Ziraat Bankası Gayrimenkul İhaleleri

Zirat Bankası satılık gayrimenkul ihaleleri- 724kredi.net‘in değerli dostları, yine ilgileneceğinizi düşündüğümüz özel bir yazı ile karşınızdayız. Hepimizin sonuç itibariyle ev, araba, arsa gibi gayrimenkullere ihtiyaçları oluyor. Başımızı sokup kiradan kurtulmak için bir ev en büyük ihtiyaç. Kimisi ise yatırımınız arsa alarak yapmaya çalışıyor. Kimisi ise işine rahat gidebilmek için araba alıyor. Peki bu gayrimenkulleri daha ucuz alma hatta ve hatta bazen yarı fiyatına alma yolunu göstermemize ne dersiniz? Bakıyorum da herkesin ağzının suları akmaya başlamış bile 🙂 Sonuç itibariyel ticaret yapılıyor ve insanlar bir şeyler alıp değerlenmesini bekliyor ve kar elde etme amacı güdüyorlar.

ZİRAAT BANKASI GAYRİMENKUL İHALELERİ İÇİN ÖN BİLGİLENDİRME

Bunda da oldukça haklılar. Çünkü bir evden ve arabadan kar elde etmedikten sonra niye alacaksınız ki? Bu yazımızda büyük ihtimalle % yüz kar elde edeceğiniz bir yöntemden bahsedeceğiz. Hemde bu gayrimenkulleri Türkiye’nin en köklü bankası olan Ziraat’ten alabileceksiniz. Dahada güzelini söyleyeyim isterseniz; beğendiğiniz bir gayrimenkulü alabilmek için %25’ini vermeniz yeterli dilerseniz gerisini vadelendirerek taksitli bir şekilde alabiliyorsunuz. Arzu ederseniz ayrıntılara bir an evvel geçelim.

ZİRAAT BANKASI GAYRİMENKULLERİ NELERİ İÇERMEKTEDİR?

Bu gayri menkuller 4 ana başlığa ayrılmıştır. Bunlar; Konut, İşyeri, Arsa ve Özel Gayrimenkullerdir. Dilediğiniz ilden beğendiğiniz gayrimenkulü gözünüze kestirebilirsiniz.

BEĞENDİĞİM GAYRİMENKULÜ NASIL SATIN ALABİLİRİM? 

Bunun için ihaleye girmeniz gerekmektedir. İhaleye ise; her gayrimenkul için belirlenen teminat tutarının verilmesinden sonra, internet sayfasında yer alan teklif mektubu ile peşin/taksitli satış şartnamesinin doldurularak, en geç ihaleden bir gün öncesine kadar, kapalı zarf içinde ilgili ihale komisyonuna teslim edilmesi veya posta ile ulaştırılması gerekmektedir. Teklif mektubuna buradan ulaşabilirsiniz. Ayrıca sizlere tavsiyen postadan çok elle başvurunuzu yapmanız. Çünkü postalarda gecikmeler falan olabilmektedir. Belirtilen teminat tutarlarını Ziraat Bankası Şubelerine nakit olarak yatırılabilirsiniz. Bunun dışında, kabul edilen teminat çeşitlerinin tamamı Gayrimenkul Satış Şartnamelerinde bulabilirsiniz.

GAYRİMENKUL SATIŞ İHALESİ NASIL YAPILMAKTADIR?

Bu soruda en fazla merak edilenlerin başında gelmektedir. Bundan dolayı bu soruyu sizler için en anlaşılır biçimde cevaplamaya çalışalım. Gayrimenkul satışları, ilan edilen ihale tarihi ve yerinde hazır bulunan teklif sahipleri ile pazarlık ve/veya açık artırma usulüyle gerçekleştirilmektedir. İhaleye katılmak isteyenlerin, belirlenen ihale tarih ve saatinde hazır bulunmaları gerekmektedir.

BEĞENDİĞİM GAYRİMENKUL HAKKINDA AYRINTILI BİLGİYİ NASIL ALIRIM?

Oldukça önemli bir soru. Sonuç itibariyle bir gayrimenkul alıyorsunuz ve dıştan görmek yetmiyor. Bunun hakkındaki her şeyi öğrenmek istemekte sizin en doğal hakkınız. Bundan dolayı azsonra vereceğimiz link ile giriş yaptıktan sonra beğendiğiniz gayrimenkulün altında sorumlu kişinin adı ve iletişim bilgileri yer almaktadır. Ulaşacağınız kişi banka yetkilisidir. Buradan detayları öğrenebilir ve hatta gidip yerinde de görebilirsiniz. Bunun dışında da zaten verilen ilanda bir çok bilgi paylaşılmıştır.

