Havale Nedir? Havale Nasıl Yapılır?

Havale nedir? Havale Nasıl Yapılır?- En çok merak edilen ve sorgulanan konu başlıkları ile sizleri doğru bir şekilde bilgilendirmeye devam ediyoruz. Bugünde bankacılık sisteminde önemli bir yere sahip olan ve para transferlerinde olmazsa olmaz olan Havale tanıtımına yer vereceğiz. Havale nedir ve Havale nasıl yapılır? sorularını aklınızda soru işareti bırakmayacak şekilde cevaplandıracağız. Arzu ederseniz vakit kaybetmeden konumuza direkt olarak geçiş yapalım.

Havale Nedir?

Havale sizin gibi aynı bankada hesabı olan birey yada firmaya para transfer işlemidir. Eft ile bu açıdan farklılık göstermektedir. Yani EFT de farklı bankalara para transferi yapılırken, Havale de ise; aynı bankada hesabı olan birine para gönderme işidir. Bu basit farkı da belirttiğimize göre havale aklınızda daha da kalıcı hale gelmiş olmalı.

Havale Nasıl Yapılır?

Havale işleminizi İnternet bankacılığından, telefon ve mobil bankacılığından, ATM ve Banka şubelerinden gerçekleştirebilirsiniz. İnternet ve mobil telefon bankacılığından bankaya gitmeden ve sıraya girmeden sizinle aynı bankada hesabı bulunan birine rahatlıkla para transferinde yani para gönderiminde bulunabilirsiniz. Bunun için internet bankacılığında bulunan menülerden para transfer sekmesini tıklamanız yeterli olacaktır. Ardından havale seçeneğini tıkladıktan sonra dilediğiniz miktardaki parayı gönderebilirsiniz. Para transferi yapacağınız kişinin Hesap Numarasını veya Müşteri Numarasını, Adını Soyadını ve Para Miktarını girerek işleminizi tamamlayabilirsiniz.

HAVALE İÇİN SAAT ARALIĞI VAR MIDIR?

Havale işlemi aynı bankada ve hesaplar arasında gerçekleştiği için; Havale işleminizi isterseniz gece yapın isterseniz gündüz herhangi bir sıkıntı doğurmayacaktır. Bundan dolayı 24 saat istediğiniz zaman aralığında havale işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

HAVALE İÇİN ÖDENECEK ÜCRET

Değerli okurlarımız, her ne kadar bankaya gitmeseniz de yapacağınız havale ücretleri için bir ücret ödemeniz gerekmektedir. Havale ücretleri yaptığınız işleme göre değişiklik gösterebilmektedir. Ama genel itibariyle 1,5 TL gibi bir ücret ödemeniz gerekmektedir. Ama bankalar ile yapılmış olan güzel bir anlaşma ile havale ve Eft gibi işlemlerde ücret kesilme işini de ortadan kaldırabilirsiniz. Nasıl mı? Şöyle izah edeyim. Örneğin ben hem havale hemde EFT işlemlerimde para ödemiyorum çünkü maaşımı aldığım banka ile işverenim bu maddeyi de düşünerek güzel bir anlaşma yapmış.

Veya bazı bankaların emekli müşterilerini çekebilme adına bu havale ücretlerini almadıklarını da biliyorum. Sizlerde oldukça fazla havale işi yapıyorsanız bankanız ile görüşmenizi tavsiye ederiz. Gördüğünüz gibi zaman harcamadan bir kaç dakikada ödemelerinizi havale işlemi ile gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca aşağıda sizler için hazırladığımız konu başlıklarımızı da incelemenizi özellikte tavsiye ederiz. Beğendiğiniz konuyu tıklamanız yeterli olacaktır.

EFT NEDİR? EFT NASIL YAPILIR?

KREDİ NOTUM DÜŞÜK NASIL KREDİ ÇEKEBİLİRİM?

KREDİ BORCUMU YATIRDIM KREDİ NOTUM NE ZAMAN YÜKSELİR?

KREDİ BORCUMU ÖDEYEMEDİM ACİL ÇÖZÜM YOLU

HAVALE İŞLEMİNİN TAM ANLAMIYLA ÖĞRENİLEBİLMESİ İÇİN BU YAZIYI FACEBOOK İLE BEĞENİP PAYLAŞABİLİR MİSİNİZ?

Yorum yapın