KREDİ İSTİYORUM

Kredi İstiyorum- Kredi istiyorum cümlesini sizde oldukça fazla duymadınız mı? Neredeyse kredi istemeyen kimse yok. Kime elini dokundursan 2. veya bilemedin 3. cümlesi kredi oluyor 🙂 E hani bunda da pekte haksız da sayılmazlar. Ülkemizde bir şey elde etmek istiyorsan şartlar bunu gerektiriyor. Kimisi ev alacak, kimisi araba. Ali Amca emekli olmuş evde de durmak istemiyor (Çalışan demir pas tutmaz misal) ufacık bir dükkan açmak istiyor ama para ihtiyaç.

KREDİ İSTİYORUM AÇIKLAYICI BİLGİ

Ayşe Teyze güzel mi güzel lezzetli mi lezzetli evde reçel yaparak geçimini sağlayacak ama ufakta olsa bir sermayesi yok. İnanın ki bu örnekleri yüzlerce çoğaltmamız mümkün. Yani bu insanlar Kredi İstiyorum demeyecek de ne diyecek? Bundan dolayı haklı olduklarını belirttim. Peki kredi istemek ihtiyacınız olan parayı almak için yeterli mi? Bu yazımız da kredi çekebilmeniz için gerekli olan unsurlara değinecek ve sizleri doğru bir şekilde bilgilendireceğiz.

EVDE İŞ YAPMAK İSTİYORUM DİYENLERE YAPILACAK İŞLER

KREDİ NOTU NEDİR?

Kredi istiyorum diye niyetinizi belli ettiniz ama kredi notunuz nasıl? Kredi çekebilmeniz için önünüzdeki en büyük unsuz kredi notunuz veya kredi puanınızdır. Yani kredi notunuz ne kadar yüksek ise o ölçüde kredi çekebilir ve düşük faiz oranlarından da yararlanabilirsiniz. Lakin kredi notunuz riskli puan aralıklarında ise kredi çekebilmeniz oldukça zordur. Bankaların bir araya gelerek kurdukları Kredi Kayır Bürosu (KKB) Findeks aracılığı ile sizlerin bankacılık işlemlerinizi takip ederek ona göre bir puan verir.

Eğer borçlarınızı zamanında ödüyorsanız puanınız da artar ama kredi kartınızın asgarisini bile ödeyemiyorsanız o zaman notunuz aşağılarda seyredecektir. Sizlerde kredi notunuzu öğrenmek ve bu konuda daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız burayı tıklayabilirsiniz.

KREDİ NOTU AZ RİSKLİ OLANLARA ALTIN TAVSİYELER

KIRMIZI KALEM VE KARA LİSTE

Sevgili okurlarımız, oldu da acil kredi ihtiyacınız olu verdi ama bankaya gidiverdiniz bir de kredi alamayacağınızı söylediler. Nedeni ise geçmişiniz dediler. Evet yanlış duymadınız. Bankalardan çektiğiniz kredi ve kredi kartı borçları şakaya gelmez. 3 ay geciktirdiniz mi direkt olarak banka sizi avukata verir ve bu hukuki süreçte kırmızı kalem yersiniz. Kırmızı kalem yiyenler kara listeye eklenir ve burada izlenirsiniz. Belirli bir süre geçtikten sonra bankacılık faaliyetleriniz düzene oturursa anca kredi çekebilirsiniz.

BAŞA BELA OLAN KARA LİSTEDEN NE ZAMAN KURTULURUM? TIKLA HEMEN ÖĞREN

DÜZENLİ GELİR BELGESİ

Başta Kredi İstiyorum demiştiniz ya bunu söyleyebilmeniz için de düzenli bir gelirinizin olması gerekiyor. Yada esnafsanız gelir levhanız ile başvuruda bulunmanız gerekiyor. Kredi çekmek için maaş bordronuzun olması şart. Maaş gelirinize göre bankalarda sizlere bir kredi bütçesi ayarlayacaktır. En fazla ne kadar kredi çekebilirim diyorsanız burayı tıklayabilir ve ayrıntılı bilgi sahibi de olabilirsiniz.

