BankPozitiften Uygun Faizli 120 Ay Vadeli Konut Kredisi Başvurusu

BankPozitif Konut Kredisi Başvurusu ve Detayları- Değerli okurlarımız, sizlere yaklaşık olarak 6 -7 aydır bu site ve farklı mecralardan sesleniyoruz. En doğru seçimleri yapabilmeniz için yalan haber yapmadan sizler ile paylaşmaya çalışıyoruz. Her zaman dediğimizi tekrarlayalım. Hiç bir finans kuruluşu ile bağlantımız yok ve desteklenmiyoruz. Tamamen sizlere hizmet veriyoruz. Neye ihtiyacınız var ise en fazla o doğrultuta özgün kredi haberleri yapmaya çalışıyoruz.

İHTİYAÇLARIN BAŞINDA EV GELİYOR

Bir tespitte bulunmak istiyorum. Bu dünyadaki en büyük ihtiyaç Arabalardır. Ama en büyük gereksinim de Evlerdir. Biz insanoğlu güvende olmak istiyoruz. Maslow’un ihtiyaçlar hiyerarşisinde bile güvenlik fizyolojik ihtiyaçlardan sonra hemen ikinci sırada geliyor. Bizler barınmak zorundayız çünkü. Dış tehlikelerden korunabilelim diye. Bakınız sadece ülkemizde değil, tüm dünyada hatta ve hatta tüm canlılarda bile barınma en büyük ihtiyaç olarak karşımıza çıkıyor.

EV EN BÜYÜK İHTİYAÇ AMA FİYATLAR ÇOK PAHALI

Herkes ev almak istiyor ama vatandaşın cebinde yeterli miktarda parası yok. Konutlarda ucuz değil. Bizlerde her ne kadar gönlü zengin olan bir millet olsak da maddi açıdan o kadar da zengin değiliz. Konut fiyatları pahalı mı? Bence de pahalı ama şu sıralar, ciddi manada bir düşüş var. Ayrıca faiz oranlarında da indirim söz konusu. Esasen her ne kadar konut fiyatları yüksek olsa da, fırsatları da kaçırmamak gerekiyor. Ev alacaksınız bu fırsatı değerlendirebilirsiniz.

PARA YOK AMA KREDİLER VAR

Paramız yeterince yok. Bu bir gerçek. Cebimizdeki parayla ancak bir evin bir odasını alabiliriz 🙂 Ev alma ihtiyacı da ağır basıyor. Bu durumda krediden başka da pekte fazla bir çözüm yolumuz yok. Gerekirse 10 yıl vade yapıyoruz. 10 yıl dişimizi sıkıyoruz ama sonunda da ev bizim oluyor. Birde şuan ülkemizin genelinde kiralarda yüksek. Vatandaşta kira ödeyeceğime üzerine az biraz daha koyar kendi evimi alırım diyor. Bunda da haksız mı? Haklı elbette.

BUGÜN SİZLERE BANKPOZİTİF ALTERNATİFİNİ SUNACAĞIZ

Deminde belirttiğim gibi bankaların güncel kredi haberlerini sizlere sunmaya çalışıyoruz. Bu sayede sizler de en makul olan krediyi tercih edebiliyorsunuz. Konut kredisi lazım sa o halde bu yazımızda da BankPozitif’in sizlere sunmuş olduğu konut kredisi hakkında detaylı bir bilgilendirme de bulunacağız. Sizlerde İzmir, İstanbul veya Ankara da ev almayı düşünüyorsanız, mutlaka bunu da göz önünde bulundurmalısınız. Peki ne sunuyor bankpozitif? o da yazımızın devamında.

BANKPOZİTİF’TEN EV ALACAKLARA ÇOK ÖZEL KONUT KREDİSİ KAMPANYASI

Sonunda eşiniz ile birlikte hayallerinizi süsleyen bahçeli evinizi buldunuz.Üstelik çokta uygun bir fiyata. Artık sıra bu evi almaya geldi. bankpozitif sayesinde 120 ay vade ile istediğiniz evi alabilirsiniz. tabi şuan için İstanbul, Ankara ve İzmir’de. Bankpozitif almak istediğiniz evin %70’ine kadar kredi veriyor. tabi bunun %30’unu da sizin sunmanız gerekiyor. Diyelim ki 150 bin liraya ev buldunuz. Sizin cebinizde de 45 bin liranızın olması gerekiyor. Peşinat önemli bu kredide.

FAİZ ORANLARI % KAÇ?

