Ziraat Bankası Genç Çiftçi Kredisi ile 30.000 TL Hibe

Ziraat Bankası Genç Çiftçi Kredisi ile 30.000 TL Hibe- Değerli okurlarımız yine güzel bir yazı ile karşınızdayız. Bildiğiniz üzere çiftçilerin en büyük destekçisi ziraat bankası dır. Çünkü gerek mazot paralarından gerekse ekim için ihtiyaç duyulan paranın temininde her zaman ziraat bakası yanınızda oluyor. Ayrıca ödemelerinizi de hasat zamanı gerçekleştirebiliyorsunuz. Bugünde Ziraat Bankası Genç Çiftçi Kredisi ile 30.000 TL Hibe konulu kredinin tanıtımını yapmaya çalışacağız. Dilerseniz biran önce bu kredinin özelliklerinin detaylarına inelim.

ZİRAAT GENÇ ÇİFTÇİ KREDİSİ DETAYLARI

Hayallerini büyütmek isteyen gençlere, Devlet desteğine ilave işletme ve yatırım kredisi olanakları Ziraat bankası ile hayat buluyor. Bakanlık tarafından onaylanan hibe tutarının 3 (üç) katına kadar Proje Kredisi ve Hibe + Proje Kredisi ile oluşturulan kapasiteye göre belirlenebilecek işletme kredisi sunuyor. Toplam kredi limiti, Proje Kredi Limiti + İşletme Kredisi Limiti toplamından oluşur. Hibenin tamamını (30.000 TL) almaya hak kazanan bir müşteriye Bankamızca azami kullandırılabilecek kredi tutarı 90.000 TL (proje kredi limiti) + 90.000 TL (işletme kredi limiti) olmak üzere 180.000 TL’yi aşmayacaktır.

KREDİ VE HİBE PROJESİNİN ÖZELLİKLERİ

Bu kapsamda şu konularda işletme ve yatırım kredisi kullanabilirsiniz; Etçi ve Kombine Irklarla Yapılan Büyükbaş Besi Hayvancılığı, Damızlık Süt Sığırı Yetiştiriciliği, Küçükbaş Hayvan Yetiştiriciliği, Arı ve Arı Ürünleri Yetiştiriciliği, Serbest Sistem Yumurta Tavukçuluğu, Serbest Sistem Kaz, Ördek, Hindi Yetiştiriciliği, Kontrollü Örtüaltı Sebze Yetiştiriciliği, Kontrollü Örtüaltı Muz Yetiştiriciliği ve Kültür Mantarı Üretimi. İşletme kapasitesi ile uyumlu olmak kaydıyla, belirtilen üretim konularında ihtiyaç duyulan aşağıdaki harcamalar krediye konu edilebilmektedir.

HİBEYE DAHİL OLAN VE OLMAYAN KALEMLER NELERDİR

Canlı materyaller (besi sığırı, düve, civciv, yarka, hindi palazı, arı vb. hayvanlar, fide vb.), Alet, makine ve ekipman alımına yönelik harcamalar (arılı/arısız kovan, bal süzme makinası, basınçlı sulama sistemleri, çapa makinası, mibzer, diskaro, çoklu tırmık, dikenli/kafesli tel, demir/beton direk, vantilatör, termometre, aspiratör, yakıt tankı, su pompası vb.). Yukarıda belirtilenlerin dışında işletme kredileri için üretim konusu bazında Ürün Bütçelerinde belirlenen yem, ilaç, gübre, işçilik, vb. giderler.  Ancak, aşağıda belirtilen harcamalar Hibe Programı kapsamında olmadığı için krediye konu edilememektedir.

Sera yapımına yönelik inşai yatırımlar ile basınçlı sulama sistemleri için ihtiyaç duyulabilen su deposu dışındaki inşaat yatırımları, Arazi alımıİşletme satın alımları (besi çiftliği, süt çiftliği, kurulu sera vb.) ve Traktör alımları.

Sevgili genç çiftçi kardeşlerim, sizlerde bu hibe programından faydalanmak istiyorsanız başvurularınızı ziraat bankası aracılığı ile gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca aşağıda sizler için hazırladığımız konu başlıklarına da göz gezdirebilirsiniz.

ZİRAAT BANKASI KÜÇÜKBAŞ SÜT HAYVANCILIĞI KREDİLERİ

ZİRAAT BANKASI DAMIZLIK SÜT SIĞIRCILIĞI KREDİSİ İÇİN TIKLA

BORÇ KAPATMA KREDİSİ VEREN BANKALAR VE EN DÜŞÜK FAİZ ORANLARI HAKKINDA GENEL BİLGİLER

LÜTFEN BU YAZIYI FACEBOOK İLE BEĞENİP PAYLAŞABİLİR MİSİNİZ?

 

Yorum yapın