GELİR BELGESİZ BANKA HARİCİ KREDİ VEREN KURUMLAR İÇİN TIKLA

 

KREDİ TÜRLERİ NELERDİR?

Yukarı da saydığım koşullar sizlere uyuyorsa; Türkiye’deki tüm bankalar sizlere kredi musluklarını açacaklardır. Dilerseniz en fazla ihtiyaç duyulan kredi türlerini de kısaca belirtelim; Bireysel ihtiyaç kredileri, Kobi esnaf kredileri, Araç kredileri ve Konut kredilerdir. Bu krediler en fazla tercih edilen kalemlerdir. Akbantan, Garantiye, oradan Yapıkrediye tüm banklar bu saydığım kredi türlerinde sizlerin ihtiyaçlarını karşılamaya can atıyorlar.

EN ÇOK KULLANILAN BİREYSEL KREDİLER
36 AY VADE İLE 5.000 TL KREDİYİ EN DÜŞÜK FAİZLİ VEREN BANKALAR

DÜŞÜK FAİZLİ 30.000 TL KREDİYİ 36 AY VADE İLE VEREN BANKALAR

36 AY VADE İLE 10.000 TL KREDİYİ EN DÜŞÜK FAİZ İLE VEREN BANKALAR

36 AY VADE İLE 20.000 TL KREDİYİ EN UYGUN FAİZLİ VEREN BANKALAR

15.000 TL 36 AY VADE İLE EN DÜŞÜK FAİZLİ KREDİ VEREN BANKALAR 
EN FAZLA KULLANILAN KONUT KREDİLERİ
DÜŞÜK FAİZLİ 96 AY VADELİ 80.000 TL KONUT KREDİSİ

120 AY VADELİ 70.000 TL KONUT KREDİSİ

50.000 TL 60 AY VADELİ EN DÜŞÜK FAİZLİ KONUT KREDİSİ

120 AY VADELİ 100.000 TL KONUT KREDİSİ

EMİNEVİM İLE FAİZSİZ EV SAHİBİ OLMAK 

 

EN ÇOK TERCİH EDİLEN TAŞIT KREDİLERİ
36 AY VADELİ 30.000 TL TAŞIT KREDİSİ 

DÜŞÜK FAİZLİ 24 AY VADELİ 15.000 TL TAŞIT KREDİSİ

FİNANSBANK STANDART TAŞIT KREDİSİ

EMİNOTOMOTİV

 

Değerli Okurlarımız sizlerde kredi istiyorsanız, yukarıdaki ihtiyaç bölümlerini belirttiğimiz linki tıklayabilir ve detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

BU FAYDALI VE ÖNEMLİ YAZIYI LÜTFEN FACEBOOK VE DİĞER SOSYAL İLETİŞİM AĞLARI İLE BEĞENİP PAYLAŞALIM

“KREDİ İSTİYORUM” üzerine 2 yorum

  1. Türkiye’de bir üniversitede aylık net 5.000 TL ücretle çalışan yabancı uyruklu öğretim üyesi 24 veya 36 ay vadeli 15.000 TL kredi alabilir mi? Tüm bankalar oturma süresi kadar (12 ay) vadeli kredi teklif ediyor.

    Cevapla
    • Gelir durumunuz oldukça iyi gibi gözüküyor. Öncelikle bunu belgelendirmeniz gerekiyor. Yani Maaş bordronuzu almanız gerekiyor. Lakin oturum sürenizin 12 ay olduğunu belirtmişsiniz. Bu durumda ise 36 ay vade ile kredi çekmek istiyorsanız bir kefil göstermeniz gerekecektir. Türkiye deki bankalar yaş tahtaya hiç bir zaman basmazlar. bir kefil ile rahatlıkla kredi çekebilirsiniz.

      Cevapla

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.