Borçtan kurtulmak için okunacak dualar

BORÇTAN KURTULMAK İÇİN OKUNACAK DUALAR AÇIKLAMA

Borçtan kurtulmak için okunacak dualar- Sizinde ne yaptıysanız başınız borçtan kurtulmuyorsa, Rabbinize yöneliniz. Çünkü dua direkt orak Rabbinizden istediğiniz kalbinizden gelen duygular ile yalvarmadır. Çoğu kişi borçlu olduğundan yakınır ve borcunu kolaylıkla ödeyebilmek için çıkış yolları arar. Allah-u Tela kulları için birçok kolaylıklar bahşetmiştir. Bizlerde Borçlardan kurtulabilmeniz için okunabilecek duaları bir araya getirdik. Ümid ederiz ki derdinize derman olur ve bir an önce borç batağından kurtulursunuz.

PEYGAMBER EFENDİMİZİN ÖĞRETTİĞİ DUA

Resulullah efendimiz, bir gün mescide girdi ve Ensar’dan Ebu Ümâme’ye rastladı ve kendisine, (Yâ Ebâ Ümâme! Ne diye, namaz vaktinin dışında seni mescitte oturur halde görüyorum?) diye sordu. Ebu Ümâme, (Beni saran dertler ve borçlar yüzünden yâ Resulallah) dedi. Resulullah, (Sana bir dua öğreteyim, bunu okuduğun zaman, Allah derdine devâ verir, borcunu ödettirir. Sabah ve akşam bu duayı oku) buyurdu.

Dua şöyledir:
(Allahümme innî eûzü bike minel-hemmi vel-hazen ve eûzü bike minel-aczi vel-kesel ve eûzü bike minel-cübni vel-buhl ve eûzü bike men galebetid-deyni ve kahrir-ricâl.)

[Yâ Rabbi, kederden, dertten, âcizlikten, tembellikten, korkudan, cimrilikten, borcumu ödeyememekten ve insanların kahrından sana sığınırım!]

Ebu Ümâme hazretleri buyurdu ki:
(Bunu okudum, Allahü teâlâ, derdimi giderdi, borcumu da ödetti.) [Ebu Davud]

HZ.ALİ’DEN ÖĞRENİLEN DUA

Bir diğer dua ise şöyledir;  Hz. Ali radıyallahu anh’den rivayet edildiğine göre anlaşmalı bir köle ona gelerek:

– Borcumu ödeyecek gücüm yok, bana yardım et, dedi. O da:

– Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellem’in bana öğrettiği duayı ben de sana öğreteyim mi? Bunu okumaya devam ettiğin takdirde üzerinde dağ gibi borç olsa bile Allah Teâlâ onu ödemene yardım eder. Şöyle dua et dedi:

“Allâhümmekfinî bi–helâlike an harâmik, ve ağninî bi–fazlike ammen sivâk: Allahım! (Bana helâl rızık nasib ederek haramlardan koru! Lutfunla beni senden başkasına muhtaç etme!) (Tirmizî)

BORÇTAN KURTULMAK İÇİN SALATI TEFRİCİYE DUASI

Salatı Tefriciye duasını kişi, önemli bir dileğinin gerçekleşmesi, başındaki sürekli bir belanın defi ve en önemlisi borçlarından kurtulmak için 4444 defa okumalıdır. Selatı Tefriciye duası ile hiç şüphesiz ki, Cenab-ı Allah okuyan kulunun isteğini, muradını yerine getirecek, borç ve sıkıntısından kutaracaktır.

SALATI TEFRİCİYE OKUNUŞU

”Allahümme salli salaten kamileten ve sellim selamen tammen ala Seyyidina Muhammedinillezi tenhallü bihil ukadü ve tenfericu bihil-kürebü ve tukda bihil-havaicu ve tünalü bihir-reğaibü ve hüsnül-havatimi ve yustaska gamamu bivechihil Kerim ve ala alihi ve sahbihi fi külli lemhatin ve nefesin bi adedi külli ma’lumin lek.”

Selatı Tefriciye Anlamı

Allah’ım! Bizim Efendimiz Muhammed’e kusursuz bir salat ve rahmet, mükemmel bir selam ve selamet vermeni diliyoruz. O pPeygamber ki, onun hürmetine düğümler çözülür, sıkıntılar ve belalar O’nun hürmetine açılıp dağılır, hacet ve ihtiyaçlar O’nun hürmetine yerine getirirlir. Maksatlara O’nun hürmetine ulaşılır, güzel sonuçlar O’nun hürmetine elde edilir. O’nun şerefli yüzü hürmetine bulutlardaki yağmur istenilir, Allah’ım, O’nun ehl-i beytine, ashabına da her göz kırpacak kadar zamanda, her nefes alacak zamanda sana malum olan varlıklar sayısınca salat et.

Borcu olan tüm takipçilerimizin, bu borçlarından kurtulmalarını cani gönülden Rabbimden niyaz ederim.

 

 

“Borçtan kurtulmak için okunacak dualar” üzerine bir yorum

  1. Allah’ım bize yarım etsin içinden cikamadigim bir borcum var yaklaşık 20 bunlara kadar kimse vermedi herkez sırt cevirdi bana en yakınlarım bile ne din Allah’ım yardım etsin bana

    Yanıtla

Yorum yapın