Faiz oranı vade seçeneklerine göre belirleniyor. Örneğin kredinizi 1 ay ile 24 ay arasında alırsanız sizlere %0,99 faiz oranı ile kredi alabilme imkanı sunuluyor. Yok vade sayınız 25 ay ile 120 ay arasında değişirse de faiz oranı olarak da %1,15 sayısı uygulanıyor. Alacağınız evin birmiş yani tamamlanmış olması gerekiyor. İnşaat halindeyse ve tamamlanmamışsa alamıyorsunuz. Bunun dışında alacağınız evin değerinin de en az 100 bin lira olması gerekiyor.

BAŞVURU NASIL YAPILIYOR?

BankPozitif gerekli görür ve ihiyaç duyarsa başvuru durumunda ekstradan belge veya kefil de isteyebilir. Böyle bir hakkı vardır. Bunun dışında başvurunuzu değerlendirme hakkı da bankpozitife aittir. Çünkü bu durumla çok fazla karşılaşıyoruz. Başvuru yapmış onaylanmamış ve niye ki diye soruyorlar. Düzenli geliriniz var mı? diye sorduğumuz da yok cevabını alıyoruz. Yada Kredi notunuz kaç dediğimizde riskli bir not söylüyor. Tabi bir de kredi sicili bozuk olanlar var.

Baştan söyleyelim de hani bu durumda olanların başvuruları çok büyük bir ihtimalle red edilecektir. Başvuru yapmak isteyenler ise BURAYI tıklayabilirler. açılan sayfada bankpozitif’in başvuru formunu göreceksiniz. Kişisel bilgileriniz, iletişim bilgileriniz ve gelir bilgileriniz vs. istenecektir. Sizler de bunu 2 dakika da doldurarak başvurunuzu yapacaksınız. Ardından yetkililer sizi arayacak ve en uygun ödeme koşullarını hep beraber değerlendireceksiniz.

Ödemenizi de farklı bir bankanın eft’sini kullanarak internetten şipşak halledebilirsiniz. Yada dilerseniz ptt gişelerinden veya denizbank şubelerinden de masrafsız bir şekilde ödemelerinizi yapabilirsiniz. Basit yani. Peki Örnek ödeme planı var mı? diye sorduğunuzu duyar gibiyim. Hemen 2 tane ufak hesaplama ile bu konuyu daha da kalıcı hale getirelim.

ÖRNEK ÖDEME PLANI VAR MI?

Bankpozitif ile 100 bin lira konut kredisi almaya karar verdiniz. Kafanızdaki vade sayısı 24 ay. Size sunulan faiz oranı %0,99. Aylık ödemeniz gereken taksit tutarı 5.080 TL dir. Kredi tahsis ücreti 500 lira. DASK sigorta primi 100 lira dır. Ekspertiz ücreti ise 527,46 TL dir. Yıllık maliyet oranı ise %13,9083’dür. 

Bankpozitif ile 100 bin lira konut kredisi almaya karar verdiniz. Kafanızdaki vade sayısı 120 ay. Size sunulan faiz oranı %1,15. Aylık ödemeniz gereken taksit tutarı 1.920 TL dir. Kredi tahsis ücreti 500 lira. DASK sigorta primi 100 lira dır. Ekspertiz ücreti ise 527,46 TL dir. Yıllık maliyet oranı ise %15,0591’dir. 

Değerli dostlarımız, bankpozitif konut kredisine dair herhalde hemen hemen her şeyi sizlere de aktarmış olduk. Olan biten her şey bu. Tabi değerlendirmek ve süzmek işi de size kalıyor. Biz üzerimize düşeni yapmış olduk. Yenei bir kredi kampanyasını sizlere sunduk. Bu arada dilerseniz aşağıda sizler için hazırladığımız farklı konulardan oluşan galerimizi de inceleyebilirsiniz. Doğru kredi haberleri için bizleri takip etmeye devam ediniz.

LÜTFEN BU YAZIMIZI EŞİNİZİN, DOSTUNUZUN VE AKRABANIZIN DA GÖREBİLMESİ İÇİN FACEBOOK HESABINIZ İLE BEĞENEBİLİR MİSİNİZ?

240 ay vade ile konut kredisi veren bankalar ve kredi kullanım şartları

En Düşük Faizli 80.000 TL Konut Kredisini 72 Ay Vade Veren Bankalar

Konut Kredisi Çekeceğim Peşinat Nasıl Bulurum?

 

Yorum yapın