Kredi Borcumu Ödeyemedim Acil Çözüm Yolu

Kredi borcumu ödeyemedim beni bekleyen tehlikeler neler- Sevgili okurlarımız, Yine oldukça merak edilen bir yazı başlığı ile karşınızdayız. Bir çok ihtiyaçtan dolayı kredi çekip bankalara borçlanmak durumunda kalıyoruz. Kimiz, ev alıyor, kimiz çocuğunu evlendiriyor, kimimiz işlerini büyütüyor. Bu örnekleri çoğaltmamız mümkün. Bazı zamanlar ise istediğimiz gelişmeler yaşanmaya biliyor. Yani işlerimiz rayında gidemeyebiliyor. Sezon kötü geçiyor veya beklediğiniz ve hak ettiğiniz ikramiyeyi alamayabiliyorsunuz. Bundan dolayıda evdeki hesap çarşıya uymayabiliyor. Dolayısıyla bankadan çektiğimiz kredileri ödemekte zorluk çekebiliyoruz.

KREDİ BORCUNU ÖDEYEMEYENLERİ BEKLEYEN TEHLİKELER

Bazı zamanlarda ise durumumuz o kadar kötüye gidiyor ki bu borçlarımızı ödeyemeyebiliyoruz. Bu kriz anlarını doğru atlatabilmemiz için ve sizleri doğru bilgilendirme adına böyle bir yazı yazma ihtiyacı hasıl oldu. Dilerseniz size ışık tutması adına kredinizi ödeyemediğiniz zaman neler yapmanız gerektiğini madde madde sıralamaya çalışalım. Hazırsanız yazımıza geçebiliriz.

KREDİ BORCUNU ÖDEYEMEDİM, YAPILMASI GEREKEN ÇÖZÜM YOLLARI?

Değerli okurlarımız öncelikle bu yazıyı okuyan takipçilerimizin inşallah böyle bir duruma düşmemiş olmalarını ümid ediyorum. Ama insanlık hali, Türkiye de ne olacağıda belli olmuyor. İşleriniz kötüye gitti veya rahatsızlandınız ve işlerinizin başında duramadınız. Bundan dolayıda ödemeniz gereken krediyi ödeyemediğinizi farz edelim. Bu olan oldukça ciddi bir durumdur. Ayrıca ihmal edilmemesi gereken de bir olaydır. 3 Ay borcunuzu ödemediğiniz zaman banka tarafından avukata verilirsiniz ve hukuki işlem başlatılır. Haciz ile belki borcunuzu ödeyebilirsiniz ama artık sicilinizde Kırmızı Kalem yemiş bir insan olarak dolaşırsınız. Daha sonrada kara listede 5 yıl boyunca beklersiniz. Bunun ne demek olduğunu bilmiyorsanız hemen söyleyelim; 5 yıl boyunca hiç bir bankadan ufacık da dahi olsa kredi çekemeyeceğiniz anlamına gelmektedir. Ayrıca kimsede sizinle pek fazla iş yapmaz. Kredi notunuz aşağılarda gezinir durur.

MADDELER HALİNDE ÇÖZÜM YOLARI

1-) İlk ay kredinizi ödeyemediğiniz zaman hemen bankaya koşun ve 3 aylık bir erteleme alın. Bu size para bulabilmeniz için zaman ve fırsat kazandıracaktır.

2-) Diyelimki bankadan erteleme alamadınız, o halde bu borcu hacizle de olsa eninde sonunda ödeyeceğinize göre ne yapıp edip 2 ayı geçirmeden ödemeye çalışınız. Arkadaşlarınızdan borç almaya çalışın.

3-) Arkadaşlarınızdan borç para bulamıyorsanız öncelikle; bir ek iş bakmaya çalışınız, Ardından evinizde fazladan duran tv, laptop gibi para edecek ürünleri sahibinden veya letgo gibi 2. el satış alanlarında fiyatının altına bırakmaya çalışın. Ayrıca kredi kartlarındaki avans çekme özelliği sayesinde elinize bir miktar para geçebilir.

4-) Eğer yukarıda saydığımız çözüm yolları para bulma ihtiyacınızı karşılamıyorsa son çare araba ve evinizi satmanız gerekecektir. Siz satmaz iseniz zaten banka haciz yoluyla alıp 3 kuruşa ihale ile değerinin altında satacak. Madem böyle sizin geleceği görüp evinizi uygun bir fiyata elinizden çıkarıp borcunuzu ödemeniz gerekecektir. Geri kalan para ile de işlerinizi toparlayabilirsiniz. Tüm borçlarınızı tek bir bankada borç transfer yöntemi ile toplayınız ve yeniden vadelendirmeyi deneyiniz.  Aman amannnnn. Tefecilere bulaşmayın. Yüksek faiz oranlarının altından kalkamazsınız.

Değerli okurlarımız kredi borcunuzu yatırmadığınız zaman başınıza gelebilecekleri ve bundan kurtulmanız için çözüm yollarını derledik. Ayrıca işlerinizi büyütmek istiyorsanız veya yeni bir iş kurmak istiyorsanız KOSGEB kredilerinden de yararlanabilirsiniz. Dilerseniz aşağıdaki linklerimizi inceleyebilir ve dikkatinizi çeken konu başlığını inceleyebilirsiniz.

KOSGEB HİBE KREDİSİNİ HERKES ALABİLİR AYRINTILAR 

KOSGEB GERİ ÖDEMESİZ 150.000 TL KREDİ AYRINTILAR 

KOSGEB KOBİ GELİŞİMSEL DESTEK PROGRAMI İLE 1.000.000 TL İŞTE AYTINTILAR

İŞ YERİ AÇMAK İSTİYORUM NE İŞ YAPABİLİRİM?

 

BU YAZIYI BANKAYA BORCU OLAN ARKADAŞLARINIZIN GÖRMESİ ADINA LÜTFEN FACEBOOK İLE PAYLAŞINIZ.

 

Yorum yapın