Sıfır faizli Halkbank esnaf kredileri

Sıfır faizli halkbank esnaf kredileri- Sevgili 724kredi.net‘in değerli okurları, en özel ve en ihtiyaç duyacağınız konuları sizler için araştırıp istifadelerinize sunuyoruz. Bugün de istifade edeceğinizi düşündüğümüz bir konu olan sıfır faizli halkbank esnaf kredileri hakkında bilgi vereceğiz. Bir çok esnafımızın içi kan ağlıyor. Bir çoğuda piyasadan silinmeye yüz tutmak üzere. Bir destek olsa belki kendilerini düzeltebilecek ve zanaatını sergileyebilecekler. Bizlerde esnafımızın rahat bir nefes almalarını sağlamak adına bu yazıyı derledik. Dilerseniz Halk Bank sıfır faizli esnaf kredilerini hep beraber inceleyelim.

HALKBANK KAYBOLMAYA YÜZTUTAN MESLEK KOLLARINDA FAALİYET GÖSTERENLERE KREDİ

Bu kredi ile; 193 sayılı Gelir Kanunun 9. maddesinde belirtilen geleneksel, kültürel, sanatsal değeri olan kaybolmaya yüz tutan meslek kollarında faaliyet gösteren ve esnaf vergi muafiyet belgesi sahibi esnaf ve sanatkarlara % 100 faiz indirim imkanı ile kredi kullandırılmaktadır. Peki bu esnaflık dalları nelerdir birde ona bakalım.; Bakır işletmeciliği, el dokuma işleri, sedef kakma ve ahşap dokuma işleri, çini ve çömlek yapımı, bastonculuk, kaşıkçılık, yazmacılık, semercilik, keçecilik, yorgancılık, lüle ve oltu taşı işçiliği, yemenicilik, çarıkçılık, oyacılık ve bu işlere benzer iş kolları yararlanabilmektedir.Ayrıca kosgeb hibe desteğinden yararlananlar bu krediden yararlanamayacaktır.

HALKBANK USTALIK BELGESİ SAHİBİ OLUP YENİ İŞ YERİ KURAN GİRİŞİMCİ ESNAF VE SANATKARLARA KREDİ

Bu krediye başvuruda bulunabilmeniz için 3308 sayılı Mesleki Eğitim Kanunu kapsamında en az 3 yıllık ustalık belgesi sahibi olan ve bu belge ile ilgili meslek kolunda son 1 yıl içinde kendi adına işletme kurduğunu belgeleyen girişimci esnaflar %100 faiz indirim imkanı ile kredi kullanabilmektedirler. Bu krediden, aynı işletme için KOSGEB den hibe desteği alanlar faydalanamamaktadırlar.

HALKBANK 30.000 TL’YE KADAR SIFIR FAİZLİ KREDİ

Makine, ekipman ve demirbaş alımları, iş yeri modernizasyonu veya hammadde ve döner sermaye ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik kredi talep eden esnaf ve sanatkarlar, 30.000 TL’ye kadar % 100 faiz indirim imkanı ile kredi kullanabilmektedir. Yalnız bu kredinin kullanım amacını yazılı olarak taahhüt etmeleri zorunludur. Ayrıca KOSGEB’den hibe desteği alanlar bu krediden yararlanamazlar.

HALKBANK GENÇ GİRİŞİMCİ ESNAF VE SANATKARLARA KREDİ
KOSGEB Girişimcilik Destek Programını bitiren, başvuru tarihinde 30 yaşını tamamlamamış olan genç girişimci esnaf ve sanatkarlara KOSGEB tarafından onaylanan projelerini halk banka sunmaları durumunda 100.000 TL’ye kadar % 100 faiz indirim imkanı ile kredi kullanabilmektedir. Bu krediden açık durumda Hazine destekli esnaf kredisi bulunanlar ve KOSGEB’den faizsiz kredi veya hibe desteği alanlar faydalanamazlar.

 

Sizinde şartlarınızın uyduğunuz düşünüyorsanız sıfır faizli kredi için halkbank’a müracaat edebilirsiniz. Ayrıca ben Karşılıksız kredi arıyorum diyorsanız aşağıdaki KOSGEB linlerine de bir göz atmanızı tavsiye ederiz.

KOSGEB ULUSLARARASI KULUÇKA MERKEZİ VE HIZLANDIRICI DESTEK PROGRAMI

KOSGEB GİRİŞİMCİ BAYANLARA 150.000 TL DESTEK KREDİSİ VERİYOR.

KOSGEB'TEN ONAY ALAN PROJE ÖRNEKLERİ BURADA. TIKLA HEMEN ÖĞREN

KOSGEB KOBİ PROJE DESTEK PROGRAMI İLE 150.000 TL BİR TIK ÖTEDE

GERİ ÖDEMESİZ 150.000 TL KOSGEB TEKNOPAZAR DESTEK PROGRAMI

KOSGEB HİBE KREDİSİ NASIL ALINIR? İŞTE BÜTÜN AYRINTILAR...

SİZİNDE ÇEVRENİZDE ÇÜRÜMEYE YÜZ TUTAN VE UNUTULAN ESNAF  TANIDIKLARINIZ VARSA LÜTFEN BU YAZIDAN HABERDAR OLMALARI İÇİN FACEBOOK İLE PAYLAŞABİLİR MİSİN?

“Sıfır faizli Halkbank esnaf kredileri” üzerine 2 yorum

Yorum yapın