Kredi notu sorgulama kredi notumu nasıl öğrenirim işte tüm ayrıntılar

Kredi notu sorgulama kredi notumu nasıl öğrenirim- Finans ile ilgili aklınıza gelecek tüm soruları ve sorgulamaları sizlere sunan 724kredi.netkredi notu sorgulama ve kredi notumu nasıl öğrenirim konu başlığı tanıtımı ile karşınızda. Sizinde acil kredi ihtiyacınız olmuş olabilir. İş yeri açabilir ve iş yerinizi büyüteceğinizden dolayı maddi yönden biraz desteğe ihtiyaç duyabilirsiniz.

KREDİ NOTU SORGULAMAYA DAİR ÖN BİLGİLENDİRME

Veya eşiniz ile belirli bir birikim yaptınız ve hayalinizdeki bahçeli evi almayı planlıyorsunuz ama paranız eksik kalıyor yada alacağınız spor araba için paranız yetmiyor. (bu örnekler çoğaltılabilir) Böyle bir durumda her kesin yaptığı gibi sizinde ilk olarak başvuracağınız yer bankalar olacaktır. Konfiçyus; “Olgun insan yapabileceğini söyleyen ve söylediğini yapan insandır.” derken güvenin ne kadar önemli olduğunu dile getirir. İşte bankalardan kredi çekerken de sizlerin birer kredi notu vardır. Bu nota göre kredinizin faizi hesaplanır. Yüksek notunuz var ise düşük faizli her türlü krediyi alabilirsiniz.

PEKİ KREDİ NOTUNUZUN YÜKSEK OLABİLMESİ İÇİN NE YAPMAMIZ GEREKİYOR?

Öncelikle kredi kartlarınızı düzenli bir şekilde ödemeniz gerekiyor. Ayrıca daha önce çekmiş olduğunuz kredi var ise bunları da günü gününe ödemeniz kredi notunuzu yükseltecek adımlardan bir kaçıdır. Bunların dışında telefon, elektrik ve su gibi faturalarınızı banka üzerinden ödemenizde önemli bir artı getirmektedir. Ne kadar çok bankacılık hizmetlerini kullanır ve sözünüzün eri olup borç ödemelerinize sadık kalırsanız en yüksek kredi puanına sahip olursunuz.  Bankaların aradığı o eşsiz müşteri olabilirsiniz. Hatta böyle bir durumda başka bankalar bile sizinle iletişime geçip kredi vermeye çalışacaklardır.

KREDİ NOTUMU KİM TUTUYOR? FİNDEKS NEDİR?

Kredi notunuzu Türkiye’nin önde gelen 9 bankasının ortaklaşa kurduğu ve BDDK tarafından denetlenen bir kuruluş tarafından tutuluyor. Yukarıda saydığım etmenler sayesinde kredi notunuz belirleniyor. Türkiye deki hemen hemen tüm bankalar findeksin size verdiği notu bir karne gibi görüyor. Adeta kartvizitiniz oluyor. Bankalar kredi notunuza göre size güvenip güvenmeyeceklerini anlıyorlar. Bunun dışında findeks sizlere finansman danışmanlık hizmeti de sunuyor. Gerek bireysel gerekse ticari firmalara risk raporları sunarak durumları hakkında bilgiler veriyor.

FİNDEKS ÜYELİĞİ VE KREDİ NOTU SORGULAMA İŞLEMLERİ NASIL YAPILIR?

Öncelikle şunu belirtmeliyim. Findeks üyeliğini ücretsiz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca kredi notunuzu sorgulayabilmeniz de findeks ile artık çok kolay. Öncelikle bu https://www.findeks.com/ linki tıklamanız gerekiyor. Bu link sizi direkt olarak findeksin ana sayfasına yönlendirecektir. Açılan sayfanın ortasında yer alan bölüme sırasıyla tc kimlik numaranızı ve cep telefonu numaranızı girmeniz gerekecektir. Ardından kredi notunuzu öğrenebileceksiniz. Önemli olan bir konuyu da belirtmem gerekiyor. Bu işlem için cebinizden 4 TL çıkacaktır. Ayrıca aynı sayfadan üyelik işleminizi de gerçekleştirebilirsiniz. Unutmayın ki en iyi kefil insanın kendisidir. Borcuna sadık olan, ödemelerini günü gününe yapan ve sözünün eri olan biri için tüm kapılar 2. bir kefil aramadan zaten sonuna kadar açılacaktır. Ayrıca Banka harici nereden kredi para bulabilirim konulu yazımıza da buradan ulaşabilirsiniz.

“Kredi notu sorgulama kredi notumu nasıl öğrenirim işte tüm ayrıntılar” üzerine 4 yorum

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.