Bayram öncesi memur ve emekli maaşları erken verilir mi?

Bayram öncesi memur ve emekli maaşları- Kurban bayramı yaklaşırken oldukça fazla merak edilen soruların başında da memur ve emekli maaşlarının verilip verilmeyeceği sorusu gelmektedir. Buda oldukça doğal bir sorudur. Çünkü ekstra bir gelirleri olmayan bu insanların hak ettikleri maaşlarını bir parça evvel almak istemeleri en insani ihtiyaçtır. Çünkü Kurban bayramında yapılması gereken ve üzerimize gerek vacip, gerekse sünnet olan görevler vardır. Ayrıca yapmamız gereken oldukça fazla da harcamalar olacaktır. Dedeler torunlarına harçlık verecek, babalar kurbanlarını kestirecek, annelerimiz ise yapacağı yemek ve tatlılarla o güzel hünerlerini bir kez daha gösterecektir.

KURBAN BAYRAMI ÖNCESİ MEMUR VE EMEKLİ MAAŞLARI GENEL FEĞERLENDİRME

Tüm ailenin bir arada olmasını ve toplanmasını sağlayacak olan kurban bayramı yukarıda da dediğim gibi bir yandan da ciddi bir masraf gerektiriyor. Her zaman dediğimiz bir söz var; “Bayram çocuklara güzel” diye üst baş alınacak. Güzel güzel ayakkabıları, renkli çantalar izleyecektir. Peki bunlar için para nereden temin edilecek? Bir çok banka bayramları fırsat bilip, bayram kredileri ile sizleri bekliyorlar. Açık konuşmak gerekirse; her ne kadar size yardımcı olacağız ayağıyla kredi verilse de kimse babasının hatırına size bu parayı vermiyor. Kimisi yüksek faiz oranları uyguluyor, kimisi de kredi masraf paralarıyla çektiğiniz krediyi burnunuzdan getiriyor.

MEMUR VE EMEKLİLER BANKALARDAN KREDİ ÇEKME ZORUNDA BIRAKILMAMALI!

Evet bu yüksek faizli bayram kredilerine bu ülkenin memurlarını ve hizmet etmiş emeklilerini muhtaç bırakmamak gerekiyor. Önceki uygulamalarda Bayramlardan önce devlet babamız memurlarının boynunu eğmemek adına maaşlarını önceden ödemiş. Bayrama az bir süre kala yeniden memur ve emeklilerin maaşlarını yeniden erkene çekme imkanı söz konusu olabilir. Çünkü oldukça fazla bir kamu oyu oluşmuş durumda. Malumunuz Kurban Bayramı tarihleri: 12 – 15 Ağustos tarihleri arasında kutlanacaktır. Memur maaşlarıda her ayın 15’inde ödendiğine göre, Bayramın son gününe denk gelmektedir. Bundan dolayıda maaşların 3 gün erken ödenmesi oldukça adilane olacaktır. Ayrıca Bağkur ve SSK emeklileri ise maaşlarını her ayın 16 sı ile 28’i arasında almaktadırlar. Ayrıca memur emeklileri de her ayın 1’i ile 5’i arasında maaşlarını almaktadırlar.

HER AN MÜJDELİ BİR HABER GELEBİLİR

Değerli okuralrımız, hal böyle olunca Kurban bayramı öncesi her an müjdeli bir haber gelebilir. Milyonlarca Memur ve emeklinin gözü bu haberde de diyebiliriz. Bizlerde kamuoyunua destek vermek adına ve bu ihtiyacınızın yetkililer tarafından duyulması adına bu haberi kaleme aldık. İşin açıkçası bende önümüzdeki günlerde maaşların erken verileceğine dair karar alınacağına cani gönülden inanıyorum. Şimdiden güzel bir bayram geçirmeniz dileğiyle.  Her duruma karşı aşağıdaki linklerimize de göz atmanızı tavsiye ederiz.

PTT KREDİ BAŞVURUSU TÜM AYRINTILARIYLA BURADA. TIKLA ÖĞREN

VAKIF BANK GELENEKSEL BAYRAM KREDİSİ BURADA

10.000 TL VAKIFBANK EMEKLİ KREDİSİ

EMEKLİLERE EN DÜŞÜK FAİZLİ KREDİ VEREN BANKALAR

BU YAZININ YETKİLİLER TARAFINDAN GÖRÜLEBİLMESİ İÇİN LÜTFEN FACEBOOK VE DİĞER SOSYAL İLETİŞİM AĞLARI İLE BEĞENİP PAYLAŞABİLİR MİSİNİZ?

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.