Genç Girişimciler İçin KOSGEB Girişimcilik Destekleri

Adıyaman, Ankara, Aksaray, Bursa, Diyarbakır, Erzurum, İstanbul, Kayseri, Kocaeli, Konya, Manisa ve Trabzon KOSGEB Genç Girişimciler İçin destek hibeleri- 724kredi.net‘in genç girişimcileri ve genç girişimci adayları, bu yazımızı sizlere özel olarak hazırladık. Son zamanlarda dikkatimi çeken bir şey var. Oda iş yeri sahiplerinin gençlerden oluşması. Bir çok iş yerini genç patronlar yönetiyor. Peki neden sizlerde kendi iş yerinizi kurup dünya çapında bir firma olmayasınız ki?

GENÇ GİRİŞİMCİLER İÇİN KOSGEB DESTEKLERİ

Şimdi hemen soracaksınız; dünya markası olalım olmasına ama gerekli parayı kim verecek bize? Babamız bile 2 kuruş harçlığı çok görürken bize kim para verecek? de diyebilirsiniz.Bunda da son derecek haklı olduğunuzu belirtmem gerekiyor ama siz gençler için de oldukça önemli bazı gelişmelerin olduğunu da belirtmeme müsaade ediniz. Artık sizlerde kendi şirketinizi kurabilecek ve kendi ayakları üstünde duran, iş dünyasında merdivenleri yavaş yavaş tırmanan genç bir girişimci olabileceksiniz. Nasıl mı? Haydi o zaman daha fazla vakit kaybetmeden yazımıza hızlı bir geçiş yapalım.

GENÇ GİRİŞİMCİLER İÇİN KOSGEB GİRİŞİMCİLİK DESTEKLERİ DETAYLARI

Genç girişimciler için uygulamalı girişimcilik eğitimini tamamlayan gençlere KOSGEB Girişimcilik Destekleri veriyor. Bunu da Gençlik ve Spor Bakanlığı ile KOSGEB’in aralarında yaptıkları protokole göre düzenliyor. Anlayacağınız Gençlik Bakanlığı, gençlerine sahip çıkıyor ve kosgeb ile süper bir protokole imza atıyor. “Kendi işini kurmak isteyenler Genç Girişimciler; Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından “Gencim, Girişimciyim, Güçlüyüm” sloganıyla ilk aşamada Adıyaman, Ankara, Aksaray, Bursa, Diyarbakır, Erzurum, İstanbul, Kayseri, Kocaeli, Konya, Manisa ve Trabzon illerindeki Gençlik Merkezlerinde KOSGEB işbirliğiyle düzenlenen ‘Genç Girişimciler İçin Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’ni 81 ilimize yaygınlaştırılmaktadır.

KAÇ LİRA DESTEK VERİLECEK?

Bu soruyu cevaplamadan önce gençler okurlarımıza seslenmek istiyorum; sıkı tutunun. Hatta kemerlerinizi sıkı bağlayın 🙂 Babanızdan bile 2 kuruş harçlık almakta zorluk çektiğinizi söylüyordunuz ya, düzenlenecek olan girişimcilik eğitimini başarı ile tamamlayarak sertifika almaya hak kazanan genç girişimciler, KOSGEB’in yeni iş kuranlara verdiği 30 Bin TL’ye kadar hibe ve 70 Bin TL’ye kadar sıfır (0) faizsiz kredi imkanından yararlanabilecek. Yani ilk etap için işinizi kurmak ve gerekli teçhizata kavuşmak için gerekli bir meblağ olduğunu söyleyebiliriz.

BAŞVURULAR NEREDEN YAPILMAKTADIR VE YAŞ ŞARTI NEDİR?

Başvurular, illerin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlükleri bünyesinde yer alan Gençlik Merkezlerine yapılacaktır. Başvuru formlarını gençlik merkezlerimizden alabilirsiniz. Gençlik ve Spor Bakanlığı, KOSGEB ile yapılmış olan protokol çerçevesinde 81 ilimizde Genç Girişimciler İçin Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi vermektedir. Detaylı bilgiyi Gençlik ve Spor Bakanlığı, gençlik merkezlerinden alabilirsiniz. Önemli olan bir diğer özelliği ise yaş faktörüdür. Bu eğitime 18-29 yaş aralığındaki gençler başvuruda bulunabilir.

EĞİTİM SÜRESİ VE EĞİTİM ÜCRETİ NE KADARDIR?

Eğitim toplam 70 (yetmiş) saatlik sınıf içi ders ve atölye çalışmalarını kapsar. Genç Girişimciler için Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi tamamen ücretsizdir. Eğitime en az %80 (yüzde seksen) oranında devam eden katılımcılara katılım belgesi verilecektir. Ayrıca bu eğitim için son başvuru tarihi şuan için bulunmamaktadır. Geçerliliği ve devam süresi olan bir eğitimdir. Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi tüm illerimizde gerçekleştirilmektedir Eğitme katılacaklar başvuru yapılan Gençlik Merkezlerinde oluşturulan komisyon nezaretinde yapılacak olan mülakat sonucunda belirlenecektir.

Sevgili genç kardeşlerim, umarım bu yazı sizler için istifadeli olmuştur. Sizlerde kendinize güveniyorsanız ve hayalinizde bir iş fikri varsa hemen Gençlik Hizmetleri ve Spor il Müdürlüğüne koşun ve eğitim için başvurunuzu gerçekleştirin. Sizlere bir tavsiyem de şu olcak. Burası Türkiye. Ne zaman ne olacağı belli değil. Onun için bu krediye başvuru süresi henüz var iken bu fırsatı kaçırmayınız. Ayrıca Kosgeb meslek lisesi mezunlarına da yardımda bulunuyor. Bunun için aşağıdaki konu başlığımızı inceleyebilirsiniz.

KOSGEB'TEN MESLEK LİSESİ MEZUNLARINA 150 BİN LİRA KARNE HEDİYESİ

LÜTFEN BU YAZININ GENÇLER TARAFINDA GÖRÜLEBİLMESİ İÇİN FACEBOOK VE SOSYAL İLETİŞİM AĞLARI İLE BEĞENİP PAYLAŞABİLİR MİSİNİZ?

 

Yorum yapın