Ziraat Bankası %20 Devlet Katkılı Konut Kredisi

Ziraat Bankası %20 Devlet Katkılı Konut Kredisi- Sevgili okurlarımız, Türkiye de ev almak gerçekten de zor bir iş. Çalışanların yarısından fazlası asgari ücret ile çalışıyor. Yani zar zor geçiniyorlar. Böyle bir durumda da ev için birikim yapmak oldukça zor oluyor. Ama buna rağmen herkes başını sokabileceği bir ev için aşından sofrasından, üstünden başından arttırarak birikim yapmaya çalışıyorlar. Sonrada ilk fırsatta küçükte olsa bir ev alarak geleceğini garanti altına almaya çalışıyorlar.

ZİRAAT BANKASI %20 DEVLET KATKILI KONUT KREDİSİ GİRİŞ

Emekli oluncaya kadar bir eviniz yok ise geçinmeniz gerçekten de zor. Birikim yapıp bir ev sahibi olmanız için devletimiz oldukça güzel bir sistem geliştirmiş. Bu yazımızda devlet destekli nasıl konut alabileceğinizi ziraatbankası üzerinden anlatmaya çalışacağız. Sizlerde gelecekte bir ev sahibi olmak istiyorsanız bu yazımızı can kulağı ile dinleyiniz. Dilerseniz detaylara hemen geçiş yapalım.

ZİRAAT BANKASI %20 DEVLET KATKILI KONUT KREDİSİ AYRINTILARI

Ziraat Bankası’na gelip bir Konut Hesabı açtırıp en az 3 yıl birikim yaptıktan sonra ilk konutunuzu aldığınızda toplam birikiminizin %20’sine kadar devlet katkısı hesabınıza ekleniyor. Bu gerçekten de muhteşem bir şey. Konut Hesabı, Türk Lirası cinsinden vadeli mevduat olarak faizli ya da faizsiz açılabilmektedir. Hesabın açılış esnasında bir defaya mahsus olmak üzere, üst sınırı aşan bir tutar yatırılabilmektedir. Ayrıca aylık ya da üç ayda bir düzenli ödeme imkanlarından biri seçilebilecektir.

Bunun dışında; Düzenli ödemelere ilişkin alt sınır ve üst sınır içinde kalmak kaydıyla farklı tutarlar yatırılabilir. 12 aylık dönem içerisinde konut hesabından en fazla iki defa çekim hakkı tanınmaktadır. Birden fazla konut hesabı açılamamaktadır ve Konut Hesabı ortak hesap olarak açılamamaktadır.

KİMLER YARARŞANABİLİR?

07.04.2015 itibariyle tamamı kendi adına kayıtlı bir konut sahibi olmayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Konut satın almadan önce en az 36 ay boyunca düzenli birikim yapanlar, Konut satın aldıktan itibaren 6 (altı) ay içinde gerekli belgelerle Ziraat Bankasına başvuranlar Devlet Katkılı Konut Hesabı’ndan yararlanabilecektir. Ayrıca düzensiz ödeme durumunda devlet katkısı kazanma hakkı kaybolacaktır. Devlet katkısı almak için başvurulan konut dışında, 07.04.2015 tarihinden itibaren Devlet katkısına konu olacak nitelikte başka bir konut edinilmemiş olunması gerekmektedir.

DEVLET KATKISI TUTARI NASIL HESAPLANIR?

Devlet katkısının hesaplanmasında, konut edinim tarihindeki birikim esas alınır. Devlet Katkısı katılımcı tarafından konut hesabına yapılan düzenli ödeme sürelerine göre hesaplanır; Devlet katkısı, düzenli ödeme süresi;

  • 36 ila 47 ay olanlar için, hesaptaki birikim tutarının yüzde 15‘idir. Ancak, ödenecek tutar 13.000 Türk Lirasını geçemez.
  • 48 ila 59 ay olanlar için, hesaptaki birikim tutarının yüzde 18‘idir. Ancak, ödenecek tutar 14.000 Türk Lirasını geçemez.
  • 60 ay ve üzeri olanlar için, hesaptaki birikim tutarının yüzde 20’sidir. Ancak, ödenecek tutar 15.000 Türk Lirasını geçemez.

 

Değeli takipçilerimiz sizde hem güzel bir birikim yapmak hemde bu birikiminizin sonunda ekstradan 15.000 TL bir para alarak hayalinizdeki evi almak isterseniz Ziraat Bankası şubeleri sizleri bekliyor. Ayrıca aşağıda sizler için hazırladığımız konu başlıklarını da incelemenizi özellikle tavsiye ederiz.

EMİN EVİM İLE FAİZSİZ EV SAHİBİ OLMAK ÇOK KOLAY

DÜŞÜK FAİZLİ 96 AY VADELİ 80.000 TL KONUT KREDİSİ VEREN BANKALAR

120 AY VADELİ 70.000 TL KONUT KREDİSİ

50.000 TL 60 AY VADELİ EN DÜŞÜK FAİZLİ KONUT KREDİSİ

120 AY VADELİ 100.000 TL KONUT KREDİSİ

LÜTFEN BU YAZIYI EV HAYALİ KURANLARIN DA GÖREBİLMESİ İÇİN FACEBOOK İLE BEĞENİP PAYLAŞABİLİR MİSİNİZ?

 

 

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.