BEĞENDİĞİM GAYRİMENKULÜ KREDİ KULLANARAK VEYA TAKSİTLİ ALABİLİR MİYİM?

Elbette mümkün. Yalnız bilmeniz gereken bir kaç ayrıntı var. Beğendiğiniz arsayı yarı fiyatına satın alma şansını yakaladınız ama elinizdeki para buna yetmiyor. Üzülmeyin. Satın alacağınız gayrimenkulün %25 ini ödeyerek arsanızı elde edebilirsiniz. Geri kalanını da ziraat bankası aracılığı ile taksitlendirebilir veya kredilendirebilirsiniz. Tabi vade seçeneklerine göre faiz oranları da işletilecektir. Ayrıca kredili olarak alırsanız krediniz bittikten sonra topu tescil işlemleri yapılmaktadır.

TEKLİFİM KABUL EDİLMEZSE YATIRDIĞIM TEMİNAT NE OLACAK?

Başvurunuzu yaptıktan sonra, teklifiniz banka yetkilileri tarafından değerlendirilmektedir. Sonuç ne olursa olsun sizlere muhakkak haber verilecektir. Ayrıca teklifiniz kabul edilmezse bile teminatınız sizlere geri verilecektir. Ayrıca satın aldığınız gayrimenkulün de kdv olayı falan söz konusu değildir. Kaç lira verdiyseniz o fiyattan satın alırsınız. Tabi tabu giderlerini bunun içerisine dahil etmiyorum çünkü bu ekstra bir giderdir.

ZİRAAT BANKASI SATILIK GAYRİMENKULLERİNE NASIL ULAŞABİLİRİM?

Asıl önemli sorunun cevabını da sona bırakmış olduk. Ziraat Bankası Gayrimenkullerine ulaşmak için burayı tıklamanız yeterli olacaktır. Bu link sizi direkt olarak bankanın gayrimenkul sayfasına yöneltecektir. Burada istediğiniz gayrimenkulü ayrıntılı olarak görüp değerlendirebilirsiniz. Biz size sistemin nasıl işlediğiniz soru ve cevaplar ile ayrıntılı bir şekilde anlatmaya çalıştık.

Bu gayrimenkullerin bir bölümü zaten kullanılmayan bir esnafın borcu kapatmak için bankaya verdiği gayrimenkullerdir. Bazıları da evinin parasını ödeyemediği için geri alınan evlerdir. Benim şahsi görüşüm ihalede eğer hak sahibi bulunuyor ve kendisi de ihaleye giriyorsa lütfen ortalığı kızıştırmayın ve teklifinizi geri çekin. Nihayetinde bu gayrimenkul hak sahibinin zamanında ödeyemediği ve elinden alındığı bir malıdır. Diğer açıdan da ihale hak sahibinin umurunda olmuyor. Zaten gayrimenkul zengini bir insan oluyor. Dolayısıyla borcunu nakit para ile ödemek yerine bankaya bir evini veya arsasını bırakıyor. Bu durumlarda fırsatları kaçırmamanızı öneririm.

Değerli okurlarımız bir yazımızın daha sonuna geldik. Aşağıda sizleri ilgilendirebileceğini düşündüğümüz linklerimizi de incelemenizi tavsiye ederiz.

KOSGEBTEN KOBİLERE 1.000.000 TL DESTEK KREDİSİ İÇİN TIKLAYINIZ.

KOSGEB'TEN ONAY ALAN PROJE ÖRNEKLERİ BURADA. TIKLA HEMEN ÖĞREN

KOSGEB HİBE KREDİSİ NASIL ALINIR? İŞTE BÜTÜN AYRINTILAR...

PTT KREDİ BAŞVURUSU TÜM AYRINTILARIYLA BURADA. TIKLA ÖĞREN

EVDE İŞ YAPMAK İSTİYORUM DİYENLERE YAPILACAK İŞLER İÇİN TIKLA

LÜTFEN BANKALARDAN KAZIK FAİZ ORANLARI İLE GAYRİMENKUL ALINACAĞINA YARI FİYATINA ELDE EDEBİLMEK İÇİN BU YAZIMIZI HER KESİN GÖREBİLMESİNİ FACEBOOK ARACILIĞI İLE SAĞLAYINIZ. 

 

 

 

 

Yorum yapın