Yapı Kredi Kobi Kredileri

Yapı Kredi Kobi Kredileri- Sevgili KOBİ’ler yine kendinizi özel hissedeceğiniz bir yazı ile karşınızdayız. Malumunuz KOBİ‘lerin bir ülkedeki yeri oldukça ayrıdır. Çünkü en temel vergi dilimi olmasının yanı sıra hem iş kapısı hemde her an uluslararası çapta bir yere gelebilme olasılığı vardır. Bundan dolayıda KOSGEB kredileri ile KOBİ’ler desteklenmeye çalışılmaktadır. Ama bir çok KOBİ’nin de KOSGEB başvuruları kabul edilmiyor.

YAPI KREDİ KOBİ KREDİLERİ HAKKINDA GENEL BİLGİLER

Böyle durumlarda da bankalar hemen devreye giriveriyorlar. Bu yazımızın d sizlere bir alternatif oluşturması adına kaleme aldık. Bugün Yapı Kredi Kobi Kredileri hakkında bilgilendirmelerde bulunacağız. Yapı kredide oldukça fazla KOBİ kredisi bulunuyor. Her ihtiyaca ve tercihe göre ayarlanmış anlayacağınız. Sizlerde bu kredileri merak ettiyseniz aşağıda detaylı olarak bulabilirsiniz.

YAPI KREDİ HANGİ SEKTÖRLERE KREDİ VERMEKTEDİR?

Yapı Kredi Kobi Kredileri: Tüm finansman ihtiyaçlarınız için Yapı kredi yanınızda. Yeni bir iş kuruyorsunuz ya da var olan işletmenizi daha da geliştirmek istiyorsunuz. Küçük veya büyük, ihtiyacınız ne olursa olsun, Yapı Kredi hep sizinle. Şimdi Yapı Kredi, başta tarım, turizm, gıda ve perakende olmak üzere, tüm sektörlerde kullanabileceğiniz yeni KOBİ Kredileri ile de yanınızda. Dilerseniz bu kredileri teker teker belirtelim;

YAPI KREDİ KOBİ KREDİLERİ İÇİN BAŞVURU

Nakit Destek Kredisi: Kullanım Amacı; Her türlü işletme sermaye ihtiyacını karşılamaya yönelik kullandırılan kredilerdir. Kullanım Şekli; Bankamız genel kredi uygulamalarında geçerli teminatlar ile ayda bir, 3 ayda bir, 6 ayda bir eşit taksitler halinde veya 6 aya kadar ödemesiz olarak. Bu kredinin üst limiti yoktur. Ayrıca 36 aya kadar vadelendirme yapılmaktadır. Aylık eşit ödemeli, kredi tutarı 40.000 TL’ye ve vade süresi 18 aya kadar olan ön onaylı taksitli ticari kredi başvurularınızı hemen şimdi yapabilirsiniz. Başvuru Yapmak için burayı tıklamanız yeterli olacaktır.

YAPI KREDİ MAKİNE KULLANIM KREDİSİ DETAYLARI

Makine Donanım Kredisi: Kullanım Amacı; Tüm sektörlerde faaliyet gösteren müşterilerin faaliyetlerinde kullanacakları sıfır veya 2. el makine, ekipman, donanım, yedek parça vb. alımlarının finansmanı amacıyla kullandırılmaktadır. Kullanım Şekli: Yapı Kredi genel kredi uygulamalarında geçerli teminatlar ile ayda bir, 3 ayda bir, 6 ayda bir eşit taksitler halinde veya 6 aya kadar ödemesiz olarak. Limit: Satın alınacak ürünün KDV hariç fatura tutarı kadar. Vade olarak da 60 ay gibi bir taksit sayısı düzenlenmiştir.

YAPI KREDİ TURİZM KREDİSİ BAŞVURU ŞEKLİ

Ödemesi Kolay Turizm Kredisi: Kullanım Amacı; Turizm sektöründe faaliyet gösteren ve geliri sezonsal olarak değişen işletmelerin yatırım ihtiyaçlarını, nakit akışlarına paralel bir ödeme planı ile karşılamak amacıyla kullandırılmaktadır. Kullanım Şekli; Bankamız genel kredi uygulamalarında geçerli teminatlar ile her yıl en az 4 taksit ödemesi olacak şekilde, yılda 6 aya kadar ödemesiz olarak. Ödeme yapılacak aylar nakit akışına uygun şekilde seçilebilmektedir. Bu kredinin üst limiti yoktur. 36 aya kadar vadelendirme yapılmaktadır.

