Ziraat Bankası Küçükbaş Süt Hayvancılığı Kredileri

Ziraat Bankası Küçükbaş Süt Hayvancılığı Kredileri- Değerli okurlarımız, yine oldukça fazla sorgulanan ve öğrenilmek istenen, öğrenildikten sonrada güzel paralar kazanılan bir konu ile karşınızdayız. Özellikle Köye yerleşen ve artık yönde iş yapacağım düyen amcalarımın değerlendirmesi gerektiğini düşündüğüm bir yazı. Bugün Ziraat Bankası Küçükbaş Süt Hayvancılığı Kredileri hakkında bilgilendirmeler yapacağız. Sizinde köyde yeriniz var ise, ahırınız veya damınız müsaitse bu işi yapabilirsiniz. Yada köye yerleşip kendi yağımda kavrulayım diyorsanız da yine bu işin sizler için biçilmez kaftan olduklarını belirterek yazımıza devam edelim isterseniz.

ZİRAAT BANKASI KÜÇÜKBAŞ SÜT HAYVANCILIĞI KREDİLERİ GENEL BİLGİLER

Koyun yetiştiriciliğinde en az 50 baş; keçi yetiştiriciliğinde en az 25 baş kapasite ile üretim yapan veya en az bu kapasiteler ile yeni işletme kurmak ya da mevcut hayvan sayılarını bu kapasitelere çıkarmak isteyen üreticilerine Küçükbaş Süt Hayvancılığı Kredileri sunuyor. Üstelik bunu yaparken de aldığınız krediyi 60 ay gibi uzun bir vade ile ödeme imkanı da sunuyor. Ayrıca faiz oranlarıda neredeyse sıfır gibi bir şey. Devletimiz hayvancılığı destekleme adına bir nevi hem ülkemizin hemde sizin kazanması ada bu işe ettirdiğini görüyoruz.

KREDİ ÖZELLİKLERİ 

Küçükbaş Süt Hayvancılığı Kredisi kapsamındaki Yatırım Kredileri; Koyun Keçi Kayıt Sistemine kaydedilmiş, 9-24 aylık hayvanların alımı, Barınak yapımı ve tadilatı, Süt sağım ünitesi alımı, Süt soğutma tankı alımı, Yem hazırlama ünitesi alımı, Balya makinesi, çayır biçme makinesi ve silaj makinesi alımı, Kurulu işletmelerin münferit alet-ekipman alımları (traktör, mibzer, pulluk vb. alet-ekipmanlar ayrık olmak üzere süt sağım ünitesi, süt soğutma tankı vb. alet-ekipman alımı için), Güneş enerjisi kullanımında asgari 1.500 baş  kapasitede faaliyet gösterilmek kaydıyla kendi elektrik ihtiyaçlarını yenilenebilir enerji kaynaklarından (güneş) üretmek için gerekli olan tesis ve alet ekipman alımını, Diğer yatırım giderlerinin finansmanı sağlar. Küçükbaş Süt Hayvancılığı Kredisi kapsamındaki İşletme Kredisi; Tek yıllık yem bitkisi üretim giderleriDiğer işletme giderlerinin finansmanı sağlar.

GEREKLİ OLAN PROJEYİ NEREDEN BULABİLİRİM?

Saygıdeğer takipçilerimiz, gördüğünüz gibi Ziraat Bankası Küçükbaş Süt Hayvancılığı işini yapmak çok kolay. Masraflarınızı devlet bankası olan ziraat bankası karşılıyor. BiR de internette dolaşan onlarja proje bulunuyor. Bu krediyi almaya giderken ahırınıza en uygun projeyi google yani internetten indirere kendinize göre planlayabilirsiniz. Daha sonrada bu projeyi ziraat bankası yetkilisine nüfus cüzdanınız ile birlikte verirsiniz. Daha sonrada haydi hayırlısı, Bismillah deyip işe başlayabilirsiniz.

ZİRAAT BANKASI DAMIZLIK SÜT SIĞIRCILIĞI KREDİSİ İÇİN TIKLA

LÜTFEN BU YAZIYI HERKESLERİN GÖREBİLMESİ ADINA FACEBOOK İLE BEĞENİP PAYLAŞABİLİR MİSİNİZ?

Yorum yapın