000 TL lazım daha sonra iş yerime makineler alacağım büyüteceğim diyorsanız da faizsiz olarak ekstradan 100.000 TL geri ödemeli kredi alabilirsiniz. Yapacağınız işinizde şimdiden başarılar dilerim.

   Yanıtla
  • Selamlar Şebnem,

   Üzerine işyeri olanlar için kosgebten kredi malesef çıkmaz. Bu işyerini başka bir kişiye devrederek o kişiye kosgebten kredi çıkmasını sağlayabilirsiniz.

   Yanıtla

Yorum yapın