SEZONA HAZIRLIK KREDİSİ DETAYLARI

Sezona Hazırlık Kredisi: Kullanım Amacı: Turizm sektöründe faaliyet gösteren otel, pansiyon, acente ve benzeri küçük ve orta ölçekli işletmelerin turizm sezonu öncesi yenileme ve diğer finansman ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla kullandırılmaktadır. Kullanım Şekli; Yapı Kredi’nin genel kredi uygulamalarında geçerli teminatlar ile ayda bir, 3 ayda bir, 6 ayda bir eşit taksitler halinde veya 6 aya kadar ödemesiz olarak. Ayrıca, sektörün nakit akışına uygun esnek ödeme seçenekleri sunulmaktadır. Kredinin üst limiti yoktur. 36 Ay vade yapılmaktadır.

TAŞIT KREDİSİ KULLANIM AMACI NELERDİR?

Taşıt Kredisi: Kullanım Amacı; Ticari ve binek olmak üzere, tüm araçların finansmanında kullandırılan kredilerdir. Kullanım Şekli; Araç rehni ile aylık eşit taksitli olarak. Limit: Araç anahtar teslim bedelinin %80’ine kadar. Vade: 48 aya kadar dır.

YAPI KREDİ İLE TAKSİ KREDİSİ KULLANIM ŞEKLİ

Taksi Kredisi: Kullanım Amacı; Ticari taksi araç yenilemesi amacıyla veya ticari taksi plakası sahiplerinin diğer nakit ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla kullandırılan kredilerdir. Kullanım Şekli; Ticari taksi plakası rehni veya ek teminatlar ile, aylık eşit taksitli olarak belirlenmiştir. Limit: Araç yenilemelerinde anahtar teslim bedelinin %100’üne kadar, diğer nakit ihtiyaçlarında taksi plakası güncel piyasa değerinin %30’una kadar kredilendirme yapılmaktadır. Vade: Araç yenileme 48 aya kadar, diğer nakit ihtiyaçlarında 36 aya kadardır.

FRANSHİSİNG KREDİSİ

Franchising Kredisi: Kullanım Amacı; Franchising yöntemi ile ticari faaliyette bulunacak olan veya mevcutta bir franchising sistemine dahil olan işletmelerin doğabilecek finansman ihtiyacını sağlamak amacıyla kullandırılmaktadır. Kullanım Şekli; Yapı Kredi’nin kredi uygulamalarında geçerli teminatlar ile ayda bir, 3 ayda bir, 6 ayda bir eşit taksitler halinde veya 6 aya kadar ödemesiz olarak ayarlanmış.  İsim hakkı bedeli, dekorasyon, demirbaş alımı vb. finansmanı için tutarın en fazla %65’i kadar kullandırım yapılabilmektedir. Ayrıca 36 ay vade seçeneği ile bu kredi sizlere sunuluyor.

KOBİ AR-GE YATIRIM KREDİSİ AYRINTILARI

KOBİ AR-GE Kredisi ve KOBİ AR-GE Yatırım Kredisi: Kullanım Amacı: Yeni bir ürün tasarımı, mevcut bir ürünün geliştirilmesi, iyıleştirilmesi, ürün kalitesi veya standardının yükseltilmesi veya maliyet düşürücü nitelikte yeni tekniklerin, yeni üretim teknolojilerinin geliştirilmesi konularında çalışmaları olan KOBİ lerin , bu dönem süresince finansman ihtiyaçlarının karşılamak amacıyla kullandırılmaktadır; Kullanım Şekli: Proje kapsamında yapılacak harcamaların cinsine göre Sürekli Kredi , Spot Kredi veya Taksitli kredi olarak kullandırılabilecektir. Kredi limitinde Proje maliyetleri esas alınmaktadır. 60 aya kadar vade yapılmaktadır.

2B ARAZİ ALMA KREDİSİ

2B Arazi Kredisi: Kullanım Amacı; Kullanım Amacı: 2B Arazi kredisi, 2B arazisi alımı için başvurusu onaylanmış KOBİ ve Tarım segmenti müşterilerimize kullandırılmaktadır. Kullanım Şekli; Arsa veya tarla ipoteği ile ayda bir taksit ödemeli veya tarım segmenti müşterileri için hasat ödemelidir. Bu kredinin üst limiti yoktur. Ayrıca 120 aya kadar da vadelendirme yapılmaktadır.

 

Yorum yapın